Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, jaki będzie poziom wykształcenia młodzieży po tej reformie pogadamy za rok. Będą wtedy dostępne pierwsze konkretne dane, a nie wróżby z fusów.

Za rok? W jaki sposób masz zamiar to sprawdzić? Jeszcze nie będzie testów po ósmej klasie, bo dopiero zaczną naukę w tej klasie.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No zaraz. Przecież to Ty mnie odesłałaś do tekstu takich osób. Pretensje skieruj do siebie, a nie do mnie.

I zrozumiałeś to co chciałeś.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Poniekąd. Kształciłem się na nauczyciela.

Mój mąż kształcił się na technika rtv, maturę zdał bardzo dobrze, a radio naprawiał pięścią (nie pracował ani minuty w tym zawodzie) :D
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Oczywiście niczego to nie zmienia, że o skutkach reformy będziemy mogli porozmawiać za rok, bo obecnie te wszystkie teksty, jakie to one są złe, to jedynie wróżenie z fusów.

O jakich testach mówisz? Nie masz pojęcia o temacie. Żadnych testów nie było, a będą za dwa lata, a nie za rok - po ósmej klasie. Rozmawiamy o programie.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pracowałem w szkole - przy tzw.pokoju nauczycielskim nawet gniazdo os wydaje się być przyjaznym miejscem.

Pominę to milczeniem, bo musiałabym odnieść się personalnie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 21:28
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, jaki będzie poziom wykształcenia młodzieży po tej reformie pogadamy za rok. Będą wtedy dostępne pierwsze konkretne dane, a nie wróżby z fusów.

Za rok? W jaki sposób masz zamiar to sprawdzić?

Niech pomyślę... Jest taki sposób. Nazywa się "ocena na koniec roku". :D

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No zaraz. Przecież to Ty mnie odesłałaś do tekstu takich osób. Pretensje skieruj do siebie, a nie do mnie.

I zrozumiałeś to co chciałeś.

Zobaczyłem to, co tam jest zapisane.

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Oczywiście niczego to nie zmienia, że o skutkach reformy będziemy mogli porozmawiać za rok, bo obecnie te wszystkie teksty, jakie to one są złe, to jedynie wróżenie z fusów.

O jakich testach mówisz?

Żadnych. Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz, ale tym razem dokładnie.


Cz lis 09, 2017 21:50

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosia ocenia, zanim reforma zadziała.
Yarpen mówi - zobaczymy za rok, czy działa.
Małgosia na to:
Małgosiaa napisał(a):
Za rok? W jaki sposób masz zamiar to sprawdzić?

Czyli wg Małgosi, za rok nie można ocenić, ale zarzut można postawić już dziś ;)
Cyrk...

Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pracowałem w szkole - przy tzw.pokoju nauczycielskim nawet gniazdo os wydaje się być przyjaznym miejscem.

Pominę to milczeniem, bo musiałabym odnieść się personalnie.
Oczywiście, że musiałabyś personalnie.
Bo merytorycznie nic na ten temat nie wiesz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 09, 2017 22:05
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Niech pomyślę... Jest taki sposób. Nazywa się "ocena na koniec roku".

Już są oceny bieżące. I o tym mówiła ta mama. Jeśli już teraz uczniowie mają zaległości, jak je nadrobią przy dwóch godzinach tygodniowo ( w ósmej jedna) bez uszczerbku dla realizacji programu? Korepetycjami? Uczniowie klasy siódmej realizują program II gimnazjum z biologii.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zobaczyłem to, co tam jest zapisane.

Dobrze powiedziane: zobaczyłeś, ale czy zrozumiałeś? Najwyraźniej nie.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czyli wg Małgosi, za rok nie można ocenić, ale zarzut można postawić już dziś
Cyrk...

Dla informatyka na pewno. Och, zapomniałam: Ty jesteś specjalistą w każdej dziedzinie.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Oczywiście, że musiałabyś personalnie.
Bo merytorycznie nic na ten temat nie wiesz.

Jak można odnieść się merytorycznie do oceny środowiska "gniazdo os"? To nie jest personalne?
Twoje wypowiedzi są ukierunkowane na konflikt (nie tylko w tym temacie), w którym nie zamierzam uczestniczyć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 22:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Niech pomyślę... Jest taki sposób. Nazywa się "ocena na koniec roku".

Już są oceny bieżące. I o tym mówiła ta mama. Jeśli już teraz uczniowie mają zaległości, jak je nadrobią przy dwóch godzinach tygodniowo ( w ósmej jedna) bez uszczerbku dla realizacji programu? Korepetycjami? Uczniowie klasy siódmej realizują program II gimnazjum z biologii.

Zawsze są w klasach uczniowie, którzy mają zaległości. Tak było 20 lat temu, tak jest obecnie, tak samo będzie za 20 lat. No, chyba że program zostanie zredukowany do mimimum, które obecnie jest wymagane na ocenę dopuszczającą. :D

O skutkach reformy, tych pozytywnych i negatywnych, jak pisałem, będzie można pogadać za rok. Obecnie to jest wróżenie z fusów, a na to zwyczajnie szkoda czasu.


Cz lis 09, 2017 22:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zawsze są w klasach uczniowie, którzy mają zaległości. Tak było 20 lat temu, tak jest obecnie, tak samo będzie za 20 lat. No, chyba że program zostanie zredukowany do mimimum, które obecnie jest wymagane na ocenę dopuszczającą.

Czegoś nie rozumiesz. Wszyscy mają zaległości, bo nie mieli podstaw w klasie programowo niższej, gdyż byli przed reformą. To, czego brakuje im, to wiedzy z kl I gimnazjum (cały czas rozmawiamy o biologii w kl VII). No, ale widzę, że za wszelką cenę nie chcesz tego przyjąć do wiadomości.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O skutkach reformy, tych pozytywnych i negatywnych, jak pisałem, będzie można pogadać za rok. Obecnie to jest wróżenie z fusów, a na to zwyczajnie szkoda czasu.

Za rok? Bo co ambitniejsi rodzice poślą dzieci na korepetycje i wynik nie będzie tragiczny. Tak ma wyglądać nauka?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 23:04
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zawsze są w klasach uczniowie, którzy mają zaległości. Tak było 20 lat temu, tak jest obecnie, tak samo będzie za 20 lat. No, chyba że program zostanie zredukowany do mimimum, które obecnie jest wymagane na ocenę dopuszczającą.

Czegoś nie rozumiesz. Wszyscy mają zaległości, bo nie mieli podstaw w klasie programowo niższej, gdyż byli przed reformą. To, czego brakuje im, to wiedzy z kl I gimnazjum (cały czas rozmawiamy o biologii w kl VII). No, ale widzę, że za wszelką cenę nie chcesz tego przyjąć do wiadomości.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O skutkach reformy, tych pozytywnych i negatywnych, jak pisałem, będzie można pogadać za rok. Obecnie to jest wróżenie z fusów, a na to zwyczajnie szkoda czasu.

Za rok? Bo co ambitniejsi rodzice poślą dzieci na korepetycje i wynik nie będzie tragiczny. Tak ma wyglądać nauka?


I najprawdopodobniej tak bedzie, bo ci ktorych stac na korepetycje nie dopuszcza by przez jakies eksperymenty ich dziecko mialo zaleglosci.
Tym sposobem przejdziemy na szkolnictwo prywatne, pod przykrywka powszechnego i wrocimy do stanu z przed Rewolucji Pazdziernikowej.
To co sie w kraju dzieje to po prostu wdrazanie zachodniego systemu szkolnictwa, ktore w tzw. podstawowym zakresie nic nie naucza, tylko w kierunku jakiejs specjalizacji.
Z tego wychodza np. inzynierowie ktorzy nie znaja podstawowych zasad i kolejnsci dzialan matematycznych. Niby komputer za niego obliczy, ale musi to wlasciwie wpisac.
Juz wiele lat temu spotkalem sie ze zdziwieniem ludzi majacych tytuly naukowe, ktorzy nie potrafili prawidlowo rozwiazac prostego 2+2X3 wszystkim wychodzilo 12


Cz lis 09, 2017 23:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Reforma szkolnictwa
sameone1 napisał(a):
To co sie w kraju dzieje to po prostu wdrazanie zachodniego systemu szkolnictwa, ktore w tzw. podstawowym zakresie nic nie naucza, tylko w kierunku jakiejs specjalizacji.


Tak się składa, że to właśnie absolwenci tych "zachodnich systemów szkolnictwa" popychają później cywilizację naprzód i to właśnie placówki osadzone w tych "zachodnich systemach szkolnictwa" znajdują się na szczycie rankingów wszelakich; Polska tradycyjnie siedzi na ich szarym końcu/w szarej masie średniej. :)


Cz lis 09, 2017 23:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
@sameone1 i @Iago
Ulżyliście sobie, więc owe uprzejmości lądują tam, gdzie ich miejsce. Następne tego typu ukłony zaowocują ostrzeżeniem dla obu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 10, 2017 5:48
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zawsze są w klasach uczniowie, którzy mają zaległości. Tak było 20 lat temu, tak jest obecnie, tak samo będzie za 20 lat. No, chyba że program zostanie zredukowany do mimimum, które obecnie jest wymagane na ocenę dopuszczającą.

Czegoś nie rozumiesz. Wszyscy mają zaległości, bo nie mieli podstaw w klasie programowo niższej, gdyż byli przed reformą. To, czego brakuje im, to wiedzy z kl I gimnazjum (cały czas rozmawiamy o biologii w kl VII). No, ale widzę, że za wszelką cenę nie chcesz tego przyjąć do wiadomości.

Wiesz, ja jeszcze pamiętam, bo uczyłem się w szkołach 8+4, że chemia wchodziła do programu nauczania w klasie... VII. I jakoś nikt z nauczycieli czy rodziców nie narzekał, że brakuje podstaw do omawiania budowy człowieka, która właśnie wtedy była omawiana na biologii. Co ciekawe: Żeśmy sobie wtedy i poradzili z nauką, i materiał został przerobiony, i wszyscy zdali. :D

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O skutkach reformy, tych pozytywnych i negatywnych, jak pisałem, będzie można pogadać za rok. Obecnie to jest wróżenie z fusów, a na to zwyczajnie szkoda czasu.

Za rok?

Nie wcześniej.


Pt lis 10, 2017 7:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wiesz, ja jeszcze pamiętam, bo uczyłem się w szkołach 8+4, że chemia wchodziła do programu nauczania w klasie... VII. I jakoś nikt z nauczycieli czy rodziców nie narzekał, że brakuje podstaw do omawiania budowy człowieka, która właśnie wtedy była omawiana na biologii. Co ciekawe: Żeśmy sobie wtedy i poradzili z nauką, i materiał został przerobiony, i wszyscy zdali.

Owszem, ale wówczas nie było korelacji między przedmiotami. Teraz, kiedy czerpie się z wiedzy przekazanej na innym przedmiocie, nie uczy się podstaw, nie powiela treści, które tam były. I tak został napisany podręcznik do biologii w kl VII, tyle że nie wzięto pod uwagę, że uczniowie tych podstaw nie mieli (owe treści były w kl I gimnazjum, a biologia VII kl to program II gimnazjum). Rozumiesz o co mi chodzi?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 10, 2017 7:44
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Jak pamietam, to kiedys kazdy przedmiot byl nauczany ze tak powiem w pelni, od podstaw, wiec niewielkie rozbieznosci informacji zazebiajacych sie przedmiotow nie stanowily problemu, bo nauczyciel np. biologii, mogl polecic jakis nieprzerobiony jeszcze fragment np. chemii, by uczniowie lepiej rozumieli.
Czesto nauczyciele dyskutowali o tym miedzy soba, by program nauczania roznych przedmiotow pokrywal sie i nie powstawaly luki.
W nowym systemie jest to niemozliwe, bo informacje do nauki sa bardzo ograniczone w praktycznie kazdym przedmiocie, a kazdy przedmiot traktuje sie jak kompletnie niezalezny od innych.
Oceny i kryteria zaliczania przedmiotow tez nie sa wymierne i porownywalne ze starym systemem.
Czesto jest tak ze poziom wiedzy dobrego ucznia z nowego systemu jest ponizej przecietnej ze starego systemu.


Pt lis 10, 2017 9:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
sameone1 napisał(a):
W nowym systemie jest to niemozliwe, bo informacje do nauki sa bardzo ograniczone w praktycznie kazdym przedmiocie, a kazdy przedmiot traktuje sie jak kompletnie niezalezny od innych.

I to jest nieprawda. W nowym systemie (od czasu poprzedniej reformy - przynajmniej) jest korelacja między przedmiotami, tzn. brak powielania tych samych treści na wielu przedmiotach. Stąd pominięcie wymienionych treści przez tę matkę w klasie siódmej na biologii czyni lukę w wiedzy (nie ma tego w programie, a znać trzeba, bo inaczej nie ma rozumienia treści obowiązującej).
Tak było wcześniej. Pamiętam, gdy w III klasie Technikum Rachunkowości Rolnej uczyłam się na fizyce budowy silnika dwu i czterosuwowego, po jakimś czasie (w tej samej klasie) dokładnie tego samego uczyłam się na przedmiocie Uprawa roślin i nadobowiązkowym - Przepisy ruchu drogowego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 10, 2017 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Reforma szkolnictwa
Zapamietalas chociaz czym sie roznia ? :)


Pt lis 10, 2017 21:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
Dwusuw od czterosuwu? Miałam w jednym paluszku :) Dzisiaj pamiętam tylko jak wyglądał przekrój i to z kolorami. Powiedz mi po kie licho księgowej budowa silników? Rozumiem jeszcze na fizyce, ale cała reszta? Teraz na prawko nikt nie musi tego umieć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 10, 2017 21:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL