Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Reforma szkolnictwa
Cytuj:
M_m, Johnny Ci odpowiedział przecież. Gdzie tam była demagogia? Wykazał to na przykładzie partii PiS, w ktorej, co rpzyznają nawet zwolennicy - rządzi Kaczynski a premier i prezydent (jako, ze maja podobne poglądy, hehe) zachowują sie, jak na razie, jak wykonawcy poleceń pana, ktory tak naprawdę za nic nie odpowiada, bo jest szeregowym posłem, ale na konferencji prasowej siada w środku, mimo, ze oficjalnie jest niżej w państwie od marszałka czy premiera?


Jeżeli można się wtrącić..To same zarzuty kierowałem do Johnego, albo, ze populistycznymi argumentami sie posługuje, które można wykorzystać do każdej stron politycznej sceny, albo argumentem przyszłości. Johny własnie tak sadzi, ze tak będzie. Niestety na tej podstawie nie mozna znaleźć konsensusu.

To, że prezes rzadzi partia PiS jest wiedza powszechną. Tak samo, jak Tusk jako prezes rzadził partia PO. PiS wygrał wybory, a nie Pani Szydło. Takie w Polsce jest prawo.

Prezydent wywodzi sie z partii PiS, Prezydent miał skladał obietnice wyborcze tozsamez obietnicami PiS. Wiec prosze nie żadać od Pana Prezydenta, zeby teraz wprowadzał jakies lewicowe porzadki.


Ostatnio edytowano Pt sty 13, 2017 15:06 przez kosiarz1, łącznie edytowano 1 raz



Pt sty 13, 2017 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Reforma szkolnictwa
Cytuj:
Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS, tracąc na to czas i energię, za które nikt mi nigdy nie zapłaci i której pewnie nikt nie docenia. Ale robię to, bo uważam, że tak trzeba. Na co ty, m_m, potrafisz odpowiedzieć tylko, że "demagogia", albo nie odpowiedzieć w ogóle. Więc po raz kolejny życzę sobie, żebyś przestał oskarżać mnie o "populizm", o to, że piszę "PiS jest złe, bo jest złe", o to, że "nie ustosunkowuję się do postów" itp. brednie, bo jest to naprawdę szczyt chamstwa, niegodny moderatora forum Wiara.pl.

Oczekuję przeprosin i przyznania się do tego, że mnie bezpodstawnie, kolejny raz, pomówiłeś. Jeżeli tego nie uzyskam, będę interweniował u "władz" forum, żądając pozbawienia cię funkcji moderatora. Jeżeli to nie nastąpi, ciężko mi będzie wyobrazić sobie moje dalsze pozostawanie na tym forum.


Uważam, że za daleko się posuwasz. W dyskusji ze mną, sam używałeś sformułowań typu "tak będzie" "PiS doprowadzi do tego", "będziemy" itp.
Piszesz PiS jest złe bo, robia to co robili poprzednicy, politycy PiS wydaja Ci się gorsi od polityków innych np amerykańskich, czy zobaczycie, że tak bedzie.
Te same rozwiązania na świecie uważasz za demokratyczne, a u nas "bo PoiS' rzadzi" za złe,
I taka jest prawda.


Pt sty 13, 2017 15:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nadal nie wykazałaś kłamstwa.
Oczerniasz w ten sposób panią minister

bajaj dalej....a jeśli chodzi o oczernianie - nie przedstawiłeś ŻADNEGO dowodu na długą listę wymienianych przez Ciebie afer PO.

Odpowiesz mi, w którym miejscu pani minister Zalewska skłamała?
Dla ułatwienia definicja kłamstwa:
Cytuj:
Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe

W którym miejscu pani minister Zalewska przekazała informację niezgodną z jej przekonaniem o stanie faktycznym?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 15:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
Pani Zalewska dzis klamie, jesli 8 lat temu byla prawdomowna, czyli jej wypowiedź zawierala informacje zgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. 8 lat temu poslanka Zalewska byla przeciw reformom ad hoc, dzis promuje reforme na kolanie, bez programow i podrecznikow.

Kiedy wedlug medievala klamala? Wtedy? Czy dzis?

Cytuj:
Reforma edukacji to ważna i dobra zmiana dla polskiej szkoły - powiedziała Anna Zalewska
Mamy nowoczesne podstawy programowe, wydawnictwa zdążą z podręcznikami - zapewniła szefowa MEN. Jak dodała, ministerstwo jest obecnie na etapie przygotowywania się do wysyłki listów (do rodziców, samorządowców, dyrektorów szkół - przyp. red.) z informacjami o reformie.


Zalewska podkreśliła, że reformę poprzedziła "debata z Polakami o tym jak system edukacji należy zmieniać".


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Cytuj:
Siedem lat temu posłanka Anna Zalewska chwaliła reformę Mirosława Handkego i przestrzegała przed rewolucyjnymi zmianami w oświacie. Przestrzegała więc przed działaniami, które dziś podejmuje jako minister edukacji.

W rozmowie z internetową telewizją Doba.pl posłanka Anna Zalewska, chwaliła założenia reformy rządu AWS – UW, która wprowadziła gimnazja do systemu oświaty. Przedstawicielka PiS przestrzegała przed rewolucyjnymi zmianami w edukacji:

Co rząd – to zmiana koncepcji. To błąd. (…)
Jako przykład przemyślanej polityki oświatowej Anna Zalewska podała Finlandię, gdzie siedem lat trwało przygotowywanie reformy.

http://trybuna.eu/jak-poslanka-zalewska ... -zalewska/


A co mowia o reformie fachowcy patrzacy na detale, ktore pani minister pomija?

http://www.newsweek.pl/polska/reforma-e ... 421,1.html


Pt sty 13, 2017 16:02
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nadal nie wykazałaś kłamstwa.
Oczerniasz w ten sposób panią minister

bajaj dalej....a jeśli chodzi o oczernianie - nie przedstawiłeś ŻADNEGO dowodu na długą listę wymienianych przez Ciebie afer PO.

Odpowiesz mi, w którym miejscu pani minister Zalewska skłamała?
Dla ułatwienia definicja kłamstwa:
Cytuj:
Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe

W którym miejscu pani minister Zalewska przekazała informację niezgodną z jej przekonaniem o stanie faktycznym?

Dla ułatwienia dyskusji przedstaw najpierw choć jeden dowód na Twoje pomówienie, konkretnie cytowanych dziesiątek afer PO.
A skoro nie potrafisz zrozumieć wytłuszczonej wypowiedzi Zalewskiej z 2009r to forum nie pomoże.....pozostaje jedynie golone strzyżone....do czasu, kiedyś każde z nas stanie w obliczu Prawdy i wtedy wszyscy zrozumiemy co jest kłamstwem......


Pt sty 13, 2017 16:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Kael napisał(a):
Pani Zalewska dzis klamie, jesli 8 lat temu byla prawdomowna, czyli jej wypowiedź zawierala informacje zgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. 8 lat temu poslanka Zalewska byla przeciw reformom ad hoc, dzis promuje reforme na kolanie, bez programow i podrecznikow.

Kiedy wedlug medievala klamala? Wtedy? Czy dzis?


Ani wtedy, ani dzisiaj.
Wtedy uważała, że nie można wprowadzać zmian na szybko. Dzisiaj uważa, że zmiany są potrzebne.
Zmiana zdania nie jest kłamstwem.
Myślałem, że to oczywiste?

:(

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 16:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
Tylko wtedy zmiana zdania, w zależności od koniunktury, nie jest kłamstwem, gdy głośno się wypowie - myliłam się w 2009r, teraz mam inne zdanie.


Pt sty 13, 2017 16:55
Post Re: Reforma szkolnictwa
Oczywiste? Dla ludzi bez wlasnego zdania byc moze.
Po prostu osoby bez przemyslanych, wlasnych pogladow glosza to, co im sie kaze albo wmowi. I nigdy nie klamia, bo...nie mysla.

I wlasnie tacy ludzie dzis rzadza, co medieval niechcacy wykazal.
Ale medieval wierzy im w ciemno, ze chca dobrze, choc nie maja pojecia jak to “dobrze“ wyglada, bo pare lat temu ich “dobrze“ bylo dokladnie odwrotne niz dzisiejsze “dobrze“.

Prawda lezy posrodku, medieval?

Czy prawda jest tam, gdzie jest?


Pt sty 13, 2017 16:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Alus napisał(a):
Tylko wtedy zmiana zdania, w zależności od koniunktury, nie jest kłamstwem, gdy głośno się wypowie - myliłam się w 2009r, teraz mam inne zdanie.

Zmiana zdania nigdy nie jest kłamstwem.
Jeśli wcześniej była przekonana o słuszności tego, co mówiła , nie kłamała.
Jeśli dzisiaj jest przekonana o słuszności tego, co mówi, też nie kłamie.

Kłamałaby gdyby powiedziała: zawsze uważałam, że zmiany są konieczne.
Kael napisał(a):
Oczywiste? Dla ludzi bez wlasnego zdania byc moze.

Nie.
Dla ludzi logicznie myślących i nie zacietrzewionych.
Nie bądź zacietrzewiona Kael
8)
Kael napisał(a):
Po prostu osoby bez przemyslanych, wlasnych pogladow glosza to, co im sie kaze albo wmowi. I nigdy nie klamia, bo...nie mysla.

Kael - psycholog społeczny i sędzia całego świata....
:lol:
Kael napisał(a):
I wlasnie tacy ludzie dzis rzadza, co medieval niechcacy wykazal.
Ale medieval wierzy im w ciemno, ze chca dobrze, choc nie maja pojecia jak to “dobrze“ wyglada, bo pare lat temu ich “dobrze“ bylo dokladnie odwrotne niz dzisiejsze “dobrze“.

Parę lat temu Zalewska nie chciała zmian w edukacji.
Uważała, że są złe.
Dzisiaj chce te zmiany cofnąć.
A więc nie zmieniła zdania.
Kael napisał(a):
Prawda lezy posrodku, medieval?

Czy prawda jest tam, gdzie jest?

Jak przestaniesz się zacietrzewiać i ty ją znajdziesz.
:mrgreen:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 17:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Reforma szkolnictwa
kosiarz1 napisał(a):
To, że prezes rzadzi partia PiS jest wiedza powszechną. Tak samo, jak Tusk jako prezes rzadził partia PO.


Tak, tylko że Tusk objął urząd premiera. Co oznacza, że nie tylko kierował polityką rządu, ale również brał za to pełną odpowiedzialność osobiście.

Cytuj:
Prezydent wywodzi sie z partii PiS, Prezydent miał skladał obietnice wyborcze tozsamez obietnicami PiS. Wiec prosze nie żadać od Pana Prezydenta, zeby teraz wprowadzał jakies lewicowe porzadki.


Na ten argument już odpowiadałem. Prezydent ma pełne prawo realizować taki program, jaki mu się podoba. Jednakże prezydent ma zarazem obowiązek strzec przestrzegania Konstytucji i to nie jest obowiązek mniej istotny od tego pierwszego, a nawet zdecydowanie bardziej istotny, bo należący do jego istoty.

Cytuj:
Piszesz PiS jest złe bo, robia to co robili poprzednicy, politycy PiS wydaja Ci się gorsi od polityków innych np amerykańskich, czy zobaczycie, że tak bedzie.


Tak, ale bardzo dużo znaków poświęcam temu, by te opinie uzasadnić.

Cytuj:
Te same rozwiązania na świecie uważasz za demokratyczne, a u nas "bo PoiS' rzadzi" za złe,


Nie wydaje mi się. Proszę o przykład.

Nawiasem mówiąc, truizmem jest stwierdzenie, że pewne rozwiązanie może być dobre w jednym kraju, a złe w innym kraju. Państwo to całe mnóstwo naczyń połączonych.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 13, 2017 17:09
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
Parę lat temu Zalewska nie chciała zmian w edukacji.
Uważała, że są złe.
Dzisiaj chce te zmiany cofnąć.
A więc nie zmieniła zdania.
Kael napisał(a):
Prawda lezy posrodku, medieval?

Czy prawda jest tam, gdzie jest?

Jak przestaniesz się zacietrzewiać i ty ją znajdziesz.
:mrgreen:

Sorry medieval, moze ty przejrzyj na oczy i zacznij prawdy szukac?

Przeczytaj twoj, ach jakze typowo humanistyczny wpis o pani Zalewskiej. Pare razy.
Ciekawe, czy znajdziesz sam w nim blad logiczny?

Mala podpowiedz: 8 lat temu reforma przygotowana przez lata i wprowadzana stopniowo wypuszczala wlasnie czwarty raz maturzystow. Bylo po zmianach. Byl pewien stan funkcjonujacego szkolnictwa.
Jakich zmian Zalewska wtedy nie chciala?


Pt sty 13, 2017 17:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Ok.
Masz rację, trochę się zapędziłem.
W dalszym ciągu jednak nie można nazwać pani Zalewskiej kłamcą.
Co najwyżej można powiedzieć, że zmieniła zdanie.

Zupełnie jak pan Broniarz, tylko
w druga stronę

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 17:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
Cytuj:
Zmiana zdania nigdy nie jest kłamstwem.
Jeśli wcześniej była przekonana o słuszności tego, co mówiła , nie kłamała.
Jeśli dzisiaj jest przekonana o słuszności tego, co mówi, też nie kłamie.

Kłamałaby gdyby powiedziała: zawsze uważałam, że zmiany są konieczne.

Brak odniesienia w żaden sposób do swojej wypowiedzi z 2009r skutkuje ważnością obu - tej z 2009 i tej z 2016 r....


Pt sty 13, 2017 17:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
W dalszym ciągu jednak nie można nazwać pani Zalewskiej kłamcą.
Co najwyżej można powiedzieć, że zmieniła zdanie.

Czyli punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia :-D . Tyle, że takiej roz.pie.rdziu.chy nie było nigdy. Kto odpowiedzialny, wiedząc, że od dzisiejszej młodzieży zależy nasza starość, pisze reformy na kolanie? Pani Zalewska może się nie znać, ok, ale do licha, niech słucha fachowców. '
Kilka dni temu pani premier mówiła, że PiS tak szybko zatwierdza uchwały, bo przygotował je przez okres 8 lat. Większej bzdury nie słyszałam. Ile z tych gotowych ustaw wylądowało w koszu? Wszystkie były pisane na kolanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano Pt sty 13, 2017 17:35 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



Pt sty 13, 2017 17:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
W dalszym ciągu jednak nie można nazwać pani Zalewskiej kłamcą.
Co najwyżej można powiedzieć, że zmieniła zdanie.

Czyli punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia :-D . Tyle, że takiej r.o.z.p.i.e.r.d.z.i.u.c.h.y nie było nigdy. Kto odpowiedzialny, wiedząc, że od dzisiejszej młodzieży zależy nasza starość, pisze reformy na kolanie? Pani Zalewska może się nie znać, ok, ale do licha, niech słucha fachowców. '
Kilka dni temu pani premier mówiła, że PiS tak szybko zatwierdza uchwały, bo przygotował je przez okres 8 lat. Większej bzdury nie słyszałam. Ile z tych gotowych ustaw wylądowało w koszu? Wszystkie były pisane na kolanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 13, 2017 17:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL