Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
O jakie kłamstwo pani minister ci chodzi?

Przy okazji zacytuję oświadczenie członków Akademickich Klubów Obywatelskich:
Cytuj:
Jednym z niekwestionowanych faktów ostatnich lat jest dramatyczne obniżenie poziomu edukacji w Polsce. Widać to zwłaszcza z perspektywy uczelni wyższych, gdzie mamy do czynienia z maturzystami, niejednokrotnie prezentującymi poziom niegdyś cechujący absolwentów szkół podstawowych. Podkreślmy, że są to roczniki już w pełni ukształtowane przez zreformowany w 1999 r. system oświaty, który wprowadził gimnazja.
To system, który w aspekcie nauczania charakteryzują – między innymi –

nasilona fragmentaryczność,
wczesne sprofilowanie,
wszechobecność testów,
zaś w aspekcie wychowania – ustawiczna rotacja środowisk wychowawczych oraz bezradność nauczyciela, pozbawionego skutecznych środków oddziaływania.

Jest oczywiste, że dalsze trwanie tego stanu rzeczy jest groźne dla przyszłości naszej Ojczyzny. Porównanie efektywności obecnego systemu oświaty z systemem obowiązującym przed rokiem 1999 wyraźnie sugeruje potrzebę powrotu do poprzedniej struktury systemu.. W pierwszej kolejności winna nastąpić likwidacja gimnazjów i przywrócenie tradycyjnych liceów dla młodzieży o zainteresowaniach teoretycznych oraz zróżnicowanych szkół dla młodych ludzi o zainteresowaniach bardziej praktycznych. Fundamentalnie ważnym elementem tej zmiany jest opracowanie dla szkół nowych programów nauczania i wychowania dzieci i młodzieży.
Rozwiązania wymagają problemy centralizacji oświaty, hiperlegalizmu, praw rodziców do wpływu na nauczanie i wychowanie dzieci oraz zniesienie takich blokad edukacyjnych, jak nacechowane mitręgą biurokratyczną systemy oceniania, niedoskonałe ścieżki awansu zawodowego nauczycieli, czy nieefektywne finansowanie szkół… Przykłady można mnożyć.
Z wielką troską i rozwagą trzeba też prowadzić do podniesienia merytorycznych i etycznych kwalifikacji nauczycieli i zadbać o wysoki status nauczyciela w społeczeństwie – także poprzez systematyczne, wyraźne podnoszenie uposażeń.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 12:31
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
M_M lecisz w kulki, ale chcesz, to masz
http://trybuna.eu/jak-poslanka-zalewska ... -zalewska/


Pt sty 13, 2017 12:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Dobrze.
Gdzie tu jest kłamstwo?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 12:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
No i nie wysmażył.
Za to faktycznie posłużył się demagogią: PiS jest złe, bo jest złe.


Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS, tracąc na to czas i energię, za które nikt mi nigdy nie zapłaci i której pewnie nikt nie docenia. Ale robię to, bo uważam, że tak trzeba. Na co ty, m_m, potrafisz odpowiedzieć tylko, że "demagogia", albo nie odpowiedzieć w ogóle. Więc po raz kolejny życzę sobie, żebyś przestał oskarżać mnie o "populizm", o to, że piszę "PiS jest złe, bo jest złe", o to, że "nie ustosunkowuję się do postów" itp. brednie, bo jest to naprawdę szczyt chamstwa, niegodny moderatora forum Wiara.pl.

Oczekuję przeprosin i przyznania się do tego, że mnie bezpodstawnie, kolejny raz, pomówiłeś. Jeżeli tego nie uzyskam, będę interweniował u "władz" forum, żądając pozbawienia cię funkcji moderatora. Jeżeli to nie nastąpi, ciężko mi będzie wyobrazić sobie moje dalsze pozostawanie na tym forum.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 13, 2017 12:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Johnny99 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
No i nie wysmażył.
Za to faktycznie posłużył się demagogią: PiS jest złe, bo jest złe.


Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS, tracąc na to czas i energię, za które nikt mi nigdy nie zapłaci i której pewnie nikt nie docenia. Ale robię to, bo uważam, że tak trzeba. Na co ty, m_m, potrafisz odpowiedzieć tylko, że "demagogia", albo nie odpowiedzieć w ogóle. Więc po raz kolejny życzę sobie, żebyś przestał oskarżać mnie o "populizm", o to, że piszę "PiS jest złe, bo jest złe", o to, że "nie ustosunkowuję się do postów" itp. brednie, bo jest to naprawdę szczyt chamstwa, niegodny moderatora forum Wiara.pl.

Oczekuję przeprosin i przyznania się do tego, że mnie bezpodstawnie, kolejny raz, pomówiłeś. Jeżeli tego nie uzyskam, będę interweniował u "władz" forum, żądając pozbawienia cię funkcji moderatora. Jeżeli to nie nastąpi, ciężko mi będzie wyobrazić sobie moje dalsze pozostawanie na tym forum.


Sorry, ale na moje pytanie:
Cytuj:
Na podstawie jakich konkretnie działań PiS można przyjąć założenie, że PiS chce wychować nowego, poddanego władzy człowieka?


Odpowiedziałeś:
Johnny99 napisał(a):
Np. na podstawie tego, jak Kaczyński wychował swoją partię. Poza tym, na podstawie ogólnej zasady, przenikającej wszystkie działania PiS, a mianowicie dążenia do podporządkowania wszystkich obszarów działania państwa nieskrępowanej (w szczególności prawem i Konstytucją) woli Władzy.

Czyli samymi ogólnikami.
W dodatku, na tak ogólnikowy i demagogiczny post odpowiedziałem.
Dlatego nie widzę powodu, by Cię przepraszać.

Ale oczywiście, przepraszam Cię, jeśli poczułeś się urażony tym, jak oceniłem Twój wpis

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 12:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
Dobrze.
Gdzie tu jest kłamstwo?

Teraz udawanie ślepego i głuchego :D ......założenia reformy Handkego są dobre.....co rząd to zmiana koncepcji.....powiem panu na przykładzie Finlandii, tam 7 lat sie przygotowywano do reformy i zainwestowano w edukację ogromne pieniądze
Wzór Finlandii z precyzyjnie opracowywaną reforma wciągu 7 lat......Zalewskiej juz wystarczy 1 rok, i ciekawe jak ogromne pieniądze wzorem Finlandii zainwestował w reformę rząd PiS.


Pt sty 13, 2017 13:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Podtrzymuję pytanie: gdzie tu jest kłamstwo?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 13:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
Podtrzymuję pytanie: gdzie tu jest kłamstwo?

Podtrzymuj i udawaj dalej.....jesli my polskiej oświaty nie potraktujemy jako takiego priorytetu gdzie prace będą kontynuowane bez względu na to kto czy ktoś jest z jednej story czy drugiej, to NIGDY NIE OSIĄGNIEMY SUKCESU.... a sukces już został odtrąbiony :D :D


Ostatnio edytowano Pt sty 13, 2017 13:32 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt sty 13, 2017 13:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Reforma szkolnictwa
M_m, Johnny Ci odpowiedział przecież. Gdzie tam była demagogia? Wykazał to na przykładzie partii PiS, w ktorej, co rpzyznają nawet zwolennicy - rządzi Kaczynski a premier i prezydent (jako, ze maja podobne poglądy, hehe) zachowują sie, jak na razie, jak wykonawcy poleceń pana, ktory tak naprawdę za nic nie odpowiada, bo jest szeregowym posłem, ale na konferencji prasowej siada w środku, mimo, ze oficjalnie jest niżej w państwie od marszałka czy premiera?

Zresztą, ja nie wiem czy jest sens spierać się o to czego chce a czego nie chce Jarosław Kaczyński, bo w głowie mu nie siedzimy.

M_m, podoba Ci się pośpiech w tej ustawie? Podoba Ci się okrojenie programu z kolejnych godzin ważnych przedmiotów? Bo to są rzeczy w tym wszystkim kluczowe.

Nie tacy jak Kaczyński (jeżeli faktycznie ma taki cel) chcieli urabiać młodych Polaków. :/

M_m, kłamstwa mozesz nie dostrzec bez odrobiny dobrej woli, ale hipokryzja pani Zalewskiej wlasnie nad tobą stoi i wali Cię mocno w głowę ciezkim przedmiotem.


Pt sty 13, 2017 13:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Podtrzymuję pytanie: gdzie tu jest kłamstwo?

Podtrzymuj i udawaj dalej.....jesli my polskiej oświaty nie potraktujemy jako takiego priorytetu gdzie prace będą kontynuowane bez względu na to kto czy ktoś jest z jednej story czy drugiej, to NIGDY NIE OSIĄGNIEMY SUKCESU.... a sukces już został odtrąbiony :D :D

W dalszym ciągu nie widzę tam żadnego kłamstwa.
Wypowiedź jest jasna. Teraz wracamy do kontynuowania tego, co było wcześniej.
8)
Próbujesz coś mi wmówić na siłę.
Ukyo napisał(a):
M_m, Johnny Ci odpowiedział przecież. Gdzie tam była demagogia? Wykazał to na przykładzie partii PiS, w ktorej, co rpzyznają nawet zwolennicy - rządzi Kaczynski a premier i prezydent (jako, ze maja podobne poglądy, hehe) zachowują sie, jak na razie, jak wykonawcy poleceń pana, ktory tak naprawdę za nic nie odpowiada, bo jest szeregowym posłem, ale na konferencji prasowej siada w środku, mimo, ze oficjalnie jest niżej w państwie od marszałka czy premiera?

Odpowiedź Johnny99 była ogólnikowa.
Nie wystarczy napisać:
na podstawie tego, jak Kaczyński wychował swoją partię. Poza tym, na podstawie ogólnej zasady, przenikającej wszystkie działania PiS
Żeby czegoś dowieść trzeba podać konkrety, a nie ogólniki.
Ukyo napisał(a):
Zresztą, ja nie wiem czy jest sens spierać się o to czego chce a czego nie chce Jarosław Kaczyński, bo w głowie mu nie siedzimy.

Ja się z tym zgadzam.
Johnny99 najwidoczniej ma bezpośrednie połączenie z mózgiem Kaczyńskiego.
8)
Ukyo napisał(a):
M_m, podoba Ci się pośpiech w tej ustawie? Podoba Ci się okrojenie programu z kolejnych godzin ważnych przedmiotów? Bo to są rzeczy w tym wszystkim kluczowe.

Jeśli ustawa ma być powrotem do wcześniejszego stanu prawnego to pośpiech nie przeszkadza.
Nie wprowadza się bowiem niczego nowego, ale tylko przywraca stare.
To łatwiejsze niż wymyślanie czegoś nowego.
Co do okrojenia godzin, to jeszcze nigdzie nie przeczytałem żadnych konkretów.
Ukyo napisał(a):
Nie tacy jak Kaczyński (jeżeli faktycznie ma taki cel) chcieli urabiać młodych Polaków. :/

M_m, kłamstwa mozesz nie dostrzec bez odrobiny dobrej woli, ale hipokryzja pani Zalewskiej wlasnie nad tobą stoi i wali Cię mocno w głowę ciezkim przedmiotem.

Właśnie, że to nie jest hipokryzja.
Pani Zalewska sprzeciwiała się wprowadzaniu nowych zasad do szkoły.
Teraz nie wprowadza nowych tylko przywraca stare.
Przynajmniej tak to wygląda.
Chyba jest różnica?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 13:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Reforma szkolnictwa
medieval_man napisał(a):
Czyli samymi ogólnikami.


Powtarzam więc po raz trzeci:

Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS.

Przy tym na zdecydowaną większość tych moich postów nie odpowiedziałeś (oczywiście, nie masz takiego obowiązku, nie w tym rzecz). W tych postach było wiele i o tym, jak Kaczyński wychował swoją partię i jak zachowują się wobec niego jego partyjni podwładni, w tym prezydent (wraz np. ze szczegółowym wskazywaniem, choćby na przykładzie kwestii odbierania ślubowań, dlaczego wierne podporządkowywanie się, w tym wypadku prezydenta, strategii PiS było kluczowym warunkiem jej powodzenia), było też i o dążeniu PiS do podporządkowania sobie wszystkich obszarów działania państwa, od Trybunału Konstytucyjnego aż po stadniny koni.

Tak więc nie, nie piszę, że "PiS jest zły, bo jest zły", ani w ogóle nigdy na tym forum nie napisałem niczego w tym guście, w dowolnym temacie. A już tym bardziej dlatego, że nikt nie będzie w stanie mi udowodnić, że kiedykolwiek coś takiego twierdziłem. Do dzisiaj mi niektórzy wypominają, jak to "z całych sił" broniłem PiS za czasów rządów PO. Wtedy też uważałem, że "PiS jest zły, bo jest zły"? Zarzucanie mi tego jest niczym innym, jak kłamliwym oszczerstwem, bo nie jesteś m_m na tym forum od wczoraj i doskonale wiesz, jak było. I za nie w dalszym ciągu oczekuję przeprosin.

I nie, nie poczułem się "urażony", tylko kłamliwie pomówiony.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 13, 2017 13:48
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Cytuj:
Podtrzymuj i udawaj dalej.....jesli my polskiej oświaty nie potraktujemy jako takiego priorytetu gdzie prace będą kontynuowane bez względu na to kto czy ktoś jest z jednej story czy drugiej, to NIGDY NIE OSIĄGNIEMY SUKCESU.... a sukces już został odtrąbiony :D :D

Cytuj:
W dalszym ciągu nie widzę tam żadnego kłamstwa.
Wypowiedź jest jasna. Teraz wracamy do kontynuowania tego, co było wcześniej.
8)
Próbujesz coś mi wmówić na siłę.

Udawaj dalej jak sie z tym dobrze czujesz.....


Cytuj:
teraz nie wprowadza nowych tylko przywraca stare.
Przynajmniej tak to wygląda.
Chyba jest różnica?

Na poziomie wiedzy sprzed 18 lat......na co wskazują: v-ce min ministerstwa rozwoju i v-ce min z ministerstwa cyfryzacji.
http://natemat.pl/199087,nowa-podstawa- ... aty-szydlo


Pt sty 13, 2017 13:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Alus napisał(a):
Udawaj dalej jak sie z tym dobrze czujesz.....

Nadal nie wykazałaś kłamstwa.
Oczerniasz w ten sposób panią minister
Alus napisał(a):
Cytuj:
teraz nie wprowadza nowych tylko przywraca stare.
Przynajmniej tak to wygląda.
Chyba jest różnica?

Na poziomie wiedzy sprzed 18 lat......na co wskazują: v-ce min ministerstwa rozwoju i v-ce min z ministerstwa cyfryzacji.
http://natemat.pl/199087,nowa-podstawa- ... aty-szydlo

Przeczytałem.
Skarżą się, że MEN nie uwzględnia wszystkich ich propozycji.
Spodziewali się, że uwzględni wszystkie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 14:11
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reforma szkolnictwa
Johnny99 napisał(a):
Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS.

Temu nie przeczę.
Przyczepiłem się do postu, w którym zawarłeś tylko ogólniki.
Johnny99 napisał(a):
Tak więc nie, nie piszę, że "PiS jest zły, bo jest zły", ani w ogóle nigdy na tym forum nie napisałem niczego w tym guście, w dowolnym temacie. A już tym bardziej dlatego, że nikt nie będzie w stanie mi udowodnić, że kiedykolwiek coś takiego twierdziłem. Do dzisiaj mi niektórzy wypominają, jak to "z całych sił" broniłem PiS za czasów rządów PO. Wtedy też uważałem, że "PiS jest zły, bo jest zły"? Zarzucanie mi tego jest niczym innym, jak kłamliwym oszczerstwem, bo nie jesteś m_m na tym forum od wczoraj i doskonale wiesz, jak było. I za nie w dalszym ciągu oczekuję przeprosin.

I nie, nie poczułem się "urażony", tylko kłamliwie pomówiony.

Nadal uważam, że twój wpis, do którego się przyczepiłem był ogólnikowy.
Ten post brzmiał właśnie jak "PiS jest złe, bo jest złe".
Nie neguję, że w innych postach bardziej drążyłeś temat.
Ale nie w tym, o który się teraz spieramy i którego krytyka Cię uraziła

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 14:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Reforma szkolnictwa
Cytuj:
Nadal nie wykazałaś kłamstwa.
Oczerniasz w ten sposób panią minister

bajaj dalej....a jeśli chodzi o oczernianie - nie przedstawiłeś ŻADNEGO dowodu na długą listę wymienianych przez Ciebie afer PO.


Pt sty 13, 2017 14:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL