Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość
Post Reforma szkolnictwa
[wątek wydzielony - s33]

Etapy szkoły: I-III, IV-VI i I-III G. Można by rozpocząć likwidację gimnazjum od klasy IV, tzn. obecna kl. IV kończyłaby już ośmioklasową szkołę podstawową, ale ni z gruszki ni z pietruszki szósta? Wymyślono (poprzedni rząd) bezpłatne podręczniki, które okazały się badziewiem, ale są, ok. Teraz kolejne roczniki otrzymują bezpłatnie, oczywiście nowe, opracowane przez ...., tylko że akurat do klasy piątek ich brakuje, a w dodatku jest w nich wszystko co było wcześniej, tyle, że w innej kolejności. Po co? Czemu to służy? Przecież można było po prostu dać za darmo już istniejące. No, ale ktoś musiał zgarnąć kasę za innowację.
Alus napisał(a):
W kwestii reformy szkolnictwa - p. Zaleska nawet się nie zająknęła jak widzi rozwiązanie gdy za 3 lata dwa roczniki - III gimnazjum i 8 podstawowej - będę szturmować średnie szkoły.

Dokładnie.


So wrz 17, 2016 8:05
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
500+ na kredyt, który podobnie jak dług Gierka, spłacać będą pokolenia.
Pewnie tak. Za mało mam faktów żeby to potwierdzić. A co do długu Gierka to nikt nie dorówna Tuskowi. Ten człowiek rozpoczął zadłużanie Polski w takim tempie, że nawet guru liberałów Balcerowicz się zbuntował. Inni ekonomiści również.
http://www.tygodnikprzeglad.pl/dlug-tuska-dlug-gierka/
Małe podsumowanie długów Gierka i Tuska.
Alus napisał(a):
OFE generowało dług publiczny, a w wielu krajach o podobnym systemie oszczędzania na emerytury, emeryci w efekcie pozostali beż żadnego zabezpieczenia finansowego na starość.
To była kolejna reforma źle przygotowana. Oczywiście trzeba było reformować ale zrobiono to dokładnie tak, że zarobiła na tym garstka ludzi. Przygotowania reformy za rządów Buzka to Balcerowicz i była ekipa UW która później się przemianowała na PO. Zlikwidowano OFE bez jakiejkolwiek debaty o tym i nie podano powodów likwidacji oraz nie pociągnięto odpowiedzialnych za ten stan do odpowiedzialności. Kto na tym stracił? Beneficjenci systemu emerytalnego czyli wszyscy Polacy od rocznika 1968 (chyba to był ostatni rocznik który miał wybór dla każdego młodszego losowano fundusz jeśli go nie wybrał)
Alus napisał(a):
W kwestii reformy szkolnictwa - p. Zaleska nawet się nie zająknęła jak widzi rozwiązanie gdy za 3 lata dwa roczniki - III gimnazjum i 8 podstawowej - będę szturmować średnie szkoły.
podejrzewam, że nie mają pomysłu na to. I jest po polsku "Jakoś to będzie". To jakoś to będzie działa od 1989 we wszystkich ekipach.
Kael napisał(a):
Bzdura! Mozna reformowac szkolnictwo. Czemu nie? Ale jak pisze Helenka: z sensem a nie, “zeby odwalic zanim nas od koryta odciagna“.
To ja teraz oczekuję argumentów, że reforma Buzka w której brali czynny udział ludzie PO (zanim stali się PO byli UW) została zrobiona z sensem.


So wrz 17, 2016 8:21
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
To ja teraz oczekuję argumentów, że reforma Buzka w której brali czynny udział ludzie PO (zanim stali się PO byli UW) została zrobiona z sensem.

11 na świecie, a 5 w Europie polskie gimnazja w zakresie wiedzy, chyba jednak świadczą o o sense reformy edukacyjnej.


So wrz 17, 2016 8:34
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
To ja teraz oczekuję argumentów, że reforma Buzka w której brali czynny udział ludzie PO (zanim stali się PO byli UW) została zrobiona z sensem.

Każda ekipa zabierająca się za reformę szkolnictwa coraz bardziej je rozpirzała. To bezstresowe wychowanie (nie pamiętam kto je wprowadził) doprowadziło do zrównania nauczycieli ze śmieciami. Każda ekipa obowiązków, a rodzicom i dzieciom praw. Rządy umożliwiły rodzicom decydowanie o wszystkim, co poskutkowało, że nauczyciel nie ma dzisiaj szacunku. Od niego sie wymaga, a nie współpracuje (a co ta wariatka od ciebie chce? Jedynka? Pójdę do dyrektora, albo lepiej do gminy, a najlepiej do kuratorium). Kiedyś usłyszałam, że od wychowania jest szkoła.
Alus napisał(a):
11 na świecie, a 5 w Europie polskie gimnazja w zakresie wiedzy, chyba jednak świadczą o o sense reformy edukacyjnej.

Tu akurat polskieszkolnictwo zawsze stało na wysokim poziomie, jesli chodzi o wiedzę (gorzej z jej stosowaniem w praktyce, w pracy). Mój kuzyn wyemigrował do USA prawie 30lat temu. Jego córki odpowiednio w Polsce były w klasach IV i V, a tam zostały zaklwalifikowane o dwa lata wyżej.
A gimnazja o tyle są poronionym pomysłem, że skupiają młodzież w najgorszym wieku. Zróżnicowanie wiekowe, znajomość środowiska rodzinnego ze strony nauczycieli było znacznie lepsze. W gimnazjum zanim nauczyciele poznaja ucznia i środowisko, ten już je kończy.


So wrz 17, 2016 8:42
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Helenka napisał(a):
Coroner napisał(a):
To ja teraz oczekuję argumentów, że reforma Buzka w której brali czynny udział ludzie PO (zanim stali się PO byli UW) została zrobiona z sensem.

Każda ekipa zabierająca się za reformę szkolnictwa coraz bardziej je rozpirzała. To bezstresowe wychowanie (nie pamiętam kto je wprowadził) doprowadziło do zrównania nauczycieli ze śmieciami. Każda ekipa obowiązków, a rodzicom i dzieciom praw. Rządy umożliwiły rodzicom decydowanie o wszystkim, co poskutkowało, że nauczyciel nie ma dzisiaj szacunku. Od niego sie wymaga, a nie współpracuje (a co ta wariatka od ciebie chce? Jedynka? Pójdę do dyrektora, albo lepiej do gminy, a najlepiej do kuratorium). Kiedyś usłyszałam, że od wychowania jest szkoła.

Przyczyna takich zachowań może tkwić w reformie, ale równie dobrze w zmieniającej sie mentalności współczesnych społeczeństw - dominuje roszczeniowość, we wszystkich dziedzinach życia, zatem także w szkole.


So wrz 17, 2016 8:47
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiście, że nie jest to jedyna przyczyna, ale własnie MEN dało i nadal daje coraz większe prawa rodzicom i uczniom, a nauczycielom dokłada obowiązków. A za zmiana przepisów trudno nadążyć, bo praktycznie w ciągu jednego roku wchodzi setki zmian.


So wrz 17, 2016 9:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Helenka napisał(a):
Każda ekipa zabierająca się za reformę szkolnictwa coraz bardziej je rozpirzała.
Dokładnie tak. A to co zrobiła ekipa Buzka a potem to co wyczyniała Szumilas a wcześniej Hall to przechodziło wszystkie normy zidiocenia. Miałem wrażenie że właśnie chodzi o to aby nasi rodacy byli głupi jak amerykanie.
Helenka napisał(a):
To bezstresowe wychowanie (nie pamiętam kto je wprowadził) doprowadziło do zrównania nauczycieli ze śmieciami.
To było jeszcze za rządów SLD albo zbieraniny partyjek w rządach Mazowieckiego lub Suchockiej. Dawne dzieje. Nie ma gorszego kłamstwa niż wychowanie bezstresowe.
Helenka napisał(a):
Rządy umożliwiły rodzicom decydowanie o wszystkim, co poskutkowało, że nauczyciel nie ma dzisiaj szacunku. Od niego sie wymaga, a nie współpracuje (a co ta wariatka od ciebie chce? Jedynka? Pójdę do dyrektora, albo lepiej do gminy, a najlepiej do kuratorium).
To też racja. Ale czasami nauczyciele się tak zachowują, że trudno mieć do nich szacunek. I jeszcze jeden kamyczek. Pensja nauczyciela. Lenin mówił, że Państwo w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela jest państwem policyjnym.
Mamy wypalonych zawodowo nauczycieli, często z nie najlepszym przygotowaniem, bo ci którzy mają lepsze kwalifikacje i umiejętności nie idą do pracy w szkole za marne wynagrodzenie (wiem wbijam kij w mrowisko zaraz mnie zaatakują nauczyciele i rodziny nauczycieli). I mamy dziwaczny system nagradzania i ścieżki zawodowej.
Helenka napisał(a):
Kiedyś usłyszałam, że od wychowania jest szkoła.
A to pasuje do dowcipów. Ale patologii jest w naszym kraju wiele.

Alus napisał(a):
11 na świecie, a 5 w Europie polskie gimnazja w zakresie wiedzy, chyba jednak świadczą o o sense reformy edukacyjnej.
Zapytaj nauczyciela jak wygląda nauka w gimnazjach. Większość mówi, że uczą pod testy gimnazjalne a nie pod zdobycie wiedzy czy umiejętności. O poziomie świadczy umiejętność wykorzystania wiedzy w życiu zawodowym a z tym jest gorzej niż kiepsko. Tak jak kiedyś zdawali na prawo jazdy i uczono się na pamięć pytań. A życie pokazuje, że nie znają przepisów ruchu drogowego.


So wrz 17, 2016 9:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Miałem wrażenie że właśnie chodzi o to aby nasi rodacy byli głupi jak amerykanie.


A czemuż to uważasz, że Amerykanie są głupi?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So wrz 17, 2016 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
A to co zrobiła ekipa Buzka a potem to co wyczyniała Szumilas a wcześniej Hall to przechodziło wszystkie normy zidiocenia. Miałem wrażenie że właśnie chodzi o to aby nasi rodacy byli głupi jak amerykanie.


Oj, chciałbym, żeby Polacy byli tak głupi, jak Amerykanie.
No i żeby w głupocie swojej zbudowali tak dziadowskie państwo...


So wrz 17, 2016 9:39
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Ale czasami nauczyciele się tak zachowują, że trudno mieć do nich szacunek.

Zgadza się, ale tacy zawsze byli. Tylko kiedyś rodzic szedł wyjaśnić sprawę z nauczycielem, o czym uczeń nawet nie wiedział. Dzisiaj nawet sie nie stara, a jak dziecko sie poskarży na nauczyciele od razu słyszy: ja to załatwię, zadzwonię do kuratorium. Co ta wariatka od ciebie chce?
Coroner napisał(a):
I jeszcze jeden kamyczek. Pensja nauczyciela. Lenin mówił, że Państwo w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela jest państwem policyjnym.
Mamy wypalonych zawodowo nauczycieli, często z nie najlepszym przygotowaniem, bo ci którzy mają lepsze kwalifikacje i umiejętności nie idą do pracy w szkole za marne wynagrodzenie (wiem wbijam kij w mrowisko zaraz mnie zaatakują nauczyciele i rodziny nauczycieli). I mamy dziwaczny system nagradzania i ścieżki zawodowej.

No, tu przyznam Ci trochę racji. Tyle, że ci niedokształceni nauczyciele to efekt reformy, a ściśle absolwenci wszelkiego rodzaju prywatnych uczelni, tzw. sorbon. O nauczycielach, absolwentach państwowych uczelni tego powiedzieć nie można.
Jeszcze 25 lat temu w podstawówkach uczyli nauczyciele po szkole zawodowej i po liceum, z tym, że ci po liceum uzupełnili wykształcenie (niestety, niektórzy na sorbonach).
O wynagrodzeniu nie będę pisać, bo jedni widzą marne grosze, inni kokosy, bo wakacje, ferie, 18 godzin etat..., nikt nie rozumie co to znaczy godzina dydaktyczna. Jak ktoś zazdrości, nie tłumaczę, a mówię; trzeba było się uczyć i zostać nauczycielem.
Coroner napisał(a):
Większość mówi, że uczą pod testy gimnazjalne a nie pod zdobycie wiedzy czy umiejętności.

I rzeczywiście tak jest w ostatnie, trzeciej klasie gimnazjum. Już od początku roku ćwiczy się testy, a do egzaminu końcowego przeprowadza przynajmniej trzy testy próbne. Niestety, ale tu jest wina systemu. W klasach często jest prawie połowa uczniów z opiniami, ale piszą testy ogólne, dla tych bez deficytów rozwojowych.I jeśli klasa wypadnie słabo, a nie może być inaczej (kiedyś tacy uczniowie kończyli szkoły specjalne), to szkoła musi wdrożyć program naprawczy. i nieważne, że jakiś procent uczniów napisał egzamin prawie na maxa. Liczy się średnia, którą zaniżają uczniowie z opiniami.


So wrz 17, 2016 10:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ciekawe co zrobia z matura?
Zniosa testy i punkty i przywroca egzaminy na studia?


So wrz 17, 2016 10:24
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Ciekawe co zrobia z matura?
Zniosa testy i punkty i przywroca egzaminy na studia?

Na razie chyba to nie jest w planach, gdyż mają przywrócić testy po szkole podstawowe, czyli po ósmej klasie.


So wrz 17, 2016 10:36

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Coroner napisał(a):
Miałem wrażenie że właśnie chodzi o to aby nasi rodacy byli głupi jak amerykanie.


A czemuż to uważasz, że Amerykanie są głupi?


Przepraszam,głupia to jest kobieta, która przebiega na czerwonym trzymając dziecko z rękę. Amerykanin ma po prostu mniej wiedzy encyklopedycznej od przeciętnego Polaka.


N wrz 18, 2016 16:58
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
A byłaś może w USA? Nie mówię o encyklopedycznej wiedzy. Mówię ogólnie o umiejętności zastosowania wiedzy w życiu. Tam jest totalne rozwarstwienie społeczne. Co innego biedota którą stać tylko na publiczne szkoły a co innego elita którą stać na wyższe prywatne szkoły.
Mówią, że głupimi ludźmi łatwiej się rządzi i coś w tym jest.


N wrz 18, 2016 18:43

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Reforma szkolnictwa
Coroner napisał(a):
Mówią, że głupimi ludźmi łatwiej się rządzi i coś w tym jest.


To akurat prawda.
Zresztą dlatego właśnie PiS najpierw zniósł obowiązek szkolny od 6 lat, a teraz dodatkowo wprowadza chaos w szkolnictwie średnim.
Im bardziej nauczanie dzieci i młodzieży na tym wszystkim ucierpi, tym przecież dla PiS-u lepiej.


N wrz 18, 2016 18:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL