Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Syria - po co ta wojna? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Syria - po co ta wojna?
Syria to teraz poligon. Świat zapomniał o Wietnamie. A konfrontacja jest potrzebna. Z jednej strony napędza koniunkturę. Z drugiej umacnia władzę. A z obu stron daje możliwość sprawdzenia sprzętu. Natomiast cała ideologia jest dorabiana do własnych interesów mocarstw.
Jestem przekonany, że żaden bliskowschodni satrapa nie wymordowałby tylu ludzi, co wojna.


Pn wrz 26, 2016 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Syria - po co ta wojna?
andej napisał(a):
Syria to teraz poligon. Świat zapomniał o Wietnamie. A konfrontacja jest potrzebna. Z jednej strony napędza koniunkturę. Z drugiej umacnia władzę. A z obu stron daje możliwość sprawdzenia sprzętu. Natomiast cała ideologia jest dorabiana do własnych interesów mocarstw.
Jestem przekonany, że żaden bliskowschodni satrapa nie wymordowałby tylu ludzi, co wojna.


Najbardziej ta wojna s Syrii jest potrzebna Rosjanom, czy może bardziej Putinowi :mrgreen:
W końcu z powodu sankcji Rosjanie żyją w coraz większej biedzie, i są w stanie tą biede wytrzymać, ale tylko wtedy gdy ich kraj będzie napadał na inne kraje.
Nadarzyła sie okazja więc Putin skorzystał, no i ma spokój na kilka lat.
Bo jak Syria sie kiedyś skończy to zacznie sie coś innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 26, 2016 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Syria - po co ta wojna?
A czy nie jest to spełnieniem (kolejnym spełnieniem) orwellowskiej wizji 1984?

Rację masz, że dla Putina, to niemal sprawa życia i śmierci. Wojna konieczna do utrzymania władzy. A do tego dochodzą relacje z Turcją (sprzedaż broni, podsycanie antagonizmów wewnątrz NATO - Grecja vis Turcja). No i jeszcze ropa. I jeszcze jedno. Też wielkiej rangi: Stały port (baza) z dostępem do morza Śródziemnego.


So paź 15, 2016 10:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL