Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Prasa pisowska i prasa antypisowska 
Autor Wiadomość
Post Prasa pisowska i prasa antypisowska
Zakładam temat bo mnie zainteresowała wypowiedź jednego moderatora

viewtopic.php?f=18&t=31825&start=2730
Soul33 napisał(a):
To prawda, że zwolennicy PiS stosują podobne argumenty. Przede wszystkim zwraca moją uwagę, że z jednej strony są to argumenty błędne (jak ten, że wydanie wyroku przez TK było spotkaniem przy kawie i ciasteczkach, czyli wyrok tak naprawdę nie istnieje, o czym każdy prawnik wie, że jest nieprawdą), a z drugiej strony strony można je spotkać albo w TV, albo w pisowskiej prasie.

I dlatego, moim zdaniem, wynika to właśnie z istnienia tej pisowskiej prasy.

Ponadto, choć wiem, że PiS może komuś płacić, to wiem też, że normalni ludzie, którzy nie są bardzo młodzi oraz coś o życiu wiedzą nie daliby się "zwerbować", ponieważ byliby co najmnej zniesmaczeni, gdyby tylko spotkali się z taką próbą.

Między innymi stąd nie podejrzewałbym niektórych z tych, których mógłby podejrzewać pilaster, a już w szczególności na pewno żadnego z moderatorów.

Jako obserwator można powiedzieć do pewnego stopnia niezależny i nie nastawiony ani pozytywnie ani negatywnie do panujących nam rządzących ani do poprzedników.
To prawda, że istnieją tzw. media pisowskie. Ale istnieję też media antypisowskie. Histeria jednych i drugich jest zastanawiająca. Przecież po stronie PiS mamy np. niezalezna.pl Gazeta Polska, wSieci, itp.
Po stronie PiSu wpisują też DoRzeczy i TV Republika ale te media momentami są ostro antyPiSowskie.
A po stronie antyPiSu mamy całą gamę mediów, które określano jako mainstream. A skrajnie np. TOK FM, Radio Zet, Gazeta Wyborcza, TVN
Czyli co to za argument w dyskusji?
Mamy media PiS z których czerpią zwolennicy PiS i później uzywają ich argumentacji. Ale mamy też media antyPiS a później przeciwnicy PiS powielają ich argumenty.
Więc nie rozumiem dlaczego antyPiS jest dobry a PiS zły.
Jak się przegląda te media a potem wchodzi na forum dyskusyjne to dokładnie widać kto co czyta i czym sie karmi. Widać to po argumentacji rodem z tych mediów.

Może wytłumaczcie dlaczego to co piszą Karnowscy jest złe a to co pisze Michnik to sama prawda. Bo jakoś tego nie mogę zrozumieć.


Śr paź 12, 2016 7:41
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Zakładam temat bo mnie zainteresowała wypowiedź jednego moderatora

viewtopic.php?f=18&t=31825&start=2730
Soul33 napisał(a):
To prawda, że zwolennicy PiS stosują podobne argumenty. Przede wszystkim zwraca moją uwagę, że z jednej strony są to argumenty błędne (jak ten, że wydanie wyroku przez TK było spotkaniem przy kawie i ciasteczkach, czyli wyrok tak naprawdę nie istnieje, o czym każdy prawnik wie, że jest nieprawdą), a z drugiej strony strony można je spotkać albo w TV, albo w pisowskiej prasie.

I dlatego, moim zdaniem, wynika to właśnie z istnienia tej pisowskiej prasy.

Ponadto, choć wiem, że PiS może komuś płacić, to wiem też, że normalni ludzie, którzy nie są bardzo młodzi oraz coś o życiu wiedzą nie daliby się "zwerbować", ponieważ byliby co najmnej zniesmaczeni, gdyby tylko spotkali się z taką próbą.

Między innymi stąd nie podejrzewałbym niektórych z tych, których mógłby podejrzewać pilaster, a już w szczególności na pewno żadnego z moderatorów.

Jako obserwator można powiedzieć do pewnego stopnia niezależny i nie nastawiony ani pozytywnie ani negatywnie do panujących nam rządzących ani do poprzedników.
To prawda, że istnieją tzw. media pisowskie. Ale istnieję też media antypisowskie. Histeria jednych i drugich jest zastanawiająca. Przecież po stronie PiS mamy np. niezalezna.pl Gazeta Polska, wSieci, itp.
Po stronie PiSu wpisują też DoRzeczy i TV Republika ale te media momentami są ostro antyPiSowskie.
A po stronie antyPiSu mamy całą gamę mediów, które określano jako mainstream. A skrajnie np. TOK FM, Radio Zet, Gazeta Wyborcza, TVN
Czyli co to za argument w dyskusji?
Mamy media PiS z których czerpią zwolennicy PiS i później uzywają ich argumentacji. Ale mamy też media antyPiS a później przeciwnicy PiS powielają ich argumenty.
Więc nie rozumiem dlaczego antyPiS jest dobry a PiS zły.
Jak się przegląda te media a potem wchodzi na forum dyskusyjne to dokładnie widać kto co czyta i czym sie karmi. Widać to po argumentacji rodem z tych mediów.

Może wytłumaczcie dlaczego to co piszą Karnowscy jest złe a to co pisze Michnik to sama prawda. Bo jakoś tego nie mogę zrozumieć.

Jeśli piszą, oczywiście dla podtrzymania dumy narodowej, w rodzaju wypowiedzi min. Kownackiego - Francuzi to ludzie, którzy od nas uczyli sie jeść widelcem - to chyba oczywiste, nie ma potrzeby więcej tłumaczyć.


Śr paź 12, 2016 7:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Po stronie PiSu wpisują też DoRzeczy i TV Republika ale te media momentami są ostro antyPiSowskie.


Genetyczni patrioci wyobrażają sobie Polaków na swoje podobieństwo i uważają, że Polacy są tacy sami, jak oni, tylko "na odwrót".

W szczególności wyznawcy PIS są świecie przekonani, że Polacy w ogóle nie czytają mediów pisowskich, tak jak oni sami nawet nie zaglądają do mediów polskich i wiedzę o tym, co się w nich znajduje czerpią wyłącznie z omówień podawanych do wierzenia w swoim własnym gronie.

A tymczasem taki pilaster na ten przykład studiuje (... ciach m_m) pisowskie (WSieci, DoRzeczy, swego czasu również GazPol, ale tego musiał zaprzestać ze względów zdrowotnych) bardzo wnikliwie

I dlatego doskonale wie, że owszem, zdarza się im "krytykować PIS" ale wyłącznie za to, że jest on ...za mało pisowski. :) Że się certoli ze "zdrajcami", zamiast od razu przywrócić dla nich specjalnie karę śmierci. Że ciągle jeszcze pozostawia "złodziei" na wolności. Że jeszcze nie wsadził do pudła polityków PO...

Cytuj:
A po stronie antyPiSu mamy całą gamę mediów, które określano jako mainstream.


No właśnie. Wszystko co nie jest pisowskie, jest z definicji antypisowskie :D

Cytuj:
A skrajnie np. TOK FM, Radio Zet, Gazeta Wyborcza, TVN


Nawet jednak skrajni antypisowcy (np pilaster) nie używają sformułowań i argumentów zaczerpniętych z Gazety Wyborczej, publikując je zgodnym chórem z innymi antypisowcami, poruszając dokładnie te same zagadnienia, używając tych samych słów, ustawionych w tej samej kolejności.

A genetyczni patrioci owszem, używają, publikują, poruszają. Tak właśnie, jakby byli sterowani z jednego centrum.

W tej sytuacji, dokładając do tego publicznie wyrażaną przez Kaczyńskiego opinię, że takie centrum jest PIS potrzebne i nieodzowne, logiczny wniosek, że faktycznie takie centrum istnieje i steruje, zarówno polskojęzycznymi meridami pisowskimi, jak i samymi wyznawcami PIS udzielającymi się w internecie, nasuwa się nieodparcie :)


Cytuj:
Więc nie rozumiem dlaczego antyPiS jest dobry a PiS zły.


W największym skrócie.

Dlatego, że antyPIS chce, aby Polska była normalnym krajem europejskim, takim jak inne kraje europejskie, a PIS chce, aby Polska była taka jak Rosja, czy Białoruś, zawracając ją do czasów PRL.

Dlatego antyPIS jest dobry, a PIS zły (w skali względnej oczywiście)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 12, 2016 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Nie zgadzam się z Soulem, że to wszystko wina PiSowskiej prasy. Jedynie media toruńskie mają tego typu oddziaływanie na "słuchaczy". W PiS to dla mnie odbywa się inaczej. Hasła są tworzone i powielane przez publicystów, forumowiczów, blogerów. I papugowane do granic absurdu. Mój ulubiony przykład to oczywiście "Nareszcie dumni z prezydenta". Tu nie było żadnego znaczącego artykułu w prasie, wystarczyło hasło rzucone przez Ziemkiewicza.

Tak jest z innymi hasłami. Rola mediów PiS jest tu wtórna i służebna, ma co najwyżej powielić i utrawlić mem już wprowadzony do obiegu. Ale same media PiS nie są opiniotwórcze. One są istotnie "mediami", bo tylko pośredniczą, powielają hasła.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 12, 2016 8:41
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Ale coś sprawiać musi, że jedne memy są powielane na maksa mimo ich totalnej głupoty (zapominanie o Lechu Kaczyńskim przy chwaleniu Andrzeja Dudy, czy niedostrzeganie głupoty argumentu "U was biją murzynów"), a inne nie. Oczywiście nie musi to być centralne sterowanie, ale co w takim razie?


Śr paź 12, 2016 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Nie wiem, dzielę sie tylko obserwacjami. Po stroni antyPiS też bywają hasła mniej lub bardziej durne. Przykładem niech tu będzie "gorszy sort", który wyrwał zdanie z konteksu wypowiedzi dorabiając do tego ideologię. Ale tutaj mem wędrowal równolegle przez media społecznościowe, tradycyjne czy drobnych przedsiębiorców, którzy złapali okazję do zrobienia koszulek z napisem. W przypadku haseł PiS to zdaje się odbywać kanałami (dobre określenie) podziemnymi, metodami "partyzanckimi". Mogę tylko przypuszczać, że PiS zatrudniło jakiegoś fachowca od "reklamy wirusowej" i dalej, mimo posiadania mediów państwowych posługuje się metodami wiralnymi. W końcu w dużej mierze dzięki nim wygrał wybory.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 12, 2016 9:05
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
bert04 napisał(a):
Przykładem niech tu będzie "gorszy sort", który wyrwał zdanie z konteksu wypowiedzi dorabiając do tego ideologię.
A co w tym durnego i jaki wielce istotny kontekst był w tej wypowiedzi Kaczyńskiego? Nie mówię, że antypisowcy nie mają durnych haseł. Durnym jest np. wszystko, co opiera się o twierdzenie, jakoby pisowska góra była durna i chora psychicznie.
Cytuj:
Mogę tylko przypuszczać, że PiS zatrudniło jakiegoś fachowca od "reklamy wirusowej" i dalej, mimo posiadania mediów państwowych posługuje się metodami wiralnymi. W końcu w dużej mierze dzięki nim wygrał wybory.
Jak najbardziej. Ale strony na fejsie to też media w końcu.


Śr paź 12, 2016 9:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
zefciu napisał(a):
Nie mówię, że antypisowcy nie mają durnych haseł.


Durnych, nie durnych, to kwestia względna. Przede wszystkim nie mają haseł skoordynowanych, a różni antypisowcy uzasadniają swój antyPIS po pierwsze w sposób zróżnicowany, po drugie każdy pojedynczy antypisowiec jest w miarę konsekwentny w głoszeniu swoich argumentów

Niczego podobnego w PIS się nie obserwuje. Wszyscy genetyczni patrioci jak jeden mąż mówią i piszą to samo i tak samo jednocześnie zmieniają zdanie, nawet bardzo drastycznie, kiedy zmienia zdanie PIS. Po takiej zaś zmianie nie tylko twierdzą, że zawsze własnie tak twierdzili, ale i że sam PIS zawsze tak twierdził.

PIS był dla nich zarówno najlepszą partią, ponieważ chciał zakazać aborcji, i jest najlepszą partią, ponieważ nie chce zakazać aborcji. I zarówno PIS jak i jego wyznawcy nigdy przecież aborcji nie chcieli zakazywać i ten zakaz to była przecież tylko prowokacja "lewactwa"

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 12, 2016 10:12
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Pominę to co pisze pilaster, bo poziom nienawiści do PiS uniemożliwia rzeczowa dyskusje.

Co do memów to ja widzę ze tak PiS jak i anty PiS produkuje takie same ilości idiotyzmów.
Co do opłacania to pamietam jak wyszła afera z najmowanymi hejterami przez Kopaczowa.

Ja to widzę tak, ze kampania nienawiści trwa. Trwa od czasów wyborów prezydenckich Tusk Kaczyński i fiaska koalicji POPiS
Tak jedna jak i druga strona okopała się w swoich okopach i maja syndrom oblężonej twierdzy. Wszystko co u nas ok a wszystko co poza to ciemnota i manipulacja.
Tak jedni jak i drudzy są manipulowani przez ich własne jedynie słuszne media.
Grupa osób która potrafi się z tego wyrwać jest mała.

To są moje spostrzeżenia z rożnych miejsc w internecie. Nie tylko forum dyskusyjne ale i z portali społecznościowych


Śr paź 12, 2016 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Pominę to co pisze pilaster,


Najwyraźniej przerasta to możliwości intelektualne Coronera? :)
(Proszę nie obrażać rozmówców. m_m)

Cytuj:
ja widzę


Jeszcze jeden Widzący... :(

Cytuj:
tak PiS jak i anty PiS produkuje takie same ilości idiotyzmów.


Absolutnie nie takie same.

Cytuj:
kampania nienawiści trwa. Trwa od czasów wyborów prezydenckich Tusk Kaczyński i fiaska koalicji POPiS


Ależ skąd. Trwa od znacznie dłuższego czasu. Chyba od wałęsowskiego "przyśpieszenia"

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 12, 2016 14:27
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Co do opłacania to pamietam jak wyszła afera z najmowanymi hejterami przez Kopaczowa.

A najętych hejterów PiS, a usadowionych po wyborach na urzędach lub w roli posłów nie widzisz?


Śr paź 12, 2016 15:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Więc nie rozumiem dlaczego antyPiS jest dobry a PiS zły.


Ja od co najmniej 2006 r. regularnie czytam media obydwu stron i generalnie uważam, że nie ma między nimi jakichś zasadniczych różnic. Osobiście wydaje mi się, że te pisowskie są bardziej urozmaicone w opiniach, może to jednak wynikać z typowej dla polskiej prawicy kłótliwości - media antypisowskie od zawsze tworzą jeden front i nie wchodzą sobie w paradę, podczas gdy konflikt między, powiedzmy, ośrodkiem Lisickiego i ośrodkiem Sakiewicza potrafił niekiedy iść na noże.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 12, 2016 15:38
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Alus napisał(a):
A najętych hejterów PiS, a usadowionych po wyborach na urzędach lub w roli posłów nie widzisz?
Dowodów na to nie ma, ale nie zdziwiłbym się gdyby byli. Podejrzewam, że każda partia polityczna zatrudnia płatnych hejterów (dowodów nie mam ale tak myślę), zapewne ma też swoje młodzieżówki, które działają w internecie na ich rzecz.
pilaster napisał(a):
Najwyraźniej przerasta to możliwości intelektualne Coronera?
Dobrze że nie czytałem a zostało wymoderowane. Ale poziom chamstwa i prostactwa pokazujące, że od wpisów pilastra trzeba trzymać się jak najdalej. Mam prośbę omijaj moje wpisy bo ja na pewno nie będę na nie odpowiadać. Do dyskusji konieczny jest szacunek do drugiego człowieka a u ciebie jest tylko jad i chamstwo i nienawiść do wszystkich którzy myślą inaczej niż ty.

Johnny99 napisał(a):
Ja od co najmniej 2006 r. regularnie czytam media obydwu stron i generalnie uważam, że nie ma między nimi jakichś zasadniczych różnic. Osobiście wydaje mi się, że te pisowskie są bardziej urozmaicone w opiniach, może to jednak wynikać z typowej dla polskiej prawicy kłótliwości - media antypisowskie od zawsze tworzą jeden front i nie wchodzą sobie w paradę, podczas gdy konflikt między, powiedzmy, ośrodkiem Lisickiego i ośrodkiem Sakiewicza potrafił niekiedy iść na noże.
Dokladnie tak samo uważam. Ośrodek Sakiewicza czasami robi strzał w stopę prawicy. Czasami myślę, że www.niezalezna.pl żyje w jakimś świecie równoległym. Jak dla mnie ich skrajność jest porównywalna tylko z Gazetą Wyborczą. Poziomem manipulacji i kłamstw te dwa media są siebie warte. Bardzo sobie cenię media które potrafią wykazać choć trochę obiektywizmu.


Śr paź 12, 2016 16:19

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Największy problem z mediami w Polsce nie jest taki, że działają tuby propagandowe jednych i drugich. Tym problemem jest fakt braku niezależnych mediów, które nie trzymają jednej ze stron. Przecież w tej chwili media obu stron zachowują się, jakby opisywały działania Boga - tzn. ich obóz nigdy się nie myli. Na szczęście prawda jest inna. Jasne, że mamy Internet, no ale nie zawsze człowiek chce się gapić w monitor. Poza tym starsi ludzie nie korzystają tak bardzo z nowoczesnych technologii.

Dlatego uważam, że media w Polsce są w stanie agonalnym pod względem rzetelności. Jak chcę poznać prawdę, muszę przeczytać jednych, drugich i wyciagnąć średnią :)

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Śr paź 12, 2016 17:32
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Dokładnie o tym pisze od początku mojego pobytu na tym forum.
Dodam jeszcze, że większość wyznawców powtarza bezmyślnie argumenty swoich jedynie słusznych mediów. I tak prawa strona jak i lewa zwolniła się z myślenia i powtarzają propagandę broniąc swoich współbraci a atakując przeciwników. I nie ma znaczenia kto mówi mądrze a kto głupio.
To czego naprawdę brakuje to pluralizmu w mediach i prawdziwie niezależnych mediów. Są tylko media wioskowe czy mówiąc inaczej plemienne.


Śr paź 12, 2016 18:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL