Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 14:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Prasa pisowska i prasa antypisowska 
Autor Wiadomość
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Cytuj:
Co nie przeszkadza, że się w swojej ocenie pomyliłaś. Ziemkiewicz nie jest przedstawicielem prasy propisowskiej, która chcesz zmieszać z błotem.
Nie udało się. Skucha.

Żadna skucha, post nie tyczył jedynie słów Ziemkiewicza, w mojej odpowiedzi nie ma nawet 1 słowa odniesienia do wypowiedzi RAZ.


Cytuj:
Śmiała teza. Nie ulega wątpliwości bowiem, że stosunek jest jak 1:10 dla propisiorów.

Obecnie np. w reżimowej TV Wildstein zaprasza kaczofobiczne oszołomstwo, które wygłasza takie brednie, ze się nie da tego oglądać.

2. Redaktor Ziemkiewicz formułuje (akurat w piątek napisał):

Tymczasem na umownej prawicy - nie wierzcie mi, czytajcie - od zawsze wszyscy kłócą się o wszystko. O historię, o strategie polityczne, o podatki, reformę edukacji, plan Morawieckiego... Lemingom to się w głowie nie mieści. Ich świat nie dopuszcza, że można popierać warunkowo, widzieć niuanse, spierać się. Ruki pa szwam! Maul halten! "Trzeba się bić z PiS o Polskę", defetyści zostaną oddani pod sąd polowy wybranych "autorytetów".

Na co dzień antypisowski agit-prop skutecznie zniechęca swych wyznawców od zaglądania gdziekolwiek poza wyznaczonymi mediami, aby zaś nie przekonał się kto, dajmy na to, co naprawdę powiedział Kaczyński albo jak naprawdę było z caracalami. Ale Ziemiec, będąc twarzą Wiadomości TVP, trudniejszy jest do upchnięcia za żelazną kurtyną z napisem "nie chcesz o tym wiedzieć". I to, że mógł napisać i opublikować taki tekst, zwłaszcza jeśli się okaże, że nic mu się za to nie stanie, powoduje u lemingozy dysonans poznawczy, który rozładować można tylko teoriami spiskowymi.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiew ... gn=firefox

Co stoi w widocznej sprzeczności z wynurzeniami znanego nam Pilastra.

3. Pisiory zostały wypchnięte z obiegu medialnego (polityka dorzynania watahy), co sprawiło że zaczęły tworzyć włąsny obieg i generalnie nauczyły się obywać bez jaśniepaństwa, kucyków w Holandii i różnych takich. Tymczasem obóz kaczofobiczny paczy tylko, pod kogo się podwiesić. Np. Lis pod Onet.

4. Tymczasem próbują małpować tworząc Rodziny Radia TOK FM i Kluby Gazety Wyborczej:

https://pbs.twimg.com/media/CvcgpIzW8AAAUT6.jpg

1:10 czego dowodem jest Twój wpis ....."lemingi, w głowie im sie nie mieści, małpują".....dodaj jeszcze "lewactwo" [i]niegodne czyścić buty patriotom z PiS....i mamy oto w pełni zaprezentowane tzw wartości chrześcijańskie.[/quote]


Pn paź 24, 2016 10:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Oczywiście, że jest odniesienie. Słowa "lemingi, w głowie im sie nie mieści, małpują" zostały zaczerpnięte z Ziemkiewicza.
Skucha.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 24, 2016 11:24
Zobacz profil WWW
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
medieval_man napisał(a):
Oczywiście, że jest odniesienie. Słowa "lemingi, w głowie im sie nie mieści, małpują" zostały zaczerpnięte z Ziemkiewicza.
Skucha.

Skucha, nie skucha ....wyraz totalnej pogardy......


Pn paź 24, 2016 13:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
medieval_man napisał(a):
Oczywiście, że jest odniesienie. Słowa "lemingi, w głowie im sie nie mieści, małpują" zostały zaczerpnięte z Ziemkiewicza.
Skucha.


Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Tylko dlaczego uważają (te nożyce, rzecz jasna), że lemingi są brzydkie i złe. To milutkie zwierzątka. Można ja głaskać. Krzywdy nie robią. Wydaje mi się, że jest to bardzo pozytywne porównanie.
Ale może chodzi to o to, że małpują i się tego wstydzą?


Pn paź 24, 2016 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Obraził, o ja cię jak obraził. Malpuje napisał. Malpuje to duh niehrzescijanski i obraza!!!! I lewactwo napisał. Obraza! LOL.
PS: zostawcie ortografię bo ni mogę już. Dzieje Obrazy - decydujące starcie.
Najwyższa pora - parasoleka w dłoń i ładuj w funkcjonariusza. Funkcjonariusz to też obraza!!!!!!Ależ oni obrażają bez ducha. Bez serc, bez ducha, bez kości tocsa główne tematy ody do młodości. A Ziemkiewicz to pisior i obraza. O. Znieksztalcenie gastronomiczne obraza.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Pn paź 24, 2016 23:51
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
smokeustachy napisał(a):
Obraził, o ja cię jak obraził. Malpuje napisał. Malpuje to duh niehrzescijanski i obraza!!!! I lewactwo napisał. Obraza! LOL.
PS: zostawcie ortografię bo ni mogę już. Dzieje Obrazy - decydujące starcie.
Najwyższa pora - parasoleka w dłoń i ładuj w funkcjonariusza. Funkcjonariusz to też obraza!!!!!!Ależ oni obrażają bez ducha. Bez serc, bez ducha, bez kości tocsa główne tematy ody do młodości. A Ziemkiewicz to pisior i obraza. O. Znieksztalcenie gastronomiczne obraza.

Smokeustachy to bezczelny pisor, moher, typowy wyborca PiS z zasadniczym wykształceniem, łasy na kasę w postaci 500+, bandzior kibolski.......rozumiem, że nie obrażam.....


Wt paź 25, 2016 6:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
smokeustachy napisał(a):
Obraził, o ja cię jak obraził. Malpuje napisał. Malpuje to duh niehrzescijanski i obraza!!!! I lewactwo napisał. Obraza! LOL.
...


Skoro tak czuje, to znaczy, że rzeczywiście obraził. I obrażona ma prawo sądownie oskarżyć go o zniewagę.
Ale ma kłopot, bo są spytałby: dlaczego czuje się obrażoną? Czy wskazał ją z imienia? Z przynależności to wynika? Czy może z poczucia, że to, co publicysta uważa za złe i szkodliwe dla Polski?
Jacyż delikatni są lewicowi liberałowie. Najmniejsza wzmianka o aborcji, LGBT, Kościele, księżach, PiSie może wywołać reakcję alergiczną. Ale gdy sami szczują i plują, to jest to przejawem kultury i troski o całe społeczeństwo.


Wt paź 25, 2016 8:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Zaczynam mieć wrażenie, że konsensus w obronie dobrej zmiany bez względu na wszystko należy już do przeszłości. Antypisowcy mogą o tym nie wiedzieć, bo nie śledzą tego, co się dzieje po drugiej stronie, ale kto śledzi, ten widzi to dzisiaj wyraźnie. Od dawna nie było już numeru WSieci czy DoRzeczy, w którym PiS nie zostałby skrytykowany i to często całkiem ostro. Można się o tym przekonać, czytając choćby wywiad z Dudą w najnowszym WSieci, przeprowadzany przez Karnowskich. Bracia są znani z wytrzymałych kolan w przeszłości, ale atmosfera w tym wywiadzie jest wyraźnie odmienna - przykładowo, w temacie pomocy dla frankowiczów poszli z Dudą już właściwie na ostro, nie odpuszczali, cisnęli go tak długo, aż w końcu przyznał, że "sam się w tej kwestii przeliczył" (sic!). Czegoś takiego jeszcze w tym czasopiśmie nie widziałem - zmusić tak prominentnego pisowca właściwie do przyznania, że kłamał w kampanii? To naprawdę coś nowego, coś się zmieniło. W tym samym numerze Jan Rokita bezlitośnie wykpiwa i ośmiesza Morawieckiego i jego "plan".. właściwie, pisowskość tych pism objawia się już tylko w dwóch aspektach:

1. w dalszym ciągu prowadzą one bezpardonowy i brutalny atak na obecną opozycję - odnoszę czasem wrażenie, że w ten sposób częściowo odreagowują rozczarowanie "dobrą zmianą",
2. nadal trzymają się przekonania, że PiS działa "w dobrej wierze", że założenia są słuszne, że PiS chce dobrze, kiedy robi coś głupiego, to dlatego, że się pomylił, a nie dlatego, że chciał itp. że wystarczy im wskazać błąd, a natychmiast się zreflektują i go naprawią (co oczywiście nigdy się nie zdarza, ale wiara na razie trwa).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 26, 2016 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Nie chcę wskazywać palcem, Johnny, ale historia pokazuje, że z zaczadzenia PiS-em można - w odróżnieniu od zwykłego zaczadzenia - wywietrzeć. :)
Pozostaje mieć nadzieję, że łaska otrzeźwienia będzie dana i Karnowskim (choć ze zdumieniem przeczytałem Twoją relację) i wszystkim tym, którzy dali się to wielkie pisowskie kłamstwo (pt. "dobra zmiana") wrobić i wmanewrować.
Dziś, po roku rządzenia, mając przed oczami obraz perzyny, w którą Kaczyński zamienia naszą Ojczyznę, przypominają mi się słowa jego ojca: "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami".


Śr paź 26, 2016 16:45
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
mikkel napisał(a):
Nie chcę wskazywać palcem, Johnny, ale historia pokazuje, że z zaczadzenia PiS-em można - w odróżnieniu od zwykłego zaczadzenia - wywietrzeć. :)
Pozostaje mieć nadzieję, że łaska otrzeźwienia będzie dana i Karnowskim (choć ze zdumieniem przeczytałem Twoją relację) i wszystkim tym, którzy dali się to wielkie pisowskie kłamstwo (pt. "dobra zmiana") wrobić i wmanewrować.
Dziś, po roku rządzenia, mając przed oczami obraz perzyny, w którą Kaczyński zamienia naszą Ojczyznę, przypominają mi się słowa jego ojca: "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami".

Zapewne okaże sie, że otrzeźwienie jesli przyjdzie, to za późno - informacja o odwołaniu szczytu weimarskiego oznacza zwijanie współpracy polsko-niemiecko-francuskiej.......powstajemy z kolan, by paść na pysk......
Już buńczuczne zapowiedzi o ukochanym budżecie niweluje ćwierć miliardowa pożyczka Euro....dzięki temu spada deficyt, co tak cieszy zwolenników PiS.


Pt paź 28, 2016 6:57

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Alus napisał(a):
Zapewne okaże sie, że otrzeźwienie jesli przyjdzie, to za późno - informacja o odwołaniu szczytu weimarskiego oznacza zwijanie współpracy polsko-niemiecko-francuskiej.......powstajemy z kolan, by paść na pysk......
Już buńczuczne zapowiedzi o ukochanym budżecie niweluje ćwierć miliardowa pożyczka Euro....dzięki temu spada deficyt, co tak cieszy zwolenników PiS.


Takie wydarzenie jak zerwanie przez polski rząd współpracy w ramach trójkąta weimarskiego historia oceni prawdopodobnie jako dowód - o ile wręcz nie zdrady interesów państwa - to na pewno głupoty politycznej.
I to piramidalnej.
Współpracę Polski z Francją i Niemcami zastąpi teraz współpraca z Białorusią i mrzonki o "Międzymorzu".
Zrozumiałe jest, że środowisko PiS-u i Zachód to dwa różne światy, mentalnie odległe od siebie i trudne do pogodzenia, wyznające zupełnie inne wartości. Dał temu ostatnio wyraz A. Duda mówiąc w Budapeszcie, że Europa ich (czyli PiS-u) nie rozumie.
A z władzami Białorusi PiS jest w stanie znaleźć porozumienie - tej kulturowej obcości PiS-u już tu nie ma.
Jednak mam wrażenie, że formacja Kaczyńskiego w tym względzie nie reprezentuje "woli Suwerena", nie reprezentuje żadnej większości.
Większość Polaków to Europejczycy, którzy chcą związków z Europą i nie chcą, aby ich od tej Europy odrywać.


Pt paź 28, 2016 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Co do zacieśniania stosunków z Białorusią mam ambiwalentne odczucia; z jednej strony zawsze byłem tego zwolennikiem, bo uważam, że do Moskwy najkrótsza droga wiedzie właśnie przez Białoruś. Łukaszenka nie jest przydupasem Putina: gra taką rolę, kiedy trzeba, ale tak naprawdę to zwinny i cyniczny, a przy tym ambitny gracz, który, formalnie pozostając w podległości, w rzeczywistości nieustannie próbuje Rosję wykiwać i często mu się to udaje. Putin nie jest wieczny; jego obecny status w Rosji pozwala przypuszczać, że kiedy już odejdzie, walka o schedę po nim może być naprawdę brutalna. Białoruś może zechcieć w tą grę się włączyć (ponoć Łukaszenka po pijaku lubił snuć marzenia o zostaniu prezydentem Rosji - choć to perspektywa mało realna, choćby dlatego, że jest tylko dwa lata młodszy od Putina), a za jej pośrednictwem - dlaczego by nie - Polska. Z drugiej strony jest jednak jeden podstawowy problem: PiS. Po prostu. Jeżeli ktoś w tym układzie może kogoś wydudkać, to Łukaszenka PiS, a nie odwrotnie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt paź 28, 2016 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Johnny99 napisał(a):
Co do zacieśniania stosunków z Białorusią mam ambiwalentne odczucia; z jednej strony zawsze byłem tego zwolennikiem, bo uważam, że do Moskwy najkrótsza droga wiedzie właśnie przez Białoruś.


W sprawie kontaktów z Białorusią rolę odgrywać powinna przede wszystkim dyplomacja, ale tej obecnie Polska po prostu nie ma.
Dyplomacja to znaczy, że żaden znaczący polityk nie powinien swoją osobą czy osobistą wizytą firmować w świetle fleszy autorytarnego reżimu Łukaszenki, tak jak to zrobił Morawiecki.
Ale jednocześnie powinny być prowadzone rozmowy służące rozwojowi stosunków gospodarczych i mieć miejsce polityka robiona po cichu.
To właśnie sztuka dyplomacji - załatwiać swoje interesy, ale bez ostentacji.
W polityce PiS-u wobec Białorusi (i niestety nie tylko) pojawiło się na razie tylko to drugie.


Pt paź 28, 2016 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Słusznie. Koniecznie trzeba zbudować służbę dyplomatyczną i określić długofalowe kierunki. Niestety po okresie 8 letniego upartyjniania i rozwalania dyplomacji jest wiele do zrobienia. A długoplanowej polityki nie mieliśmy od parudziesięciu lat. Były krótkie próby, ale skończyło się na pierwszych krokach.


Pt paź 28, 2016 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Alus napisał(a):
Smokeustachy to bezczelny pisor, moher, typowy wyborca PiS z zasadniczym wykształceniem, łasy na kasę w postaci 500+, bandzior kibolski.......rozumiem, że nie obrażam.....

Bandzior to określenie obraźliwe wprost.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So paź 29, 2016 12:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL