Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Facebook a debata publiczna 
Autor Wiadomość
Post Facebook a debata publiczna
Zainteresowało mnie to co dzieje się w tym najbardziej opiniotwórczym medium społecznościowym.
http://rdi.org.pl/
Reduta Dobrego Imienia zgłosiła sprawę do prokuratury i moim zdaniem racja. Widziałem różne obrazoburcze profile i jakoś nic im się nie działo a profile antyPO czy publicystów tzw. niezależnych jak Ziemkiewicz czy Warzecha i inni były blokowane za treści niepoprawne politycznie. Nie wnikam w prawdziwość publikowanych treści bo jak zwykle są kontrowersyjne i nie o tym chciałem rozmawiać.

Stawiam taki wniosek FB jest kolejnym narzędziem KODu do walki z debatą publiczną. To już nie jest antyPiS bo blokowali ludzi krytycznie wypowiadających się o PiS. Trochę mnie to dziwi, że osoby które chcą walczyć w obronie demokracji promują antydemokratyczne działania jak kneblowanie niepoprawnych. Z drugiej strony powstaje pytanie czy działacz KODu powinien być odpowiedzialny za FB na terenie Polski i czy to nie jest sprzeczność interesów. Jak dla mnie kolejna sprawa mało czytelna i kompletnie plemienna. Ciekawi mnie co prokuratura na ten temat odpowie.


Śr lis 02, 2016 12:35
Post Re: Facebook a debata publiczna
Właśnie znalazłem, że poseł Kukiz15 też został zablokowany. Czyżby kroiła się większa afera?
http://www.rp.pl/Kukiz15/161109884-Face ... nosc.html/
Teraz wiem, że ministerstwo też się zaangażowało
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... na-cenzure


Śr lis 02, 2016 12:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Facebook a debata publiczna
FB narzędziem KODu? A Bill Gates, Elon Musk i królowa Elżbieta też są tylko narzędziami KODu?

Prędzej nastąpił lewicowy przechył w polskim oddziale, ale domyślam się, że teraz to już sytuacja została tak zaogniona, że szefostwo FB może to wszystko cofnąć. Zobaczymy.

Nie wiem tylko, skąd te pomysły o wszędobylskich agentach KODu. Ten KOD u jego przeciwników jawi się niczym potęga ZSRR w oczach Jaruzelskiego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 02, 2016 13:52
Zobacz profil
Post Re: Facebook a debata publiczna
Soul33 napisał(a):
FB narzędziem KODu? A Bill Gates, Elon Musk i królowa Elżbieta też są tylko narzędziami KODu?

Prędzej nastąpił lewicowy przechył w polskim oddziale, ale domyślam się, że teraz to już sytuacja została tak zaogniona, że szefostwo FB może to wszystko cofnąć. Zobaczy.

Nie wiem tylko, skąd te pomysły o wszędobylskich agentach KODu. Ten KOD u jego przeciwników jawi się niczym potęga ZSRR w oczach Jaruzelskiego.

Nie wiesz skąd?.......KOD "finansuje Soros".....a Antychryst ma na drugie imię Soros.....


Śr lis 02, 2016 13:58
Post Re: Facebook a debata publiczna
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8556439286

Kto ma Facebook, ten powinien moc przeczytac.


Śr lis 02, 2016 14:37

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Facebook a debata publiczna
Nie tyle facebook, co polski oddział - - i to konkretna, wysoko postawiona w nim osoba (rzeczywiście KODówa).
Kompletny brak profesjonalizmu.
Tłumaczenia o rzekomych naruszeniach są mało wiarygodne jesli wziąć pod uwagę choćby takie "kwiatki" jak odmowa skasowania konta z konkursem na najlepszy bluzg na Jana Pawła II.

Wprawdzie oświadczenie do jakiego dała link Kael jest szczytem obłudy, niemniej warto wejść na tę stronę dla przeczytania jak internauci zaorali owo "stowarzyszenie".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Ostatnio edytowano Śr lis 02, 2016 14:46 przez Marek_Piotrowski, łącznie edytowano 1 raz



Śr lis 02, 2016 14:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Facebook a debata publiczna
Wreszcie FB zaczął szanować prawo i zwykłą przyzwoitość. Oburzające było to, że hitlerowskie profile i nazistowska propaganda przez tyle czasu bezkarnie na fb się pojawiała i fb mimo monitów nic z tym nie robił. Szczególną hańbą było, że 70 lat po zakończeniu krwawej wojny takie profile mogły się bezkarnie pojawiać w polskim FB. Brawo FB!


Śr lis 02, 2016 14:44
Zobacz profil
Post Re: Facebook a debata publiczna
No facebook ma ogolnie problem ze zbyt wolnym reagowaniem na hejty. Widac aktualnie przyspieszyl.


Śr lis 02, 2016 14:46

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Facebook a debata publiczna
To zobaczcie co było owym "faszystowskim profilem" http://www.dzienniknarodowy.pl/3532/nac ... facebooku/

A jak tam ze stroną bluzgu na JPII? Ta jest OK?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 02, 2016 14:49
Zobacz profil WWW
Post Re: Facebook a debata publiczna
To ja zglos. Na co czekasz? Ja po facebooku podejrzanych stron nie szukam. Chyba ze ktos z moich znajomych ja zapoda.


Śr lis 02, 2016 14:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Facebook a debata publiczna
Już mnóstwo osób zgłosiło tę stronę.
Zarządzający polskim facebookiem odpowiedzieli, że "nie są w stanie sprawdzić, czy oskarżenia rzucane na JPII są fałszem, więc nie zlikwidują profilu".
Co nie przeszkodziło zlikwidować im w kilka chwil profilu organizatorów Marszu Niepodległości.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 02, 2016 14:58
Zobacz profil WWW
Post Re: Facebook a debata publiczna
Innymi slowy obroncy narodowcow, antysemitow i anty...
uwazaja, ze jest wolnosc slowa i jezeli nie zamyka sie strony, ktora im sie nie podoba nie nalezy zamykac zadnej?

Widac nigdy nie byliscie ofiarami hejtow i za malo wam nienawisci i brudow w przestrzeni publicznej.

Mysle, ze zamkniecie strony dla facebooka to moment. A ile trwalo od pierwszego zgloszenia to wie tylko facebook.


Śr lis 02, 2016 15:03

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Facebook a debata publiczna
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jak tam ze stroną bluzgu na JPII? Ta jest OK?


Nie znam strony. Żadne bluzgi ok nie są, ale same w sobie zakazane przez prawo nie są. A to czy prywatna firma chce bluzgi utrzymywać na swoich stronach czy nie to jej sprawa. JPII był - oprócz swojej religijnej roli - osoba publiczną, politykiem i szefem międzynarodowej korporacji polityczno-finansowej, więc jako osobie publicznej ochrona przed bluzgami należy mu się mniejsza. Niezależnie od tego jak byłoby to estetycznie czy moralnie obrzydliwe. Nikt nie musi być politykiem. A jeżeli na profilu złamano prawo, nawoływano do nienawiści na tle narodowości, płci, orientacji seksualnej, pochodzenia, rasy, wieku itd - to zgłoście.

Cytuj:
To zobaczcie co było owym "faszystowskim profilem" http://www.dzienniknarodowy.pl/3532/nac ... facebooku/

Potwierdza słuszność decyzji FB. Strony nawołujące do nazistowskiego przemarszu po ulicach Warszawy, 70 lat po warszawskich Powstaniach, po rzezi Getta i Woli powinny oczywiście być blokowane natychmiast i w każdej formie. To poza dyskusją dla każdego przyzwoitego człowieka. To hańba, że ktokolwiek je usiłuje publikować.


Śr lis 02, 2016 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Facebook a debata publiczna
medieval_man napisał(a):
Już mnóstwo osób zgłosiło tę stronę.
Zarządzający polskim facebookiem odpowiedzieli, że "nie są w stanie sprawdzić, czy oskarżenia rzucane na JPII są fałszem, więc nie zlikwidują profilu".

Nie znam strony. Polityków oskarża się o różne rzeczy, taki już los polityków.
Cytuj:
Co nie przeszkodziło zlikwidować im w kilka chwil profilu organizatorów Marszu Niepodległości.

To słusznie. Nazistowskie marsze w 70 lat po wojnie po warszawskich ulicach. Brawo FB. Szkoda, że dopiero teraz.


Śr lis 02, 2016 15:13
Zobacz profil
Post Re: Facebook a debata publiczna
Przecież pisałem o niestosowności i konflikcie interesów. Aktywistka KOD jest rozdająca karty na FB
Co do zgłoszeń to wlasnie RDI zbiera screeny zgłoszeń razem z odpowiedziami.
Zalinkowalem tez pare innych art. ale widzę ze nie chciało się przeczytać. Może następnym razem wkleję cały art. o którym chce dyskutować
Nie uważacie ze to jest kneblowanie jednej strony?
Osobiście czekam na reakcje prokuratury. Ciekawi mnie co tam znajda i jaka będzie odpowiedz nie polskiego oddziału tylko centrali FB. Zwłaszcza ze atmosferę podkręcił polityk Kukiza.


Śr lis 02, 2016 15:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL