Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 USA - polityka, sytuacja, przyszłość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post USA - polityka, sytuacja, przyszłość
Donald Trump elected president

Historia lubi się powtarzać. Najpierw wielki kryzys, potem wysyp mniej lub bardziej brunatnych populizmów, a na koniec wojna. Tylko kto tym razem będzie rycerzem na białym koniu, skoro USA i GB przeszły na Ciemną Stronę? Może paradoksalnie Niemcy :twisted:


Śr lis 09, 2016 8:54
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niestety. A ludzie ciagle leca jak cmy na obiecanki populistow, ktorzy im cuda wianki obiecuja.
Nic a nic sie nie zmienilo w egoizmie i egocentryzmie czlowieka.
Zadne swiatla ostrzegawcze sie ludziom nie zapalaja, kiedy ktos prze do wladzy na dzieleniu spolecznosci i deprecjonowaniu slabszych i inaczej myslacych.


Śr lis 09, 2016 8:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Donald Trump elected president

Historia lubi się powtarzać. Najpierw wielki kryzys, potem wysyp mniej lub bardziej brunatnych populizmów, a na koniec wojna. Tylko kto tym razem będzie rycerzem na białym koniu, skoro USA i GB przeszły na Ciemną Stronę? Może paradoksalnie Niemcy :twisted:


Trump miał doskonałe, koncyliacyjne przemówienie na wieczorze wyborczym (dla dociekliwych - bez żadnej kartki). Jednoczący Naród mąż stanu, szanujący każdego rodaka i chcący z każdym współpracować. Powiedziałbym, że dające nadzieję, gdyby nie to, że już coś takiego widzieliśmy i to w znacznie gorszym formalnie wydaniu (Trump, dotychczas cham i prostak, nagle okazał się być mówcą bijącym na głowę wszystkich Dudów razem wziętych, niemal na poziomie Obamy - czym jeszcze zaskoczy?). Jest jakaś możliwość, że udawał PiSowskość na potrzeby kampanii. Jeżeli nie - niech nas Bóg ma w swojej opiece..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 09, 2016 9:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Obiecal np gornikom w Pensylwanii powrot do nierentownych kopalni, z ktorych wegla nawet za granica nikt nie chce kupowac. Zmiany klimatu pod wplywem czlowieka to bajka demokratow.
Obiecal wielkie i odseparowane do swiata i jego problemow Stany Zjednoczone.
Mur na granicy do Meksyku.
Wydalenie nielegalnych imigrantow, na plecach ktorych zbudowal swoje imperium i z ktorej pracy na czarno zyja "zalegalizowani" Amerykanie.


Śr lis 09, 2016 9:29
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Populiści obiecują cuda wianki bazując na zawiści i zazdrości uboższych, mniej wykształconych....Trump wygrał w małych miasteczkach i na wsi.....wypisz-wymaluj pażdziernik 2015r.


Śr lis 09, 2016 9:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jednak to, jaki Trump jest naprawdę, dopiero się okaże. Wiadomo natomiast, jak *wyglądał* w kampanii. W tym kontekście można oceniać istny festiwal poparcia dla Trumpa wśród polskiej narodowo-katolickiej prawicy, tym razem również pisowskiej, i lawinę radości po ogłoszeniu rezultatów. Dla mnie oznacza to opadnięcie masek. Pisowcy masowo poparli Trumpa, wbrew wszystkim zarzutom o prorosyjskość, o korzystanie z pomocy ludzi związanych z Putinem, wbrew stwierdzeniom w rodzaju "zastanowimy się nad Krymem" itd. To oznacza jedno: rusofobia polskiej prawicy jest mitem. Nie istnieje nic takiego i pewnie nigdy nie istniało. To lewica - tak polska, jak i europejska, choć tam wyszło to na jaw znacznie wcześniej - jest i była rusofobiczna i antyputinowska. "Narodowi katolicy" chcą Putina i putinizmu, choć prawdopodobnie wcześniej sami sobie tego nawet nie uświadamiali. Jest to jakiś pozytyw - to, jak dzielą się dzisiaj role, stało się jawne. Żadne kłamstwa, krętactwa czy pokazowe, i już tylko rytualne, pohukiwania polskiego PiSu (bo zachodni, jak wspomniałem, z niczym się już od dawna nie kryje) nie wprowadzą już nikogo w błąd (tak, ja też dałem się oszukać, co znowu muszę przyznać). Koniec zabawy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 09, 2016 9:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A jaki Trump ist naprawde? Taki jak byl przez 70 lat swojego zycia.Wygral na bazie swoich obietnic i nsiwnej wiary Amerykanow, ze czlowiek sukcesu (obojetnie jakimi metodami) da im sukces na tacy.
Ameryka siedzi w kieszeni Chin ale Amerykanie wierza, ze wroca czasy potegi USA na swiecie.
Wyborcy PiSu tez wierza ze z polskiego powietrza zbudujemy szklane domy.


Śr lis 09, 2016 9:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A jaki Trump ist naprawde? Taki jak byl przez 70 lat swojego zycia.Wygral na bazie swoich obietnic i nsiwnej wiary Amerykanow, ze czlowiek sukcesu (obojetnie jakimi metodami) da im sukces na tacy.
Ameryka siedzi w kieszeni Chin ale Amerykanie wierza, ze wroca czasy potegi USA na swiecie.
Wyborcy PiSu tez wierza ze z polskiego powietrza zbudujemy szklane domy.

Będą kłamać, będą nas ośmieszać, robić z nas ksenofobów, ale my i tak uczynimy......wielką.


Śr lis 09, 2016 10:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A jaki Trump ist naprawde?


Zobaczymy. W życiu mówił bardzo różne rzeczy, często sprzeczne ze sobą. Jedno wiemy na pewno: jest autentycznie spoza establishmentu. Nigdy nie sprawował funkcji publicznej ani nie pracował dla żadnej administracji. Już samo to odróżnia go od choćby Dudy, który w chwili wyboru był od wielu lat członkiem PiS, wielokrotnie dającym dowody swojej lojalności (kilka razy był w samym środku wewnątrzpisowskiego rozłamu i zawsze wybierał Partię). Trump wprawdzie zasadniczo zawsze wymieniał GOP jako partię mu bliższą, ale w tych wyborach nieustannie się z nią mocował, jeżeli nie wręcz walczył. Pisowcy, w tym Duda, to ludzie, dla których polityka i partyjność są wszystkim. Dla Trumpa są niczym. Pozostaje pytanie, kim jest dla niego Putin.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 09, 2016 10:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Kael napisał(a):
A jaki Trump ist naprawde?


Zobaczymy. W życiu mówił bardzo różne rzeczy, często sprzeczne ze sobą. Jedno wiemy na pewno: jest autentycznie spoza establishmentu. Nigdy nie sprawował funkcji publicznej ani nie pracował dla żadnej administracji. Już samo to odróżnia go od choćby Dudy, który w chwili wyboru był od wielu lat członkiem PiS, wielokrotnie dającym dowody swojej lojalności (kilka razy był w samym środku wewnątrzpisowskiego rozłamu i zawsze wybierał Partię). Trump wprawdzie zasadniczo zawsze wymieniał GOP jako partię mu bliższą, ale w tych wyborach nieustannie się z nią mocował, jeżeli nie wręcz walczył. Pisowcy, w tym Duda, to ludzie, dla których polityka i partyjność są wszystkim. Dla Trumpa są niczym. Pozostaje pytanie, kim jest dla niego Putin.

Jedno jest pewne - oszust.
Tak pokochał Polaków, a przez lata stosował taktykę zatrudniania Polaków przebywających w USA nielegalnie. Zatrudniał do pracy przez kilka miesięcy i zwalniał nie płacą za przepracowany czas.
Kolega męża, który przebywał ponad 20 lat w USA był jednym z takich robotników i zna multum Polaków podobnie wykorzystanych.


Śr lis 09, 2016 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Jedno jest pewne - oszust.


Jasne, że oszust. Ale to może oznaczać, że w kampanii wyborczej też oszukiwał. Oszukiwał amerykańskich pisowców, widząc, że dzisiaj to lokalne PiSy rozdają karty na świecie i udając jednego z nich, żeby wygrać wybory. Skoro Trump jest oszustem, dlaczego mielibyśmy zakładać, że przedstawiając się w kampanii jako stuprocentowy PiSowiec, był akurat szczery? :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 09, 2016 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jedno jest pewne - oszust.


Jasne, że oszust. Ale to może oznaczać, że w kampanii wyborczej też oszukiwał. Oszukiwał amerykańskich pisowców, widząc, że dzisiaj to lokalne PiSy rozdają karty na świecie i udając jednego z nich, żeby wygrać wybory. Skoro Trump jest oszustem, dlaczego mielibyśmy zakładać, że przedstawiając się w kampanii jako stuprocentowy PiSowiec, był akurat szczery? :roll:


Powiem tylko tyle: Cameron też próbował wycofać się rakiem z Brexitu. Ale nie mógł zawładnąć dżinem, którego wypuścił z butelki. Z Trumpem widzę podobnie, jeżeli sam nie zbuduje muru, to zbudują go ludzie, których do tej myśli nakłonił.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 09, 2016 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Jest jakaś możliwość, że udawał PiSowskość na potrzeby kampanii. Jeżeli nie - niech nas Bóg ma w swojej opiece..
(...)
Skoro Trump jest oszustem, dlaczego mielibyśmy zakładać, że przedstawiając się w kampanii jako stuprocentowy PiSowiec, był akurat szczery? :roll:

Nadzieja umiera ostatnia :-(


Śr lis 09, 2016 10:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czytanie komentarzy niezmiernie w sobie zadufanych i opierających się na medialnych próbach zawładnięcia głosami ludzi, a jednak kolejny raz przegranych (tak na tym forum jak i w całym necie) - bezcenne.

Nie zepsujecie mi już dzisiaj dnia.

:D

Jak tak dalej pójcie zabraknie niepełnosprawnych zakonnic w ciąży....
:mrgreen:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 09, 2016 10:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Jak tak dalej pójcie zabraknie niepełnosprawnych zakonnic w ciąży....
:mrgreen:


Za to niepełnosprawnych umysłowo, jeśli wierzyć Einsteinowi, nigdy nie zabraknie ;-)


Śr lis 09, 2016 10:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL