Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona
 PiS a ustrój komunistyczny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Co wy tam wiecie o peerelu.
W PRL gwiazdorzy opozycji przesiadywali non-stop w największych telewizorniach i opowiadali, jak to ich aktualny reżim prześladuje.
Drugą najważniejszą cechą Polski Ludowej było obniżanie emerytur esbekom. Wywalanie generałów najlepiej przygotowanych, czyli po studiach w Moskwie.

II
Obecnie ważną rolę odgrywa odpowiedni stosunek do towarzyszy radzieckich: wtedy kierownicza rola towarzyszy z Moskwy a teraz kierownicza rola towarzyszy z Brukseli.
Dalej: wielu zasłużonych towarzyszy funkcyjnych i z mediów bierze czynny udział w działalności KOD.
Powstaje nowy Front Jedności Narodu: Partia z partiami sojuszniczymi: PO z .N i PSLem. Nowi demokraci ze Stefanem robią zaś za opozycję.
Sam KOD nawiązuje do chlubnych tradycji walki o demokrację przeciw wrażym zakusom:
Obrazek

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So lis 19, 2016 17:39
Zobacz profil
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie porównujecie PiS to PRL. Każdy kto przeżył trochę w PRLu wie ze to co jest teraz ma się nijak do tego co było. Jakby tak jak jest dzisiaj było w PRLu to nikt by się nie buntował.
PiS to populisci i socjaliści. Ale na pewno nie komuniści. Znaj proporcje mocium panie.


So lis 19, 2016 18:13

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Jak PiS to populiści to PO to kto? A Rysiek?

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So lis 19, 2016 18:36
Zobacz profil
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
smokeustachy napisał(a):
Co wy tam wiecie o peerelu.
W PRL gwiazdorzy opozycji przesiadywali non-stop w największych telewizorniach i opowiadali, jak to ich aktualny reżim prześladuje.
Drugą najważniejszą cechą Polski Ludowej było obniżanie emerytur esbekom. Wywalanie generałów najlepiej przygotowanych, czyli po studiach w Moskwie.

Wtedy, wedle prawych nienawidzących Michnika, non stop wskazują jak to opozycja w PRL miała sie dobrze....w wiezieniu napisał ksiązkę.

Cytuj:
II
Obecnie ważną rolę odgrywa odpowiedni stosunek do towarzyszy radzieckich: wtedy kierownicza rola towarzyszy z Moskwy a teraz kierownicza rola towarzyszy z Brukseli.
Dalej: wielu zasłużonych towarzyszy funkcyjnych i z mediów bierze czynny udział w działalności KOD.
Powstaje nowy Front Jedności Narodu: Partia z partiami sojuszniczymi: PO z .N i PSLem. Nowi demokraci ze Stefanem robią zaś za opozycję.
Sam KOD nawiązuje do chlubnych tradycji walki o demokrację przeciw wrażym zakusom:
Obrazek

Teraz towarzysze - sędziowie, urzędnicy koordynujący SB na podległym terenie, prokuratorzy stanu wojennego, dziennikarze wiodących PRL mediów, stanowią przewodnia siłę narodu wybranego z woli suwerena, zmieniającą sadownictwo, struktury państwa, media narodowe......zawsze stoją po właściwej stronie.

Coroner napisał(a):
Zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie porównujecie PiS to PRL. Każdy kto przeżył trochę w PRLu wie ze to co jest teraz ma się nijak do tego co było. Jakby tak jak jest dzisiaj było w PRLu to nikt by się nie buntował.
PiS to populisci i socjaliści. Ale na pewno nie komuniści. Znaj proporcje mocium panie.

A wysokie stanowiska w spółkach skarbu państwa, w mediach narodowych w parlamencie piastujący towarzysze nagradzani przez sekretarzy PZPR, to wedle Ciebie przypadek zapewne?
Towarzyszy w PIS, piastujących zaszczytne funkcje można na pęczki liczyć.....tyle tylko, ze towarzysz w KOD to parszywy zdrajca, a towarzysz w PiS to nawrócony Szaweł z maksymą życiową zawsze stałem po właściwej stronie.


So lis 19, 2016 18:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Coroner napisał(a):
Zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie porównujecie PiS to PRL.

Na podstawie tego, że PiS wprowadza kolejne elementy ustroju komunistycznego (choć pełnego komunizmu w swojej typowej formie nikt dziś nigdzie nie wprowadza) oraz w niektórych obszarach kieruje się komunistyczną wizją państwa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 19, 2016 19:25
Zobacz profil
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
To pokażcie godzinę policyjną, ścieżki zdrowia, podsłuchy na korytarzach, ściszone głosy jak się mówi o PiS. Więźniów politycznych. Czołgi na ulicach miasta. Zmuszanie do manifestacji np. na miesięcznicę Katastrofy 10.04. Uzależnienie otrzymania mieszkania od zapisania się do PiS. Mam dalej wymieniać? Ja żyłem w tamtych czasach więc mam możliwość porównania. PiS jest kiepską partią ale nie rozśmieszajcie mnie takimi porównaniami. Trzeba nie mieć wiedzy jak wyglądał PRL ze służbami SB i milicją aby porównywać w ten sposób. Inne założenie to zła wola i konieczna chęć dołożenia PiS. Ale jakakolwiek by nie była prawda o motywacjach to prawda o tamtych czasach i o czasach PiS to dwie różne opowieści


So lis 19, 2016 21:38

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Alus napisał(a):
II
Teraz towarzysze - sędziowie, urzędnicy koordynujący SB na podległym terenie, prokuratorzy stanu wojennego, dziennikarze wiodących PRL mediów, stanowią przewodnia siłę narodu wybranego z woli suwerena, zmieniającą sadownictwo, struktury państwa, media narodowe......zawsze stoją po właściwej stronie.

Np Stokrotka

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So lis 19, 2016 22:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Coroner napisał(a):
To pokażcie godzinę policyjną, ścieżki zdrowia, podsłuchy na korytarzach, ściszone głosy jak się mówi o PiS. Więźniów politycznych. Czołgi na ulicach miasta. Zmuszanie do manifestacji np. na miesięcznicę Katastrofy 10.04. Uzależnienie otrzymania mieszkania od zapisania się do PiS. Mam dalej wymieniać? Ja żyłem w tamtych czasach więc mam możliwość porównania. PiS jest kiepską partią ale nie rozśmieszajcie mnie takimi porównaniami. Trzeba nie mieć wiedzy jak wyglądał PRL ze służbami SB i milicją aby porównywać w ten sposób. Inne założenie to zła wola i konieczna chęć dołożenia PiS. Ale jakakolwiek by nie była prawda o motywacjach to prawda o tamtych czasach i o czasach PiS to dwie różne opowieści

Nareszcie rozsądny wpis w tym zalewie propagandy

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 19, 2016 23:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
a ja dodam - czy PiS to kolejki w sklepach po papier toaletowy ?
czy PiS to tylko ocet na polkach w sklepie ?
czy PiS to stan wojenny ?
czy PiS to obowiazkowa milosc do naszych " przyjaciol " zza wschodniej granicy ?
czy PiS to likwidacja partii opozycyjnych ?
czy PiS to zakaz wolnosci wypowiedzi ?
czy PiS to nazwy ulic komunistycznych przywodcow ?
czy PiS to godlo polskie orzel bez korony ?
czy PiS to obowiazkowe pochody z okazji rewolucji pazdziernikowej ?
czy PiS to obowiazkowa nauka rosyjskiego w szkolach ?
czy PiS to pomniki Lenina , Stalina i innych ?
czy PiS to gloszenie " jedynej i slusznej prawdy " ze w Katyniu hitlerowcy pomordowali Polakow ?
czy PiS to obowiazkowa prenumerata " Trybuny Ludu " i " Kraju Rad " ?
czy PiS to zakaz wyjazdow do Europy Zachodniej ?
czy PiS glosi haslo " proletariusze wszystkich krajow laczcie sie " ?

zastanow sie Soul 33 zanim napiszesz ze PiS wprowadza kolejne elementy ustroju komunistycznego .

chciales merytoryczne argumenty , to je masz .


So lis 19, 2016 23:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Nie wiem skąd pomysł, że PiS wprowadzi ustrój komunistyczny. Komuniści przywędrowali do Polski po '44 jako PKWN. Prezes swoimi sympatiami nawiązuje do PPS, choć bardziej by pasowało do marszałka Piłsudskiego (naczelnik, rządy autorytatywne, niechęć do Rosji).

Jak jeden ze społeczników i lewicy patriotycznej zauważył: w PL dla najuboższych mamy kapitalizm, dla najbogatszych socjalizm (tak było, za rządów PO). Poza tym koniem z rzędem temu kto się dopatrzy w polityce PO polityki prorodzinnej czy pro mieszkaniowej, która by była dostępna dla zwykłego śmiertelnika.


N lis 20, 2016 1:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Ten wątek ma charakter terapeutyczny

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


N lis 20, 2016 2:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Coroner napisał(a):
Zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie porównujecie PiS to PRL. Każdy kto przeżył trochę w PRLu wie ze to co jest teraz ma się nijak do tego co było. Jakby tak jak jest dzisiaj było w PRLu to nikt by się nie buntował.
PiS to populisci i socjaliści. Ale na pewno nie komuniści
. Znaj proporcje mocium panie.

Nikt by się nie buntował, powiadasz... . Hmm, a w PRL wciąż się buntowali i obalili komunę. I nie myl komuny z komunizmem i komunistami. U nas prawdziwych komunistów i nie było, a tym bardziej komunizmu.
Marek144 napisał(a):
Prezes swoimi sympatiami nawiązuje do PPS, choć bardziej by pasowało do marszałka Piłsudskiego (naczelnik, rządy autorytatywne, niechęć do Rosji).

No i gratulacje. Poczekamy na Berezę Kartuską :mrgreen:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 8:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Małgosiaa napisał(a):
No i gratulacje. Poczekamy na Berezę Kartuską :mrgreen:


Jasne.
Jakie to typowe: oskarżać kogoś o grzechy, których nie popełnił, ale przecież jeszcze może popełnić! A jeśli nie popełni to przecież znaczy, że zrobi to tylko z wyrachowania.
smokeustachy napisał(a):
Ten wątek ma charakter terapeutyczny

Podobnie jak terapeutyczna była modlitwa faryzeusza w Świątyni
:brawo:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 20, 2016 8:58
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
medieval_man napisał(a):
Jasne.
Jakie to typowe: oskarżać kogoś o grzechy, których nie popełnił, ale przecież jeszcze może popełnić! A jeśli nie popełni to przecież znaczy, że zrobi to tylko z wyrachowania.

A gdzie widzisz oskarżanie? Przejaskrawiłam trochę, fakt, ale celowo. Oskarżenie przedsiębiorców o sabotaż, propozycja deportacji prawosławnych i ateistów, tworzenie OT z karków, prokuratura zawładnięta, TK - niebawem. itp. itd. do czego może doprowadzić? Czy nie do dyktatury?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 9:23
Zobacz profil
Post Re: PiS a ustrój komunistyczny
Coroner napisał(a):
To pokażcie godzinę policyjną, ścieżki zdrowia, podsłuchy na korytarzach, ściszone głosy jak się mówi o PiS. Więźniów politycznych. Czołgi na ulicach miasta. Zmuszanie do manifestacji np. na miesięcznicę Katastrofy 10.04. Uzależnienie otrzymania mieszkania od zapisania się do PiS. Mam dalej wymieniać? Ja żyłem w tamtych czasach więc mam możliwość porównania. PiS jest kiepską partią ale nie rozśmieszajcie mnie takimi porównaniami. Trzeba nie mieć wiedzy jak wyglądał PRL ze służbami SB i milicją aby porównywać w ten sposób. Inne założenie to zła wola i konieczna chęć dołożenia PiS. Ale jakakolwiek by nie była prawda o motywacjach to prawda o tamtych czasach i o czasach PiS to dwie różne opowieści

Nadal prezentujesz PRL tylko w perspektywie lat stalinowskich i czasu stanu wojennego.
Nie chodzi o represje, ale o politykę - jak choćby ubezwłasnowolnienie rolników uniemożliwiając im sprzedaż ziemi; zakusy na mieszkania komunalne, które wedle nowego projektu po śmierci starych ludzi nie będzie mogła przejąć rodzina przejmie je obligatoryjnie państwo.

Cytuj:
Np Stokrotka

Tia....przygotowywała akty oskarżenia i wydawała wyroki na opozycjonistów......

Cytuj:
Jak jeden ze społeczników i lewicy patriotycznej zauważył: w PL dla najuboższych mamy kapitalizm, dla najbogatszych socjalizm (tak było, za rządów PO). Poza tym koniem z rzędem temu kto się dopatrzy w polityce PO polityki prorodzinnej czy pro mieszkaniowej, która by była dostępna dla zwykłego śmiertelnika.

To który to min Z PO obniżył najbogatszym podatki o 8% i 11%, a ubogim o 1%.
Roczny płatny urlop rodzicielski, bezpłatny urlop wychowawczy, elastyczny czas pracy dla młodych matek, zwiększona ulga na drugie i kolejne dziecko, program "mieszkania dla młodych", to oczywiście NIC.

medieval_man napisał(a):
Jakie to typowe: oskarżać kogoś o grzechy, których nie popełnił, ale przecież jeszcze może popełnić! A jeśli nie popełni to przecież znaczy, że zrobi to tylko z wyrachowania.

Podobnie jak pozostawić bez żadnej reakcji wdeptywanie innych w ziemię pogardliwymi określeniami.......-


N lis 20, 2016 9:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL