Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kara śmierci i inne (wydz.) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Zwracałem się oczywiście do Kaela, lecz omyłkowo wpisałem Andiego jako autora cytatów – moja culpa. :-(


Pn gru 12, 2016 6:44
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
No coz, jesli uwazasz ze taka pomylke (sadowa, nie w akcji z niejasnymi zagrozeniami zycia jak np napad terrorystyczny) w stosunku do ciebie, twoich rodzicow badz twoich dzieci tez skwitowalbys wzruszeniem ramion i watlym postulatem o "ulepszenie systemu", to nie mamy o czym rozmawiac.

A jesli chodzi o prace wiezniow, to ja osobiscie dawno uwazam, ze "kto nie pracuje, ten niech nie je".
Innymi slowy: wiezienie to nie wczasy, jesli ktos nie pracuje to moze dostac standartowy posilek, pasiaki i lozko z kocem.
Jesli chce wiecej to musi wykonywac jakas prace, z ktorej czesc dochodu idzie na pokrycie kosztow odsiadki, czesc na odszkodowania dla ofiar a jesli cos zostanie, to moze za to kupic lepsze jedzenie, karte na basen czy silownie w wiezieniu badz zaoszczedzic na zycie po odsiadce (jesli ma taki wyrok).

I nie chodzi mi o karanie praca i to przymusowa.


Pn gru 12, 2016 8:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Kael napisał(a):
No coz, jesli uwazasz ze taka pomylke (sadowa, nie w akcji z niejasnymi zagrozeniami zycia jak np napad terrorystyczny) w stosunku do ciebie, twoich rodzicow badz twoich dzieci tez skwitowalbys wzruszeniem ramion i watlym postulatem o "ulepszenie systemu", to nie mamy o czym rozmawiac.


Litości – stać Cię chyba więcej niż na sofizmaty typu argumentum ad misericordiam. :D
Dyskusja o KS jest poważną materią i zasługuje na merytoryczne argumenty – nie na bzdurki "a co jeśli Twoja rodzina...".

Kael napisał(a):
Innymi slowy: wiezienie to nie wczasy, jesli ktos nie pracuje to moze dostac standartowy posilek, pasiaki i lozko z kocem.


A opieka lekarska, programy rehabilitacyjne, uwzględnienie potrzeb dietetycznych (cukrzyca na ten przykład) etc.? ;-)
To bierzemy pod uwagę, czy po prostu trzymamy delikwenta odmawiającego pracy w celi z kocem? ;-)

I jaką pracę masz na myśli?
Czy uważasz, iż powinna ona być adekwatna do stanu zdrowia i kondycji fizycznej skazanego, realizowana w zgodzie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy etc. czy po prostu kamieniołomy i kopalnia siarki 20 godzin na dobę? ;-)


Pn gru 12, 2016 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
W każdym razie uważam że z jednej strony więzienia to nie wczasy i więźniowie powinni być karani przez system, ale tylko system a nie innych więźniów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 12, 2016 9:55
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Litosci, Iago, stac ciebie chyba na empatie? To nie jakies roboty sa niszczone ale niewinni ludzie, bo inni ludzie chca krwi. Obojetnie czyjej.

I oczywiscie nie chodzi mi o tortury, ktore ty uparcie chcesz mi wmowic idiotycznymi pytaniami.
Wiezien ma podstawowa opieke i nic poza tym. Jesli choruje to sie go leczy. Jesli sie sam okalecza, to mozna mu czesc leczenia potracic z zarobkow.


Pn gru 12, 2016 11:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Kael napisał(a):
Litosci, Iago, stac ciebie chyba na empatie?


No i mamy tutaj piękny przykład pozamerytorycznego "argumentowania" opartego na jechaniu interlokutorowi po emocjach, miast odwoływania się do faktów i logiki. ;-)
Jak Ty żeś się uchował na tym forum z prawie 10k postów, stosując tak oczywiste i oklepane chwyty erystyczne na dzień dobry? :D

Kael napisał(a):
I oczywiscie nie chodzi mi o tortury, ktore ty uparcie chcesz mi wmowic idiotycznymi pytaniami.


Doprawdy... "idiotycznymi pytaniami" :D
TO absolutnie elementarne pytania by określić co też znamienity autor w osobie Kaela miał na myśli pisząc o "przymusowej pracy" tym bardziej, iż stawia to jako karę "bardziej dotkliwą niż KS".
Może raz kolejny zdziwię Cię dzisiaj, ale na moim komputerku nie wyświetla się osobne okienko z transkryptem niewątpliwie światłych myśli Kaela, tak bym mógł sobie doczytać to czego w swoich zdawkowych i ogólnikowych wypowiedziach mu się nie napisało. ;-)

Pytania te są szczególnie istotne gdyż rzeczonej pracy przymusowej bardzo blisko w rzeczy samej może być do "tortur", jeżeli są nakierowane głównie na to by "dowalić" niecnemu złoczyńcy, tak by w istocie KS wydał mu się łagodnym wymiarem kary. ;-)
Odnoszę wrażenie że wiele osób opowiadających się za "ciężkimi robotami" proponuje właśnie coś takiego (czyli pierwszej wody obozy koncentracyjne i to sensu stricte), więc wolę dopytać, co by nie 'atakować chochoła'. ;-)

Kael napisał(a):
Jesli sie sam okalecza, to mozna mu czesc leczenia potracic z zarobkow.


Cóż, jeżeli ktoś się sam okalecza to stanowi to swoistą przesłankę do występowania u niego dysfunkcji psychicznych, a co za tym idzie, ograniczonej poczytalności, prawda? ;-)


Pn gru 12, 2016 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Iago napisał(a):

Cóż, jeżeli ktoś się sam okalecza to stanowi to swoistą przesłankę do występowania u niego dysfunkcji psychicznych


Raczej znajomości starej więziennej (i nie tylko) tradycji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 12, 2016 13:54
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Ostatni raz ci odpowiem, bo bicie piany z ludzmi, ktorych nie interesuje meritum a tylko szczegoly na ktore ani ja ani oni nie maja wplywu, mnie nie interesuje: piszac o pracy wiezniow mam na mysli to co pisze, a nie to co ty sobie wyobrazasz ze ja mysle.

Wiezien powinien miec dach nad glowa, opieke lekarska, podstawowa zywnosc i (co mi tam) telewizje polska program 1 i 2 a na reszte miec mozliwosc pracy zarobkowej. Nie przymusowej. W koncu ty tez nie musisz pracowac.
A zyski z tej pracy bylyby dzielone na jego utrzymanie, fundusz dla ofiar i jego zachcianki.

Do kary smierci ma sie to tylko posrednio.

W kazdym razie ja uwazam ze jeden usmiercony przez niedoskonaly aparat sadowniczy w czasach pokoju niewinny czlowiek to wystarczajacy powod, zeby kary smierci nie wydawac.
Sytuache wyjatkowe jak wojna itp nas dzis nie dotycza i nie o to tu chodzi.

EOT


Pn gru 12, 2016 13:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Kael napisał(a):
W kazdym razie ja uwazam ze jeden usmiercony przez niedoskonaly aparat sadowniczy w czasach pokoju niewinny czlowiek to wystarczajacy powod, zeby kary smierci nie wydawac.

Sytuację doprowadzasz do absurdu. To tak jakby powiedzieć : jeśli zginie w wypadku choć jedna osoba to lepiej zakazać ruch kołowy.
A dlaczego nie:W kazdym razie ja uwazam ze jeden usmiercony przez mordercę z powodu braku kary śmierci niewinny czlowiek to wystarczajacy powod, zeby karę smierci wydawac.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 12, 2016 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Kael napisał(a):
Ostatni raz ci odpowiem, bo bicie piany z ludzmi, ktorych nie interesuje meritum


Niestety to Ty masz "meritum" w głębokim poważaniu stosując dziecinne zagrywki typu "argumentum ad misericordiam" i nic nieznaczące ogólniki, tylko po to by uwieńczyć swoją symfonię totalnego braku konkretów soczystym foszkiem. Kto tu więc bije piankę mości Kaelu? :D

Kael napisał(a):
piszac o pracy wiezniow mam na mysli to co pisze, a nie to co ty sobie wyobrazasz ze ja mysle.

Gdybym miał gorszy humor określił bym to mianem bezczelności. :-D
Nic innego nie robię od ostatnich kilku postów, jak staram się określić za pomocy zadawania Ci pytań co też znamienity autor Kael miał na myśli, tak by właśnie nie musieć zgadywać. :D

Kael napisał(a):
Wiezien powinien miec dach nad glowa, opieke lekarska, podstawowa zywnosc i (co mi tam) telewizje polska program 1 i 2 a na reszte miec mozliwosc pracy zarobkowej. Nie przymusowej.


No proszę :D :D :D
Wystarczyło pociągnąć troszkę Kaela za języczek a doszliśmy z tego:

Kael napisał(a):
Znacznie ciezsza kara bylby przymus pracy i swiadczenia na rodziny ofiar.


Przez to:

Kael napisał(a):
A jesli chodzi o prace wiezniow, to ja osobiscie dawno uwazam, ze "kto nie pracuje, ten niech nie je".
Innymi slowy: wiezienie to nie wczasy, jesli ktos nie pracuje to moze dostac standartowy posilek, pasiaki i lozko z kocem.


Do tego:

Kael napisał(a):
Wiezien powinien miec dach nad glowa, opieke lekarska, podstawowa zywnosc i (co mi tam) telewizje polska program 1 i 2 a na reszte miec mozliwosc pracy zarobkowej. Nie przymusowej.


Zniknął nam zatem ów koronny przymus pracy (sic!), dostaliśmy też opiekę lekarską a na dodatek Keal kopsnął TV z „Plebanią” i „Modą na Sukces” w TVP. :D Gdyby tak porozmawiać sobie z Kaelem jeszcze przez kilka postów to kto wie – może udałoby się wynegocjować jeszcze Animal Planet i warcaby w każdej celi. :D

Oczywiście ironizuję, ale na tym etapie chyba mogę sobie na to pozwolić wobec osobnika, który:
– jest wielce oburzony tym, iż zadaje mu pytania celem klaryfikacji ogólników, którymi raczył nas uraczyć :D
– po drobnym przyciśnięciu wspomnianymi pytaniami okazuje się jednak wycofać z pierwotnego stanowiska, dając tym samym świadectwo tego, że niespecjalnie wie co pisze :D
– swoje stanowisko podpiera pozamerytorycznymi „argumentami” sofistycznymi, a gdy ośmielono się mu je wytknąć to strzela soczystego foszka i rakiem wycofuje się z dyskusji :D
– nie raczy odnieść się do moich analogii, powtarzając jak katarynka te same utarte acz dziurawe slogany (przedostatnie zdanie w dziele Pana Kaela) :D

Kael napisał(a):
EOT


Kończ Waść, wstydu [sobie] oszczędź ;-)


Ostatnio edytowano Pn gru 12, 2016 14:48 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 12, 2016 14:40
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Andy – odpowiedz na argument z Traugutta. Uprzedzając ewentualne "a bo on walczył o Polskę": Polski wtedy nie było, władz powstańczych chyba nikt nie uznawał, ergo powstańcy styczniowi to byli de iure tacy terroryści, co sobie państwo założyli, zupełnie jak ISIS, acz może bardziej cywilizowani. Miał prawo car zabić mordercę, co się go inni mordercy słuchali i mordowali jak im kazał, czy car tego prawa nie miał?


Pn gru 12, 2016 14:41

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Porównujesz Traugutta do zbrodniarzy?? Poza tym Traugutt ryzykował i brał pod uwagę że może zginąć. Był więc w o wiele lepszej sytuacji niż ludzie ginący z rąk pospolitych bandytów.
W dodatku taki pseudoargument można używać aby być przeciw skazywaniu bandziorów na więzienie: czy jesteś za tym że opozycjonistów w stanie wojennym skazywano na internowanie? Więc najgorszych potworów nie wolno nawet dnia więzić!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Ostatnio edytowano Pn gru 12, 2016 14:59 przez Andy72, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 12, 2016 14:58
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Andy – tak czy nie?


Pn gru 12, 2016 14:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Miał prawo, przecież działał zgodnie z prawem, w odróżnieniu od bandytów

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 12, 2016 15:06
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
A teraz poważnie. Czapy nie daje się ani "potworom", ani "zbrodniarzom", ani "bandytom" – to są słówka wprowadzone do obiegu odpowiednio przez lewaków, bolszewików i nazistów, naładowane emocjami, a pojęciowo puste. Czapę daje się przestępcom, czyli osobom, co złamały odpowiedni paragraf i im się to udowodni w trakcie procesu. Na procesie różne rzeczy wychodzą, zależy jak wprawni prawnicy się za to biorą i kto posmarował biegłych. Czasami wychodzą rzeczy niezgodne z prawdą. Otóż człowiek sprawiedliwy, człowiek moralny ma to na uwadze i wobec tego nie feruje wyroków nieodwołalnych, ale tylko takie, które poddają się rewizji i ewntualnemu zadośćuczynieniu niesłusznie skazanemu. A czy lewak, bolszewik albo nazista ma na to uwadze? Nie, i co więcej, to jest jego modus operandi – robienie z prawdy szmaty – bo on najpierw feruje wyrok, a potem ogłasza, że skoro wyrok już zapadł, to widać taka była prawda. I to jest właśnie nadczłowieczeństwo w praktyce.

A Ty, drogi Andy, jesteś jeszcze gorszy, bo Ciebie w ogóle nie obchodzi proces dochodzenia do winy czy uwolnienia od oskarżenia – Ty się interesujesz tylko tym, że jeśli w okolicy jest jakiś "Żyd", to psim obowiązkiem nadczłowieka jest tego "Żyda" zabić. A nadczłowiek już zaciera ręce, bo lubi zabijanie i zabija kogo bądź, może być Polak, a następnie ogłasza, że ten Polak był "Żydem". A Ty, Andy, nawet nie sprawdzasz, jak się fakty mają – zresztą, nie masz w ogóle pojęcia, jak się zabrać do tego – tylko pęczniejesz od dumy, żeś miasto uwolnił od "Żyda". Ty, drogi Andy, legitymizujesz nadludzi.

A Traugutt? Cóż, władza jest amoralna, obojętne co się zwiduje medievalowi (co mu się zwiduje, niestety dokładnie się nie dowiemy, bo on nie ma czasu). Ale jest jeszcze honor. To przemawia na korzyść Traugutta, bo on się w procesie przyznał, co robił, a czego nie robił – jemu właśnie o honor szło, swój oficerski i swoich podwładnych, i całej idei polskości w ogóle. I rozegrał swoją ostatnią partię dobrze.


Pn gru 12, 2016 15:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL