Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kara śmierci i inne (wydz.) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Morderstwa niewinnych ludzi przez morderców nazywasz grą? Grą to można nazwać ostatecznie ustawkę dwóch grup kiboli.
Jedno mi się w głowie nie mieści - dlaczego życie mordercy ma być ważniejsze od życia ofiary, podczas gdy powinno być na odwrót?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 11, 2016 23:23
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Nie liczyłbym na to, żeby ci się miało pomieścić, w takim stanie, w jakim jesteś teraz. Jesteś chory, Andy – okejka; ja też jestem chory. Ale dalibóg, nie szalony. Ty od swojej choroby oszalałeś, zaczynasz tracić rozum. Gdyby to dotyczyło mnie, tobym powiedzłał, że przez brak bogatych, mięsistych kontaktów międzyludzkich w realu.

Wyjdźże z tej piwnicy.


N gru 11, 2016 23:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
On też szalony?
http://www.tvp.info/24235410/ziobro-gdy ... re-smierci

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 11, 2016 23:31
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
On jest bandytą, który w imię rodowej wróżdy zabił masę ludzi czekających na transplantacje.


N gru 11, 2016 23:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Co zrobić z takim potworem jak w Milczeniu Owiec? Złapano z wielkim trudem tego potwora i zamiast kary śmierci dano mu dożywocie. A z więzienia zawsze można uciec i dalej mordować,
A pięknoduchy są teraz przeciwko karze dożywocia - następny etap. Więc morderca będzie miał gwarancję ze wyjdzie i zacznie mordować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 11, 2016 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Andy72 napisał(a):
Masońskie dzieło postępuje: zniesiono karę śmierci, już chcą znieść karę dożywocia, tak że morderca będzie miał GWARANCJĘ że wyjdzie i będzie mógł bezkarnie mordować.


Ciekaw jestem czy gdy Andiemu wyjdzie zakalec to zacznie rozkręcać piekarnik w poszukiwaniu ukrytego masona – ciastopsuja. :x

Kael napisał(a):
W Hameryce twoich marzen dowiedziono w ostatnich czasach ile bylo “pomylek“ sadowych i ilu niewinnych zamordowano zgodnie z prawem i “poczuciem sprawiedliwosci spolecznej“


To mnie akurat zaciekawiło.
Możesz podać źródło do którego się odnosisz?


N gru 11, 2016 23:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Pomyłki się zdarzały. Naprawdę nie słyszałeś o tym?

Andy72 napisał(a):
Co zrobić z takim potworem jak w Milczeniu Owiec?

Zabić albo czekać z nadzieją, że wynajdą odpowiednie leczenie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N gru 11, 2016 23:46
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Umówmy się, Andy, że profilerem to ty nie jesteś, a Lecter jest postacią fikcyjną. A jeśli mam rację co do tej piwnicy, to sam sobie zrobiłeś z domu więzienie, i to tak za bezdurno. Mam rację?


N gru 11, 2016 23:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
ErgoProxy napisał(a):
Pomyłki się zdarzały. Naprawdę nie słyszałeś o tym?


Coś tam słyszałem... ;-) :D
Natomiast jestem ciekaw jaki to według Kael'a procent. :-)
No chyba że Soul może nam coś ciekawego w tej kwestii powiedzieć. :-)


N gru 11, 2016 23:49
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Nawiasem, ciekaw jestem, czy Andy oglądał Siedem dni Kondora. Tam to jest pokazany morderca, że ho, ho! A nie jakieś komiksowe "zawodowce".


N gru 11, 2016 23:54

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
A jest taki film?
ErgoProxy, czy zawsze myślisz tak jak powie Ci Gazeta Wyborcza?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 12, 2016 0:04
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Jest. A czy ty zawsze myślisz odwrotnie, niż Gazownia poda do wierzenia? To też jesteś przez nich sterowany.

Eee... wróć. Film nazywa się Trzy dni Kondora, a książka Sześć dni Kondora. Mogliby się zdecydować, cholera. : )))


Pn gru 12, 2016 0:09
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
O karze smierci tu juz bylo do upadlego
viewtopic.php?f=9&t=21938

viewtopic.php?f=21&t=2462

Co do ilosci pomylek, nie ma dokladnych liczb. Mozesz sobie wygooglowac co jest.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... rc/8wze0vz

Osobiscie uwazam, ze juz jeden niewinny czlowiek z wyrokiem smierci jest dowodem na jej nieslusznosc. Dzis naprawde nie trzeba ludzi zabijac, zeby ich ukarac. Znacznie ciezsza kara bylby przymus pracy i swiadczenia na rodziny ofiar. Ale to, z jakiegos powodu, nie jest popularna idea.


Pn gru 12, 2016 4:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Andy72 napisał(a):
Osobiscie uwazam, ze juz jeden niewinny czlowiek z wyrokiem smierci jest dowodem na jej nieslusznosc.


Ja osobiście nie uważam by życie ludzkie było wartością absolutną, w związku z czym mogą być i są od niej wyjątki. Pomyłki sądowe (czy jak to elegancko Brytyjczycy określają "poronienia sprawiedliwości") naturalnie zdarzają się, lecz jest to argument za ulepszeniem systemu, niekoniecznie jego likwidacją. Czy państwo powinno odebrać broń policjantom wiedząc, iż ze względu na ich zły osąd, czy też najzwyklejszy przypadek, od policyjnych kul mogą zginąć niewinni ludzie?

Andy72 napisał(a):
Dzis naprawde nie trzeba ludzi zabijac, zeby ich ukarac.


Cele kary są rozliczne i nie odnoszą się tylko do samego oskarżonego, ale też, na przykład, do kwestii prewencji ogólnej.
Poza tym, można również wziąć pod uwagę takie kwestie jak sens utrzymywania złoczyńcy skazanego na bezwzględny, dożywotni pobyt w więzieniu, wobec którego istnieje praktycznie zupełna pewność odnośnie faktu popełnienia przestępstwa. Oni de facto są dla społeczeństwa martwi, a utrzymywani przy życiu w więzieniu jedynie po przez wzgląd na dany system etyczny. ;-)

Andy72 napisał(a):
Znacznie ciezsza kara bylby przymus pracy i swiadczenia na rodziny ofiar.


A jeszcze cięższą karą byłaby codzienna sesyjka tortur. ;-)
Tylko co z tego? Nie o "ciężar kary" tu wyłącznie chodzi.

Andy72 napisał(a):
Ale to, z jakiegos powodu, nie jest popularna idea.


Powiedziałbym raczej, że jest to bardzo popularna idea – ludzie zdają się wręcz prześcigać w groźbach do jakich to ciężkich kamieniołomów więźniów by nie powysyłali. :D

Pytanie co dokładnie rozumiesz przez przymusową pracę więźniów?
Czy uważasz, iż powinna ona być adekwatna do stanu zdrowia i kondycji fizycznej oskarżonego, realizowana w zgodzie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy etc. czy po prostu kamieniołomy i kopalnia siarki 20 godzin na dobę? ;-)
Oraz jaki rygor przewidujesz dla więźniów, którzy odmówią pracy? Jesteś może zwolennikiem zasady "kto nie pracuje ten nie je " w kontekście pracy więziennej? ;-)


Pn gru 12, 2016 6:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci i inne (wydz.)
Iago to nie moje cytaty tylko Kaela ;-)
trochę przemyślałem i mam uwagę, że nawet najgorszych nie można pozbawiać szansy zbawienia, czyli skazywać na śmierć bez na przykład spowiedzi, choć było by to odstraszające. Należy im dać szansę odpokutowania.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 12, 2016 6:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL