Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Projekt konstytucji PiS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Projekt konstytucji PiS
Mysle ze warto poznac, ale nie znalazlem.
Znalazlem natomiast dyskusje o nim:

http://kontrateksty.pl/index.php?action ... =3&id=5615


Śr maja 03, 2017 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Dyskusje z 2011 roku...?

Tj. chcesz rozmawiać o tym nieaktualnym projekcie z 2010 roku (http://niezniknelo.com/konstytucjaPiS2010.pdf) czy o najnowszych ruchach PiS – Prezydenta – w kwestii ewentualnej zmiany Konstytucji (http://niezalezna.pl/98162-prezydent-ko ... -obywateli)?


Śr maja 03, 2017 20:14
Zobacz profil
Post Re: Projekt konstytucji PiS
A moze poczekac, az PiS cos konkretnie sformuluje a nie dyskutowac o dyskusjach na to, co moze prezes spisze? Albo tylko powie?

Przeciez to temat zastepczy, bo cos prezydent przy swiecie Konstytucji o konstytucji musial powiedziec i to tak, zeby znow wojenke wywolac.

Jednoczyc w tej partii to nikt nie potrafi. Nie zalezy im. Ciagle im sie wydaje, ze jak wygonia niepokornych, to zostanie im dosyc, zeby rzadzic i na narty jezdzic.


Cz maja 04, 2017 7:03
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Kael napisał(a):
A moze poczekac, az PiS cos konkretnie sformuluje a nie dyskutowac o dyskusjach na to, co moze prezes spisze? Albo tylko powie?

Przeciez to temat zastepczy, bo cos prezydent przy swiecie Konstytucji o konstytucji musial powiedziec i to tak, zeby znow wojenke wywolac.

Jednoczyc w tej partii to nikt nie potrafi. Nie zalezy im. Ciagle im sie wydaje, ze jak wygonia niepokornych, to zostanie im dosyc, zeby rzadzic i na narty jezdzic.

Nie chodzi o sformułowaną treść, ale ponoć o referendum na które Polacy generalnie nie chodzą, niemniej argument pozostanie "prezydent intensywnie poszukuje porozumienia i jednoczenia narodu".......


Ostatnio edytowano Cz maja 04, 2017 7:15 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz maja 04, 2017 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Eeee tam, jak na razie dzielą się sami. Duda pomyślał, że nie da się tak łatwo przegonić, jak Marcinkiewicz. Nawet jak mu Senat referendum uwali, będzie miał z tego jakiś pijar. A na półmetku trzeba zacząć zbierać punkty na poczet przyszłego pojedynku z Tuskiem.

Ironia losu, że parę tygodni temu mieliśmy na obrzeżu Europy inne referendum konstytucyjne. Strrrrrasznie demokratyczne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 04, 2017 7:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Interesowal mnie stary projekt z 2010, bo mysle ze ze jest on tym co PiS chialby osiagnac w optymalnych dla siebie warunkach. To co ew robi teraz jest zawsze jakims kompromisem zwiazanym z biezaca sytuacja polityczna. Z tego co wyczytalem prezydent w tym projekcie mialby praktycznie niczym nie ograniczona wladze i oczywiscie moglby wplywac zarowno na rzad jak wladze sadownicza, nie mowiac o sejmie.
Czyli zupelne odejscie od trojpodzialu wladzy, ktory w obecnej Polsce i tak nie istnieje.


Cz maja 04, 2017 16:24
Zobacz profil
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Czyli sprzeczne z nauka spoleczna Kosciola a na reke roznym tyranom.
Pasuje do prezesa.


Cz maja 04, 2017 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Kael napisał(a):
Czyli sprzeczne z nauka spoleczna Kosciola a na reke roznym tyranom.
Pasuje do prezesa.


Primo, w którym konkretnie punkcie sprzeczna? Nie odnalazłem, może masz inne źródło?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicka ... C5%82eczna

Secundo, sugerujesz, że prezes szykuje się na posadę prezydenta? Smiem wątpić.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 04, 2017 17:15
Zobacz profil
Post Re: Projekt konstytucji PiS
bert04 napisał(a):
Kael napisał(a):
Czyli sprzeczne z nauka spoleczna Kosciola a na reke roznym tyranom.
Pasuje do prezesa.


Primo, w którym konkretnie punkcie sprzeczna? Nie odnalazłem, może masz inne źródło?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicka ... C5%82eczna

Secundo, sugerujesz, że prezes szykuje się na posadę prezydenta? Smiem wątpić.

Koncepcja Konstytucji w której to dawano ogromną władze prezydentowi datowana była na 2010r, gdy prezes planował drugą kadencję dla brata....pełnia władzy dla brata=pełnia władzy dla prezesa.
Katastrofa smoleńska zniweczyła ów projekt.


Cz maja 04, 2017 18:09
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Cytuj:
(27) ...Jakkolwiek wszyscy bez wyjątku obywatele winni się przyczyniać do dobra wspólnego, którego część znów w sposób naturalny wraca do jednostek, lecz robią to nie w ten sam sposób i nie w tym samym stopniu. Bez względu na zmiany w formach ustroju państwowego zawsze pozostaną między obywatelami różnice, bez których ani istnieć nie może państwo, ani nawet pomyśleć się nie da. I tak muszą być jedni przeznaczeni do sądzenia, inni, którzy by państwem rządzili, inni, którzy by prawa stanowili, wreszcie tacy, którzy by z roztropnością i powagą kierowali sprawami pokoju i wojny.

http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leo ... rum/II.php

A ze strony nonpossumus, bo nigdzie indziej polskiego tlumaczenia nie znalazlam.

A nie, tu tez jest
http://www.mop.pl/doc/html/encykliki/Re ... ovarum.htm


Cz maja 04, 2017 20:47
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Zmiana Konstytucji jest konieczna. Popierałem Kukiza jak występował z pomysłem zmiany. To był projekt zmieleni.pl
Nie wiem jak można rozmawiać o czymś czego nie ma. Jak to będzie projekt idący w stronę umocnienia władzy prezesów partii to trzeba będzie w referendum wypowiedzieć się przeciw. Jak będzie szło w stronę o której mówi wciąż Kukiz to można opowiedzieć się za. Nie można mówić o projekcie który jeszcze jest w sferze planów.


Cz maja 04, 2017 22:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Projekt konstytucji PiS
Na razie nie ma nawet projektu w sferze planów, jest tylko rozpaczliwa próba Adriana (czy tam Andrzeja) Dudy wyzwolenia się z wizerunku rodem z Ucha Prezesa, bardzo podobna do rozpaczliwego referendum Komorowskiego. Doprawdy, mija już tyle czasu, a ja nadal nie mogę się nadziwić, jak można z taką łatwością, brakiem poczucia obciachu i bez żadnej autorefleksji wchodzić w buty poprzedników. Dotyczy to i Dudy, i PiS.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 09, 2017 16:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL