Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Merkel, Skandal! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Merkel, Skandal!
http://newsweb.pl/2016/08/09/merkel-nasze-wojska-musza-byc-obecne-w-polsce-to-koniecznosc/#

Merkel: Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność
– Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność – powiedziała w kwestii wzmacniania wschodniej flanki NATO kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Merkel od początku była zwolenniczką planu stacjonowania sojuszniczych (w tym w dużym procencie niemieckich) wojsk na terenie Polski. Podkreślała też gotowość do dialogu z Rosją.
– To ważne, ponieważ stwierdziliśmy w Sojuszu, że nie wystarczy zdolność do szybkiego przenoszenia wojsk. Konieczna jest także bardziej znacząca obecność na miejscu – powiedziała Merkel w swoim przemówieniu w Bundestagu.

Jak podkreśliła, solidarność sojuszników, zapisana w art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, to podstawa ich bezpieczeństwa: – Ta solidarność musi być i będzie widoczna i wiarygodna.

Przeciwnicy obecności obcych wojsk w Polsce mają obawy, że nasz kraj może zamienić się w istny poligon w przypadku wzajemnych prowokacji przy naszych wschodnich granicach.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 6:15
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Podał anonimowy portal....mamy polemizować z anonimowymi twórcami newsów???


Pt maja 26, 2017 7:40

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Jaki anonimowy? newsweb ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 7:43
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Moment! A to nie PiS jest za relokacja wojsk NATO i machal Amerykanom, dla ktorych polskie drogi sa za waskie?
Andy chce oglosic neutralnosc i wierzyc ze wszyscy ja uszanuja,czy jak?

A podawanie zdan wyrwanych z kontekstu to typowa metoda manipulatorow i klamcow ktorym nie zalezy na prawdzie ale chca chaosu i klotni. Tych mamy juz chyba dosyc?


Pt maja 26, 2017 7:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Kael napisał(a):
Moment! A to nie PiS jest za relokacja wojsk NATO i machal Amerykanom, dla ktorych polskie drogi sa za waskie?
Andy chce oglosic neutralnosc i wierzyc ze wszyscy ja uszanuja,czy jak?

Lepsza jest neutralność niż niemiecka okupacja

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 7:56
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Przypomne Andemu, ze nie jestesmy Szwajcaria, gdzie caly swiat (jeszcze) trzyma pieniadze.

Macierewicz z armia z dykty i dronami z gumy ciebie nie obroni przed Rosja. ale moze tobie o to wlasnie chodzi? Tak jak Macierewiczowi?

USA juz sprawdzaja ziecia prezydenta na okolicznosc ubijania interesow z Rosja.


Pt maja 26, 2017 8:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Merkel, Skandal!
Zapamiętajcie dzieci: Ju Es Marins - dobra NATO. Bundeswera - zła NATO.

A że już Prezes nie pamiętał, ze w Polsce od dawna są żołnierze Bundeswehry, i nie chciał ich na siedem pokoleń to osobna historia.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 26, 2017 8:18
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Ale tam! Wszyscy poza Niemcami to dobra NATO.
Ale Andemu chyba chodzi o orzeczenie Polski krajem zdemilitaryzowanym i obrone modlitwa. Moze to miec glebszy sens. Tyle, ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa jednak wierzy w czolgi i inny sprzet bojowy z wyksztalcona kadra.
W Polsce juz takiej nie ma, wiec tylko NATO nam zostalo.

A zamiast chwalic Merkel, ze docenia zagrozenie ze strony Rosji, Andy rece zalamuje, ze mu w ogrodku Merkel osobiscie dzialo ustawi.


Pt maja 26, 2017 8:22
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Jaki anonimowy? newsweb ;-)

Podaj zatem namiary na właścicieli.

A skoro Niemcy tacy groźni to skąd taka radość PAD na zdjęciu w towarzystwie Merkel?
http://natemat.pl/208927,chial-byc-fajn ... w-brukseli


Pt maja 26, 2017 8:27
Post Re: Merkel, Skandal!
To zdjecie to porazka PADa. Prezydent bez oglady dyplomatycznej z glupawymi dowcipasami.


Pt maja 26, 2017 8:53
Post Re: Merkel, Skandal!
Bowiem jak wiemy, rzeczywiście Rosjanie potrzebują "prowokacji", żeby wysłać gdzieś, czy to zielone ludziki, czy regularne wojsko. Gruzja i Ukraina same na siebie napadły. A Polska nie ma się czego obawiać, o ile nie sprowokuje Rosjan sama. Żałosna ta kremlowska propaganda, którą głosisz, Andy.


Pt maja 26, 2017 9:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Historycznie Niemcy były bardziej wrogie wobec Polski niż Rosja! Mamy się godzić na obce, niemieckie(!) wojska w Polsce, bo jak nie to prorosyjscy? Mógłbym zgodzić się na wojska amerykańskie ale nie niemieckie!!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 10:19
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Historycznie Niemcy były bardziej wrogie wobec Polski niż Rosja!
A jak to zmierzyłeś? Według jakiej kategorii to oceniasz?

Zresztą nawet gdyby to zdanie było prawdą, to dzisiejsze Niemcy nie mają żadnych ekspansjonistycznych zapędów. W odróżnieniu od Rosji, która po prostu musi co rusz napaść na jakiegoś sąsiada. Co prawda Estonia jest w kolejce przed nami, ale to nie oznacza, żę możemy sobie odpuścić.

No i ja doskonale rozumiem, że jak przez 50 lat Ruscy wmawiali Polakom, że Niemcy to "odwieczny wróg" i przyjaźń z ZSRR jest gwarantem naszej zachodniej granicy, to niektórym się zinternalizowało. Ale po tym, jak przyjaźń z ZSRR się skończyła, a granica została jak została mogliby niektórzy zweryfikować poglądy.
Cytuj:
Mamy się godzić na obce, niemieckie(!) wojska w Polsce, bo jak nie to prorosyjscy?
Wstąpiliśmy do NATO. Więc godzimy się na NATO-wskie wojska w Polsce. Niemcy też należą do NATO. Nie rozumiem, na jakiej podstawie mamy sobie wybierać.


Pt maja 26, 2017 10:49

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Komuniści czcili Związek Radziecki, dzisiejsi socjalliberałowie podobnie , tylko gdzie indziej teraz jest ten ZSRR, obracają się jak słonecznik do Słońca ;-) Teraz w stronę Niemiec.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:03
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Komuniści czcili Związek Radziecki, dzisiejsi socjalliberałowie podobnie , tylko gdzie indziej teraz jest ten ZSRR, obracają się jak słonecznik do Słońca ;-) Teraz w stronę Niemiec.
Nie pytałem, co czcili komuniści, a co czczą jakieś chochoły, które wymyśliłeś. Pytałem, jak określiłeś, kto: Niemcy czy Rosja były "historycznie bardziej wrogie wobec Polski". Oczywiście nie określiłeś, tylko rzuciłeś takim hasłem z powietrza. Prawda?

Co zaś do interesujących wolt, to bardziej fascynuje mnie to, jak Rosja, która w latach 60 wysługiwała się w USA dziećmi-kwiatami i wszelką lewizną, obecnie pożytecznych idiotów szuka w kręgach alt-rightowych, nacjonalistycznych i pseudokonserwatywnych. To jedno trzeba Rosji oddać, że zawsze rozumiała i rozumie, jakie nastroje uchodzą na Zachodzie za konformistyczne, a jakie za buntownicze i odpowiednio dostosowuje medialną papkę w tym kierunku serwowaną.


Pt maja 26, 2017 11:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL