Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Merkel, Skandal! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
To chyba oczywiste, to zawsze Niemcy na nas napadali a na Rosję to raz my napadliśmy za Batorego

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:18
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Ta szczekaczka kremlowska skutecznie wyparła fakt, że za Zygmunta Wazy zdobyliśmy Moskwę. No, no...

Proszę wyliczyć te niemieckie napaści, z datami.


Pt maja 26, 2017 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Historycznie Niemcy były bardziej wrogie wobec Polski niż Rosja! Mamy się godzić na obce, niemieckie(!) wojska w Polsce, bo jak nie to prorosyjscy? Mógłbym zgodzić się na wojska amerykańskie ale nie niemieckie!!


Tak z grubsza mówiąc, Polska armia to wyjątkowa bieda, sami nie dalibyśmy rady nawet z tymi separatystami ze wschodniej Ukrainy, bo z tego co się orientuje to tam jest ich w okolicach 50 tysięcy, więc nawet im byśmy nie dali rady, i to nawet nie chodzi o to że mamy tak naprawę w okolicach 20 może 30 tysięcy żołnierzy zdolnych do walki, ale chodzi o to że w Polsce jest utrudniony dostęp do broni, obowiązkowego poboru do wojska już nie ma , więc z tego powodu ludność cywilna też nie pomoże, no chyba że ruszą na separatystów noże kuchenne czy tam patelnie :mrgreen:
Więc jak sam widzisz "Andy72" z taką armią i z takimi obywatelami to co najwyżej możemy iść na wojne z jakimś małym państwem jak Litwa czy ta cała Estonia.
A przed Rosją to nas może co najwyżej obronić NATO, a więc również Niemcy.
I może trochę to tak na wyrost, ale ja traktuje Unie Europejską trochę tak jakby to było jedno państwo, wiec mi to wszystko co się dzieje, jakoś nie przeszkadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Ergo, Trzeba się było uczyć historii. Mówi ci coś nazwisko - Hitler?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:26
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Tym się nie wykręcisz. Napisałeś, że Niemcy napadali na nas zawsze, więc teraz wylicz te napaści. Skoroś historii nauczony, nie sprawi ci to problemu. Nu, dawaj!


Pt maja 26, 2017 11:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Zacznijmy od Bitwy pod Cedynią, Krzyżacy, rozbiory przez Prusy, pierwsza wojna światowa, druga wojna światowa...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:31
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Co się działo od Krzyżaków do rozbiorów?


Pt maja 26, 2017 11:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Krzyżacy długo prowadzili swoją działalność, potem mamy Hołd Pruski czyli błąd, który się zemścił

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Ergo, Trzeba się było uczyć historii. Mówi ci coś nazwisko - Hitler?


Andy, trzeba się było uczyć historii. Mówi Ci coś nazwisko Stalin?


A co do Twojej germanofobii, to zanotuj sobie:
- było wiele państw niemieckich (dziś są tylko dwa)
- dwóch królów niemieckich było królami polski (ze strony rosyjskiej - zero)
- z państw niemieckich wrogie stosunki mieliśmy głównie z - uwaga - Prusami. We wszystkich wcieleniach. Z innymi państwami różnie bywało, ale zasadniczo przeważał pokój.
- Prusy zawojowały resztę państ niemieckich oprócz Austrii. I zmieniły w 1871 nazwę na "Niemcy".
- Nawet w państwie Hitlera połowę powierzchni Rzeszy do 1939r. stanowiły Prusy. Göring byĺ m.in. premierem Prus właśnie.
- Dziś Prusy nie istnieją.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 26, 2017 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Stalin? Tak, ten Gruzin który niszczył Rosję

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:40
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Dzierżyński? Tak, ten Polak.

Andy, jesteś Polakiem jak my wszyscy, czy Polakiem jak Dzierżyński? Czy w ogóle już tylko Rosjaninem polskojęzycznym? Co kochasz bardziej: Rzplitą czy Imperium?


Pt maja 26, 2017 11:40

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Nie mamy być z czego dumni odnośnie Dzierżyńskiego...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:42
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
To chyba oczywiste, to zawsze Niemcy na nas napadali
Zawsze na nas napadali? Tzn wczoraj na nas też napadli? Bo nie rozumiem, jakie jest znaczenie kwantyfikatora "zawsze" w tym kontekście? Czy może chodzi Ci o to, że "wszystkie konflikty między Niemcami a Polską były z inicjatywy Niemców". No dobrze, ale to jest prawdziwe też dla Papuasów i nie bardzo wiem, co ma z tego wynikać.
Cytuj:
a na Rosję to raz my napadliśmy za Batorego
Nie raz i nie dwa napadaliśmy na różne Ruskie i Rosyjskie twory. I co? Ma to być gwarantem przyjaźni Rosji?

Widzę, że Robek nie zawodzi i prezentuje kolejny obowiązkowy element propagadny kremlowskiej o treści "Rosja jest potężna i bez problemu każdego podbije, a że konie armii rosyjskiej jeszcze nie poją się w Tagu, to tylko ofekt dobrej woli Batiuszki Putina".
Cytuj:
Zacznijmy od Bitwy pod Cedynią
W ramach wojny domowej pomiędzy wasalami Cesarza. Nie liczy się jako "Niemcy napadli na Polskę".
Cytuj:
Krzyżacy
Czyli też nie "państwo Niemcy", tylko organizacja religijna mówiąca po niemiecku.
Cytuj:
rozbiory przez Prusy
Prusy. Ale niech Ci będzie.
Cytuj:
pierwsza wojna światowa
No tak - skoro Niemcy napadli na Królestwo Kongresowe będące wg Andy'ego kwintesencją polskości, to jest to wg niego "napad przez Niemcy na Polskę". Nic to, że w armii, która dokonała tej inwacji służyli Polacy walczący o niepodległość Polski. Kto walczy przeciwko rosyjskiej zwierzchności nad Polską ten zdrajca.
Cytuj:
druga wojna światowa
No. Wreszcie jakiś przykład jednoznaczny. W sumie więc podałeś dwa.


Pt maja 26, 2017 11:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
ErgoProxy napisał(a):
Andy, jesteś Polakiem jak my wszyscy, czy Polakiem jak Dzierżyński? Czy w ogóle już tylko Rosjaninem polskojęzycznym? Co kochasz bardziej: Rzplitą czy Imperium?

Czemu mnie obrażasz? To że mi się nie podoba stacjonowanie niemieckich wojsk w Polsce to źle?. Ja nie wymyślam ci od Niemców.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:44
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Bo głupota powinna być bolesna. Kochasz Rzplitą czy Imperium?


Pt maja 26, 2017 11:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL