Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Merkel, Skandal! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Merkel, Skandal!
zefciu napisał(a):
Zresztą nawet gdyby to zdanie było prawdą, to dzisiejsze Niemcy nie mają żadnych ekspansjonistycznych zapędów. W odróżnieniu od Rosji, która po prostu musi co rusz napaść na jakiegoś sąsiada.

Otóż to, życzyłbym sobie, abyśmy jako kraj stosowali angielską zasadę Polska nie ma wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy.


Pt maja 26, 2017 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Dlaczego mnie posądzasz o miłość do imperium rosyjskiego? (czy Rosję możne w ogóle nazwać imperium?) Chodzi mi o Polskę.
A jeśli chodzi o prawdziwy imperializm obecnych czasów, to Unia Europejska stała się narzędziem niemieckiego imperializmu, to już nie jest ta dawna Wspólnota Węgla i Stali niestety

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:54
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Kochasz Rzplitą czy Imperium?

(Wiem, tłuka z siebie robię, ale nie zamierzam współczuć bidusi Bożej, co nie potrafi skalkulować i zważyć strat i zysków, a politykę uprawia.)


Ostatnio edytowano Pt maja 26, 2017 11:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 26, 2017 11:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Zaciąłeś się? przecież odpisałem, a Ty kochasz Rzeczpospolitą czy Unię?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:58
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Rzplitą. I dlatego głoswałem przeciwko akcesji, a obecnie też uważam, że Unię należy doić, odcinając się od niej, jak to tylko możliwe, a kiedy otworzy się okienko dziejowe, spadać na swoje.

Za to Rosji wydoić się nie da. Nie ma z czego.


Pt maja 26, 2017 12:00
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Czemu mnie obrażasz? To że mi się nie podoba stacjonowanie niemieckich wojsk w Polsce to źle?
To że twierdzisz, że I w. ś. była przykładem agresji Niemców na Polskę to już przegina.
Cytuj:
A jeśli chodzi o prawdziwy imperializm obecnych czasów, to Unia Europejska stała się narzędziem niemieckiego imperializmu, to już nie jest ta dawna Wspólnota Węgla i Stali niestety
Cel Unii Europejskiej jest dokładnie odwrotny - uwikłanie krajów Europy w tak ścisłe zależności gospodarcze, że wszelki imperializm staje się nieopłacalny. Ten cel udało się uzyskać. Nie wiem, co oznacza to stwierdzenie "UE stała się narzędziem niemieckiego imperializmu". Pewnie tyle samo, co inne podobne puste slogany.


Pt maja 26, 2017 12:01
Post Re: Merkel, Skandal!
A to swoją drogą. Co takiego Niemcy forsują w Polsce na zasadzie: robicie to i to, albo w pysk? To jest właśnie modus operandi Rosji, od pradziejów.


Pt maja 26, 2017 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Stalin? Tak, ten Gruzin który niszczył Rosję


A Hitler był Austriakiem. A Jagiełło - Litwinem. A Augustowie (drugi i trzeci) Niemcami saskimi.

Geopolitycznie wrogami Litwy i Polski byly tylko Prusy (wliczam tu też Państwo Krzyżackie jako protoplastów). I zawsze przez ten sam powód, Pomorze. Z innymi panstwami mieliśmy zmienne sojusze. Nawet Turków wspólnie bilismy.

I jak już wspomnialeą Cedynię to przypomnij sobie jak to z reakcją poganską było. Gdyby nie "odwieczny wróg", Światowida byś czcił może.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 26, 2017 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Chodzi o to, że nie podoba mi się stacjonowanie niemieckiego wojska w Polsce

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 12:08
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
W ostatniej natowskiej grze wojennej wyszło, że Polska sama korytarza suwalskiego nie obroni i Bałtykę, w razie rosyjskiej agresji, diabli wezmą. Bałtyce jesteśmy winni pomoc i ochronę, jako sojusznikom. Sięgamy więc po pomoc sojuszników naszych własnych. Tyle.


Pt maja 26, 2017 12:12
Post Re: Merkel, Skandal!
Andy72 napisał(a):
Chodzi o to, że nie podoba mi się stacjonowanie niemieckiego wojska w Polsce
No właśnie. I tyle. Nie podoba się Andy'emu i koniec. I dlatego "Skandal!". I to powinno wszystkim wystarczyć, bowiem osobiste, irracjonalne odczucia Andy'ego są ostatecznym argumentem w sprawach geopolitycznych.


Pt maja 26, 2017 12:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Z jednej strony mamy jakąś ewentualną, przyszłą,hipotetyczną wojnę z Rosją, podczas gdy teraz Islamska Republika Niemiec coraz bardziej się w Europie rozpycha, Tusk nie reprezentuje polskich interesów, we Francji prezydentem został Macron - to są realne problemy!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 12:15
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Czekajcie. Ciekaw jestem, jak Andy proponuje zaradzić tym problemom.


Pt maja 26, 2017 12:19

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Merkel, Skandal!
Choćby małymi kroczkami, lepiej niech w Polsce rządzą patriotyczne siły, skoro nie Braun to choćby PiS a nie PO,KOD czy Nowoczesna, należy popierać takie środki jak Radio Maryja a zwalczać polskojęzyczne gadzinówki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 12:25
Zobacz profil
Post Re: Merkel, Skandal!
Chryste Panie. I co, Macron klęknie przed Ojcem Dyrektorem, jak ten mu dosoli na antenie? Ty się dobrze czujesz w ogóle?


Pt maja 26, 2017 12:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL