Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
 PO a PIS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Wyobraźmy sobie że w wyborach startuje Nowa Lewica i proponuje 90% podatki dla najbogatszych i Nowa Prawica proponując liniowy 10%
Ty jako przeciwniczka podatków, stwierdziła byś zero-jedynkowo: i tak obydwaj chcą podatki, głosuję na Nową Lewicę.
Gdyby Kaczyński był skrajnie przeciwny aborcji w każdej postaci, zdobył by pojedyncze procenty głosów; rządzili by za to ci, którzy żądali by aborcji na życzenie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 18:02
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
Tak, i postulowali o sankcje dla Polski, o wszczęcie procedury wobec łamania demokracji? Jasne, że do Brukseli jeździli, byli w końcu europosłami. Poza o. Rydzykiem rzecz jasna - ale może dajmy mu już spokój, co?

Tak sobie jeździli i tak sobie użalali się :D .....

Cytuj:
A czy nie są to historyczne fakty? Czy morderca ks. Popiełuszki przeprosił za to kiedyś? A ks. Popiełuszko czy nie był zaangażowany w politykę, a jeśli tak, to po której stronie stał?

Przeprosił, czy nie - nigdy nie miałam nic wspólnego z mordercą, tylko w ten sposób Kaczyński postrzega wszelką opozycję, w tym mnie.


Cytuj:
Bulwersuje Cię, że RM i TvTrwam były/są tubami PISu, a czy TVN, GW nie są tubami propagandowymi PO? A przepraszam, czy stanęłaś kiedyś w obronie ataków na J. Kaczyńskiego, niewybrednych żartów o nim, ataków na jego matkę, siostrzenicę? Bo nie przypominam sobie.

Też nie przypominam sobie abyś stanął w obronie kogokolwiek z PO.

Cytuj:
Nie, masz rację, nikt z PO tak nie powiedział po przegranej. Bo PO w ogóle nie przyjęła, że przegrali wybory. Za to już następnego dnia po wyborach orzekli, że mają jeden cel, odzyskanie władzy i że Polacy nie chcą rządów PIS. I jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego rządu zaczęli rozliczać PIS z obietnic wyborczych, choć sami nie rozliczyli się ze swoich 8 lat rządów. Taka polityczna schizofrenia.

Wszystkie partie podobnie sie rozliczają.

Cytuj:
Masz prawo modlić się z kim chcesz i za co/za kogo chcesz. Ale skoro masz też prawo ocenić decyzję ks. Stanisława odnośnie jego rezygnacji, co też zrobiłaś, to i Twoją decyzję inni mają prawo ocenić. Poruszyłem temat tej intencji, bo raczyłaś się wypowiedzieć w sprawie, która Cię nie dotyczy. Smutnie zabawne jest to, że gdy rozpoczęła się ta cała dyskusja na temat przenosin Róży, inna osoba z tego forum powiedziała mi "poczekaj, zaraz na pewno napiszą Alus swoje mądrości temacie, który jej nie dotyczy" i oczywiście nie pomyliła się ta osoba... także Ty wcale nie musisz mieć racji, ale zawsze i wszędzie musisz swoje racje wyrazić. Także tego... trzymaj się swoich racji i niech nic nie zakłóca spokoju Twojego sumienia.

Moja niby ocena ks Stanisława to była prezentacja śp. ks Kaczkowskiego, którego bardzo cenie i tylko słowa on nie obraziłby sie za usuniecie jego 2 postów.
Wrzuciłeś do działu modlitewnego swoje poglądy polityczne i miotasz sie usiłując dowieść swoich jedynie słusznych racji, żądając on innych podzielania ich......zapominasz o starotestamentowej wieży Babel.

A już najlepsze, to wywlekanie publiczne prywatnej wiadomości skierowanej do ciebie.....może jeszcze podzielisz się nickiem autora.... :D


So cze 24, 2017 18:13
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Małgosiaa napisał(a):
terezjusz napisał(a):
Z tego co piszesz jednak J. Kaczyński jest przeciwko zmuszaniu kobiety do rodzenia dziecka poczętego w wyniku gwałty, a E. Kopacz identyfikuje się ze środowiskiem, które popiera aborcję na życzenie i co najmniej do jednej aborcji bezpośrednio przyłożyła rękę.

Dla mnie to żadna różnica. Albo się jest za, albo przeciw. Nie ma innej alternatywy.
terezjusz napisał(a):
A skoro nie wymieniłem obok L. Kaczyńskiego także J. Kaczyńskiego i Ty o nim napisałaś, a ja przyznałem rację, że tak samo występuje przeciwko nauczaniu Kościoła odnośnie aborcji... to nie wiem za bardzo co dalej drążysz?

W tej wypowiedzi, do której się odniosłam wymieniłeś tylko E. Kopacz.
Jeśli drążę, to nie tyle ze względu na Cibie, ale na Andy72, który raczył usprawiedliwiać J. Kaczyńskiego tym, że on jest politykiem, a więc jemu wolno, bo zrobił wiele dobrego dla Polski (ciekawe co takiego?).

No jaka zmiana. Małgosia jest przeciwko aborcji. To nowość bo w temacie obok była zwolenniczka kompromisu aborcyjnego. Cieszę się z twojego nawrócenia.


So cze 24, 2017 18:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Coroner napisał(a):
o jaka zmiana. Małgosia jest przeciwko aborcji. To nowość bo w temacie obok była zwolenniczka kompromisu aborcyjnego. Cieszę się z twojego nawrócenia.

A kiedy byłam za?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 24, 2017 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Małgosiaa napisał(a):
W tej wypowiedzi, do której się odniosłam wymieniłeś tylko E. Kopacz.


Z tego co wiem, to Ewa Kopacz załatwiła od ręki aborcję pewnej nastolatce, a nie Jarosław Kaczyński. I to Ewa Kopacz brała udział w "marszach czarnych macic" z wieszakami w tle, a nie J. Kaczyński -
środowiska, które ogólnie nie ma nic przeciwko aborcji na życzenie i które ma powiązania z Planned Parenthood, które handlowało organami abortowanych dzieci,w kraju, w którym aborcję dopuszcza się do ostatniego dnia ciąży tylko ze względu na fakt... że kobieta nie chce tego dziecka.
I to Ewa Kopacz identyfikuje się ze środowiskiem Gazety Wyborczej, która uznała za bohaterkę kobietę, która zabiła dziecko, bo nie chciało jej się pakować książek i przeprowadzać, nie J. Kaczyński. Wymieniłem Ewę Kopacz, bo odnosiłem się do tego konkretnego, czynnego udziału Ewy Kopacz na rzecz aborcji.


So cze 24, 2017 18:41
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Głodnych nakarmić, spragnionych napić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście.
Trzeba przyjąć uchodźców,
Nie możemy ich zostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć.
, Jan Duda, wypowiedź dla SE. :brawo: :brawo:


So cze 24, 2017 19:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Terezjuszu.
Przyznałeś, że J. Kaczyński tak samo występuje przeciwko nauczaniu Kościoła odnośnie aborcji, a teraz próbujesz go wybielać. W sumie to bardzo delikatnie go oceniłeś "występuje przeciwko nauczaniu Kościoła". Ja powiedziałabym: jest za mordowaniem dzieci.
Zachowujesz się tak, jakbym broniła E. Kopacz, a obwiniała J. Kaczyńskiego. Powiedziałam jasno: jestem przeciwko jakiejkolwiek aborcji, niezależnie od tego, kto i w jakim stopniu się za nią opowiada.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 24, 2017 19:09
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Głodnych nakarmić, spragnionych napić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście.
Trzeba przyjąć uchodźców,
Nie możemy ich zostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć.
, Jan Duda, wypowiedź dla SE. :brawo: :brawo:


A co z roztropnością?


So lip 01, 2017 9:34
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
filaster napisał(a):
Alus napisał(a):
Głodnych nakarmić, spragnionych napić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście.
Trzeba przyjąć uchodźców,
Nie możemy ich zostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć.
, Jan Duda, wypowiedź dla SE. :brawo: :brawo:


A co z roztropnością?

O roztropności mówił Jezus w przypowieści o dobrym Samarytaninie.


So lip 01, 2017 12:55
Post Re: PO a PIS
Nie martwi Cię ta skala przemocy na zachodzie za przyczyną tych właśnie przybyszów? Czy rozum i rozsądek należy odstawić?


So lip 01, 2017 14:44
Post Re: PO a PIS
filaster napisał(a):
Nie martwi Cię ta skala przemocy na zachodzie za przyczyną tych właśnie przybyszów? Czy rozum i rozsądek należy odstawić?

Rozumiem, że Ty bardzo sie zamartwiałeś podobną skalą przemocy jaką na zachodzie sprawiali terroryści z Czerwonych Brygad, ETA, IRA.


So lip 01, 2017 15:02
Post Re: PO a PIS
Mówimy o uchodzcach.
Ich przemoc w żaden sposób nie wybieli tego co wyprawiało IRA ,ETA i Czerwone Brygady.Poza tym to nie jest podobna skala przemocy,a także trzeba to wiedzieć że to co się obecnie dzieje jest jedynie takim preludium do tego co pewnie wkrótce nastąpi.
Czemu więc mamy wszyscy cierpieć przez czyjąś głupotę?


So lip 01, 2017 16:53
Post Re: PO a PIS
filaster napisał(a):
Mówimy o uchodzcach.
Ich przemoc w żaden sposób nie wybieli tego co wyprawiało IRA ,ETA i Czerwone Brygady.Poza tym to nie jest podobna skala przemocy,a także trzeba to wiedzieć że to co się obecnie dzieje jest jedynie takim preludium do tego co pewnie wkrótce nastąpi.
Czemu więc mamy wszyscy cierpieć przez czyjąś głupotę?

Gdyby To czarnowidztwo było jedyną opcją, to słowa Boga Nie lękaj sie, bo liczniejsi są ci, co są z nami, aniżeli ci, co są z nimi (2 Krl 6,16} - motto do filmu o autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się maleńkim amerykańskim miasteczku w 1986r.
Wszyscy eksperci jednogłośnie orzekli, że zgodnie z prawami fizyki nikt nie miał prawa przeżyć po detonacji wybuchu, a poza zamachowcami, przeżyli wszyscy.
Tytuł fabularyzowanego filmu z tych wydarzeń, "Cud w Cokevile".


So lip 01, 2017 17:58

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: PO a PIS
https://pbs.twimg.com/media/DDrH3a9XcAAAS--.jpg
Hanka gdzie?

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So lip 01, 2017 20:53
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
Gdyby To czarnowidztwo było jedyną opcją, to słowa Boga Nie lękaj sie, bo liczniejsi są ci, co są z nami, aniżeli ci, co są z nimi (2 Krl 6,16} - motto do filmu o autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się maleńkim amerykańskim miasteczku w 1986r.
Wszyscy eksperci jednogłośnie orzekli, że zgodnie z prawami fizyki nikt nie miał prawa przeżyć po detonacji wybuchu, a poza zamachowcami, przeżyli wszyscy.
Tytuł fabularyzowanego filmu z tych wydarzeń, "Cud w Cokevile".


A jak to ma się do faktów? Tak trudno jest zaobserwować to co się dzieje na naszych oczach? Albo udawać że czegoś nie ma a jest. W gazetach nie napisali?


So lip 01, 2017 20:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL