Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 20:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 PO a PIS 
Autor Wiadomość
Post Re: PO a PIS
mikkel napisał(a):
Bardzo interesujące.
I to dlatego ci ludzie głosują na ugrupowanie, które komunistycznego sędziego skazującego opozycjonistów robi wiceministrem sprawiedliwości odpowiedzialnego za reformę kodeksu karnego, a komunistycznego prokuratora odznaczonego za zasługi w stanie wojennym twarzą reform konstytucyjnych? Albo szefem czegoś, co ma imitować sąd konstytucyjny robi żonę jednego z agentów dawnej bezpieki.
Mam uwierzyć, że naprawdę tym ludziom tak ta komuna uwiera?
Sądzę, że w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie.
To oni sami są jej esencją.
A przez ostatnie 25 lat czuli się tak źle, bo ich dawna ojczyzna po prostu przestała istnieć.

Spójrz na to szerzej. Zgadzam się ze są pewne osoby które nie powinny się pojawić w rządach partii która odwołuje się do etosu solidarności. Ale ja widzę to czego ty nie chcesz zauważyć. Obrońcy demokracji to ramie w ramie ci którzy dogadywali się z komunistami oraz ci którzy byli po drugiej stronie układu. Niejaki Mazgula itp. Jak spojrzysz na zdjęcia z manifestacji KODu to jest tam wiele osób które zasłużyły się Polsce w sposób negatywny. Nie dziwie się ze media związane z PiS nazywają grupę KOD inicjatywa sbecka. Albo jak nazywają Obywateli RP UBywatele RP. Akcja rodzi reakcje. A druga strona to należy zwracać uwagę kto nas popiera.
Zreszta wychodzi na to ze Solidarność była mocno infiltrowana przez SB i wielu TW w jej szeregach się znajdowało. Ja wciąż czekam na upublicznienie zbioru zastrzeżonego w IPN. Zbioru który dawał nietykalność pewnym ludziom związanym z okrągłym stołem.

Idąc dalej. Reforma sadownictwa jest jak najbardziej potrzebna. To co wychodziło i wychodzi z rożnych układów kasty niedotykalnej potwierdza tylko ze towarzystwo jest to zaorania. Wprawdzie reforma która robi PiS niczego nie zmieni. Ale sama sprawa reformy jest jasna. Nie może tez być tak ze jest pewna grupa ludzi która jest ponad prawem. A tak wlasnie wyglada kasta sędziów w zagwarantowanym porozumieniu okrągłego stołu.
A to ze sady działają fatalnie, ze po prowokacjach dziennikarskich dowiadywaliśmy się ze sędziowie są sprzedajni i prezesi sądów okręgowych ustawiają procesy itp to rownież są fakty.

mikkel napisał(a):
Alus napisał(a):
I o to cały czas chodzi.....zwolennicy PiS to tylko głośni, wrzaskliwi bojownicy, duża część to mieniący sie "obiektywni".


Wiesz, jak to jest: zwolennik PiS to ktoś, kto usłyszał Prezesa i uwierzył. Przeciwnik PiS, to ktoś, kto go usłyszał i... zrozumiał.

I w zasadzie to stwierdzenie kończy wszelka dyskusje ze zwolennikami PiS.
Mam na FB paru znajomych którzy identyfikują się z PiS. Mam tez kilku identyfikujacych się z PO jak i z KOD. I przeglądam treści przez nich udostępniane. Jest totalna wojna na obrażanie się a nie szukanie jakiegokolwiek porozumienia. To nie prowadzi do niczego dobrego.
To ze mamy przy władzy PiS zawdzięczamy głównie PO. Jakby PO starała się robić cokolwiek dla Polaków zamiast tylko kraść i szydzić z PiS to sytuacja byłaby inna. Oskarżanie o bolszewizm mając w szeregach byłych pracowników SB jest conajmniej śmieszne. Jak dla mnie to idiotyzm. PiS można zarzucić wiele. Np. Socjalizm, centralizację państwa, tworzenie atmosfery zagrożenia ze wszyscy jesteśmy przestępcami. Ale nie można im zarzucić bolszewizmu i tego ze zawłaszczyli państwo i wolnych wyborów juz nie będzie. To ośmiesza tylko tych którzy takie głupoty wypisują.

Postów Alus nie komentuje. Jak zwykle same emocje bez merytoryki i próba sprowadzenia dyskusji do przepychanek. Krócej mówiąc próba rozwalenia tematu i brak odniesień do tematu a zainteresowańie jakimiś pobocznymi sprawami.
Czasami mam wrażenie ze Małgorzata i Alus to klony.


So lip 15, 2017 9:26

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PO a PIS
Coroner napisał(a):
Spójrz na to szerzej. Zgadzam się ze są pewne osoby które nie powinny się pojawić w rządach partii która odwołuje się do etosu solidarności. Ale ja widzę to czego ty nie chcesz zauważyć. Obrońcy demokracji to ramie w ramie ci którzy dogadywali się z komunistami oraz ci którzy byli po drugiej stronie układu. Niejaki Mazgula itp.


Nie wiem, dlaczego twierdzisz, że tego nie widzę. Jak najbardziej widzę. Tyle, że ja nie widzę powodu, aby komukolwiek z tego tylko tytułu robić zarzut. Czy "niejaki Mazguła" nie ma prawa bronić demokracji?
Co właściwie można temu Mazgule zarzucić?
Oprócz tego, że w dość niezręczny sposób wyartykułował to, co w dużej mierze jest prawdą - a mianowicie, że stan wojenny był jednym z najmniej krwawych przewrotów wojskowych w historii.
Kilkakrotnie mniej krwawym na przykład niż zamach majowy, którego sprawcy... stawiamy pomniki.
Ja naprawdę nie mam zresztą pretensji o to, że tow. Jasiński rządzi "Orlenem" a tow. Piotrowicz tworzy nowy ład konstytucyjny. Mają do tego prawo. Brzydzi mnie jedynie obłuda PiS-u towarzysząca tej sytuacji.

Cytuj:
Ja wciąż czekam na upublicznienie zbioru zastrzeżonego w IPN. Zbioru który dawał nietykalność pewnym ludziom związanym z okrągłym stołem.


Upublicznienie nastąpi zapewne po stosownym spreparowaniu przez IPN zawartych tam informacji tak, aby siła ich rażenia była wyraźnie ukierunkowana.
W jedną stronę.

Cytuj:
Idąc dalej. Reforma sadownictwa jest jak najbardziej potrzebna. To co wychodziło i wychodzi z rożnych układów kasty niedotykalnej potwierdza tylko ze towarzystwo jest to zaorania. Wprawdzie reforma która robi PiS niczego nie zmieni. Ale sama sprawa reformy jest jasna. Nie może tez być tak ze jest pewna grupa ludzi która jest ponad prawem. A tak wlasnie wyglada kasta sędziów w zagwarantowanym porozumieniu okrągłego stołu.
A to ze sady działają fatalnie, ze po prowokacjach dziennikarskich dowiadywaliśmy się ze sędziowie są sprzedajni i prezesi sądów okręgowych ustawiają procesy itp to rownież są fakty.


Mam wrażenie, że słyszę propagandę rodem z "Wiadomości".
O ilu to prezesach sadów okręgowych słyszałeś coronerze, że "ustawiają procesy"?
A o ilu, że są "sprzedajni"?
O ilu na 10 tys. sędziów?
O pięciu, dziesięciu?
Czy może o jednym, jedynym, tak jak ja.
Czy z faktu, że jeden poseł PiS-u bije żonę wynika, że (całe) to towarzystwo (PiS) jest "do zaorania"?
Zauważ zresztą, że "reforma" PiS-u polega m. in. na tym, że to, co do tej pory było pewnym incydentem, (mam na myśli casus sędziego Milewskiego) teraz stanie się właściwie zjawiskiem systemowym. Do prawa wprowadzono bowiem typowo bolszewicki mechanizm inspirujący przypodchlebianie się sędziów władzy. Bez tego nie będzie przecież karier.

Cytuj:
Oskarżanie o bolszewizm mając w szeregach byłych pracowników SB jest conajmniej śmieszne. Jak dla mnie to idiotyzm. PiS można zarzucić wiele. Np. Socjalizm, centralizację państwa, tworzenie atmosfery zagrożenia ze wszyscy jesteśmy przestępcami. Ale nie można im zarzucić bolszewizmu i tego ze zawłaszczyli państwo i wolnych wyborów juz nie będzie. To ośmiesza tylko tych którzy takie głupoty wypisują.


Oskarżanie o bolszewizm formułują całkiem poważni znawcy tematu. Na przykład prof. Staniszkis.
Mam pewną satysfakcję, że pisałem o tym dużo wcześniej, nim ona użyła tego zarzutu w stosunku do PiS-u. Nie jest to wcale zarzut chybiony - wręcz przeciwnie jak najbardziej trafny.
Można by to długo uzasadniać, ale przekracza to ramy aktualnej dyskusji.


So lip 15, 2017 10:37
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
Cytuj:
To ze mamy przy władzy PiS zawdzięczamy głównie PO. Jakby PO starała się robić cokolwiek dla Polaków zamiast tylko kraść i szydzić z PiS to sytuacja byłaby inna.

Ilu konkretnie złodziei z PO usadzono lub prowadzone są wobec nich procesy....w ciagu półtora roku można już podać konkrety.


Cytuj:
Oskarżanie o bolszewizm mając w szeregach byłych pracowników SB jest conajmniej śmieszne.

Mówisz o TW Wolfgangu, o TW Mieczysław, o TW Rudy?

Cytuj:
Jak dla mnie to idiotyzm. PiS można zarzucić wiele. Np. Socjalizm, centralizację państwa, tworzenie atmosfery zagrożenia ze wszyscy jesteśmy przestępcami. Ale nie można im zarzucić bolszewizmu i tego ze zawłaszczyli państwo i wolnych wyborów juz nie będzie. To ośmiesza tylko tych którzy takie głupoty wypisują.

Bo przecież Kryże, Piotrowski, Jasiński, Czabański, Kostrzewski, Łopiński, Wolski i wielu im podobnych w szeregach PZPR walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Cytuj:
Postów Alus nie komentuje. Jak zwykle same emocje bez merytoryki i próba sprowadzenia dyskusji do przepychanek. Krócej mówiąc próba rozwalenia tematu i brak odniesień do tematu a zainteresowańie jakimiś pobocznymi sprawami.
Czasami mam wrażenie ze Małgorzata i Alus to klony.

Nie komentujesz bo "obiektywnymi" sloganami nie przykryjesz rzeczywistości....nawet największa wiara w słowa Kaczyńskiego, że opozycja to gorszy sort głupków, którym media namieszały w głowach, nie sprawi, że slogan stanie się faktem.


So lip 15, 2017 13:02

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PO a PIS
Cytuj:
Ja naprawdę nie mam zresztą pretensji o to, że tow. Jasiński rządzi "Orlenem" a tow. Piotrowicz tworzy nowy ład konstytucyjny. Mają do tego prawo. Brzydzi mnie jedynie obłuda PiS-u towarzysząca tej sytuacji.


LOL! To PiS nie chciał lustracji i dekomunizacji? To PiS krzyczał w Brukselii o panstwie totalitarnym gdy to przeprowadzili przez parlament!? To PiS uwalil dekomunizacje i lustracje w TK??? To PiS wreszcie ma brac odpowiedzialnosc wlasna za lustracje i dekomunizacje, bo hipokrytom, obroncom komunistów, w pis nie podobają sie ludzie z bylej pzpr??? to jakieś idiotyzmy są.


So lip 15, 2017 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PO a PIS
kosiarz1 napisał(a):
LOL! To PiS nie chciał lustracji i dekomunizacji?


No własnie chciał.
Oczywiście w sferze werbalnej.
To znaczy, twierdził, że chce.
I to bardzo.
A jakoś nie przeprowadził jej we własnych szeregach, w swoim własnym otoczeniu.
Tylko skompromitowanych komuchów jeszcze lansował i wywyższał.

Czyż nie na tym polega obłuda?


So lip 15, 2017 16:44
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
Cytuj:
Czyż nie na tym polega obłuda?

Ależ to nie obłuda to filozofia Kalego.

Tylko niedemokratyczna i uzurpatorska władza boi się swoich obywateli na ulicach, wolni obywatele to postrach dyktatur, 29.08 2012r, K. Szczerski....teraz ci "wolni obywatele" spoza barierek, zapór i szeregów policji, to: barbarzyńcy z białymi różami symbolami nienawiści.


So lip 15, 2017 17:02
Post Re: PO a PIS
No tak, bo przecież próba zablokowania miesięcznic smoleńskich to oczywiście przejaw miłości i poszanowania prawa. :D


So lip 15, 2017 18:15
Post Re: PO a PIS
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież próba zablokowania miesięcznic smoleńskich to oczywiście przejaw miłości i poszanowania prawa. :D

Przez 7 lat nikt nie blokował, te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych - nilt nie krzyczy nie buczy podczas modlitwy zgromadzonych - ale przeciwko ustawowym zawłaszczeniu daty i ulicy sprokurowanym przez PiS.
Niektórzy mówią, że miesięcznice od kilkunastu miesięcy gromadziły niezbyt dużo uczestników, stąd pomysł na ustawę......klasyczna płachta na byka dla obu stron.
A Polacy generalnie są tak przeciw miesięcznicom - 67%, jak i kontrmanifestacjom
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... az/qrzh748


Ostatnio edytowano So lip 15, 2017 18:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lip 15, 2017 18:52

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych


A to w miesięcznicach chodzi o "upamiętnienie zmarłych"?


So lip 15, 2017 18:54
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
mikkel napisał(a):
Alus napisał(a):
te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych


A to w miesięcznicach chodzi o "upamiętnienie zmarłych"?

Oficjalnie tak....choć poprawnie - części zmarłych, a części poległych.


So lip 15, 2017 18:59
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież próba zablokowania miesięcznic smoleńskich to oczywiście przejaw miłości i poszanowania prawa. :D

Przez 7 lat nikt nie blokował, te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych - nilt nie krzyczy nie buczy podczas modlitwy zgromadzonych - ale przeciwko ustawowym zawłaszczeniu daty i ulicy sprokurowanym przez PiS.

Może byś poczytała ustawę, do której pijesz, a nie antypisowskie bzdury?


So lip 15, 2017 21:58
Post Re: PO a PIS
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież próba zablokowania miesięcznic smoleńskich to oczywiście przejaw miłości i poszanowania prawa. :D

Przez 7 lat nikt nie blokował, te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych - nilt nie krzyczy nie buczy podczas modlitwy zgromadzonych - ale przeciwko ustawowym zawłaszczeniu daty i ulicy sprokurowanym przez PiS.

Może byś poczytała ustawę, do której pijesz, a nie antypisowskie bzdury?

I znów odpowiedź skierowana do idioty.....który nic nie czytał, nie wie o czym mówi.
Ustawa z dnia 13 grudnia 2016r o zmianie ustawy o zgromadzeniach z dn 24.07.2015r na wniosek PiS zmienia treść art 26 wprowadzając pojęcie zgromadzeń cyklicznych".....może według Ciebie jednak nie zmienia, to po co zatem PiS wprowadził tą poprawkę.....z nudów?


N lip 16, 2017 7:36
Post Re: PO a PIS
Normalnie anarchię PiS wprowadził nowela ustawy. Hitler przy Kaczyńskim to harcerzyk a Kim przyjeżdża do PiS uczyć się jak wprowadzić zamordyzm i państwo totalitarne. Lenin i Stalin to wzór dobroci i miłosierdzia przy Kaczafim


N lip 16, 2017 8:04
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Przez 7 lat nikt nie blokował, te manifestacje obywateli RP nie są skierowane przeciwko upamiętnianiu zmarłych - nilt nie krzyczy nie buczy podczas modlitwy zgromadzonych - ale przeciwko ustawowym zawłaszczeniu daty i ulicy sprokurowanym przez PiS.

Może byś poczytała ustawę, do której pijesz, a nie antypisowskie bzdury?

I znów odpowiedź skierowana do idioty.....który nic nie czytał, nie wie o czym mówi.
Ustawa z dnia 13 grudnia 2016r o zmianie ustawy o zgromadzeniach z dn 24.07.2015r na wniosek PiS zmienia treść art 26 wprowadzając pojęcie zgromadzeń cyklicznych".....może według Ciebie jednak nie zmienia, to po co zatem PiS wprowadził tą poprawkę.....z nudów?

Dalej pokazujesz, że czytałaś antypisowskie bzdury, a nie ustawę. Nikt ulicy nie zawłaszczył, bo wbrew kłamcom z opozycji totalnej, można zorganizować w tym samym czasie inną manifestację w danym miejscu i czasie. Wystarczy odsunąć się o 100 metrów od zgłoszonej wcześniej.


N lip 16, 2017 8:51
Post Re: PO a PIS
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Dalej pokazujesz, że czytałaś antypisowskie bzdury, a nie ustawę. Nikt ulicy nie zawłaszczył, bo wbrew kłamcom z opozycji totalnej, można zorganizować w tym samym czasie inną manifestację w danym miejscu i czasie. Wystarczy odsunąć się o 100 metrów od zgłoszonej wcześniej.

Konkretnie gdzie tu znajdujesz ten zapis o 100 metrach od zgłoszonej cyklicznie - bądź łaskaw wskazać.....Dz.U. 2017 poz 579.


N lip 16, 2017 9:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL