Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 PO a PIS 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PO a PIS
filaster napisał(a):
Pilaster czemu się nie oburzył?


A na co miał się oburzyć?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lip 21, 2017 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO a PIS
kosiarz1 napisał(a):
No...jezeli wg Ciebie komunizm polega na tym, ze dwie wrogie sobie swiatopogladowo manifestacje, nie moga sie nawalac w tym samym miejscu to gratuluje kolejny raz, rozeznania. Komunizm to 100 m dalej :)


Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.

Cytuj:
Ciekawe co by pisali ci obroncy "demokracji" gdyby w tym samym miejscu o tej samej porze, odbywal sie marsz np klubow GP, i KOD...ktory silniejsi? A Johny by krzyczal demokracja, demokracja...:)


Nie jestem obrońcą demokracji, ale jestem antykomunistą.

Cytuj:
Miesiecznice przemina, a teraz bardziej potrzeba ochrony marszow kodu i innych lewakow...


Niestety, KOD czy inni lewacy nie mogą skorzystać z pisowskiej ustawy, ponieważ została ona właśnie tak napisana, żeby pierwszy sekretarz mógł skorzystać, a oni nie. Napisałem o tym.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lip 21, 2017 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PO a PIS
Ciekaw jedni mogą skorzystać inni nie...takie pieprzenie. Wystarczy spełnić te same warunki. To tak jak Johny jest antykomunista, tak samo ci co chcą małżeństw jednopłciowych, tez sa biedaki pokrzywdzeni, a wystarczy spełnić te warunki. Przecież Johny jako antykomunista chyba nie uznają hasła równość braterstwo i inne lewackie pierdoły. Dostosowanie prawa do wszystkich zawsze kończy sie komunizmem.


So lip 22, 2017 7:47
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
Codzienne życie rodzinne to nie hasła polityczne, ale zabezpieczenie w postaci żywności, odzieży, mediów.
Trudno zatem aby te nieistotne kwestie dla mężczyzn - mamusia lub żona da papu i hej do przodu - podobnie traktowały kobiety - żony i matki.
Jeśli wedle Ciebie ceny są tak nieistotne, to potwierdzasz zdanie PZPR, ze protestujący w 1968r to jedynie bandy warchołów.

To niech Alus wymyśli coś aby wyeliminować wzrost cen.Proponuję ręcznie sterowaną gospodarkę.
I tak gdy będzie np jakiś nieurodzaj bo przymrozki to niech rząd z budżetu państwa w trosce o życie rodzinne Alus dopłaci. :mrgreen:
''- Mamy dziś raj dla drobiarzy, bo wielu klientów zrezygnowało z wieprzowiny na rzecz kurcząt czy indyków, choćby w związku z doniesieniami o Afrykańskim Pomorze Świń. Dlatego branża winduje ceny. Jednak również wieprzowina jest droższa przez wyższe ceny na świecie, a także ogromny spadek pogłowia, który powoduje, że trzeba ją importować - dodaje Faliński.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/w ... ,10649442/


So lip 22, 2017 12:05
Post Re: PO a PIS
pilaster napisał(a):

A na co miał się oburzyć?

Bowiem jak pilaster karcącym słowem upomni Alus to być może przestanie głosić farmazony i jej wsparcie dla pilastra okaże się skuteczniejsze.


So lip 22, 2017 12:09
Post Re: PO a PIS
filaster napisał(a):
Alus napisał(a):
Codzienne życie rodzinne to nie hasła polityczne, ale zabezpieczenie w postaci żywności, odzieży, mediów.
Trudno zatem aby te nieistotne kwestie dla mężczyzn - mamusia lub żona da papu i hej do przodu - podobnie traktowały kobiety - żony i matki.
Jeśli wedle Ciebie ceny są tak nieistotne, to potwierdzasz zdanie PZPR, ze protestujący w 1968r to jedynie bandy warchołów.

To niech Alus wymyśli coś aby wyeliminować wzrost cen.Proponuję ręcznie sterowaną gospodarkę.
I tak gdy będzie np jakiś nieurodzaj bo przymrozki to niech rząd z budżetu państwa w trosce o życie rodzinne Alus dopłaci. :mrgreen:
''- Mamy dziś raj dla drobiarzy, bo wielu klientów zrezygnowało z wieprzowiny na rzecz kurcząt czy indyków, choćby w związku z doniesieniami o Afrykańskim Pomorze Świń. Dlatego branża winduje ceny. Jednak również wieprzowina jest droższa przez wyższe ceny na świecie, a także ogromny spadek pogłowia, który powoduje, że trzeba ją importować - dodaje Faliński.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/w ... ,10649442/

No tak konsumenci wystraszyli się afrykańskiego pomoru świń a ptasią grypę drobiu uznali za nieistotną......durne tłumaczenia......zwłaszcza, że obie choroby panoszyły się w Polsce już od kilku lat.
Głównie ceny żywności rosną gdy rosną koszty ich wytwarzania i dystrybucji.


So lip 22, 2017 12:38
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
No tak konsumenci wystraszyli się afrykańskiego pomoru świń a ptasią grypę drobiu uznali za nieistotną......durne tłumaczenia......zwłaszcza, że obie choroby panoszyły się w Polsce już od kilku lat.
Głównie ceny żywności rosną gdy rosną koszty ich wytwarzania i dystrybucji.

A po co mieliby uznać ptasią grypę za istotną?
Owszem ta ptasia grypa istotna była przed laty ale teraz już to nie działa.Na rynkach towarowych tak jest że spekułka wykorzystuje różne informacje aby zawahać cenami, więc afrykański pomór świń był dobrą okazją aby rynek poszedł w górę.Wcześniej czy pózniej i ta informacja straci na znaczeniu i może znowu przyjdzie czas na ptasią grypę.


So lip 22, 2017 17:00
Post Re: PO a PIS
filaster napisał(a):
Alus napisał(a):
No tak konsumenci wystraszyli się afrykańskiego pomoru świń a ptasią grypę drobiu uznali za nieistotną......durne tłumaczenia......zwłaszcza, że obie choroby panoszyły się w Polsce już od kilku lat.
Głównie ceny żywności rosną gdy rosną koszty ich wytwarzania i dystrybucji.

A po co mieliby uznać ptasią grypę za istotną?
Owszem ta ptasia grypa istotna była przed laty ale teraz już to nie działa.Na rynkach towarowych tak jest że spekułka wykorzystuje różne informacje aby zawahać cenami, więc afrykański pomór świń był dobrą okazją aby rynek poszedł w górę.Wcześniej czy pózniej i ta informacja straci na znaczeniu i może znowu przyjdzie czas na ptasią grypę.

Trudno luty 2017r nazwać zamierzchłymi czasami...
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 69509.html


So lip 22, 2017 17:09
Post Re: PO a PIS
Czyżby kolejny kryzys partii rządzącej?
https://dorzeczy.pl/kraj/36488/PiS-trac ... ondaz.html


So lip 22, 2017 18:52
Post Re: PO a PIS
Alus napisał(a):
Trudno luty 2017r nazwać zamierzchłymi czasami...
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 69509.html

Tylko że to nie został nagłośnione i ja np o tym zupełnie nie wiedziałem i Ty pewnie też.Trzeba uwzględniać wpływ mediów.O tej ptasiej grypie sprzed kilku lat trąbiono na okrągło i popyt na drób spadł.


So lip 22, 2017 22:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO a PIS
kosiarz1 napisał(a):
Ciekaw jedni mogą skorzystać inni nie...takie pieprzenie. Wystarczy spełnić te same warunki.


Kosiarz nadal nie rozumie. Te warunki zostały tak napisane, żeby ich nie mógł spełnić nikt inny. Co więcej, one zostały wymyślone tak, żeby na przyszłość też nikt już więcej nie mógł ich spełnić. To jest instytucja "jednorazowa".

Cytuj:
Dostosowanie prawa do wszystkich zawsze kończy sie komunizmem.


Wiesz, możesz sobie używać słów typu "lewactwo" czy "komunizm" w jakichś swoich ustalonych znaczeniach, ale zaznacz to wcześniej, żeby innych nie wprowadzać w błąd. W komunizmie prawo jest narzędziem realizacji woli panującej klasy robotniczej. Tym samym jest ono dokładnym przeciwieństwem prawa "dostosowanego do wszystkich". W komunizmie prawo jest dostosowane do tych, do których ma być dostosowane, czyli do zapewnienia, by należący do całej klasy robotniczej napój był zawsze pity ustami ich przedstawicieli. W liberalizmie natomiast prawo ma charakter generalny i abstrakcyjny - składa się z norm, które nie mają na celu realizacji czyjejkolwiek woli, tylko racjonalne uregulowanie stosunków społecznych, oparte na zasadzie indywidualnej wolności każdego człowieka.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lip 22, 2017 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PO a PIS
Johnny99 napisał(a):
Kosiarz nadal nie rozumie. Te warunki zostały tak napisane, żeby ich nie mógł spełnić nikt inny. Co więcej, one zostały wymyślone tak, żeby na przyszłość też nikt już więcej nie mógł ich spełnić. To jest instytucja "jednorazowa".


Chociaż z kosiarzem się nie zgadzam, to w tym wypadku nie masz racji. Owszem, ustawa została skrojona pod jedną jedyną partię, która od 17 lat robi "demonstracje cykliczne", tzn. częstsze niż co rok. Nikt inny tego nie robi i nie ma nawet takiej potrzeby. Największe święta państwowe i kościelne to rocznice. Pomijając niedzielne msze, ale te nie podpadają pod prawo demonstracji.

Co nie oznacza, że nie może. Obywatele RP, zamiast koncentrować się na przeszkadzaniu w miesięcznicach smoleńskich, powinny zacząć własne miesięcznice, tygodnice i co-dwu-dnice. W ten sposób wykkrzystywać broń wroga przeciw niemu i doprowadzić do sytuacji, w której jednocześnie będą więcej niż jedna "cykliczna" w tym samym czasie i miejscu.

PS: Czy "cykliczne" mają pierwszeństwo przed demonstracjami religijnymi? Tymi prawdziwymi, nie tej pseudo-żałobie. Ciekaw jestem, czy już był jakiś konflikt z przykładowo Bożym Ciałem, albo czy będzie.

Cytuj:
Wiesz, możesz sobie używać słów typu "lewactwo" czy "komunizm" w jakichś swoich ustalonych znaczeniach, ale zaznacz to wcześniej, żeby innych nie wprowadzać w błąd. W komunizmie prawo jest narzędziem realizacji woli panującej klasy robotniczej. Tym samym jest ono dokładnym przeciwieństwem prawa "dostosowanego do wszystkich". W komunizmie prawo jest dostosowane do tych, do których ma być dostosowane, czyli do zapewnienia, by należący do całej klasy robotniczej napój był zawsze pity ustami ich przedstawicieli. W liberalizmie natomiast prawo ma charakter generalny i abstrakcyjny - składa się z norm, które nie mają na celu realizacji czyjejkolwiek woli, tylko racjonalne uregulowanie stosunków społecznych, oparte na zasadzie indywidualnej wolności każdego człowieka.


I tu nie mogę się zgodzić, prawo zawsze może być, niestety, skrojone zbyt jednostronnie. W liberalizmie prawicowym będzie chronić prawa własności. A to w praktyce oznacza przywileje tych, którzy coś posiadają, im więcej tym więcej. Efektem takiego prawa mogą być przykładowo eksmisje na bruk lub umowy śmieciowe. W liberalizmie lewicowym prawo będzie chroniło wszelkiego rodzaju mniejszości, grupy odmienne czy w jakiś sposób upośledzone. Granica między ochroną a przywilejem jest płynna, jeżeli "ochrona" określa jakieś dotacje, pierwszeństwo przy wyborze na studia lub do pracy... lub nawet "tylko" prawo do adopcji. Oznacza w wielu wypadkach prawa skrojone pod jakieś mniejszości społeczne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N lip 23, 2017 4:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO a PIS
bert04 napisał(a):
Co nie oznacza, że nie może. Obywatele RP, zamiast koncentrować się na przeszkadzaniu w miesięcznicach smoleńskich, powinny zacząć własne miesięcznice, tygodnice i co-dwu-dnice. W ten sposób wykkrzystywać broń wroga przeciw niemu i doprowadzić do sytuacji, w której jednocześnie będą więcej niż jedna "cykliczna" w tym samym czasie i miejscu.


Nie, nie mogą. Wyjaśniłem to w swoim wpisie.

Cytuj:
PS: Czy "cykliczne" mają pierwszeństwo przed demonstracjami religijnymi?


Do zgromadzeń religijnych w ogóle się tej ustawy nie stosuje.

Cytuj:
I tu nie mogę się zgodzić, prawo zawsze może być, niestety, skrojone zbyt jednostronnie. W liberalizmie prawicowym będzie chronić prawa własności.


Prawo ma regulować stosunki społeczne - tzn. chronić prawo własności tak samo, jak wszystkie inne prawa.

Cytuj:
A to w praktyce oznacza przywileje tych, którzy coś posiadają, im więcej tym więcej. Efektem takiego prawa mogą być przykładowo eksmisje na bruk lub umowy śmieciowe.


W społeczeństwie ukształtowanym na gruncie liberalnym takie sytuacje będą marginalne - nikt bowiem nie zdoła zyskać tak dużej przewagi nad innymi, w każdym razie nie na dłuższą metę. W praktyce tak eksmisje na bruk, jak i umowy śmieciowe, a także pozostałe problemy, niemal zawsze ostatecznie okazują się skutkiem zbyt daleko posuniętej ingerencji państwa w gospodarkę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lip 23, 2017 9:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PO a PIS
Johnny99 napisał(a):
...
W społeczeństwie ukształtowanym na gruncie liberalnym takie sytuacje będą marginalne - nikt bowiem nie zdoła zyskać tak dużej przewagi nad innymi, w każdym razie nie na dłuższą metę. ...


Albowiem społeczeństwo liberalne, z definicji akceptuje okradanie państwa, przywileje kast itd. Społeczeństwo liberalne jest antydemokratyczne, albowiem toleruje tylko lewicowe kierunki i niszczy tradycyjne wartości.

Dlaczego UBywatele nie zgłosili cyklicznych zgromadzeń 22 lipca? Wszak mają do tego prawo? A nawet miesięcznic tegoż dnia. Czy tylko dlatego, że 22 to nie 10? Ale mogliby też urządzać sobotnice na cześć dnia w którym ogłoszono moskiewski manifest.


N lip 23, 2017 12:38
Zobacz profil
Post Re: PO a PIS
Dlatego że w Polsce nie ma UBywateli. UBywatele, czyli sovieticusy, wychowane do wyuczonej bezradności strzępy człowieczeństwa, są w Rosji. Zastanawia mnie tylko, dlaczego PiS forsuje u siebie obyczaje sovieticusów właśnie. Jeden Prezes, jeden Car - a reszta ma składać podpisy in blanco.


N lip 23, 2017 12:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL