Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 PO a PIS 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post PO a PIS
Małgosiaa napisał(a):
terezjusz napisał(a):
No ale wiadomo, w PIS można...

Zwykle rzuca się w tych, co są na świeczniku, a że teraz jest czas PiS, to im patrzy się na ręce. PO nie jest u władzy. Kiedy było, obrywało aż do jej utraty.
Niestety, obrona PiS polega na "a u was murzynów biją".


Małgosiu, gdy Platforma była u władzy, to słyszałem tylko, że skończą rządzić, to przyjdzie czas aby ich rządy rozliczać. Skończyli, jest nowy rząd, i jakoś nadal nie czas ich rozliczać.... bo jest nowy rząd i to im trzeba patrzeć na ręce. Swoją drogą, przez 8 lat rządów PO, cały czas rozliczane było 1,5 roku rządów PISu i jakoś nikogo to nie dziwiło. Takie podwójne standardy.
Założę się, że jeśli PO przejmie władzę w następnych wyborach, to będzie to czas rozliczania PISu.

A co bicia muzrzynów, i Ty, i Alus, i Kael, argumentujecie dokładnie tak samo i jakoś nie widziecie w tym problemu. Zobacz jak kilka postów wcześniej Alus i Kael ochoczo rozwinęły temat wydatków PIS, w obronie ks. Sowy... podczas gdy mnie chodziło w moich wcześniejszych wypowiedziach o moralną stronę tego incydentu odnośnie jego osoby, jako kapłana.

P.S. nie odpowiedziałaś mi, czy nawoływanie do zniszczenia czyjejś pracy, i instruowanie jak to zrobić, nie jest sianiem nienawiści. Czy gdyby ktoś nagrał np. o Rydzyka jak instruuje polityków PIS co do zniszczenia TVNu, też byś nie oceniła tego jako mowy nienawiści?


Pt cze 23, 2017 20:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Skończyli, jest nowy rząd, i jakoś nadal nie czas ich rozliczać...bo jest nowy rząd i to im trzeba patrzeć na ręce.

Nowy rząd jest od rozliczania poprzedniego i miał to zrobić czym prędzej. Dlaczego nie rozlicza?
Szara masa, jaką są wyborcy mogą co najwyżej skakać sobie do oczu, jak to widać na forach w obronie jednych lub drugich. Co innego jest z patrzeniem na ręce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 20:26
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
Stosujecie retorykę, na którą u swojego oponenta reagowałyście zawsze pianą na ustach. Widzę, że żadnej okazji nie przepuścicie, aby nie rozliczać PISu, ale w kontekście ks. Sowy nie chodziło mi o same wydatki na to przeznaczone przez PO, tylko czy księdzu wypadało w tym uczestniczyć.
Szkoda, że tak ochoczo nie rozliczacie 8 lat rządów obecnej opozycji. No ale gdy rządzili "jeszcze nie był czas, aby ich rozliczać", a teraz "już nie jest czas, aby ich rozliczać".

Jakbyś Ty robił co innego



Cytuj:
A ja widzę na tym forum sporo postów usprawiedliwiających lub bakatelizujących ks. Sowę i jego poczynania.
Tylko czy posłuszeństwo wobec biskupa jest aktem skruchy? Bo zachowanie tego księdza było zgorszeniem publicznym, i publiczne przeprosiny byłyby na miejscu. Jeśli je przeoczyłem, proszę o link. O ile pełna zgoda, że za swoje błędy ani o.Rydzyk, ani Jacek Międlar nie przeprosili, bo zwyczajnie nie poczuwają się do nich, i ja tego nie usprawiedliwiam, o tyle o nich nikt nie mówi: zostawcie ich już w spokoju. Przed chwilą Kael napisała o haraczu jaki o.Rydzyk dostał za poparcie PISu, ale firmowanie PO swoją kapłańską osobą przez ks. Sowę - partię, która jawnie kpi sobie z nauczania Kościoła, na które sie powołujesz - mało kogo tu oburza.

Akurat potrzeba publicznych przeprosin i publicznego kajania sie nie jest zasadą Kościoła, bo chrześcijanie cedują potrzebę tego zachowania przed obliczem Boga.
Błądzący nie mają przepraszać, kajać sie dla kogokolwiek z żyjących, winni zmienić swoje postępowanie, swoje życie, z racji miłości do Boga i dla zbawienia własnej duszy.
Bo wszelkie dzieła, wszelka miłość ich wyznawców w obliczu Boga będą mieć wartość jedynie słomy (św Tomasz z Akwinu).
Publiczne kajanie to domena towarzyszy.

Cytuj:
Chciałbym zobaczyć, jak niektóre osoby z tego forum, powstrzymują się przed rzucaniem kamieniami np. w J. Kaczyńskiego, A. Macierewicza czy A. Dudę. Bardzo bym chciał.
No ale wiadomo, w PIS można...

Nikt ich nie zmuszał aby wybrali drogę polityki, a jak sami politycy mawiają polityk musi mieć twardą skórę, tak wybrali, tak mają i to jednakowo po wszystkich stronach i na całym świecie.
Twój problem to ten, że swoich polityków traktujesz jak święte nietykalne krowy, stąd i kapłan związany z opozycją, wedle Ciebie zabrał zbyt małe cięgi.
Stąd i Twoje dziwaczne intencje modlitewne - módlmy sie pomyślność dla tych, których ja lubię, a o opamiętanie i rozum dla tych, których nie lubię, postrzegam jako osobistych wrogów, a zatem i wrogów ojczyzny i Kościoła


So cze 24, 2017 8:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Jakbyś Ty robił co innego.


Ja się na tym forum wypowedziałem parę tysięcy razy mniej, niż Ty - Tobie się to o wiele częściej zdarza. A Ty, która najbardziej się oburzasz na standardy rozmowy, zniżasz się do tego krytykowanego przez siebie poziomu i czujesz się usprawiedliwiona. Czyli, że jak ktoś kradnie, to i Ty możesz...?
Grunt to wiedzieć, jak uspokoić własne sumienie. ;)

Kiedyś w watku PIS wraca do władzy wyraziłem negatywna opinię o PO, zostałem pouczony, że to nie wątek o PO i żebym sobie taki założył, to może wtedy podyskutujemy. To jest wątek o ks. Sowie i innych kontrowersyjnych kapłanach oraz o morlaności ich postaw, ale jakoś nie przeszkadza Ci to wyliczać grzechy PISu... chyba Ci ta belka w oku całkiem już wzrok zaćmiła.

Alus napisał(a):
Akurat potrzeba publicznych przeprosin i publicznego kajania sie nie jest zasadą Kościoła, bo chrześcijanie cedują potrzebę tego zachowania przed obliczem Boga.
Błądzący nie mają przepraszać, kajać sie dla kogokolwiek z żyjących, winni zmienić swoje postępowanie, swoje życie, z racji miłości do Boga i dla zbawienia własnej duszy.
Bo wszelkie dzieła, wszelka miłość ich wyznawców w obliczu Boga będą mieć wartość jedynie słomy (św Tomasz z Akwinu).
Publiczne kajanie to domena towarzyszy.


Nie do końca. Jeśli zachodzi zgorszenie publiczne, to i przeprosiny publiczne Kościół uznaje.
Dlatego np. papież Franiszek przeprosił za problem pedofilii w Kościele. Jeśli jest tak jak piszesz, to by tego nie zrobił. I owszem, to zupełnie inne okolicznosći i inny problem, ale co do przeprosin publicznych... miały miejsce. Podobnie jeden z biskupów powiedział, że politycy, którzy jawnie opowiadają się za aborcją a przyjmują Komunię Św. doprowadzają do publicznego zgorszenia, a jesli w którymś momencie zmieniają zdanie, spowiadają się z tego, to sama spowiedź nie wystarczy, potrzebne jest także publiczne przyznanie się do błędnej wcześniejszej postawy.

Alus napisał(a):
Nikt ich nie zmuszał aby wybrali drogę polityki, a jak sami politycy mawiają polityk musi mieć twardą skórę, tak wybrali, tak mają i to jednakowo po wszystkich stronach i na całym świecie.
Twój problem to ten, że swoich polityków traktujesz jak święte nietykalne krowy, stąd i kapłan związany z opozycją, wedle Ciebie zabrał zbyt małe cięgi.
Stąd i Twoje dziwaczne intencje modlitewne - módlmy sie pomyślność dla tych, których ja lubię, a o opamiętanie i rozum dla tych, których nie lubię, postrzegam jako osobistych wrogów, a zatem i wrogów ojczyzny i Kościoła


Powiedziała ta, Która nie uważa polityków popieranej przez siebie opcji za święte krowy. I która nie wskakuje na kark każdemu, kto śmie napisać poztywną opinię o piltykach PIS, trzepiąc z rękawa liczbami i statystykami. Szkoda że Platformy tak dokumentnie nie rozliczyłaś tu, na forum.
Nie uważam, aby ks. Sowa powiniem zebrać cięgi. Tylko, że ile razy z Twojej własnej kalwiatury popłynął nagtywny przykład o.Rydzyka, a jak szybko uznałaś, że ks. Sowie trzeba dać już spokój?
Daj spokój o.Rydzykowi, sama daj dobry przykład.

Jeśli ktoś tu postrzega jakiegokolwiek polityka jako osobistego wroga, to kłania się Twoja obsesja na punkcie A. Macierewicza czy J. Kaczyńskiego. Czy jest jakiś post na tym forum dotyczący tych polityków, na który nie odpisałaś? Co do wrogów ojczyzny i Kościoła - jeśli ktoś służy obcym państwom i nie potrafi pogodzić się z przegraną w wyborach oraz czerwoną kartką od wyborców, jeśli ktoś bardziej dba o interesy Niemiec, niż Polski, jeśli stara się o kary dla własnego kraju, które uderzą w jego obywateli - to jest wrogiem ojczyzny.
I jeśli ktoś jawnie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła, własnoręcznie doprowadza do aborcji, którą Kościół potępia, jeśli idzie w Marszu z tymi, ktorzy na Kościół plują, np. ze środowiskami LGBT - to sam się czyni wrogiem Kościoła. Ja tylko wyraziłem swoją opinię na ten temat, do czego zresztą mam prawo, tak jak Ty do wyrażenia swojego zdania. Ale ponieważ wszystkie rozmowy z Tobą kończą się tak samo, unikaniem odpowiedzi i wykręcaniem kota ogonem, to po raz kolejny dam sobie spokój, a Ty możesz już spać spokojnie, że grupa różańcowa która modli się w tak "brzydkich intencjach", za niedługo wyniesie się z tego forum i Twoja opinia będzie mogła tu niepodzielnie panować.
Małgosiaa napisał(a):
terezjusz napisał(a):
Skończyli, jest nowy rząd, i jakoś nadal nie czas ich rozliczać...bo jest nowy rząd i to im trzeba patrzeć na ręce.


Małgosiaa napisał(a):
Nowy rząd jest od rozliczania poprzedniego i miał to zrobić czym prędzej. Dlaczego nie rozlicza?
Szara masa, jaką są wyborcy mogą co najwyżej skakać sobie do oczu, jak to widać na forach w obronie jednych lub drugich. Co innego jest z patrzeniem na ręce.


Właśnie próbują rozliczyć. Np. Amber Gold. I co? I ustami Ewy Kopacz dowiedzieliśmy się, że to perfidna prywatna zemsta J. Kaczyńskiego.
Tylko proszę, nie wyskakuj ze SKOKami - 8 lat miała Platforma na rozliczenie PISu ze SKOKów. Powtórzę więc za Tobą - dlaczego nie rozliczyli? Pytanie retoryczne.


So cze 24, 2017 12:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Właśnie próbują rozliczyć. Np. Amber Gold. I co?

Np? A co więcej? Przecież była cała lista afer (podawał ją swego czasu m_m). I żeby nie było: niech rozliczą Amber Gold i wszystkie afery. Jestem za.
terezjusz napisał(a):
Tylko proszę, nie wyskakuj ze SKOKami - 8 lat miała Platforma na rozliczenie PISu ze SKOKów.

Co do SKOK, to Ty wspomniałeś, więc: Nie 8, nie 8, bo zaczęło się to później. 8 lat rządzili, ale ta kwestia wypłynęła w 2014 r.
Jest inna sprawa, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. Okazało się, że nie było żadnych nieprawidłowości, a więc o co chodziło? O stołki. Zniesławiono Marka Trelę i ....cisza:
http://m.interia.pl/biznes/news,2521233,4199
To jest ta niby dobra zmiana? Po trupach do celu? No, ale to na marginesie, bo to temat o księżach, a nie o PiS.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 24, 2017 12:40
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Coroner napisał(a):
Skoro piszesz:
Kael napisał(a):
Nie wiem, czy ks Sowa dopominal sie o miliony na “swoje dziela“, jakie by one nie byly?

To ja się pytam jakie to dzieła dokonał ks. Sowa.
Bo o. Rydzyk (cokolwiek ja osobiście o nim sądzę i o jego dziełach również) to:
- TV TRWAM
- Radio Maryja
-Nasz Dziennik
- Fundacja Lux Veritatis
- założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
- zainicjował budowę Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II.

Nie słyszałem, żeby gdzieś byly witraże z o. Rydzykiem. Ale mogę nie wiedzieć w końcu nie jestem ani moherem ani antymoherem

Nadal Kael nie odpowiedziałaś na pytanie jakie to dzieła ks. Sowa prowadzi na które potrzebowałby wsparcia.
Bo jeśli nic nie robi to wsparcie nie jest mu potrzebne. A jeżeli robi to powiedz co. Bo jeżeli nic to na jakiej zasadzie podnosisz argument, że lepszy jest niż o. Rydzyk który wciąż chce kasy.


So cze 24, 2017 13:12
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Jakbyś Ty robił co innego.


Ja się na tym forum wypowedziałem parę tysięcy razy mniej, niż Ty - Tobie się to o wiele częściej zdarza. A Ty, która najbardziej się oburzasz na standardy rozmowy, zniżasz się do tego krytykowanego przez siebie poziomu i czujesz się usprawiedliwiona. Czyli, że jak ktoś kradnie, to i Ty możesz...?
Grunt to wiedzieć, jak uspokoić własne sumienie. ;)

Kiedyś w watku PIS wraca do władzy wyraziłem negatywna opinię o PO, zostałem pouczony, że to nie wątek o PO i żebym sobie taki założył, to może wtedy podyskutujemy. To jest wątek o ks. Sowie i innych kontrowersyjnych kapłanach oraz o morlaności ich postaw, ale jakoś nie przeszkadza Ci to wyliczać grzechy PISu... chyba Ci ta belka w oku całkiem już wzrok zaćmiła.

Jesteś na forum od 7 lat, w tym czasie założono multum wątków o PO, miałeś zatem multum okazji aby wyrazić swoje zdanie, a mogłeś tysiące razy więcej ode mnie, wiec nie użalaj się jaki to jesteś pokrzywdzony.
I nie obraziłam się na standardy rozmowy, ale odrzuciłam intencje modlitewną, która godzi w ludzi.
Bądź zatem łaskawie precyzyjny....i powtórzę po raz kolejny - gdybyś ta intencję umieścił w 2013-2014r i powtarzał po zmianie władzy, nie widziałabym w tym niczego nagannego.
Sortowanie modlitwy nie odpowiada mi.

Cytuj:
Nie do końca. Jeśli zachodzi zgorszenie publiczne, to i przeprosiny publiczne Kościół uznaje.
Dlatego np. papież Franiszek przeprosił za problem pedofilii w Kościele. Jeśli jest tak jak piszesz, to by tego nie zrobił. I owszem, to zupełnie inne okolicznosći i inny problem, ale co do przeprosin publicznych... miały miejsce. Podobnie jeden z biskupów powiedział, że politycy, którzy jawnie opowiadają się za aborcją a przyjmują Komunię Św. doprowadzają do publicznego zgorszenia, a jesli w którymś momencie zmieniają zdanie, spowiadają się z tego, to sama spowiedź nie wystarczy, potrzebne jest także publiczne przyznanie się do błędnej wcześniejszej postawy.

A czym konkretnie opinie publiczną zgorszył ks Sowa, czy nawet o. Rydzyk.....grzech i zadufanie w sobie dotyka każdego. Pedofilia zdecydowanie nie.
A gdy polityk publicznie kłamie i publicznie przyjmuje komunie, to według Ciebie doprowadza do publicznego zgorszenia?

Cytuj:
Powiedziała ta, Która nie uważa polityków popieranej przez siebie opcji za święte krowy. I która nie wskakuje na kark każdemu, kto śmie napisać poztywną opinię o piltykach PIS, trzepiąc z rękawa liczbami i statystykami. Szkoda że Platformy tak dokumentnie nie rozliczyłaś tu, na forum.
Nie uważam, aby ks. Sowa powiniem zebrać cięgi. Tylko, że ile razy z Twojej własnej kalwiatury popłynął nagtywny przykład o.Rydzyka, a jak szybko uznałaś, że ks. Sowie trzeba dać już spokój?
Daj spokój o.Rydzykowi, sama daj dobry przykład.

Jeśli ktoś tu postrzega jakiegokolwiek polityka jako osobistego wroga, to kłania się Twoja obsesja na punkcie A. Macierewicza czy J. Kaczyńskiego. Czy jest jakiś post na tym forum dotyczący tych polityków, na który nie odpisałaś? Co do wrogów ojczyzny i Kościoła - jeśli ktoś służy obcym państwom i nie potrafi pogodzić się z przegraną w wyborach oraz czerwoną kartką od wyborców, jeśli ktoś bardziej dba o interesy Niemiec, niż Polski, jeśli stara się o kary dla własnego kraju, które uderzą w jego obywateli - to jest wrogiem ojczyzny.
I jeśli ktoś jawnie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła, własnoręcznie doprowadza do aborcji, którą Kościół potępia, jeśli idzie w Marszu z tymi, ktorzy na Kościół plują, np. ze środowiskami LGBT - to sam się czyni wrogiem Kościoła. Ja tylko wyraziłem swoją opinię na ten temat, do czego zresztą mam prawo, tak jak Ty do wyrażenia swojego zdania. Ale ponieważ wszystkie rozmowy z Tobą kończą się tak samo, unikaniem odpowiedzi i wykręcaniem kota ogonem, to po raz kolejny dam sobie spokój, a Ty możesz już spać spokojnie, że grupa różańcowa która modli się w tak "brzydkich intencjach", za niedługo wyniesie się z tego forum i Twoja opinia będzie mogła tu niepodzielnie panować.

Ale przy mojej obsesji NIGDY nie zgłosiłam intencji o zdrowie i pomyślność PO, PSL, Nowoczesnej, a o opamiętanie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy.
Do "argumentów" w rodzaju - nie odpowiadasz na pytanie, unikasz odpowiedzi juz ze strony "jedynie prawych katolików" przywykłam....i poznałam fakt, ze gdy po raz enty pytam, np "dlaczego w 2012-2014r nie wpisałeś intencji dokładnie tej jak wpisałeś po 2015r, "odpowiadasz" ad personam.

Coroner - nie czytasz postów innych userów, stąd powtarzasz pytania - ks Sowa potrzebował kasy na wydanie książki "Szaleńcy Pana Boga", "Słownik języka Boskiego z płytą CD"....małe dziełko, ale nie bez kosztowe.


So cze 24, 2017 13:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Ale przy mojej obsesji NIGDY nie zgłosiłam intencji o zdrowie i pomyślność PO, PSL, Nowoczesnej, a o opamiętanie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy.

Uważasz że Kaczyński, Macierewicz i Duda powinni "się opamiętać"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 13:29
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Ale przy mojej obsesji NIGDY nie zgłosiłam intencji o zdrowie i pomyślność PO, PSL, Nowoczesnej, a o opamiętanie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy.

Uważasz że Kaczyński, Macierewicz i Duda powinni "się opamiętać"?

Andy....litości...czy Ty naprawdę miewasz takie problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu :o :o

terezjusz - zapewne nigdy przez 8 lat nie widziałeś niezgody na wybór społeczeństwa, tego, które stanęło po stronie ZOMO i nigdy nie widziałeś marszów pod hasłem "Obudź sie Polsko"....nawet leniwce tak długo nie śpią.

Istotę problemu politycznego wyraził Patryk84 - Oni piją razem wódkę po nocach.


So cze 24, 2017 13:36
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Ks Miedlar (wracajac do tytulu watku), jest “przesladowany“. Po prostu nikt go nie docenia.
http://www.tvn24.pl/wielka-brytania-zat ... 497,s.html
Cytuj:
Minister spraw wewnętrznych ma uprawnienia do zablokowania wjazdu danej osoby, jeśli uważa, że jego lub jej obecność w Wielkiej Brytanii nie służy dobru publicznemu" - oświadczył resort w odpowiedzi na wiadomość o przyjeździe Międlara. Były ksiądz został już zatrzymany na londyńskim lotnisku. W lutym odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii w Stansted. Zmuszono go do powrotu do Polski. (http://www.tvn24.pl)


So cze 24, 2017 13:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Jesteś na forum od 7 lat, w tym czasie założono multum wątków o PO, miałeś zatem multum okazji aby wyrazić swoje zdanie, a mogłeś tysiące razy więcej ode mnie, wiec nie użalaj się jaki to jesteś pokrzywdzony.
I nie obraziłam się na standardy rozmowy, ale odrzuciłam intencje modlitewną, która godzi w ludzi.
Bądź zatem łaskawie precyzyjny....i powtórzę po raz kolejny - gdybyś ta intencję umieścił w 2013-2014r i powtarzał po zmianie władzy, nie widziałabym w tym niczego nagannego.
Sortowanie modlitwy nie odpowiada mi.


To nie użalanie się. Gdybym chciał pisać non stop i nie miał nic lepszego do roboty, to bym sobie postów natrzaskał. Stwierdzam tylko fakt.

Alus napisał(a):
A czym konkretnie opinie publiczną zgorszył ks Sowa, czy nawet o. Rydzyk.....grzech i zadufanie w sobie dotyka każdego. Pedofilia zdecydowanie nie.
A gdy polityk publicznie kłamie i publicznie przyjmuje komunie, to według Ciebie doprowadza do publicznego zgorszenia?


Jeśli polityk popiera aborcję, a nawet ma w niej swój udział (np. E. Kopacz), gdzie udział w aborcji obłożony jest ekskomuniką, to zachodzi element zgorszenia wiernych. Jeśli maiłabyś ochotę wspomnieć tu o śp. Lechu Kaczyńskim i tym, że popierał kompromis aborcyjny, to od razu powiem, że co do niego tak samo się to stosuje. Tylko że on już nie ma okazji się z tego nawrócić.
Ba, mało tego. Jeśli rozwodnik żyje w związku niesakramentalnym z zachowaniem czystości i chce przystępować do Komunii, to może, ale nie w swojej parafii - bo zachodzi element zgorszenia. I jeśli ureguluje swoje sprawy i nie mając przeszkód co do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zawrze je, to też nie powinien od tak nagle sobie do Komunii przystępować, tylko powinien być jakiś komunikat np. proboszcza. Akurat mam taką sytuację w swojej rodzinie, więc wiem, że Kościół na sprawę zgorszenia zwraca uwagę.
A przykładanie ręki do aborcji to nie jest kwestia samego kłamstwa.

Alus napisał(a):
Ale przy mojej obsesji NIGDY nie zgłosiłam intencji o zdrowie i pomyślność PO, PSL, Nowoczesnej, a o opamiętanie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy.
Do "argumentów" w rodzaju - nie odpowiadasz na pytanie, unikasz odpowiedzi juz ze strony "jedynie prawych katolików" przywykłam....i poznałam fakt, ze gdy po raz enty pytam, np "dlaczego w 2012-2014r nie wpisałeś intencji dokładnie tej jak wpisałeś po 2015r, "odpowiadasz" ad personam.


Przynajmniej przyznałaś, że masz obsesję na punkcie tych polityków. :)
Co do intencji, rzeczywiście nie dałem. Dlaczego? No cóż, Ty również na wiele moich pytań w wielu poprzednich dyskusjach nie odpowiedziałaś. Ale powiem Ci, że gdybyś Ty wtedy taką intencję dała, to bym się nie obraził jak dziecko i z grupy nie odszedł i nadal się wspólnie z Tobą w jednej grupie modlił. A wszystko sprowadza się do tego, że Ty po prostu nie chcesz, aby PIS rządził mądrze, ale żeby wrócił stary system, który popierasz, i który to system ustami swojego przywódcy Grzegorza Schetyny przyznał, że ma tylko jeden cel - odsunąć PIS od władzy... i stąd Twoja obraza.


So cze 24, 2017 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Ba, mało tego. Jeśli rozwodnik żyje w związku niesakramentalnym z zachowaniem czystości i chce przystępować do Komunii, to może, ale nie w swojej parafii - bo zachodzi element zgorszenia.

Nie uważasz że to dulszczyzm? Ja akurat nie wiem kto a mojej parafii z kim żyje mimo że mieszkam na wsi, nie prowadzę kartoteki.
W ogóle gorszenie (się) ma DWA znaczenia:
- jedno to robienie kogoś gorszym, np. przez pornografię, prawa państwowe
- drugie to wydziwianie, potępianie innych, czasem bez powodu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 14:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Jeśli polityk popiera aborcję, a nawet ma w niej swój udział (np. E. Kopacz)

np. E. Kopacz...., a np. śp. L. i M. Kaczyńscy, a J. Kaczyński, który uważa, że nie można nakazać urodzić dziecka zgwałconej nastolatce? http://wpolityce.pl/polityka/289247-wsi ... l-szef-pis

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 24, 2017 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kaczyński jest przede wszystkim politykiem, i zrobił dla Polski bardzo dużo dobrego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 15:00
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
Przynajmniej przyznałaś, że masz obsesję na punkcie tych polityków. :)
Co do intencji, rzeczywiście nie dałem. Dlaczego? No cóż, Ty również na wiele moich pytań w wielu poprzednich dyskusjach nie odpowiedziałaś. Ale powiem Ci, że gdybyś Ty wtedy taką intencję dała, to bym się nie obraził jak dziecko i z grupy nie odszedł i nadal się wspólnie z Tobą w jednej grupie modlił. A wszystko sprowadza się do tego, że Ty po prostu nie chcesz, aby PIS rządził mądrze, ale żeby wrócił stary system, który popierasz, i który to system ustami swojego przywódcy Grzegorza Schetyny przyznał, że ma tylko jeden cel - odsunąć PIS od władzy... i stąd Twoja obraza.

Moja obraza dla odsunięcia PiS od władzy, nie ma ŻADNEGO znaczenia.
Czy rządzi PO czy PIS kwestią zasadniczą dla mnie jest aby nie dzielili ludzi na "lepszego gatunku" i "gorszego gatunku".
A nigdy nie modliłam się i nie będę w modlitwie przedstawiała Bogu moją niechęć wobec kogokolwiek....samo odczuwanie niechęci grzechem nie jest. Byłoby grzechem gdybyśmy odczuwaną niechęcią się kierowali czyniąc tym sposobem bliźniemu krzywdę (portal wiara).
A krzywdą jest przedstawianie w intencji modlitewnej jednej grupy ludzi, którzy ponoć potrzebują opamiętania i którzy ponoć sieją zamęt, choć oczywistym jest, ze każda opozycja zachowuje sie dokładnie tak samo.


So cze 24, 2017 15:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL