Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 4:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Wizyta Trumpa w Polsce 
Autor Wiadomość
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
pilaster napisał(a):

A mogą być choćby i z ONZ. Nie zmienia to faktu, że są niemiarodajne (względnie filaster je przytacza w sposób niemiarodajny)

Jednak pilaster nigdzie nie udowodnił tego wielkiego oszustwa Balcerowicza.
Cytuj:
Pilaster udowodnił już dawno. Filaster nie podał dynamiki tego wskaźnika w czasach rządów PO i nie porównał jej z taką samą dynamiką cechującą w tym samym czasie inne kraje.

Nigdzie pilaster nie udowodnił, że ukryty dług publiczny to wielki przekręt genetycznego patrioty Balcerowicza.
Cytuj:
Proszę zwrócić uwagę, że jeżeli chcemy oceniać rządy PO to trzeba je porównać z jakimiś innymi rządami, najlepiej z poprzednimi i następnymi, czyli z PIS właśnie.

Ale filaster i tego nie chce porównywać. Jak zwykle żadni wyznawcy PIS nie chcą za Chiny dyskutować o PIS, za to wszyscy chcą o PO.

To jest dopiero pilastrowa logika,że jak po marnych rządach przyjdą jeszcze więksi partacze to już ta marność przemieni się w złoto. :mrgreen:

Ponawiam prośbę aby pilaster jednak spróbował ustosunkować się do tego co wcześniej napisałem:


''Może i nie mogli tych kont zlikwidować ale to nie zmienia tego faktu że na tych sprytnych operacjach PO stracimy my wszyscy.
Dobrze pamiętam jak w telewizji było głośno o wielkim sukcesie OFE, a teraz co?Oszukano nas?''


Wt lip 18, 2017 16:38
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
subadam napisał(a):
Ale o co sie klocicie, bo troche sie zgubliem ?
Czy o to ze rzady PO byly lepsze / gorsze od rzadow PiS na niwie gospodarczej ?

Chodzi o to że pilaster stwierdził że rząd Tuska był najlepszy w historii Polski od 1989 roku,a że za bardzo tego nie mógł wykazać to przeszedł na temat PISu.To takie koło ratunkowe aby zagmatwać istotę rzeczy.Z pomocą przyszła też Alus posiłkująca się radiomaryjną ekspertką i skrajnie prawicowym blogaskiem.
Czołowi polscy eksperci jednak marnie oceniają rząd Tuska.
Tak to jest jak uwielbienie do czegoś przysłania pole widzenia.


Wt lip 18, 2017 23:05
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
filaster napisał(a):
subadam napisał(a):
Ale o co sie klocicie, bo troche sie zgubliem ?
Czy o to ze rzady PO byly lepsze / gorsze od rzadow PiS na niwie gospodarczej ?

Chodzi o to że pilaster stwierdził że rząd Tuska był najlepszy w historii Polski od 1989 roku,a że za bardzo tego nie mógł wykazać to przeszedł na temat PISu.To takie koło ratunkowe aby zagmatwać istotę rzeczy.Z pomocą przyszła też Alus posiłkująca się radiomaryjną ekspertką i skrajnie prawicowym blogaskiem.
Czołowi polscy eksperci jednak marnie oceniają rząd Tuska.
Tak to jest jak uwielbienie do czegoś przysłania pole widzenia.

Konfabulujesz - polemika tyczy sie długu publicznego i OFE, a nie gloryfikowania rządu Tuska - przynajmniej ja tak pojmuję tą polemikę prowadzoną na kilku ostatnich stronach.


Śr lip 19, 2017 8:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
filaster napisał(a):
pilaster nigdzie nie udowodnił...


Niech filaster powtórzy to jeszcze 995 razy...

Pilaster jasno napisał, że podana przez filastra liczba:

1. Nie wiadomo skąd się wzięła - tzn. wg jakiej metodologii była liczona
2. Nie wiadomo jak się w okresie rządów PO zmieniała (rosła?, malała?, w jakim tempie? a może była stała?)
3. Nie wiadomo jak zmieniał się w tym samym czasie ten sam parametr w innych krajach.

I w związku z tym jest to liczba do niczego, w szczególności do oceny jakości rządów, nie przydatna i niczego nie opisująca.

Cytuj:
To jest dopiero pilastrowa logika,że jak po marnych rządach


Proszę zwrócić uwagę,że twierdzenie o "marnych rządach" jest całkowicie gołosłowne i opiera się tylko na pisowskiej propagandzie - niczym innym.

Cytuj:
pilaster stwierdził że rząd Tuska był najlepszy w historii Polski od 1989 roku,a że za bardzo tego nie mógł wykazać


Pilaster wykazał za pomocą obiektywnych, miarodajnych wskaźników. PKB (najszybszy wzrost w UE i drugi w Europie), IEF (najszybszy wzrost w Europie i trzeci na świecie), CPI, etc..

Filaster natomiast nie mając żadnych miarodajnych danych na poparcie swoich fantasmagorii, powołuje się na ...opinie. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 19, 2017 8:19
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
pilaster napisał(a):
Niech filaster powtórzy to jeszcze 995 razy...

Pilaster jasno napisał, że podana przez filastra liczba:

1. Nie wiadomo skąd się wzięła - tzn. wg jakiej metodologii była liczona
2. Nie wiadomo jak się w okresie rządów PO zmieniała (rosła?, malała?, w jakim tempie? a może była stała?)
3. Nie wiadomo jak zmieniał się w tym samym czasie ten sam parametr w innych krajach.

I w związku z tym jest to liczba do niczego, w szczególności do oceny jakości rządów, nie przydatna i niczego nie opisująca.

Czołowi ekonomiści polscy jednak tę liczbę traktują poważnie(nie tylko Balcerowicz).
Państwa członkowskie UE mają obowiązek szacowania wielkości długu ukrytego na podstawie przyjętego przez Parlament Europejski w 2013 roku standardu rachunków narodowych ESA 2010.
To ze strony NBP:
'' Ukryty dług publiczny to finansowe zobowiązania państwa nieuwzględnione w jego sprawozdawczości budżetowej. Podstawowym jego źródłem są przyszłe zobowiązania państwa, m.in. z tytułu wypłaty emerytur i zasiłków dla bezrobotnych oraz funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. Ukryty dług publiczny powstaje wtedy, gdy wartość bieżąca przyszłych świadczeń na rzecz obecnie żyjących pokoleń jest większa od wartości bieżącej płatności finansujących działanie tych publicznych systemów. Jest to określane mianem międzypokoleniowej nierównowagi.''

Cytuj:
Proszę zwrócić uwagę,że twierdzenie o "marnych rządach" jest całkowicie gołosłowne i opiera się tylko na pisowskiej propagandzie - niczym innym.

I te gołosłowne twierdzenia powielają czołowi polscy ekonomiści.
Cytuj:
Pilaster wykazał za pomocą obiektywnych, miarodajnych wskaźników. PKB (najszybszy wzrost w UE i drugi w Europie), IEF (najszybszy wzrost w Europie i trzeci na świecie), CPI, etc..

Filaster natomiast nie mając żadnych miarodajnych danych na poparcie swoich fantasmagorii, powołuje się na ...opinie. :)

Pilaster wybrał tylko te wskazniki które mu pasowały,jednak aby dokonać głębszej,właściwej oceny jakichś rządów należy bardziej zagłębić się w temat.Na część negatywnych aspektów rządu Tuska filaster zwrócił już wcześniej uwagę,ale tego jest znacznie więcej.
Owszem opinie czołowych polskich ekonomistów mają dla filastra duże znaczenie.Może dla pilastra są nieukami,ale nie dla filastra.Pilaster wierzy aby PIS przechwycił tych ekonomistów dla siebie?


Śr lip 19, 2017 9:41
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Alus napisał(a):
Konfabulujesz - polemika tyczy sie długu publicznego i OFE, a nie gloryfikowania rządu Tuska - przynajmniej ja tak pojmuję tą polemikę prowadzoną na kilku ostatnich stronach.

Spojrzyj łaskawie od czego ta cała dyskusja się zaczęła a tak bezpodstawnie coś zarzucasz.


Śr lip 19, 2017 9:46
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Cytuj:
Konfabulujesz - polemika tyczy sie długu publicznego i OFE, a nie gloryfikowania rządu Tuska - przynajmniej ja tak pojmuję tą polemikę prowadzoną na kilku ostatnich stronach.

Cytuj:
Spojrzyj łaskawie od czego ta cała dyskusja się zaczęła a tak bezpodstawnie coś zarzucasz.


Zaczęła sie od:

Cytuj:
Na pewno pozostawienie władzy Kopacz. :?

Ale w kwestii błędów zależy czy porównujemy z jakimś platońskim "premierem idealnym", czy z realnie istniejącymi alternatywami (innymi realnymi premierami)

Błędem była zbyt powolna prywatyzacja. Gdyby Tusk sprywatyzował KGHM, Orlen, czy tzw "media publiczne", zlikwidował ANR i sprzedał grunty którymi ona zarządza, to zapewne PIS nigdy by władzy nie zdobył, bo ich hasła "rozliczenia złodziejskiej prywatyzacji" i walki z własnością prywatną budziłyby w Polakach zbyt wielki strach.


Cytuj:
To rzeczywiście bardzo mało tych błędów było.
Jednak po rządach Tuska i jego następczyni, państwa nie stać było na rozdawnictwo typu 500 plus.
Trzeba było też za jego rządów podnieść podatki na paliwa,a także nie stać było państwa na podniesienie wolnej kwoty od podatków.Pózniej podniesiono też wiek emerytalny do najwyższego poziomu w UE(taki sam jest obecnie w Grecji).
Potem do władzy dochodzą socjaliści z PIS i cofają podwyżkę wieku emerytalnego, wprowadzają 500 plus i podwyższają kwotę wolną od podatków.
Nie wróżyło dobrze, takie beztroskie rozdawnictwo,o czym alarmowali liczni eksperci i politycy z PO.Jednak ten pesymizm rozwiał Schetyna który zadeklarował,że jego partia utrzyma mocno obniżony wiek emerytalny,ale także utrzyma 500 plus i do tego na pierwsze dziecko też wszyscy dostaną.
Co się stało? Aż tak miałoby się poprawić w tak krótkim czasie rządów PIS?Skąd te nagłe socjalistyczne zapędy PO?
Ktoś ich przebije?

Przeszła na temat długu, OFE.....nie znajduję gloryfikacji rządu PO.


Śr lip 19, 2017 10:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
filaster napisał(a):
Państwa członkowskie UE mają obowiązek szacowania wielkości długu ukrytego na podstawie przyjętego przez Parlament Europejski w 2013 roku standardu rachunków narodowych ESA 2010.


Proszę zatem przedstawić szacowania wielkości długu ukrytego na podstawie przyjętego przez Parlament Europejski w 2013 roku standardu rachunków narodowych ESA 2010 w okresie rządów PO (lata 2007-2015) w Polsce i w innych krajach UE. Porównamy dynamikę zmian długu ukrytego i na tej podstawie wyrobimy sobie opinię o rządach PO

Cytuj:
Cytuj:
Pilaster wykazał za pomocą obiektywnych, miarodajnych wskaźników. PKB (najszybszy wzrost w UE i drugi w Europie), IEF (najszybszy wzrost w Europie i trzeci na świecie), CPI, etc..

Filaster natomiast nie mając żadnych miarodajnych danych na poparcie swoich fantasmagorii, powołuje się na ...opinie. :)

Pilaster wybrał tylko te wskazniki które mu pasowały,


Proszę wybrać inne wskaźniki spełniające te same warunki (czyli miarodajne i obiektywne - porównywalne z innymi krajami). Na razie filaster nie przedstawił żadnego. I coś się pilastrowi wydaje, że nie przedstawi w ogóle. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 19, 2017 11:07
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
pilaster napisał(a):
Proszę zatem przedstawić szacowania wielkości długu ukrytego na podstawie przyjętego przez Parlament Europejski w 2013 roku standardu rachunków narodowych ESA 2010 w okresie rządów PO (lata 2007-2015) w Polsce i w innych krajach UE. Porównamy dynamikę zmian długu ukrytego i na tej podstawie wyrobimy sobie opinię o rządach PO

Pilaster wykazał za pomocą obiektywnych, miarodajnych wskaźników. PKB (najszybszy wzrost w UE i drugi w Europie), IEF (najszybszy wzrost w Europie i trzeci na świecie), CPI, etc..

Filaster natomiast nie mając żadnych miarodajnych danych na poparcie swoich fantasmagorii, powołuje się na ...opinie. :)


Ukryty dług jest naliczany póżniej niż od 2007 roku.Troszkę mnie to zaskoczyło że pilaster o nim nie słyszał.
Wcześniej mówiłem o 100% wzroście długu publicznego(uwzględniając środki z OFE)
Wskaznik wzrostu długu publicznego jaki filaster podał jest niewiarygodny?
Cytuj:
Proszę wybrać inne wskaźniki spełniające te same warunki (czyli miarodajne i obiektywne - porównywalne z innymi krajami). Na razie filaster nie przedstawił żadnego. I coś się pilastrowi wydaje, że nie przedstawi w ogóle.

Wskaznik długu publicznego przedstawiony przez filastra to co?
Do tego możnaby dorzucić wzskaznik zadłurzenia zagranicznego.Jest on bardzo ważny ponieważ wysokie zadłużenie zagraniczne jest szczególnie niebezpieczne.Ten to dopiero wzrósł.Z prawie 200 mld do prawie 500 mld na koniec 2015. :shock:
A wskaznik innowacyjności? Słyszał pilaster o czymś takim?
Po 2014 roku Polska miała 45 miejsce i był on na poziomie Mołdawii a z unijnych państw wyprzedziliśmy jedynie Grecje i Rumunię. :shock:
A poszła na to kasa od UE i co? Zmarnowało się?
Wskazniki to jednak nie wszystko.Niech pilaster trochę poczyta jak czołowi polscy ekonomiści oceniają rząd Tuska i co mu się zarzuca.


Śr lip 19, 2017 23:23
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Alus napisał(a):
Przeszła na temat długu, OFE.....nie znajduję gloryfikacji rządu PO.

Wcześniej jeszcze się zaczęła ta dyskusja tylko trochę czasu upłynęło zanim odpowiedziałem pilastrowi.


Śr lip 19, 2017 23:31
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Cytuj:
A poszła na to kasa od UE i co? Zmarnowało się?

Kasa poszła do ZUS i została przejedzona przez emerytów i rencistów.
I tak to nie poprawiło kondycji ZUS, który budżet corocznie finasuje grubymi miliardami - w 2016r ponad 40 mil zł.

Cytuj:
Wskazniki to jednak nie wszystko.Niech pilaster trochę poczyta jak czołowi polscy ekonomiści oceniają rząd Tuska i co mu się zarzuca.

Masz na myśli obiektywnych, czy PiS-owskich?


Cz lip 20, 2017 6:21
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Alus napisał(a):
Kasa poszła do ZUS i została przejedzona przez emerytów i rencistów.
I tak to nie poprawiło kondycji ZUS, który budżet corocznie finasuje grubymi miliardami - w 2016r ponad 40 mil zł.

To udowodnij,że kasa na innowacje poszła na ZUS.
Cytuj:
Masz na myśli obiektywnych, czy PiS-owskich?

Czołowi ekonomiści Polski to pisowcy?
Myślę że Alus pewnie by znalazła sporo w tym temacie na tej swojej skrajnie prawicowej stronce którą nam tu zareklamowała.
A tam to same sensacje miłe dla oka. :mrgreen:


Cz lip 20, 2017 7:53
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
filaster napisał(a):
Alus napisał(a):
Kasa poszła do ZUS i została przejedzona przez emerytów i rencistów.
I tak to nie poprawiło kondycji ZUS, który budżet corocznie finasuje grubymi miliardami - w 2016r ponad 40 mil zł.

To udowodnij,że kasa na innowacje poszła na ZUS.

Składki na emerytury w OFE nigdy nie były pieniędzmi na innowacje.
Raz twierdzisz, ze pieniądze w OFE były Twoja własnością, innym razem, że to pieniądza na innowacje - zdecyduj się wreszcie.

Cytuj:
Czołowi ekonomiści Polski to pisowcy?
Myślę że Alus pewnie by znalazła sporo w tym temacie na tej swojej skrajnie prawicowej stronce którą nam tu zareklamowała.
A tam to same sensacje miłe dla oka. :mrgreen:

To zaprezentuj Ty niemiłe do mojego oka.


Cz lip 20, 2017 9:48
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Alus napisał(a):
Składki na emerytury w OFE nigdy nie były pieniędzmi na innowacje.
Raz twierdzisz, ze pieniądze w OFE były Twoja własnością, innym razem, że to pieniądza na innowacje - zdecyduj się wreszcie.

A gdzie ja tak twierdziłem? Co Tobie dolega?Jak ja o innowacjach to Ty mi tu z jakimś ZUSem i OFE wyjeżdżasz.
Skup się nad tym co czytasz bo to często Ci się zdarza że nie rozumiesz prostego tekstu.
Cytuj:
To zaprezentuj Ty niemiłe do mojego oka.

Są na tej skrajnie prawackiej stronce którą zaprezentowałaś. :mrgreen:


Cz lip 20, 2017 10:03
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Cytuj:
A gdzie ja tak twierdziłem? Co Tobie dolega?Jak ja o innowacjach to Ty mi tu z jakimś ZUSem i OFE wyjeżdżasz.
Skup się nad tym co czytasz bo to często Ci się zdarza że nie rozumiesz prostego tekstu.

Właśnie nie skupiłam sie i odruchowo miast przeczytać pieniądze z UE, przeczytałam z OFE...sorry.
Pieniądze z UE sa drobiazgowo rozliczane przez UE, więc nie mogły iść na inne cele niż wskazane.


prawacka strona Ci nie pasuje, to dla odmiany z lewackiej strony
https://www.money.pl/gospodarka/raporty ... 94802.html


Cz lip 20, 2017 10:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL