Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kibice czy "kibole"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
To ty lżysz Żołnierzy Wyklętych.

IPN też lżył żołnierzy wyklętych udowadniając mord na kobietach i dzieciach przez oddział pod dowództwem Łupaszki.


Śr cze 28, 2017 13:55
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Coroner napisał(a):
Fakt, że wśród żołnierzy wyklętych znajdowali się również bandyci ale większość jednak to byli patrioci prześladowani przez UB.
A w czym się ich patriotyzm wyrażał?
Cytuj:
Tak UB o którym ty i inni antyPiSowcy piszesz, że to poprzednicy PiS.
Niczego takiego nie piszę.
Cytuj:
Równie dobrze można powiedzieć że każdy Polak to złodziej i alkoholik
A dlaczego tak można powiedzieć? Czy Polak z definicji kradnie i pije? Nie. Czy "wyklęci" z definicji napadali na ludzi? Tak.


Śr cze 28, 2017 14:01
Post Re: Kibice czy "kibole"?
A dlaczego można powiedzieć to co ty mówisz?


Śr cze 28, 2017 14:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Polecam http://www.wykleci.ipn.gov.pl/

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 14:05
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Coroner napisał(a):
A dlaczego można powiedzieć to co ty mówisz?
Czy "wyklęci" napadali na ludzi? Napadali. Czy walczyli z jakimś politycznym celem, na rzecz jakiegoś politycznego bytu? Nie. Czy walczyli z sowietami? Nie.

No więc o co chodzi?

Aha - byli żołnierzami, bo po kilkudziesięciu latach ktoś uchwalił ich święto. Zaiste - Twoje błyskotliwe uwagi wprowadzają równowagę na tym forum.


Śr cze 28, 2017 14:08
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Walczyli. Z komuną i o niepodległość.
Tobie wyżej stawiam poprzeczkę. Rozumiem gdyby takie bzdury pilaster pisał ale ty?


Śr cze 28, 2017 17:56
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Coroner napisał(a):
Walczyli.
Tak. To wymień konkretne opieracje, które owi "wyklęci" przeprowadzili przeciwko Armii Czerwonej. Jakie były ich cele i skutki?
Cytuj:
Z komuną
Paryską?
Cytuj:
i o niepodległość.
Tzn. jak konkretnie ich działania miały przyczynić się do niepodległości Polski? Jaki był plan? W jaki sposób ich działania ten plan realizowały?


Śr cze 28, 2017 18:46
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Nie jestem nauczycielem historii żeby ci wykłady robić. Ale w sieci masz dużo materiałów wolnych od PRLowskiej propagandy.


Śr cze 28, 2017 21:17
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Co mam wklepać do Gógla, żeby sie z nimi zapoznać: "Zeitgeist" czy "zdarzenie w Emilcinie"?


Śr cze 28, 2017 21:23
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Coroner napisał(a):
Nie jestem nauczycielem historii żeby ci wykłady robić. Ale w sieci masz dużo materiałów wolnych od PRLowskiej propagandy.
Żałość bierze po prostu. Ja mam szukać dowodów na Wasze tezy!

Ale tak zawsze jest w dyskusji o "wyklętych". Wszyscy ich czciciele potrafią ładnie deklinować słowo "bohaterstwo" i koniugować wyrażenie "walczyć z komunizmem". Ale jak się zapytać o konkretne przykłady, na czym ta bohaterska walka z komunizmem rzeczywiście polegała, to odpowiada głucha cisza.


Cz cze 29, 2017 5:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kibice czy "kibole"?
zefciu napisał(a):
Czy "wyklęci" napadali na ludzi? Napadali. Czy walczyli z jakimś politycznym celem, na rzecz jakiegoś politycznego bytu? Nie. Czy walczyli z sowietami? Nie.


Oni nie walczyli nawet z krajowymi komunistami. Jedyne operacje zaczepne przeciwko "komunie" to było rozbijanie więzień, w celu uwolnienia przetrzymywanych tam kumotrów. Przy okazji uwalniano też oczywiście najzupełniej już apolitycznych kryminalistów.

Jedynym odłamem "wyklętych", który faktycznie jakoś tam "walczył z komunizmem" to była UPA - nawet komunistycznego wiceministra udało im się odstrzelić.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz cze 29, 2017 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Czytam i nie wierze! Niesamowite...

Zefciu każe udawadniac! sic! tutaj prawde historyczna! Prawde uznana w podrecznikach historii! Potwierdzona przez polskich historykow! Polskie instytucje historyczne jak chocby IPN, polityczne instytucje polskie jak sejm, senat, rzad czy Prezydent RP! Z pilastrem glosza jakies brednie komunistyczne, ktore zostaly tylko w umyslach postkomunistycznych czerwonych gnid! Co wiecej pilaster pisze fantasmagorie na temat bandyckiej grupy, uznanej w Polsce za organizacje zbrodnicza, a nawet sluzacej eksterminacji narodu polskiego! Jeden z jej szefow, bandyta Bandera, mial wyrok smierci wydany przez polski sad!

Odlamem lewaka i to bardzo skrzywionego ideologicznie, bo liberalnego, to na tym forum jest pilaster.


Pt cze 30, 2017 4:54
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
kosiarz1 napisał(a):
Zefciu każe udawadniac! sic! tutaj prawde historyczna! Prawde uznana w podrecznikach historii! Potwierdzona przez polskich historykow! Polskie instytucje historyczne jak chocby IPN, polityczne instytucje polskie jak sejm, senat, rzad czy Prezydent RP!
Czyli kosiarz1 otwarcie przyznaje, że nie ma żadnych dowodów na to, że "wyklęci" to byli "żołnierze walczący z sowietami o niepodległość Polski". Ale taka jest "prawda historyczna" zatwierdzona przez Ministerstwo Prawdy i wyznawanie takiej prawdy historycznej nas obowiązuje.
Cytuj:
Co wiecej pilaster pisze fantasmagorie na temat bandyckiej grupy, uznanej w Polsce za organizacje zbrodnicza, a nawet sluzacej eksterminacji narodu polskiego!
pilaster niczego nie napisał, że nie była to organizacja zbrodnicza bądź, że nie dokonywała ona eksterminacji Narodu Polskiego.
Cytuj:
Jeden z jej szefow, bandyta Bandera, mial wyrok smierci wydany przez polski sad!
Jabłka czy gruszki w tym sadzie rosły? Ale znowu - niczego nikt tutaj nie napisał, jakoby Bandera nie miał wyroku śmierci.

W skrócie obserwujemy taką samą reakcję, z jaką zawsze mamy do czynienia, gdy ktoś kwestionuje dogmaty nt. wyklętych - dużo wykrzykników, epitetów, przezwisk; zero konkretów.


Pt cze 30, 2017 5:54

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Cytuj:
Czyli kosiarz1 otwarcie przyznaje, że nie ma żadnych dowodów na to, że "wyklęci" to byli "żołnierze walczący z sowietami o niepodległość Polski". Ale taka jest "prawda historyczna" zatwierdzona przez Ministerstwo Prawdy i wyznawanie takiej prawdy historycznej nas obowiązuje.


Chyba cie...to ja mam przedstawiac jakies dowody na twoje brednie? Jest tysiace publikacji historycznych na temat podziemia walczacego z komunistami, nazwanym dzis "zolnierzami wykletymi" wiec nie bredz. Jezeli masz inne dowody historyczne, to dawaj je. Nie kaz udawadniac , ze ziemia kreci sie wokol slonca.
Przez piecdziesiat lat prlu ta prawda byla niszczona i przekrecana, z jasnych powodow, to ci zolnierze walczyli z bolszewickim, komunistycznym okupantem, wiec jasne, ze komunisci pamiec o nich i ich bohaterstwie przekrecali...a po co Ty to robisz? :|

Pilaster wystarczajaca bzdure napisal, ze byla to czesc upa...widocznie nie odroznia Polakow od Ukraincow.


Pt cze 30, 2017 6:36
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
kosiarz1 napisał(a):
Chyba cie...
No i od razu agresywne zwroty.
Cytuj:
to ja mam przedstawiac jakies dowody na twoje brednie? Jest tysiace publikacji historycznych na temat podziemia walczacego z komunistami, nazwanym dzis "zolnierzami wykletymi" wiec nie bredz.
Zauważmy, że kosiarz oskarża dokładnie o to, co sam robi. Tzn. z jednej strony każe mnie szukać dowodów na swoje tezy, a z drugiej, zarzuca (zupełnie bez podstaw), że to ja tak robię.

Druga sprawa - "z komunistami" to określenie zupełnie niejasne. Mogę w zasadzie rozwalić łeb każdemu i powiedzieć, że był komunistą. Prosiłem o działania przeciwko okupantowi.
Cytuj:
Jezeli masz inne dowody historyczne, to dawaj je.
A jak sobie wyobrażasz taki dowód? Mam przejrzeć minuta po minucie życie każdego z "wyklętych" i wykazać, że w żadnej z tych minut nie prowadził on działań wojskowych przeciwko sowietom o niepodległość Polski? Jest normą, że dowodzi, że popełnienia czynu, a nie jego niepopełnienia.
Cytuj:
Przez piecdziesiat lat prlu ta prawda byla niszczona i przekrecana, z jasnych powodow, to ci zolnierze walczyli z bolszewickim, komunistycznym okupantem, wiec jasne, ze komunisci pamiec o nich i ich bohaterstwie przekrecali...a po co Ty to robisz? :|
No i znowu to samo - nie zgadzasz się z zatwierdzoną przez Ministerstwo Prawdy doktryną, albo choćby ją kwestionujesz - jesteś komunistą, zamknij ryj. Oczywiście kosiarz mógłby mi skutecznie zamknąć ryj podając konkretne przykłady wojskowych działań przeciwko Armii Czerwonej. Ale widać - nie może tego zrobić. Tym samym dowodzi mojej racji.
Cytuj:
Pilaster wystarczajaca bzdure napisal, ze byla to czesc upa...widocznie nie odroznia Polakow od Ukraincow.
Łżesz - pilaster niczego takiego nie napisał.


Pt cze 30, 2017 7:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL