Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kibice czy "kibole"? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Kibice czy "kibole"?
http://www.czestochowa.simis.pl/index.php?Narodowi-kibice&www=simnews_pl&id=4116
Cytuj:
Narodowi kibice

Klub Kibica „Wieczny Raków” brał udział w obchodach ku czci Żołnierzy Wyklętych. Rozmawiamy z Marcinem Grzejszczakiem, prezesem Stowarzyszenia Kibiców „Wieczny Raków”.
Wielką atencją darzycie Żołnierzy Wyklętych.
– To dla nas wielcy bohaterowie. Polscy patrioci, którzy do końca walczyli o wolną ojczyznę. Nie uczono o nich w szkołach, sami zdobywaliśmy informację o ich losach, tak często tragicznych. Dzisiaj mamy świadomość przesłania Żołnierzy Wyklętych, podziwiamy ich odwagę i miłość do Polski.

I czynnie włączacie się w obchody ku Ich czci.
– W ubiegłym roku było nas nieco mniej, w tym stanowimy dużą grupę. Z tego się bardzo cieszymy. Warto pamiętać o Żołnierzach Niezłomnych. Przez lata byli zapomniani. A należy im się chwała za wiarę i heroizm.

Jak dzisiaj trzeba budować, zwłaszcza u młodych ludzi, patriotyzm?
– To ciężki proces. To bardzo przykre, bo organizacje patriotyczne są przedstawiane w mediach tzw. „głównego nurtu” jako faszystowskie. Nie jest prosto zorganizować manifestację patriotyczną, bo natychmiast jest się oskarżanym o faszyzm, antysemityzm i inne skrajne poglądy.

Czy w związku z tym, co Pan spostrzega, czujecie się jako organizacja wyznająca idee patriotyczne, pomijani, dyskryminowani?
– Może nie tak. Głównym naszym polem działania jest kibicowanie. Już ta przestrzeń sprawia, że często jesteśmy szykanowani, bądź spychani na margines. Marsze i inne patriotyczne działania potęgują tę sytuację, bo media mainstreamowe przedstawiają nas w negatywnym świetle. Ona na pewno nie pokażą dobra płynącego z tej inicjatywy. Tylko czyhają na jakieś sytuacje budzące niepokój. A przecież ludzie są świadomi chwili, nie przyszli po to, by wzbudzać jakieś incydenty.

Kto jest dobrym kibicem?
– To ten, który chodzi na mecze, jest aktywny, stara się dopingować swoją drużynę.

Jednak ostatnimi czasu przekaz rządu i niektórych mediów nastawia Polaków negatywnie do kibiców. Kibol kojarzy się zatem pejoratywnie, bo bierze udział w rozbojach.
– Taki przekaz to manipulacja. Sam na własnej skórze przekonałem się o takiej manipulacji i materiałami fotograficznymi i głosowymi. Zdarzają się jakieś incydenty z udziałem kibiców, ale ich liczba jest bardzo mała.

Przykładem jest sytuacja „Starucha”.
– Tak, będzie on odpowiadał za czyn, w którym oskarżenie zbudowano jedynie na świadku koronnym. Tu jest głębszy problem, właśnie dotykający świadka koronnego. Prokuratorzy idą na łatwiznę, opierają się na świadku, który – bądźmy szczerzy – zeznaje pod wpływem strachu bądź innych okoliczności. Może kłamać i nikt tego nie sprawdzi.

Pan wierzy „Staruchowi”?
– Znam Staruchowicza, widywaliśmy się na meczach, na pielgrzymce na Jasnej Górze. W jego sprawie są tylko zeznania świadka koronnego. Według mnie nie jest to czytelne. Proszę zauważyć, że jego kłopoty zaczęły się, gdy jawnie zaczął krytykować obecny rząd i premiera Tuska. Poza tym sam sposób aresztowania budzi sprzeciw. Podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego masa policjantów zakłada mu kajdanki na oczach tysięcy kibiców Legii. To miało nawet znamiona prowokacji.

Zbliżają się wybory i mówi się o konieczności połączenia sił prawicy. Jaki pogląd na to mają wasze organizacje?
– Każdy z członków ma własne poglądy, nie narzucamy odgórnie kierunków. Na pewno nie chcemy się upartyjniać. Skupiamy się na popieraniu wartości narodowych.
Rozmawiała
Urszula Giżyńska
źródło: http://www.gazetacz.com.pl

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 12:14
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Nie rozumiem co ma fakt tego, że niektóre środowiska kibicowskie kultywują pamięć dezerterów z AK z tym, czy należy mówić "kibice", czy "kibole". O czym ma być ten wątek?


Śr cze 28, 2017 12:21
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Dezerterzy z AK? Nie spodziewałem się po tobie powielania komunistycznej propagandy.


Śr cze 28, 2017 12:52
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Coroner napisał(a):
Dezerterzy z AK?
A skąd? Tzn byli wśród "wyklętych" też tacy, którzy zwiali np. z UB. Przede wszystkim jednak byli to uciekinierzy z AK.


Śr cze 28, 2017 13:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
http://www.prezydent.pl/kancelaria/zoln ... e-wykleci/

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kibice czy "kibole"?
zefciu napisał(a):
A skąd? Tzn byli wśród "wyklętych" też tacy, którzy zwiali np. z UB. Przede wszystkim jednak byli to uciekinierzy z AK.


A nie było jakiegoś samorozwiązania AK? Trudno mówić o dezercji z organizacji, której nie ma. No chyba że zgadzasz się z tezą że były jakieś legalne (?) organizacje - następczynie AK.

A temat mocno nieaktualny, był pisany jeszcze za Tuska, nie wiem za którego aresztowania, podejrzewam, że za ostatniego. Starucha zwolniono rok temu. A więc, o czym tu gadać?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 28, 2017 13:06
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
bert04 napisał(a):
Trudno mówić o dezercji z organizacji, której nie ma.
No to zwykli bandyci, którzy przejęli broń po AK. Jak zwał, tak zwał. W każdym razie na pewno nie "żołnierze" i nie "walczący z sowieckim okupantem". Tych dwóch rzeczy na pewno nie da się o nich powiedzieć.


Śr cze 28, 2017 13:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Jeśli Żołnierze Wyklęci dla ciebie "zwykli bandyci" to oznacza że słowa o gorszym sorcie są jak najbardziej na miejscu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:21
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Jeśli Żołnierze Wyklęci dla ciebie "zwykli bandyci" to oznacza że słowa o gorszym sorcie są jak najbardziej na miejscu.
A jakoś to uzasadnisz, czy po prostu tak sobie będziesz mnie lżył bez żadnych podstaw?


Śr cze 28, 2017 13:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
To ty lżysz Żołnierzy Wyklętych.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kibice czy "kibole"?
zefciu napisał(a):
byli wśród "wyklętych" też tacy, którzy zwiali np. z UB. Przede wszystkim jednak byli to uciekinierzy z AK.


Najczęściej były to indywidua, które zdążyły zdezerterować z wielu choćby jako tako normalnych armii Od AK do NKWD. A i byli esesmani podobno też się trafiali. Bo w każdej jako tako chociaż normalnej armii obowiązuje jakaś dyscyplina, istnieją jacyś przełożeni, istnieją jakieś cele polityczne do zrealizowania. A wszystko to przeszkadza w samowolnym łupieniu, rabowaniu, gwałceniu i mordowaniu.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr cze 28, 2017 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Wolę forum Katolik, bo na tym forum dominują lewackie indywidua powtarzające komunistyczną propagandę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:37
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Wolę forum Katolik
No to zjeżdżaj na forum katolik. Jeśli naprawdę przeszkadza Ci, że na tym forum wolno nazwać bandytę bandytą (zwróćmy uwagę, że Andy nie potrafi w żaden sposób uzasadnić, dlaczego nie wolno ich nazywać bandytami; po prostu oczekuje, że administracja forum weźmie się za tych, którzy wygłaszają niewygodne prawdy), to nie masz tutaj czego szukać.


Śr cze 28, 2017 13:41

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Jestem tu dla pewnej równowagi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:47
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
zefciu napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Wolę forum Katolik
No to zjeżdżaj na forum katolik. Jeśli naprawdę przeszkadza Ci, że na tym forum wolno nazwać bandytę bandytą (zwróćmy uwagę, że Andy nie potrafi w żaden sposób uzasadnić, dlaczego nie wolno ich nazywać bandytami; po prostu oczekuje, że administracja forum weźmie się za tych, którzy wygłaszają niewygodne prawdy), to nie masz tutaj czego szukać.

Jakie prawdy, jakie niewygodne. Komunistyczna propaganda i tyle.
Fakt, że wśród żołnierzy wyklętych znajdowali się również bandyci ale większość jednak to byli patrioci prześladowani przez UB. Tak UB o którym ty i inni antyPiSowcy piszesz, że to poprzednicy PiS.
Równie dobrze można powiedzieć że każdy Polak to złodziej i alkoholik


Śr cze 28, 2017 13:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL