Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kibice czy "kibole"? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Chyba nie "liberałowi" a anarchiście. Mi na przykład podoba się ograniczenie wolności mordowania i kradzieży, choć to nie ma nic wspólnego z "zamordyzmem". Tak samo jestem przeciw kłamstwom oświęcimskim. Ty zapewne tylko przeciw niektórym, tym które nie podobają się Żydom a te skierowane przeciw Polsce to "się jakieś prawo nie podobać dlatego, że ogranicza czyjąś wolność w ogóle"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Jeżeli ciebie karalność za "polskie obozy śmierci" jakoś ogranicza.


Ogranicza wolność słowa w ogóle, jak napisał zefciu. A poza tym przecież PIS nie ogranicza się do "polskich obozów śmierci", tylko chce karać ogólnie za "zniesławianie narodu polskiego", czyli za głoszenie jakichkolwiek negatywnych opinii o PIS (bo oni siebie uważają za "naród polski")

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn lip 03, 2017 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Pilaster a czy byłbyś za tym aby negować holokaust Żydów albo twierdzić że za nim stoją sami Żydzi?
To dlaczego jesteś za tym by gebelsowscy propagandyści wmawiali światu że Polacy organizowali obozy śmierci??
A wolność słowa to ogranicza Facebook. To większe draństwo niż gdyby za tym stało państwo, bo bez żadnych prawnych podstaw robi to co chce.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 13:09
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Mi na przykład
A to samo po polsku?
Cytuj:
Tak samo jestem przeciw kłamstwom oświęcimskim. Ty zapewne tylko przeciw niektórym, tym które nie podobają się Żydom a te skierowane przeciw Polsce to "się jakieś prawo nie podobać dlatego, że ogranicza czyjąś wolność w ogóle"
No i znowu - w żadnej mojej wypowiedzi nie stwierdziłem, że wyznaję taki pogląd, albo go nie zasugerowałem. Ale Ty będziesz pluł na oślep.


Pn lip 03, 2017 13:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Pilaster a czy byłbyś za tym aby negować holokaust Żydów albo twierdzić że za nim stoją sami Żydzi?


Pilaster nie byłby, bo to nieprawda. Natomiast pilaster byłby za tym, aby twierdzących coś podobnego nie spotykały żadne szykany (poza towarzyskimi), tak samo jak osoby negujące zbrodnie Dżyngis chana, albo twierdzące, że chrześcijanie za Nerona sami się prześladowali.

Cytuj:
"dlaczego jesteś za tym by gebelsowscy propagandyści wmawiali światu że Polacy organizowali obozy śmierci??"


Dlatego że jest to niska cena, jaką płaci się za wolność słowa. Zresztą tak naprawdę jedynymi źródłami w których pilaster widział owe sformułowania, to polskojęzyczne merdia pisowskie (Wsieci, Dorzeczy, etc) i to one tą propagandową zbitkę najbardziej rozpowszechniają.

Cytuj:
A wolność słowa to ogranicza Facebook.


Nie. To jest prywatna firma, która może sobie świadczyć takie usługi, jakie chce i obwarowywać je dowolnymi warunkami. Najwyżej straci klientów.

Cytuj:
To większe draństwo niż gdyby za tym stało państwo,


Nic podobnego. Dokładnie na odwrót. PIS dysponuje aparatem przemocy i swoją cenzurę narzuca siłą. Facebook nie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn lip 03, 2017 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Nieprawda, to zbyt wysoka cena za dogmat "absolutnej wolności słowa". Chodzi o to by wmówić że Polacy są odpowiedzialni za holokaust.
A z drugiej strony nie przeszkadza ci ograniczanie wolności wypowiedzi przez Facebooka, który jest monopolistą. To że jest to prywatna firma nie oznacza że może stanowić swoje prawa. Choć stanowi. Polska powinna od nich zażądać wielomiliardowego odszkodowania.
Jednokierunkowo widzisz dogmat "wolności słowa".
W ogóle to są libertariańskie bzdury, takie stwierdzenia że jak państwo coś robi to be, a jak prywatna firma to może o wiele więcej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 14:35
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Nieprawda, to zbyt wysoka cena za dogmat "absolutnej wolności słowa". Chodzi o to by wmówić że Polacy są odpowiedzialni za holokaust.
Wypowiedzi o "polskich obozach" są w mediach zagranicznych rzadkie. To raz. Dwa - dogmat jakoby ludzie w Europie nie wiedzieli, że naziści to byli Niemcy nie ma żadnego poparcia w faktach. Histeria wokół "polskich obozach" jest po prostu nieproporcjonalna.
Cytuj:
A z drugiej strony nie przeszkadza ci ograniczanie wolności wypowiedzi przez Facebooka, który jest monopolistą.
O to ciekawe? PiS nadał Facebookowi monopol? A na co?
Cytuj:
To że jest to prywatna firma nie oznacza że może stanowić swoje prawa.
Oczywiście że oznacza. Na tym polega właśnie prywatna własność przedsiębiorstw, że ich właściciele według własnego uznania decydują, co produkować i jak produkowane dobro sprzedawać. No chyba że dla zamordysty, dla którego pojęcie "prywatna firma" jest tylko formalne i oznacza organ państwa sterowany ręcznie przez rząd.
Cytuj:
Polska powinna od nich zażądać wielomiliardowego odszkodowania.
Ruskie organizacje, które zostały przez Facebook wycięte to nie Polska.
Cytuj:
W ogóle to są libertariańskie bzdury, takie stwierdzenia że jak państwo coś robi to be, a jak prywatna firma to może o wiele więcej.
Państwo z definicji "może więcej", bo państwo to jest taki byt, który dysponuje środkami przymusu. A prywatne przedsiębiorstwo środkami przymusu nie dysponuje. Stąd uzasadnionym jest tworzyć takie prawo, które ogranicza możliwości działania państwa, jednocześnie nie nakładając takich samych ograniczeń na prywatne przedsiębiorstwa.


Pn lip 03, 2017 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Nieprawda, to zbyt wysoka cena za dogmat "absolutnej wolności słowa". .


No właśnie. Dla Was "wolność słowa", a zresztą w ogóle jakakolwiek wolność to tylko jakiś, w domyśle szkodliwy, "dogmat"

Dlatego właśnie stoimy po przeciwnych stronach barykady i dlatego nigdy nie dojdziemy z Wami do porozumienia.

Cytuj:
Chodzi o to by wmówić że Polacy są odpowiedzialni za holokaust.


Komu wmówić?
Jak wmówić?
Po co wmówić?

Każdy, kto jest choćby w minimalnym stopniu zainteresowany tematem, doskonale wie jak było i kto budował obozy zagłady. Kto nie jest w ogóle zainteresowany, tego własnie temat nie obchodzi i jego zdanie nie ma znaczenia.

Wasza pisowska propaganda opiera się właśnie na prostych, by nie rzec prostackich, dwu-trzy wyrazowych hasełkach w kółko, wielokrotnie powtarzanych. Dlatego też wierzycie w skuteczność takiego działania.

Ale świat na zewnątrz PIS wygląda zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażacie. To, że jakieś pisowskie polskojęczyczne merdium nawet sto razy napisze o "polskich obozach zagłady" nie oznacza że ktokolwiek w to uwierzy.


Cytuj:
A z drugiej strony nie przeszkadza ci ograniczanie wolności wypowiedzi przez Facebooka


Nie, tak samo jak nie przeszkadza pilastrowi ograniczanie wolności wypowiedzi na forum "wiara.pl", mimo że wielokrotnie sam padł ofiarą tutejszej cenzury.

Tak działa prawo własności. Właściciel na swoim terenie wyznacza zasady i egzekwuje ich przestrzeganie.

Prywatne to zupełnie co innego niż publiczne.


Cytuj:
, który jest monopolistą.


Wręcz przeciwnie - nie jest. Każdy kto chce może sobie założyć własnego Facebooka (choć oczywiście nie każdy to potrafi)


Cytuj:
To że jest to prywatna firma nie oznacza że może stanowić swoje prawa.


Wręcz przeciwnie, to własnie oznacza. Tak samo jak ojciec dyrektor ustanawia swoje prawa w telewizji "Trwam" I jest to jego prawo :)

Cytuj:
Polska powinna od nich zażądać wielomiliardowego odszkodowania.


PIS może sobie żądać. Tylko się ośmieszy. ;)

Cytuj:
W ogóle to są libertariańskie bzdury, takie stwierdzenia że jak państwo coś robi to be, a jak prywatna firma to może o wiele więcej


Owszem. Państwu wolno o wiele mniej. Bo państwo w przeciwieństwie do prywatnej firmy po pierwsze jest monopolistą, a po drugie egzekwuje swój monopol przemocą.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn lip 03, 2017 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Czyli jesteś libertarianinem.. to już lepiej być libertynem.
Nie rozumiesz co znaczy wolność słowa albo udajesz że nie rozumiesz.
Wolność słowa to prawo do nieskrępowanego głoszenia prawdy. Podczas gdy rozpowszechnianie kłamstw zabiera moje prawa do rzetelnej informacji. I właśnie ogranicza to moją wolność słowa.
A twoje słowa "Wręcz przeciwnie - nie jest. Każdy kto chce może sobie założyć własnego Facebooka (choć oczywiście nie każdy to potrafi)" to tak samo jak by Stalin powiedziała że partia w ZSRR nie jest monopolistą, bo każdy może założyć swoją partię.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
pilaster napisał(a):
Owszem. Państwu wolno o wiele mniej.

Bo tak uważają ludzie o skrzywieniu anarchistycznym?
pilaster napisał(a):
Bo państwo w przeciwieństwie do prywatnej firmy po pierwsze jest monopolistą, a po drugie egzekwuje swój monopol przemocą.

Nie jest monopolistą, bo po pierwsze istnieje wiele państw, i państwo nie decyduje o wszystkim. O gospodarce (a w gospodarce jest więcej władzy niż w polityce) decydują prywatne firmy.
Przynajmniej decyzje polityczne zostawmy dla państw.
Poza tym państwa są mniej lub więcej kontrolowane przez narodu, w odróżnieniu od korporacji.
Poza tym - nazywasz przemocą egzekwowanie prawa? Owszem, za mało tej "przemocy", państwa nie stosują kary śmierci podczas gdy bandyci tak.
Państwo aby kogoś skazać na więzienie musi mu wytoczyć sprawiedliwy proces. Korporacja, aby kogoś pozbawić środków do życia nic nie musi,wystarczy jej widzimisię prezesa.
Dlatego państwa powinny mieć więcej władzy niż korporacje!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 15:52
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Andy72 napisał(a):
Wolność słowa to prawo do nieskrępowanego głoszenia prawdy. Podczas gdy rozpowszechnianie kłamstw zabiera moje prawa do rzetelnej informacji. I właśnie ogranicza to moją wolność słowa.
Dlatego należy powołać Ministerstwo Prawdy, które określi, co jest prawdą i każdy będzie mógł nieskrępowanie wygłaszać zatwierdzone przez to ministerstwo tezy.
Cytuj:
A twoje słowa "Wręcz przeciwnie - nie jest. Każdy kto chce może sobie założyć własnego Facebooka (choć oczywiście nie każdy to potrafi)" to tak samo jak by Stalin powiedziała że partia w ZSRR nie jest monopolistą, bo każdy może założyć swoją partię.
Zuckerberg ma władzę zsyłania do łagrów osoby, które korzystają z innych serwisów społecznościowych? Czy po prostu masz potrzebę wybielania Stalina?


Pn lip 03, 2017 15:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Dlatego należy walczyć z kłamstwem sądownie. Można się sprzeczać o to co nie jest ewidentnym kłamstwem a nie o to kto rozpoczął drugą wojnę światową.
Zuckenberg ma władzę blokowania profili osób, którzy się z nim nie zgadzają. Powiedz, jakie to "inne serwisy społecznościowe"? Jeśli Facebook nie jest prawnym monopolistą, to jest monopolistą faktycznym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 16:05
Zobacz profil
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Diaspora.

Ale teraz – UWAGA! – użyję prawa do nieskrępowanego głoszenia prawdy i napiszę – najwyżej mnie prywaciarz ocenzuruje – że Andy to gównojad, w sensie Suworowa. Przy czym niekoniecznie jest to gównojad ruski: on tylko Brauna czyta, a czy Braun jest ruskim szpionem – czort go wie. Istotne jest to, że Andy jest również swołoczą i kanalią, która chce wszystkim ograniczyć wolność do takiego zakresu, z jakiego sam korzysta, bo nie mieści mu się pod czaszką, że skoro jemu jest z takim zakresem wolności dobrze, to każdy powinien być równy jemu, człowiekowi choremu psychicznie, który się leczy, i w związku z tym cała Polska powinna funkcjonować na takiej zasadzie: człowieka chorego psychicznie, który się leczy. Bo jeśli ktoś potrafi sięgnąć dłonią wyżej, niż Andy, to niech on będzie pewien, że Andy mu tę dłoń odrąbie. A jeśli ktoś jest sprytniejszy i potrafi w sieczce informacyjnej odróżniać prawdę od kłamstwa – czego Andy zrobić nie umie, bo on się w wygodnym ciepełku kłamstw lubuje – to niech taka świnia będzie pewna, że Andy zrobi jej lobotomię.

Szczerze, Andy, piszę, jak jeden wariat do drugiego.


Pn lip 03, 2017 16:10

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kibice czy "kibole"?
ErgoProxy, jesteś za tym by powoli urabiać opinię publiczną o "polskich obozach zagłady"?
I każdy kto nie zgadza się z linią światowej międzynarodówki lewackiej to zaraz jest prorosyjski? Więc nie tylko Braun ale i Kaczyński? Nic to, że stracił brata w niewyjaśnionych w pełni do dziś okolicznościach.
Problemem nie są ci chorzy którzy się leczą, ale ci, którzy nie chcą się leczyć.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 03, 2017 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kibice czy "kibole"?
Na początku wątek był nieco trolerski (IMHO), ale całkiem ciekawie się rozwija.

Andy72 napisał(a):
Nieprawda, to zbyt wysoka cena za dogmat "absolutnej wolności słowa". Chodzi o to by wmówić że Polacy są odpowiedzialni za holokaust.
A z drugiej strony nie przeszkadza ci ograniczanie wolności wypowiedzi przez Facebooka, który jest monopolistą. To że jest to prywatna firma nie oznacza że może stanowić swoje prawa. Choć stanowi. Polska powinna od nich zażądać wielomiliardowego odszkodowania.
Jednokierunkowo widzisz dogmat "wolności słowa".
W ogóle to są libertariańskie bzdury, takie stwierdzenia że jak państwo coś robi to be, a jak prywatna firma to może o wiele więcej.


Odsyłam do mojego niedawnego wpisu w temacie:

viewtopic.php?p=959197#p959197

pilaster jest liberałem prawicowym. Czyli dla niego własność i wolność są równoważnymi wartościami, a wręcz własność prywatna jest niejako gwarantem wolności obywatelskiej. Nie wiem, czy słowo "libertianin" odpowiada temu stanowisku, ale "libertianin" to też liberał.

Istnieje też liberał lewicowy (patrz mój post) ale nie istnieje coś takiego:

Andy72 napisał(a):
Nie rozumiesz co znaczy wolność słowa albo udajesz że nie rozumiesz.
Wolność słowa to prawo do nieskrępowanego głoszenia prawdy. Podczas gdy rozpowszechnianie kłamstw zabiera moje prawa do rzetelnej informacji. I właśnie ogranicza to moją wolność słowa.


Już większej bzdury nie słyszałem dawno. Wolność to wolność. Jedynym ogranicznikiem wolności jest wolność innej osoby. Ale nie może nią być taka sprawa, jak "prawda".

Prosty przykład: w autorytaryzmie jak ktoś głosi poglądy, z którymi się nie zgadzasz, możesz mu to zabronić. W liberalizmie jak ktoś głosi poglądy, z którymi się nie zgadzasz, to możesz stanąć obok i wygłosić władne poglądy. Ta wolność może być ograniczana tylko na zasadzie wyjątku, a nie jako reguła, że każdy musi głosić prawdę. Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie wiesz, co to liberalizm.

(Już pominę prostą kwestię, że taka wykładnia wymaga jakiegoś organu, który by zajmował się ustalaniem prawdy i miał władzę zakazywania wygłaszania treści od tej prawdy odbiegających.)

OK, teraz reszta drugiego postu:

Andy72 napisał(a):
Czyli jesteś libertarianinem.. to już lepiej być libertynem.


Serio? Uważasz, że lepiej być liberałem lewicowym (libertynem) i żądać wolności dla homo-małżeństw czy wolności opluwania religii?

Może przemyśl to, zanim skomentuję konsekwencje takiego toku myślenia.

Cytuj:
(...)
A twoje słowa "Wręcz przeciwnie - nie jest. Każdy kto chce może sobie założyć własnego Facebooka (choć oczywiście nie każdy to potrafi)" to tak samo jak by Stalin powiedziała że partia w ZSRR nie jest monopolistą, bo każdy może założyć swoją partię.


Dotykasz sedna sporu między libertynizmem a libertianizmem. Libertianizm uważa, że własność prywatna jest niejako ostoją i gwarantem wolności, a każdy zamach na własność jest zamachem na wolność. Libertynizm natomiast stoi na stanowisku, że własność prywatna ogranicza wolność tych, którzy mniej posiadają. Teoretycznie każdy może założyć Facebooka. Albo Snapchata, WhatsAppa czy innego Tweetera. Faktem jest jednak, że dominująca rola fejsa i jego prawie-że-już-monopol na rynku mediów społecznościowych sprawia, że albo wykupi on konkurencję, albo implementuje ją w swoje produkty. To tylko drobny przykład, jest ich więcej, że przewaga kapitału przekłada się na "przewagę wolności" dla tych, którzy posiadają więcej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lip 03, 2017 16:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL