Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Czyli duchownych pedofilów bronimy jak Jasnej Góry w czasie potopu,


A kto broni duchownych pedofilów?

Cytuj:
a ks Żaka, koordynatora d/s ochrony dzieci i młodzieży przy KEP, publicznie mianujemy łgarzem i oszczercą, bo publicznie podał informację o 19 skazanych w latach 2010-2013, polskich duchownych za czyny pedofilskie.


1. Nie ks Żak podal, tylko Wprost podał
2. Znów nie z jakichkolwiek miarodajnych źródeł, tylko z ...ankiet. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn wrz 18, 2017 13:05
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
A kto broni duchownych pedofilów?

A jak nazwać stawianie duchownych pedofilów w szeregu duchownych, którzy zwędzili coś ze sklepu?

Cytuj:
a ks Żaka, koordynatora d/s ochrony dzieci i młodzieży przy KEP, publicznie mianujemy łgarzem i oszczercą, bo publicznie podał informację o 19 skazanych w latach 2010-2013, polskich duchownych za czyny pedofilskie.


Cytuj:
1. Nie ks Żak podal, tylko Wprost podał
2. Znów nie z jakichkolwiek miarodajnych źródeł, tylko z ...ankiet. :)

Nie Wprost wymyślił, ale podobnie jak inne portale lub prasa, dane pochodzą z informacji, jaką ks Żak uzyskał z polskich sądów i przekazał do publicznej wiadomości.


Pn wrz 18, 2017 13:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
2. Znów nie z jakichkolwiek miarodajnych źródeł, tylko z ...ankiet.


https://oko.press/katolicki-dziennikarz ... okurature/

(sorry, że nie znalazłem lepszego linka)

Co więc wiadomo? Ks. Żak wyjawił rok temu, że w latach 2010-2013 sądy powszechne prawomocnie skazały 19 księży za czyny seksualne na szkodę małoletnich. Dlaczego ks. Żak pytał sądy akurat o ten okres? “Dopiero od 2010 roku działa w sądach system elektronicznego rejestru. (…) Poza tym nie ma rozróżnienia, czy jest to ksiądz pedofil, czy też murarz pedofil. Sądy zrobiły mi przysługę, wnikając w sprawy” – odpowiedział „Wyborczej” ks. Żak.

Wygląda więc na to, że źródła są jednak tak rzetelne, jak w tej sytuacji jest możliwe. A "ankieta" dotyczyła sądów, które z rejestrów skazanych miały wydobyć skazanych duchownych z ogólnej liczby skazanych pedofilów.

Oczywiście dobrze by było wiedzieć więcej, czy dane obejmowały tylko art. 200 kk, czy też któryś inny (często dopisywany jest 198). I jak był określony zakres "osoba duchowna", no bo ciągle jeszcze nie wszyscy zakonnicy to księża. Ale dane są jakie są.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn wrz 18, 2017 13:26
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Źródłem dla prasy i portali było PR
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ych-analiz


Pn wrz 18, 2017 14:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
A jak nazwać stawianie duchownych pedofilów w szeregu duchownych, którzy zwędzili coś ze sklepu?


Stawianiem łajdaków obok łajdaków? No chyba, ze Alus uważa kradzieże w sklepach za powód do chluby. Niech zatem wyraźnie to napisze.


bert04

Cytuj:
źródła są jednak tak rzetelne, jak w tej sytuacji jest możliwe.

Nie są, a ks. Żak poszedł na łatwiznę.

Owa dziwna i na pierwszy rzut oka niezrozumiała niemożność, przedstawienia prostych rzetelnych danych, typu skazani w 2010 r z art 200 KK księża i zakonnicy rzymsko katoliccy - tyle i tyle. Skazani w 2011 roku tyle i tyle. Skazani z art 198 tyle i tyle, etc - jest zaprawdę coraz bardziej intrygująca w świetle medialnej histerii głoszącej powszechność pedofilii w Krk.

Pilaster coraz bardziej jest przekonany, że takie dane co prawda istnieją, ale pokazują zupełnie co innego, niż chcą głosić bojownicy o wielką i święta Sprawę "oczyszczenia" Kościoła z pedofili.

Inaczej by przecież w końcu te zbiorcze dane pokazali, zamiast "dobijać wora" homoseksualistami, czy liczyć pedofili po dwa i trzy razy. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn wrz 18, 2017 15:07
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
Alus napisał(a):
A jak nazwać stawianie duchownych pedofilów w szeregu duchownych, którzy zwędzili coś ze sklepu?


Stawianiem łajdaków obok łajdaków? No chyba, ze Alus uważa kradzieże w sklepach za powód do chluby. Niech zatem wyraźnie to napisze.

Żadna kradzież nie skutkuje tym co pedofilia, który to skutek wskazał papież Franciszek - niszczy godność dzieci.


Pn wrz 18, 2017 16:04

Dołączył(a): Pt wrz 21, 2012 9:05
Posty: 23
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Oj pilaster, pilaster....aż się mam chęć zapytać starym powiedzonkiem" Waszmość kpisz czy o drogę pytasz?"
Jeśli faktycznie znasz się na statystyce to kpisz sobie w tej rozmowie solidnie udając, że nie wiesz różnych podstawowych rzeczy, takich z poziomu wykładu"wstęp do..." . Znasz się na statystyce a nie uczyli, że nie wszystko da się zbadać na naszej ukochanej próbie reprezentatywnej? Może uczyli , że "próba reprezentatywna albo nic"? Jakoś nie wierzę. Nie uczyli że z błędami i przekłamaniami rozlicznymi czającymi się tu i tam można sobie lepiej /gorzej radzić za pomocą różnych narzędzi? A uczyli, pilaster, uczyli.
Co potrafią zrobić z liczbami humaniści? Różne rzeczy, czasem śmieszne a czasem straszne. Podobnie jak umysły ścisłe potrafią takie wnioski wyciągnąć z liczb w badaniach dotyczących całkiem obcej im dziedziny humanistycznej czy nawet medycznej, że zaprawdę boki zrywać . Nawet w dziedzinach ścisłych czasem wychodzi śmiesznie. Mój nieżyjący już Ojciec zajmował się statystyką naukowo i z dużą pasją , komicznych historyjek na ten temat z rodzinnego domu zapamiętałam masę. Oprócz nich także parę rzeczy innych, na przykład to, że do dobrego przeprowadzenia i zinterpretowania badań takich "z liczbami i wykresami" potrzebna jest współpraca speców z obu dziedzin oraz to, że niestety blokada przy porozumieniu i współpracy występuje po obu stronach. Dokładnie tak samo humaniści mają kłopot z liczbami jak statystycy z dziedzinami nie przekładalnymi na liczby.
Śmiesznie kiedy coś z liczbami próbują zrobić "psychole"? Psychologowie znaczy? No śmiesznie. Dokładnie tak samo śmiesznie jak wtedy, kiedy z psychologią kombinują statystycy i inni im podobni 'ściśli", co o niej pojęcia nie mają.

Coś się tak czepił tych 70%? Istnieje WHO? Istnieje, fakt. Wyprodukowało jakąś definicję wykorzystania seksualnego? Wyprodukowało. Fakt. JEŚLI się będzie szacowało wedle tej definicji wyjdzie 70%? Możliwe. Zacytowany fragment ma charakter informacyjny. Autorki w żadnym razie nie twierdzą, że to jest ich zdaniem prawdziwy obraz rzeczywistości.
Mój osobisty stosunek do koncepcji WHO zarówno w sferze definicji wykorzystania seksualnego jak i ich koncepcji wychowania seksualnego bardzo daleki jest od aprobaty. Co oznacza solidną oraz rzetelną dezaprobatę. Uważam te 70% za absurd, natomiast co do badań z wynikami około 15% wstępnie wydają mi się prawdopodobne. O badaniu na dużej próbie reprezentatywnej to raczej można pomarzyć, koszty by były niebotyczne.

Tak przy okazji tego Twojego podkreślania istotności prób reprezentatywnych dla wiarygodności badań to wcześniej nieco napisałeś, że większość sprawców wykorzystania seksualnego dzieci to homoseksualiści płci męskiej. Z dużą pewnością oraz kategorycznie. Czyżby to oznaczało, że przeprowadzono w tej kwestii jakieś wielce wiarygodne badania na próbie reprezentatywnej? Może to brzmieć jak kpina z mojej strony ale nią nie jest - nie śledzę wszystkich badań na bieżąco i jeśli jakimś cudem ktoś tęgo rodzaju badanie przeprowadził chętnie się zapoznam. Szczególnie by mnie interesowało jak oni tą próbę reprezentatywną dobrali, tak w praktyce.

No i na koniec piszesz do mnie szyderczo a osobiście
Zatem więcej niż co druga osoba w Polsce była molestowana seksualnie w dzieciństwie. Skoro pilaster nie był, to znaczy że molestowana była bantamka. :mrgreen:

Dokładnie ten sam tekst (ja nie jestem ofiarą zatem na pewno pani) rzucił pewnej znanej mi osobie przewodniczący komisji podczas obrony pracy magisterskiej o temacie dotyczącym wykorzystania seksualnego i w związku z jakimiś cytowanymi badaniami. Głupio wyszło, bo pani magister in spe jak raz była ofiarą wykorzystania i nie tylko panu profesorowi z miłym uśmiechem odpowiedziała twierdząco, lecz także dla rozwiania wątpliwości dodała numer akt sprawy zakończonej prawomocnym wyrokiem skazującym sprawcę. Minę miał podobno bezcenną :mrgreen:


Pn wrz 18, 2017 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Żadna kradzież nie skutkuje tym co pedofilia,


Czyżby zatem zdaniem Alus wolno kraść? A może wolno dopuszczać się pedofilii?

Bantamka

Cytuj:
Jeśli faktycznie znasz się na statystyce


A kto powiedział, że pilaster zna się na statystyce? Pilaster nie zna się na statystyce. Nie trzeba jednak się znać, aby wykrywać błędy tak koszmarne, jak te opisane w powyższych postach

Cytuj:
nie wszystko da się zbadać na naszej ukochanej próbie reprezentatywnej?


Oczywiście że nie. W zasadzie nawet prawie nic się nie da tak zbadać, bo respondenci mogą być nawet dobrani reprezentatywnie, ale odpowiadać już reprezentatywnie wcale nie muszą. Zwłaszcza w tak drażliwych i osobistych kwestiach.

Dlatego w ogóle wszelakie badania ankietowe są skrajnie niemiarodajne. O czym przekonało sie boleśnie wiele firm, które uwierzyły respondentom, deklarującym, że "chcieliby"" aby w tym miejscu powstała piekarnia, albo sklep odzieżowy, etc...

Natomiast bantamka najwyraźniej wierzy że na pytania o przeżycia seksualne sprzed kilkudziesięciu lat respondenci zawsze odpowiedzą szczerze, wyczerpująco i zgodnie z prawdą materialną :)

Cytuj:
Mój nieżyjący już Ojciec zajmował się statystyką naukowo


Oryginalne. Ale i ryzykowne. Zazwyczaj osoby zmyślające zawody krewnych do potrzeb dyskusji "z autorytetu" piszą "mój stryj", (albo inny dalszy krewny). W razie potrzeby stryjów można rozmnożyć (mój stryj lekarz, mój stryj fizyk, mój stryj chemik, etc), a z ojcem może być pewien kłopot... :roll:

Cytuj:
komicznych historyjek na ten temat z rodzinnego domu zapamiętałam masę.


Proszę je zatem przytoczyć.

Cytuj:
Dokładnie tak samo humaniści mają kłopot z liczbami jak statystycy z dziedzinami nie przekładalnymi na liczby.


Nic podobnego. Albo jakieś zjawisko da się opisać w postaci jakiegoś modelu matematycznego, albo się nie da (bo np jest zbyt skomplikowane - ludzki umysł na ten przykład). A jeżeli się nie da, to nie da się go też opisać w żaden inny sposób i zjawisko pozostaje nieprzewidywalne. (jak ludzki umysł właśnie).

Dlatego też psychologia nie jest nauką. Tylko pseudonauka, jak astrologia, czy ufologia.

Cytuj:
Coś się tak czepił tych 70%?


Ponieważ

1. jest to liczba po prostu śmieszna. W gronie dwóch osób (np pilaster i bantamka) co najmniej jedna powinna być w dzieciństwie molestowana (ściśle rzecz biorąc prawdopodobieństwo, że tak nie będzie, jest mniejsze niż 10%) Ponieważ pilaster molestowany nie był, wychodzi na to, że molestowana była bantamka. Zali wżdy?

2. Liczba ta jest "szacowana", przy czym nie chodzi o "szacunek" w sensie naukowym (wtedy byłby podany przedział, poziom ufności, etc), tylko o "szacunek" w sensie psychologicznym - czyli po prostu "wydajemisię"

Cytuj:
co do badań z wynikami około 15% wstępnie wydają mi się prawdopodobne.


No właśnie. "wydajemisię" :D

Cytuj:
rzucił pewnej znanej mi osobie


O, to już znacznie lepiej. "Pewna znana mi osoba" to kategoria znacznie pojemniejsza niż "ojciec", czy nawet "stryj". I "pewnych znanych mi osób" może być, w odróżnieniu od ojców, czy nawet stryjów, dowolnie wiele, w zależności od zapotrzebowania propagandowego. :roll:

Cytuj:
dodała numer akt sprawy zakończonej prawomocnym wyrokiem skazującym sprawcę.


Proszę zatem się nie krepować i podać numer akt sprawy zakończonej prawomocnym wyrokiem skazującym sprawcę molestowania bantamki. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt wrz 19, 2017 7:51
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
Alus napisał(a):
Żadna kradzież nie skutkuje tym co pedofilia,


Czyżby zatem zdaniem Alus wolno kraść? A może wolno dopuszczać się pedofilii?


Pilaster - nie obniżaj swojego statusu w moim postrzeganiu Ciebie :(


Wt wrz 19, 2017 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Pilaster. Proszę o zmianę tonu rozmowy. Nie, nie wolno kraść. Nie, nie wolno dopuszczać się pedofilii. Nie wolno także kłamać, zabijać, obrażać. Ale kłamstwo i zabójstwo to nie jest podobna skala zła. Kradzież i pedofilia także nie. Wolałabym nie używać określeń "najgorsze przestępstwo". To jest po prostu wielkie przestępstwo. Zbrodnia dokonana na dziecku.

W kwestii statystyk proponuję przeczytać tutaj:
Cytuj:
Wie ksiądz, ilu księży od 1989 roku skazano za pedofilię?
Ks. Adam Żak: Nie mam takich danych. Wysłałem do 255 sądów rejonowych prośbę o udzielenie informacji jawnych o księżach prawomocnie skazanych za zabronione czyny seksualne na szkodę małoletnich i nie od wszystkich otrzymałem odpowiedź. Niektóre sądy odmówiły mi udostępnienia takich danych. Jeden z sądów umotywował odmowę tym, że mógłbym dotrzeć do tożsamości skazanych. Z tych niepełnych danych wiem, że w latach 2010-2013 było ich przynajmniej dziewiętnastu. Z otrzymanych odpowiedzi nie wynika, że są to wszystkie wyroki. Nie oznacza to też, że czyny te zostały popełnione w latach 2010-2013. Jest to tylko część spraw zakończonych prawomocnym wyrokiem a nie liczba postępowań toczących się w tym samym czasie. Czy jest to wierzchołek góry lodowej? Nie wiem. Z różnych badań wynika, że w przypadku wszystkich przestępstw seksualnych istnieje spora różnica między przypadkami wykrytymi i osądzonymi a faktycznie popełnionymi.

A może trzeba poprosić diecezje o takie dane.
– Nie mogą ich przekazać, bo diecezje podlegają obowiązkowi ochrony danych osobowych.

Mogłyby podać liczbę, a nie nazwiska.
– Od 2001 r. diecezje i zakony są zobowiązane informować Stolicę Apostolską o każdym prawdopodobnym, nawet przedawnionym przypadku i – o ile wiem – czynią to, ale nie ma takiej komórki przy Konferencji Episkopatu, która miałaby prawo do gromadzenia takich informacji.

http://cod.ignatianum.edu.pl/index.php/aktualnosci/55-po-co-to-wyciagasz-po-latach

Albo tu (informacja z 2012 r., przypominam, że to przekazują diecezje /zakony po wstępnym dochodzeniu]:
Cytuj:
Cztery tysiące doniesień o przypadkach pedofilii wśród księży napłynęło w ciągu ostatnich 10 lat do Kongregacji Nauki Wiary

http://kosciol.wiara.pl/doc/1073654.Kard-Levada-Naduzycia-to-mniejszosc

Zatem: to wiemy na pewno.

W kwestii działań Kościoła:
http://kosciol.wiara.pl/doc/624690.Kard-Danneels-przyznaje-sie-do-bledu
http://kosciol.wiara.pl/doc/628059.Belgia-Kosciol-przyznaje-sie-do-bledow
http://kosciol.wiara.pl/doc/1053262.Belgia-Zamknac-rozdzial-naduzyc

Albo to - przypomnę, że Marie Collins do niedawna była członkiem papieskiej Komisji, a to wystąpienie z konferencji watykańskiej:
Cytuj:
Marie Collins powiedziała, że padła ofiarą pedofilii jako trzynastoletnia dziewczynka, wkrótce po bierzmowaniu, ze strony kapelana szpitalnego, gdzie przebywała z powodu choroby. Będąc osobą głęboko wierzącą mówiła o wielkim urazie jakiego doświadczyła: „Te same palce, które dopuszczały się nadużycia wobec mojego ciała, następnego dnia rano trzymały i podawały mi Komunię św.” – wyznała. Dodała, że początkowo za wszystko, co się wydarzyło oskarżała samą siebie.

W wieku 47 lat zdecydowała się poinformować o swoim cierpieniu proboszcza swej parafii, który jednak stwierdził, że nie widzi potrzeby złożenia doniesienia na sprawcę. Następnie zwróciła się do lokalnego biskupa, bez lepszych rezultatów. Wyraziła oburzenie, iż ów duchowny był w istocie chroniony przez swoich przełożonych i nie stawiano mu przeszkód w dalszym pełnieniu obowiązków. Później jednak został skazany za molestowanie innej dziewczynki. Obojętność na jej cierpienia, twierdzenie, że to coś co już się przedawniło, doprowadziło do „ostatecznego obumarcia szacunku wobec osób sprawujących władzę władzy Kościele”

http://kosciol.wiara.pl/doc/1074000.Wykorzystywal-mnie-i-podawal-Komunie-sw

Cytuj:
Ksiądz Charles Scicluna poinformował, że odsetek przypadków pedofilii zgłoszonych do Kongregacji Nauki Wiary, które okazują się potem bezpodstawne, jest "minimalny". "Osądzamy prawie wszystkie sprawy, które docierają" - oświadczył.

"W Kościele wciąż istnieje pewna kultura milczenia, z której musimy wyjść, gdyż ten, kto wprowadza w błąd, kto nie zawiadamia o przestępstwie, jest wrogiem sprawiedliwości, a zatem Kościoła" - oznajmił przedstawiciel Watykanu.

http://kosciol.wiara.pl/doc/1075093.Pedofilia-Wyjsc-z-kultury-milczenia
Podsumowanie sympozjum
http://kosciol.wiara.pl/doc/1079218.Mowic-prawde-o-pedofilii

Cytuj:
Wizytatorzy wskazują, że „wiele niedociągnięć z przeszłości doprowadziło do niewłaściwego zrozumienia i reakcji na straszliwe zjawisko wykorzystywania nieletnich”, w tym ze strony różnych biskupów i przełożonych zakonnych.

http://kosciol.wiara.pl/doc/1110254.Irlandia-Prosic-o-wybaczenie-za-pedofilie

Materiały z sympozjum w 2012 roku zostały w Polsce opublikowane w formie książkowej. Nadal można je zakupić i zapoznać się z tematem dogłębnie.
http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,64596,Ku-uzdrowieniu-i-odnowie.htm

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 19, 2017 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
O, proszę. Kard. Levada to chyba wiarygodne źródło?

Cytuj:
Doświadczenia Kongregacji ostatnich dziesięciu lat pokazują również, że należy dopilnować, aby władze kościelne na całym świecie były przygotowane do udzielenia właściwej odpowiedzi na kryzys związany z seksualnym wykorzystywaniem nieletnich.

Wiele Konferencji Episkopatów opracowało już wytyczne, a czasami nawet normy, aby na terytorium danego kraju udzielić spójnej odpowiedzi na ten złożony problem. Jako przykład można wymienić Kanadę i Stany Zjednoczone, Brazylię, Wielką Brytanię, Irlandię, Niemcy, Belgię i Francję, Republikę Południowej Afryki, Australię i Nową Zelandię. Jednak w wielu przypadkach odpowiedzi udzielano dopiero po ujawnieniu w mediach przypadków skandalicznego zachowania księży. Uważamy więc, że Konferencje Episkopatów całego świata wcześniej powinny podejmować aktywne działania. Jak to osiągnąć?

Chcąc wspomóc Kościół powszechny w podjęciu stosownych środków mających na celu kompleksowe podejście do problemu seksualnego wykorzystywania nieletnich – zarówno przez duchownych, jak i przez inne osoby działające w imieniu Kościoła – Kongregacja Nauki Wiary wydała Okólnik do Konferencji Episkopatów w sprawie opracowania wytycznych dotyczących sposobów postępowania w przypadku nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec osób niepełnoletnich, datowany na 3 maja 2011 r. Wzywa on episkopaty całego świata do odniesienia się do różnych aspektów tego problemu. Biskupi mają więc zwrócić szczególną uwagę na wszczynanie postępowania dyscyplinarnego wobec duchownych winnych takiego przestępstwa; muszą opracować standardy oceny przydatności duchownych i innych osób do sprawowania posługi w instytucjach i agencjach Kościoła; powinni nadzorować programy kierowane do rodzin i wspólnot kościelnych, aby chronić dzieci i młodzież przed nadużyciami seksualnymi w przyszłości; muszą także otoczyć ojcowską, duszpasterską opieką każdą ofiarę wykorzystywania seksualnego, która zwraca się do nich o pomoc.

http://media.wydawnictwowam.pl/pdf/64596_skrot.pdf

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 19, 2017 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
jo_tka napisał(a):
W kwestii statystyk proponuję przeczytać tutaj

Co to jest "kwestia statystyk"?

jo_tka napisał(a):
O, proszę. Kard. Levada to chyba wiarygodne źródło?

Wiarygodne źródło czego?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 19, 2017 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
jo_tka napisał(a):
Nie, nie wolno kraść.


Zatem księża (i zakonnice) - złodzieje są dla jotki powodem zgorszenia, czy nie są?

Cytuj:
Ale kłamstwo i zabójstwo to nie jest podobna skala zła.


W jaki sposób jotka mierzy taką "skalę"?

Cytuj:
Kradzież i pedofilia także nie.


Inaczej niż w pierwszym przykładzie (kłamstwo i zabójstwo) tu różnica nie jest bynajmniej oczywista. Dlatego pilaster pyta się o skalę.

Cytuj:
To jest po prostu wielkie przestępstwo. Zbrodnia dokonana na dziecku.


Podobno, jak głoszą psychole, nawet 70% dzieci, czyli większość, pada ofiarą tej zbrodni. A społeczeństwo jakoś funkcjonuje pomimo tego. Musicie się więc zdecydować, albo jest to "straszliwa zbrodnia" i jako taka nie może być powszechna, albo jest własnie powszechna i wtedy nie może być tak straszliwa. :roll:

Cytuj:
W kwestii statystyk proponuję przeczytać tutaj:


Tu nie ma nic o statystykach. Dane zebrane w ten sposób są niemiarodajne. Nie ma nawet podziału na poszczególne artykuły kodeksu karnego, nie ma zatem z czym porównać.

Np z danymi z Ministerstwa Sprawiedliwości. Skazani pełnoletni (są i skazani niepełnoletni, ale ponieważ księża i zakonnicy nigdy do tej kategorii nie należą, to pomijamy) w roku 2016

Art 197
Cytuj:
Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza
inną osobę do obcowania płciowego


- tam gdzie ofiara miała poniżej 15 lat

(owszem, jest wszystko na stronach MS nie trzeba wysyłać żadnych ankiet do sądów)

22 skazanych

Art 198
Cytuj:
Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający
z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do
rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem,
doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności
seksualnej albo do wykonania takiej czynności,


- tam gdzie ofiara miała poniżej 15 lat

7 skazanych

Art 199
Cytuj:
Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie
krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do
poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności,


- tam gdzie ofiara miała poniżej 15 lat

2 skazanych

Klasyczny "pedofilski" art 200

- 656 skazanych

Art 200a

72 skazanych

Art 201

Cytuj:
Kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego,
zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry,


- tam gdzie ofiara miała poniżej 15 lat

1 skazany

Art 202 (pornografia dziecięca)

33 skazanych

Art 203 (sutenerstwo)

1 skazany.

Jak widać jest spora różnica pomiędzy skazanymi tylko z art 200 (656 skazanych), a wszystkimi skazanymi "pedofilami" (pedofilem może zostać i matka mająca na komputerze zdjęcie gołego bobasa w kąpieli) 860 skazanych

Zatem niestety ks. Żak nie tylko nie przykłada się do swojej pracy (zamiast "wysyłać zapytania" lepiej by się z tym zwrócił do ISKK, który ma kompetentne kadry i środki żeby taki research ewentualnie przeprowadzić. Przerzucenie jak widać nie więcej niż kilku tysięcy akt spraw to jest robota dla kilku ludzi na kilka miesięcy Oprócz ISKK mogłaby to zrobić dowolna uczelnia wyższa prowadząca przedmiotowe badania ), ale swoim gwiazdorstwem i chęcią brylowania w mediach wyrządza Kościołowi konkretne szkody.

Cytuj:
Z różnych badań wynika, że w przypadku wszystkich przestępstw seksualnych istnieje spora różnica między przypadkami wykrytymi i osądzonymi a faktycznie popełnionymi.


Byc może. Ale dotyczy to tak samo księży, jak i osób świeckich.



Cytuj:
Marie Collins powiedziała, że padła ofiarą pedofilii jako trzynastoletnia dziewczynka, [...]
W wieku 47 lat zdecydowała się poinformować o swoim cierpieniu


Przez 34 lata jakoś nie cierpiała, ale po ponad trzech dekadach cierpienie nagle się uaktywniło.


Cytuj:
proboszcza swej parafii
,

Bo, jak wiadomo, to osoba najbardziej w tych kwestiach kompetentna. Nie lepiej było poinformować o tym cierpieniu fryzjera? Albo mechanika samochodowego?

Cytuj:
który jednak stwierdził, że nie widzi potrzeby złożenia doniesienia na sprawcę.


A co miał stwierdzić, skoro ewentualny czyn już dawno uległ przedawnieniu?


Cytuj:
Następnie zwróciła się do lokalnego biskupa, bez lepszych rezultatów.


jw

Cytuj:
Wyraziła oburzenie, iż ów duchowny był w istocie chroniony przez swoich przełożonych i [...] Później jednak został skazany za molestowanie innej dziewczynki


No proszę. Był chroniony, a jednak został skazany. To znaczy że był chroniony, czy nie był?

A został skazany, bo faktyczna ofiara nie czekała 34 lata, aż jej cierpienie nabierze odpowiedniej mocy, tylko swoją krzywdę zgłosiła. Nie do proboszcza, piekarza, doradcy podatkowego, ani dyrektora ZOO. Tylko tam gdzie należy - na policję.

Bo ta ofiara rzeczywiście była skrzywdzona, a nie tylko wszystko sobie po dziesiątkach lat wykonfabulowała.

Cytuj:
Materiały z sympozjum w 2012 roku zostały w Polsce opublikowane w formie książkowej. Nadal można je zakupić i zapoznać się z tematem dogłębnie.
http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,64596,Ku-uzdrowieniu-i-odnowie.htm


Czy reklama i akwizycja są dozwolone na tym forum? :roll:

Cały ten "problem pedofilii" w Kościele istnieje wyłącznie medialnie i powinien być rozwiązany w najprostszy możliwy sposób.

1. Zgłaszające się z pretensjami rzekome (ofiary faktyczne od razu udadzą się we właściwe miejsce) ofiary powinny być kierowane do najbliższego posterunku policji.

2. Księża, wobec których prokuratura, po policyjnym dochodzeniu, postawi odpowiednie zarzuty, powinni być zawieszani w swoich czynnościach, zwłaszcza tych związanych z pracą z dziećmi.

3. Księża skazani prawomocnym wyrokiem powinni być ukarani także stosownymi karami kościelnymi z wydaleniem ze stanu kapłańskiego włącznie.

4. Ewentualne roszczenia o "odszkodowanie" (o to przed wszystkim w całym tym przemyśle pedofilnym chodzi) powinny być rozpatrywane dopiero w kontekście wyroku skazującego sprawcę.

Tymczasem Kościół, zakładając z góry dobra wolę naciągaczy, wplątuje się w sieci ich kłamstw i tylko je uwiarygadnia, jak ks Żak - pozostaje wierzyć, że bezwiednie. :roll:

btw jotka nadal nie odpowiedziała na pytanie.

Ilu niewinnym osobom zgodziłaby się złamać życie i zdrowie fałszywymi oskarżeniami, żeby złapać jednego rzeczywistego pedofila?

Dziesięciu? Dwudziestu? Stu?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt wrz 19, 2017 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
1. Zgłaszające się z pretensjami rzekome (ofiary faktyczne od razu udadzą się we właściwe miejsce) ofiary powinny być kierowane do najbliższego posterunku policji.


W zasadzie, każda kuria mogłaby nawet wyznaczyć odpowiednią osobę, np jakąś miłą i sympatyczną zakonnicę, która by zgłaszające się "ofiary pedofilii" od razu odprowadzała pod właściwy adres, pilnując, żeby się nigdzie po drodze nie zgubili i nie zabłądzili i od razu kierowała do właściwego, zajmującego się sprawami pedofilii wydziału/funkcjonariuszy. Wszak chodzi o niesłychanie poważną zbrodnię! Każda minuta opóźnienia zwiększa ryzyko, że zwyrodnialcy zmolestują kolejną ofiarę! Dlatego nie ma czasu do stracenia, a policja powinna jak najszybciej poznać wszystkie możliwe szczegóły zbrodni, aby zbrodniarza zatrzymać i uniemożliwić mu dalszy proceder.

I jest pilaster przekonany, że jakoś tak szybko "ofiary" zgłaszać by się przestały. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt wrz 19, 2017 13:43
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Argumentacją a społeczeństwo jakoś funkcjonuje pomimo tego, równie dobrze można unieszkodliwić skutki obozów koncentracyjnych i łagrów.


Wt wrz 19, 2017 14:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL