Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Jakie ustrój powinna mieć Polska 
Autor Wiadomość
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Kryptowalutą kręci mafia. Czasami też zwykli aferzyści; jedna elektrogiełda bitcoina wyparowała w ciągu nocy ze wszystkimi kontami entuzjastów, mogli szukać wiatru w polu. Na kryptowalucie stał Silk Road, póki go nie zamkli Federalni. Jakieś pytania?


Pt lis 17, 2017 20:50

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Tak jak napisalem to ciekawy temat, tyle ze trzeba przed jego rozpoczeciem miec pojecie o czym sie pisze.
Jak pomysly dr Krajskiego mozna obronic we wspolczesnym swiecie ?
Caly kraj ma sie stac enklawa typu amishowego ?


So lis 18, 2017 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Ale Krajski wcale nie wymaga aby technologia stała na średniowiecznym poziomie!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2017 17:08
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Ale technologii nie zbudujesz w warsztacie przydomowym.
Ani samochodu, ani komputera, ani turbiny do elektrowni. A trzy osoby nie sfinansuja elektrowni za miliardy. Albo sieci przesylowych, zeby do odbiorcow dotrzec. Drogi nie wybuduja, chyba, ze do sasiada.
Zastanow sie sam co dzis moze wyprodukowac firma 3-4 osobowa? I na jaki rynek? Tak to mozna bylo zyc w sredniowieczu do Oswiecenia moze.
Dzis to sa mrzonki.


So lis 18, 2017 17:23
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Ej, poczekaj, Kael. Po pierwsze primo, stanem naturalnym człowieka jest nie rodzina 3-4 osobowa, tylko horda na jakieś sto dziesięć-dwadzieścia osób, czyli poniekąd rodzina, ale taka feudalna: zamek ze służbą, przybocznymi itede. Powiedzmy, jeden blok na osiedlu grodzonym.

Takie coś faktycznie może produkować i samorząd tego czeogś, no, powiedzmy że załatwia problem organizacji bloków w większe całości, jeśli przedsięwzięcie wymaga wyłożenia kapitału idącego w miliony czy miliardy. W czym siedzi diabeł? W miarach i wagach.

Nie chodzi nawet o oszustwa, tylko po prostu o to, żeby śrubki z jednego bloku pasowały do gwintów z drugiego; jeśli każdy blok produkuje własne śrubki, to to się dość szybko rozprzęgnie i cywilizację szlag trafi – przez śrubki. Tego żaden samorząd nie dopilnuje, jeśli nie będzie za tym stał aparat przymusu. W Internetach to jest zrobione w ten sposób, że są konsorcja normalizacyjne, w których zasiadają przedstawiciele uniwerków i megakorporacji. czyli że za aparat przymusu robi Bill Gates, który może zatrudnić, albo i nie.

Jak Krajskie rozwiążą ten problem, możemy dyskutować dalej. Ale Krajskie tego nie rozwiążą, bo one są intelektualisty; one się mierzą z wielkimi problemami świata, z ideami, a nie z problematyką śrubki.


So lis 18, 2017 19:05
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Wiesz ErgoProxy, ja pisze o tym samym. Moze nie tak detalicznie na poziomie srubki.

A bujajacych w chmurach teoretykow to ja unikam jak ognia. Bo tu, gdzìe ja zyje, na dole drabiny spolecznej, to ja musze rozwiazywac te konkretne problemy i te detale, ktorych wizjonerzy nie uwzglednili, bo by to im ich dalekosiezne wizje zepsulo. Dlatego zawsze pytam o detale.


So lis 18, 2017 19:39

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Zeby cokolwiek produkowac potrzebne sa kapital i srodki produkcji.
Polska w 89 miala srodki produkcji ( jakie takie ) ale nie miala kapitalu, dlatego wiekszosc przemyslu padla lub zostala rozprzedana za grosze konkurencji spoza Polski, ktora to konkurencja czesc fabryk zamknela a w czesci uruchomila wlasna produkcje. Robienie czegokolwiek nawet na poziomie zaproponowanym przez Ergo musi zakladac ze taka rozszerzona rodzina mialaby kapital, cos czego dalej we wspolczesnej Polsce trudno znalezc.
W zwiazku z tym ze zaden kraj nie jest w pelni samowystarczalny, trzeba zdobyc miedzynarodowe srodki platnicze, a do tego potrzebny jest eksport. Aby cos sprzedac zagranica to wytwory te musza byc na swiatowym poziomie, albo zdobywac klientow niskimi cenami. Ani jakoscia ani cena towary polskie nie beda mogly latwo konkurowac na swiatowym rynku, na ktorym sa obecnie Chiny czy Indie, dysponujace obecnie lepsza technologia i tansza sila robocza niz Polska.
Andy stwierdzil ze technologia wcale nie musi stac na niskim poziomie, ale powstaje pytanie skad wziasc i jak zaplacic za nowoczesne technologie, ktore w dodatku wymagaja nowoczesnych, zrobotyzowanych fabryk ?
I tu wracamy do problemu braku kapitalu na inwestycje, wiec jedyne czym sie mozemy podeprzec to kredyt, w zwiazku z czym do amishowego panstwa trzeba by wprowadzic banki z ich skladana stopa procentwa i finanse, zeby wogole ruszyc z miejsca.
Cala ta dluga dygresja ma pokazac ze pomysly p. Krajskiego to mrzonki od strony gospodarczej.


So lis 18, 2017 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
To co chce Krajski to tylko powrót do stanu naturalnego, który trwał przez wieki zanim od Oświecenia i Rewolucji Francuskiej takie siły jak masoni i marksiści nie kazali nam żyć w obłędnych warunkach.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2017 20:02
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Widzisz Andy, nawet nie wiesz skąd to się wzięło. Ja też nie wiem, bo traktatu O bogactwie narodów nie czytałem, nie znam nawet autora. Ale wiem, że coś takiego istnieje, że napisał to Anglosas i że od tego ruszyła maszyna.

Wiem tez, że przed rewolucją przemysłową ludzi umierali masowo z głodu co dwie-trzy zimy i nikt nie wypłacał rent żadnym Andym, którzy pierwsi szli do piachu, męcząc się przedtem przez miesiąc, albo i dwa. Żyjesz tylko dzięki masonom i marksistom, więc okaż im wdzięczność.


So lis 18, 2017 20:20
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Subadam, rzuć okiem na to: Civilization Starter Kit.

Nie mówię, że Krajskie nie mają racji zupełnie. Na pewno nie mają jej na dzień dzisiejszy, natomiast w miarę upływu czasu nasycenie planety technologią będzie coraz większe i jej ceny w końcu polecą na pysk. Pojęcia nie mam, czym się wtedy będzie handlowało. Prawami autorskimi?


So lis 18, 2017 20:26
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Falanstery, samodzielne, choć współpracujące pomiędzy sobą wspólnoty, których pomysł rzucono na początku XIX wieku, przed tym jak rewolucja techniczna poszła w galop, miały liczyć od kilkuset do dwóch tysięcy mieszkańców. A nikomu się wówczas nie śniło o telefonii komórkowej, helikopterach czy innych takich.

Propagator tej utopii może tego nie jest świadomy, że za każdym popularnym językiem programowania albo stoi komitet normalizacyjny, w którym są m.in. przedstawiciele zainteresowanych korporacji, albo jest to język wprost robiony przez korporację (dawniej np. Borland Pascal, dziś np. C#, VB .NET). I to idzie znacznie dalej: np. Intel, powszechnie znany z produkcji procesorów, dostarcza swój kompilator dostosowany do zastosowań HPC, wydajnych systemów obliczeniowych dużej skali, na superkomputerach, dla dwóch języków: C++ i Fortrana. I nie namówisz ich, że język napisany przez Zdzicha z Józkiem i Kaziem jest świetny i też by mu się przydało na prockach Intela wsparcie optymalizacyjne, automatyczna wektoryzacja, zrównoleglanie pętli...

Jak sobie wygooglać, bo ja wiem?, takiego Nima, to zobaczy się różnicę pomiędzy językami programowania opracowanymi i rozwijanymi jako hobby przez jakieś pojedyncze osoby, a językami zestandaryzowanymi, wspieranymi w rozwoju przez wielkie firmy.


So lis 18, 2017 20:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
ErgoProxy napisał(a):
Kryptowalutą kręci mafia.


To znaczy? Chodzi o to, że używa? O ile mi wiadomo używa też nie-kryptowalut.

ErgoProxy napisał(a):
Czasami też zwykli aferzyści; jedna elektrogiełda bitcoina wyparowała w ciągu nocy ze wszystkimi kontami entuzjastów, mogli szukać wiatru w polu.


Rzecz nieprawdopodobna! Trzeba trzymać się waluty niekrypto, wszak z nią nikt nigdy wyparować się nie poważył :-D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 18, 2017 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Jeśli chodzi o krypto to teraz za późno w inwestycje, trzeba było nakupić Bitcoinów po cenie 1 BTC = 1 USD

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2017 20:32
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
No dobra, punkt dla JedenPosta. : ))) Rzeczywiście, tutaj zasiałem moralną panikę. Po prostu zabawna sprawa przytrafiła się na ateiscie: jeden taki entuzjasta-libertarianin lansował BitCoiny, wstawił sobie nawet w stopkę, że przyjmuje w nich płatności. I wyparowało mu...


So lis 18, 2017 20:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
ErgoProxy napisał(a):
Subadam, rzuć okiem na to: Civilization Starter Kit.

Nie znałem tego linku. Brawo dla tego pana, są ludzie i ludziska, jednym zależy aby się nachapać, wysyłać miliony spamów, wykończyć kogoś chwilówkami, a taki Marcin Jakubowski robi dobrą robotę, Polak Potrafi!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2017 20:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL