Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Macierewicz jeszcze raz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Oj tam.
Tu jest inna kwestia. Są ministrowie frajerzy, którzy podają się do dymisji po samobójczej śmierci więźnia, innych nic nie wzrusza. Liczą się standardy partyjne i osobowości ministra.

Minister Macierewicz ma kilka zalet:
- opozycyjną przeszłość i, co ważniejsze, fakt, że opowiedział się PO WŁAŚCIWEJ STRONIE (bo ci inni co byli w S to są źli, bo nie poparli genialnych braci),
- umiejętność ładnego, kwiecistego mówienia o bzdurach i wymyślanych przez siebie bajeczkach, którą potrafi podnieść do rangi sztuki,
- (jeszcze na razie ma) poparcie genialnego brata, który wprawdzie ma problemy z odbieraniem sobie współpracowników i lubi gnoić najwierniejszych w trzy sekundy (albo grillować 3 miesiące, po czym elegancko zdegradować), ale z grubsza nigdy się nie myli.

A jak się pomyli co do Macierewicza, to przecież nic strasznego się nie stanie. Najważniejsze, żeby ludzie mieli swoje 500+, bo

Cytuj:
wyborcy już tak mają, że wybierają tę partię, która obiecuje im najwięcej korzyści osobistych


ale niektórzy są w stanie się poświęcić i jeść za kilka lat same ziemniaki ze smalcem (i tak wytłumaczą, że to zdrowo!), byle wcielić w życie mityczny program cela+. Trzeba najpierw wprowadzić do sądów więcej magister Przyłębskich, które wprawdzie są niezależne, ale jak prezes tupnie nogą to "ich wszystkich odwoła".

I o to chodzi. :)


Wt gru 19, 2017 18:08
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Od kiedy PSP i pogotowie są w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej?

Ech... . Jednostki wojskowe mają swoją wojskową straż pożarną (mój znajomy służył właśnie w wojskowej straży pożarnej).

Które działają na terenie jednostek wojskowych, a nie kilkanaście kilometrów od niej. W terenie wypadki, w tym lotnicze, obsługuje PSP.

Cytuj:
Mówiłam o helikopterach ratowniczych, a nie o pogotowiu.

A ja ci zacytowałem wyjaśnienie specjalisty ze "Skrzydlatej Polski": "Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8." Przegapiłaś? Chyba nie:
Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Z tego artykułu:
- Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8. Poza tym proszę pamiętać, że nie ma takiego sprzętu lotniczego, który lata w absolutnie każdych warunkach. Ktoś doszedł do wniosku, że przeprowadzając akcje przy ograniczonej widoczności, nie było sensu podrywać tych maszyn i ryzykować życiem pilotów - mówi Sobczak.

Owszem, nie ma sprzętu latającego w każdych warunkach, ale w nocy owszem, jest. Nie było buży śnieżnej, tornada czy innego kataklizmu.

O tym, czy warunki są dobre do poderwania śmigłowców decyduje dowódca jednostki, a nie Ty.

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wg. Onetu samolot znaleziono już po godzinie od wypadku.

Od kiedy Onet jest dla Ciebie źródłem? Ale ok, tylko, że ja nie mówiłam o samolocie a o pilocie odnalezionym po 3 godzinach. Gdyby był odpowiedni śmigłowiec, akcja zakończyłaby się dużo szybciej.

To już jest tylko gdybologia.

Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale najeżdżanie na Macierewicza z tego powodu, że doszło do rozbicia się MiG-a 29, ale przed wynikami śledztwa Komisji Badania Wypadków Lotniczych, to jest kpina i ewidentne szukanie kija, którym można by mu przyłożyć.

Znów odwracasz kota ogonem. Nie mówię o rozbitym samolocie, a o braku sprzętu ratowniczego, konkretnie helikopterów, które moga latać w nocy.

Gdzie wyczytałaś, że w polskiej armii nie ma takich śmigłowców?


Wt gru 19, 2017 18:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Które działają na terenie jednostek wojskowych, a nie kilkanaście kilometrów od niej. W terenie wypadki, w tym lotnicze, obsługuje PSP.

Nieprawda. Wojskowa straż pożarna wyjeżdża także do cywilnych zdarzeń. Nie wciskaj mi kitu, że działaja tylko za drutami, bo tak się składa, że jw lotnicza jest tuż obok (11 km), a kadra mieszka w moim mieście i na moim osiedlu.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/po ... em/6kt13qc Gniezno od Powidza jest w odległości 26 km.
Następna akcja: http://gniezno112.pl/wojskowa-straz-poz ... aru-zboza/
i następna: http://www.psp.wlkp.pl/?art=8675
To tylko kilka przykładów, że nie siedzą w koszarach.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
A ja ci zacytowałem wyjaśnienie specjalisty ze "Skrzydlatej Polski": "Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8." Przegapiłaś?

I co z tego, skoro w nocy nie latają?
Wojsko nie ma helikopterów na takie "okazje".
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, czy warunki są dobre do poderwania śmigłowców decyduje dowódca jednostki, a nie Ty.

A jakież to niekorzystne warunki zaistniały oprócz nocy? A gdyby nawet, to jest już odpowiedni sprzęt, który poleci w niekorzystnych warunkach, ale go nie mamy. Czyja to kompetencja, jesli nie ministra?

Cytuj:
To już jest tylko gdybologia.

Gdybologia czy nie, nie zmienia faktu, że wojsko nie posiada sprzętu do ratownictwa w nocy, a to jest w gestii ministra.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Gdzie wyczytałaś, że w polskiej armii nie ma takich śmigłowców?

W żelazku.
Cytuj:
- Do akcji poszukiwawczej nie poderwano śmigłowca, z powodu złej widoczności. Jednak należy pamiętać, że istnieją już konstrukcje, wyposażone w kamery termowizyjne i radary skanujące rzeźbę terenu, które pozwalają na działanie w tak niekorzystnych warunkach. Tyle że ich nie mamy - mówi dla money.pl Michał Likowski, ekspert wojskowy i redaktor naczelny magazynu "Raport" https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 94253.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 18:38
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen za nic nie przyzna, ze jedna z zaslug Macierewicza jest ... brak sensownych helikopterow w polskiej armii. Oczywiscie nie tylko helikopterow (chyba juz wedlug jego obietnic mialy juz latac amerykanskie), ale co ja mu bede zaslug dodawac. Niech fani szefa MON sie spreza i zbiora fakty do kupy.

Wyszkolenie kuleje, ale na karabiny dla WOT pieniadze na pewno beda.


Wt gru 19, 2017 18:49
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
mikkel, nie rozmywaj tematu. My tu zbieramy zaslugi Macierewicza dla obronnosci kraju.
Cztery strony i fani PiSu ciagle ich nie potrafia zdefiniowac.
[post mikkela przeniesiony: viewtopic.php?p=980260#p980260 M.]
Czas na wniosek, ze nie ma zadnych dobrych dla kraju powodow, zeby akurat ten pan byl na stanowisku szefa MON.
Gdyby byly, to przeciez jego zwolennicy by ich nie przemilczeli.


Wt gru 19, 2017 19:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Kael napisał(a):
Czas na wniosek, ze nie ma zadnych dobrych dla kraju powodow, zeby akurat ten pan byl na stanowisku szefa MON.
Gdyby byly, to przeciez jego zwolennicy by ich nie przemilczeli.


Dla kraju nie ma. Ale dla [grupki przypadkowych posłów w sejmie] jest cała masa. I dlatego właśnie je przemilczają. Bo wiedzą, że Polakom by się one na pewno nie spodobały... :?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt gru 19, 2017 19:25
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
pilaster napisał(a):
Dla kraju nie ma. Ale dla [grupki przypadkowych posłów w sejmie] jest cała masa. I dlatego właśnie je przemilczają. Bo wiedzą, że Polakom by się one na pewno nie spodobały... :?

Ale masz na to jakieś dowody, które nam tutaj zaprezentujesz? Bo jak nie, to przykro mi, ale powyższy post zaraz wyląduje w koszu.


Wt gru 19, 2017 19:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale masz na to jakieś dowody, które nam tutaj zaprezentujesz? Bo jak nie, to przykro mi, ale powyższy post zaraz wyląduje w koszu.

Przez najbliższy tydzień nie zaprezentuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Kael napisał(a):
My tu zbieramy zaslugi Macierewicza dla obronnosci kraju.


A wiadomo, o jaki kraj chodzi?


Wt gru 19, 2017 19:54
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Tego kraju, ktorego jest ministrem obrony.


Wt gru 19, 2017 20:21

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Kael napisał(a):
Tego kraju, ktorego jest ministrem obrony.


Aha.
Już chciałem się rozpisać o nieocenionych zasługach min. Macierewicza dla obronności.
O jego roli w neutralizowaniu wrogów i budowaniu bezpieczeństwa.
O umacnianiu przewagi wojskowej.
O wadze przeprowadzanych reform i doniosłości podejmowanych decyzji.
Przygotowałem cały esej.
Na darmo. I dobrze, że ugryzłem się język.
Nie o ten kraj chodzi...


Wt gru 19, 2017 20:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
@mikkel
Czy mógłbyś pisać prozą? Biały wiersz Ci nie wychodzi :D A poważnie, nie używaj klawisza "enter" po każdym zdaniu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Tak jest.


Wt gru 19, 2017 21:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL