Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Macierewicz jeszcze raz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Zapowiadam z gory ze zadnego plucia na rzad w tym temacie nie przewiduje. Chce poznac wasze argumenty bo uwazam ze z daleka nie wszystko moge wiedziec i oczekuje rzeczowej odpowiedzi na rzeczowe pytanie.


Śr gru 13, 2017 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, czy ktoś jest właściwą osobą na danym stanowisku decyduje opinia jego przełożonego, a nie osób na forum. Pytanie subadama jest więc skierowane do niewłaściwych ludzi: Zamiast zamieszczać je tutaj, powinien wysłać je do premiera RP. :)


Do najwłaściwszych.
To suweren jest "przełożonym" polityków. To on ich wybiera do Sejmu.
Dlatego niechże suweren odpowie na kulturalnie zadane pytania.

W ogóle nie wiem skąd pomysł na to, że tu będzie się odbywało "plucie" na rząd. Przejrzyj sobie dyskusje polityczne sprzed 2015 roku... "Przez osiem ostatnich lat" czytałam, że trzeba krytykować rząd POPSL a opozycję zostawić w spokoju, bo nie rządzi. Teraz chyba niewiele się zmieniło... :roll:


Pn gru 18, 2017 16:41
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Suweren, co chyba przegapiłaś, głosował w wyborach do Parlamentu (Sejm i Senat), a nie wyborach na premiera i ministrów. :)


Pn gru 18, 2017 16:42

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Co to szkodzi ?
Dalej ma prawo oceniac dzialanie rzadu jako calosci i rowniez dzialania poszczegolnych ministrow.
Zawezanie dzialan obywatelskich do samego aktu wybrania partii rzadzacej bez zadnego wplywu na to co ta partia pozniej robi jest typowe dla panstw"demokratycznych" o bardzo niskich standartach demokracji.
Obywatele maja prawo wplywac na zachowanie i dzialanie swojego rzadu przez swoich przedstawicieli ( poslow ), media, petycje, referenda czy wreszcie sady. Oczywiscie najwyrazniejsza miara zadowolenia obywateli z tych rzadow sa nastepne wybory.
Trzeba przyznac ze w Polsce narzedzia do wywierania wplywu na bierzace dzialania rzadu sa kiepsko rozwiniete i zabezpieczone przed sparalizowaniem ich przez wiekszosc rzadzaca, a swiadomosc obywatelska jest b. niska.


Pn gru 18, 2017 17:06
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
No to sobie oceniajcie, ale nie wymagajcie, aby inni również się w to bawili. :D


Pn gru 18, 2017 17:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Hmm, krytykują - źle, chcą znać pozytywy - nie dowiedzą się, bo "bawcie się sami". I bądź tu mądry i pisz wiersze. Skąd mają się dowiedzieć pozytywów, jeśli nie u tych, co je widzą?

No to może ja:
Rewelacja! Alternatywa dla Orlików - strzelnica w każdej gminie. Po co bez sensu biegać za piłką, jeśli można pobiegać z karabinem. Będziemy wyszkoleni i silni jak nikt na świecie: https://wiadomosci.wp.pl/strzelnica-w-k ... 469826177a
No i przy tym łączność pierwsza klasa (sprzęt) na ... trupach: https://moto.wp.pl/armia-wyda-60-mln-zl ... book_money

mogę, bo awans na pucybuta mnie nie kręci

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 18, 2017 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Ukyo napisał(a):
W ogóle nie wiem skąd pomysł na to, że tu będzie się odbywało "plucie" na rząd. Przejrzyj sobie dyskusje polityczne sprzed 2015 roku... "Przez osiem ostatnich lat" czytałam, że trzeba krytykować rząd POPSL a opozycję zostawić w spokoju, bo nie rządzi. Teraz chyba niewiele się zmieniło... :roll:

Chociaż trzeba przyznać, że akurat główny promotor zasady "trzeba krytykować rząd, a zostawić opozycję w spokoju" - Johnny99 - pozostał jej wierny. Szkoda tylko, że od dawna nie pisze na Forum :?


Pn gru 18, 2017 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Suweren, co chyba przegapiłaś, głosował w wyborach do Parlamentu (Sejm i Senat), a nie wyborach na premiera i ministrów. :)

Pragnę jedynie zauważyć, że Suweren wybiera partie / koalicje partyjne na podstawie
- obietnic
- dotychczasowych działań

W wypadku Ministerstwa Obrony była konkretna obietnica konkretnego ministra na ten stołek, i to nie jakiegoś "rezerwowego", ale szefa współ-koalicyjnej partii. Suweren przy głosowaniu mógł też ocenić dotychczasową pracę tego człowieka, który jednak zajął to stanowisko. Moim bardzo skromnym zdaniem kwestia obsadzenia tego ministerstwa była dla wielu wyborców bardziej ważna, niż kwestia obsadzenia stołka prezes rady ministrów.

Oczywiście można kontrować, że jakaś część stałego żelaznego elektoratu wiedziała, że prezes będzie i tak malowaną prezes, do wymiany przy najbliższej okazji, a "drugi Jarosław" to tylko zasłona dymna. Niemniej obietnica obsadzenia MON była, i trudno ją traktować inaczej, niż obietnicę "autorskiego rządu" Szydło, czy, dla porównania, 500+.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 9:01
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
bert04 napisał(a):
Moim bardzo skromnym zdaniem kwestia obsadzenia tego ministerstwa była dla wielu wyborców bardziej ważna, niż kwestia obsadzenia stołka prezes rady ministrów.

To Twoje zdanie. Ja sądzę, że jednak kwestia tego, kto obsadzi to stanowisko była dla większości głosujących na PiS nieistotna, bo bardziej interesowało ich to, co PiS ma zamiar zrobić dla zwykłego obywatela. :)


Wt gru 19, 2017 9:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To Twoje zdanie. Ja sądzę, że jednak kwestia tego, kto obsadzi to stanowisko była dla większości głosujących na PiS nieistotna, bo bardziej interesowało ich to, co PiS ma zamiar zrobić dla zwykłego obywatela.


Sugerujesz, że dla większości "zwykłych obywateli" ważniejsze były korzyści osobiste (500+) niż polska racja stanu, stan obronności i stosunki z sąsiadami i sojusznikami? Tak to zabrzmiało.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 11:43
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Bliższa koszula ciału...


Wt gru 19, 2017 11:49
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Czyli wyborcy dali sie zlapac na 500+ i obnizenie wieku emerytalnego (bez prawdy o zwiazanej z tym obnizce emerytur) a nie interesowala ich sprawa aborcji, "afer PO", koneksji i ukladow na stolkach, wyjasnienie Smolenska, no i sytuacja Polski w Europie i swiecie?
(i w zwiazku z tym wiara w brak takowych u PiSu)
Ciebie tez to nie interesowalo i nie interesuje?

Spada MIG przy lotnisku i 2 godziny go szukaja. Az strach sie bac.


Wt gru 19, 2017 12:03
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Kael napisał(a):
obnizenie wieku emerytalnego (bez prawdy o zwiazanej z tym obnizce emerytur)

Jak ja lubię to hasełko o obniżce wieku emerytalnego "bez prawdy o zwiazanej z tym obnizce emerytur". Ignorowanie faktu, że nie ma obowiązku przejścia na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego i jest możliwość dalszej pracy, a dzięki temu podwyższenia sobie emerytury, zawsze mnie zadziwia. :D

Cytuj:
a nie interesowala ich sprawa aborcji, "afer PO", koneksji i ukladow na stolkach, wyjasnienie Smolenska, no i sytuacja Polski w Europie i swiecie?

Rozmyślam nad przeciętnym Kowalskim.

Cytuj:
Ciebie tez to nie interesowalo i nie interesuje?

Mnie interesuje i między innymi dlatego zagłosowałem na PiS.

Cytuj:
Spada MIG przy lotnisku i 2 godziny go szukaja. Az strach sie bac.

MiG spada spory kawałek od lotniska, a jeżeli nie ma pożaru, to po ciemku jest naprawdę ciężko znaleźć miejsce katastrofy.


Wt gru 19, 2017 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Bliższa koszula ciału...


Ciekawy zwrot retoryki, przyznaję. Lepiej sugerować, że wyborcy PiS dali się przekupić za pićset złotych (pamiętam, jakie oburzenie było 2 lata temu za taki zarzut). Niż aktywnie bronić Ministra Wojny.

Może to mieć dwa powody. Pierwszy... nie napiszę, ostatnio za to osty lecą. Więc niech będzie drugi, nieco podobny. Sytuacja w polskim rządzie jest na tyle niepewna, że zwolennicy PiS (całkiem spontanicznie, bez żadnych odgórnych wskazówek) nie chcą zbyt mocno chwalić pewnych ministrów, coby potem nie trzeba było odwoływać. No bo jak na razie nie zbiera się na akcję #MuremZaMacierewiczem.

Dobra, ja upierdliwy nie jestem, jak w styczniu przejdzie ten wasz "drugi etap rekonstrukcji", to odświeży się temat. Może wtedy wyborca PiS na nowo okaże się światłym patriotą, co to najlepszego z walecznych i najwaleczniejszego z najlepszych zawsze wspierał, co to chciał zdemaskować mgliste brzozy helo-próżniowe i w zasadzie wiedział, że Gowin to tylko parawan.

Choć może, nawet jak to jest mało prawdopodobne, okaże się, że od stycznia Gowin będzie dużo lepszym Ministrem Obrony Kulturalnej, ten Narodowej, a z tym WOT-em to były ot takie tam, ćwiczenia zdrowotne. Nie było WOT, był las... i tak dalej.

Wiem wiem, pomarzyć to sobie mogę. Niemniej ciekawie jest obserwować te chwile niepewności i to wyczekiwanie na ostateczne (?) rozdanie kart.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 12:28
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
bert04 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Bliższa koszula ciału...


Ciekawy zwrot retoryki, przyznaję. Lepiej sugerować, że wyborcy PiS dali się przekupić za pićset złotych (pamiętam, jakie oburzenie było 2 lata temu za taki zarzut). Niż aktywnie bronić Ministra Wojny.

Hm... Wiesz, wyborcy już tak mają, że wybierają tę partię, która obiecuje im najwięcej korzyści osobistych, a w Polsce nie mamy "Ministra Wojny" aby go bronić.

Cytuj:
Może to mieć dwa powody. Pierwszy... nie napiszę, ostatnio za to osty lecą. Więc niech będzie drugi, nieco podobny. Sytuacja w polskim rządzie jest na tyle niepewna, że zwolennicy PiS (całkiem spontanicznie, bez żadnych odgórnych wskazówek) nie chcą zbyt mocno chwalić pewnych ministrów, coby potem nie trzeba było odwoływać. No bo jak na razie nie zbiera się na akcję #MuremZaMacierewiczem.

Zapomniałeś o trzeciej możliwości: Mają dosyć pustych przepychanek z przeciwnikami PiS. :D


Wt gru 19, 2017 12:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL