Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Macierewicz jeszcze raz 
Autor Wiadomość
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zapomniałeś o trzeciej możliwości: Mają dosyć pustych przepychanek z przeciwnikami PiS. :D

Dowód:
viewtopic.php?f=37&t=37335&p=979666#979666


Wt gru 19, 2017 12:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
MiG spada spory kawałek od lotniska, a jeżeli nie ma pożaru, to po ciemku jest naprawdę ciężko znaleźć miejsce katastrofy.

No tak, pożar widać z daleka :?
:o :shock: O czym Ty mówisz? :shock:
Samoloty mają radiostację, która sama wysyła sygnał o pozycji, to po pierwsze. Chyba, że to są już takie złomy, że nic w nich nie działa, ale takie samoloty się złomuje, a nie wysyła nimi ludzi w powietrze.
Po drugie, tam był człowiek, który mógł być nieprzytomny, a zważywszy na pogodę, mógł zamarznąć.
W dodatku pilota znalazła straż leśna, a nie wojsko. Profesjonalizm jak sie patrzy :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Hm... Wiesz, wyborcy już tak mają, że wybierają tę partię, która obiecuje im najwięcej korzyści osobistych, a w Polsce nie mamy "Ministra Wojny" aby go bronić.


Ludzie intuicyjnie wiedzą, że korzyści osobiste, jeżeli mają być długofalowe, muszą być skorelowane z korzyściami dla wspólnoty. Naukowo to się nazywa równowaga Nasha. Jeżeli tego nie robią, jeżeli, jak wynika z Twoich wypowiedzi, partia stawiająca korzyści osobiste nad dobrem wspólnym wygrywa większością absolutną w wyborach powszechnych, to atomizacja polskiego społeczeństwa jest dalej, niż myślałem. I - niezależnie od Konstytucji, Trybunałów czy innych "dyrdymałów" - jest skazana na klęskę.

PS: Mógłbym przysiąc, że o "Ministerstwie Wojny" mówił sam zainteresowany, już przed podjęciem tego w Uchu Prezesa. No ale może to tylko ploty były.

Cytuj:
Zapomniałeś o trzeciej możliwości: Mają dosyć pustych przepychanek z przeciwnikami PiS. :D


No teraz to na serio żartujesz*. Dwa lata można było, a teraz nagle macie dość? Zbieżność czasowa z działalnością pewnej "grupy rekonstrukcyjnej" całkiem przypadkowa?


(*wiem, oksymoron, nie można "żartować na serio")

++++++
Małgosiaa napisał(a):
:o :shock: O czym Ty mówisz? :shock:
Samoloty mają radiostację, które same wysyłają sygnał o pozycji, to po pierwsze. Chyba, że to są już takie złomy, że nic w nich nie działa, ale takie samoloty się złomuje, a nie wysyła nimi ludzi w powietrze.
Po drugie, tam był człowiek, który mógł być nieprzytomny, a zważywszy na pogodę, mógł zamarznąć.


Osoba bardziej wredna ode mnie mogłaby przypuszczać, że za tą katastrofą stał minister... pokoju i łagodności, który mówił pilotowi "zmieścisz się śmiało". A osoba ze skłonnością do ironii już czeka na raport badawczy o niesłyszalnych wybuchach spowodowanych przez nisko latające brzozy helowo próżniowe.

No ale dobrze, że pilot przeżył, inaczej ta ironia byłaby nie na miejscu, jak śmieszkowanie RAZ-a. Nic się nie stało, panowie nic się nie stało.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 14:42
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Tak, teraz mamy dość, bo czytanie czy słuchanie w kółko tych samych wyświechtanych pseudoargumentów może zwyczajnie zmęczyć.


Wt gru 19, 2017 14:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Pilot przeżył, bo się katapultował, ale ze złamanym stawem skokowym nie mógł przecież iść.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tak, teraz mamy dość, bo czytanie czy słuchanie w kółko tych samych wyświechtanych pseudoargumentów może zwyczajnie zmęczyć.

Ostatni wypadek (z nocy) to też pseudoargumenty?
W latach osiemdziesiątych miał miejsce podobny wypadek w mojej okolicy (w pobliżu j.w. lotnicza). Też w nocy i wojsko od razu szukało pilota. Temu akurat nic się nie stało, ale nie zostawili go na pastwę losu. Pamiętam tę katastrofę i znałam pilota (z widzenia).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tak, teraz mamy dość, bo czytanie czy słuchanie w kółko tych samych wyświechtanych pseudoargumentów może zwyczajnie zmęczyć.


Te "pseudoargumenty" dwa lata temu mogły być uznawane jeszcze za czcze obawy, przekłamania czy zwykłe ploty. Teraz macie tę przewagę, że możecie odpierać zarzuty konkretami, wynikami działań, efektami. Jakoś przy sukcesach gospodarczych Morawickiego nie zmęczyliście się, sukces goni sukces, statystyka przegania statystykę. A tu?

Dajecie wrażenie, jakbyście sami nie potrafili wykazać, jakie działania zainicjowane przez obecnego ministra przyniosły wymierne pozytywne efekty. Nie te, które przejęli i nie zdążyli (nie chcieli?) zepsuć. No bo nawet gdyby uznać za sukces (?), że "nie będziemy przepłacać za Caracale", no to teraz nie będziemy przepłacać za Patrioty... a może będziemy? Zobaczymy w styczniu.

Ale przynajmniej resort MON i podległe jemu służby wykrywają kolejnych szpiegów... w BBN. Od razu jest bezpieczniej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 15:07
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Małgosiaa napisał(a):
Ostatni wypadek (z nocy) to też pseudoargumenty?

Przepraszam, ale co ma ostatni wypadek do Ministra Obrony Narodowej? Czy to on robi przeglądy samolotów myśliwskich? Nie powiem czego można dostać, bo regulamin zabrania. Polskie MiG-i 29 nie miały żadnego wypadku od chwili wprowadzenia ich do służby w roku 1989, ale oczywiście to wina Macierewicza, że wczoraj jeden się rozbił. Może byś tak zachowała choć trochę przyzwoitości i poczekała na wyniki śledztwa przed ferowaniem wyroków?

Aha... Wojsko szukało tego pilota, ale oczywiście Tobie to musiało "umknąć" i skupiłaś się na fakcie, że znaleźli go akurat ludzie ze Straży Leśnej (bo z tego możesz ukręcić bicz na obecny rząd).


Wt gru 19, 2017 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma ostatni wypadek do Ministra Obrony Narodowej?

Akurat ten minister wałkuje sprawę pewnego wypadku samolotowego od 7 lat, więc kwestie odpowiedzialności władz za przeglądy, regulaminy i tak dalej nie powinny być mu obce.

Ale akurat koleżance nie chodziło o to, dlaczego doszło do wypadku, ale dlaczego tak długo trwało znalezienie pilota. Przy czym sam nie wiem, czy 2 godziny to dużo czy mało. Wydaje się, że wojsko - mimo, jak zakładam, najszczerszych chęci - nie miało zaplecza, żeby wystarczająco szybko dotrzeć na miejsce katastrofy. Dlatego pomogli "miejscowi". Minister nadzorujący odpowiednie służby powinien wykorzystać okazję i "zainwestować" w jakieś, nie wiem... helikoptery ratownicze?

Cytuj:
Może byś tak zachowała choć trochę przyzwoitości i poczekała na wyniki śledztwa przed ferowaniem wyroków?


Pilot przeżył, więc nie sądzę, żeby śledztwo obejmowało też akcję ratunkową. Ale może dowiemy się więcej na temat przyczyn samego wypadku.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 15:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma ostatni wypadek do Ministra Obrony Narodowej?

Ma bardzo dużo. Nie ma sprzętu ratowniczego, a to jest w gestii ministra.
Mnie nie chodzi o przyczynę wypadku (nie odwracaj kota ogonem), jak słusznie zauważył bert04, ale o to, że szukano "z buta" 3 godziny (nie 2 godziny) i to nie wojsko znalazło, a służby leśne. Śmigłowce, które ma wojsko nie nadają się do akcji w nocy, a o przetargach na nowe ani widu, ani słychu. Cóż wymagać, skoro doświadczeni dowódcy poszli do cywila, bo to "komuchy były", ministrem jest cywil, co był jeno w harcerstwie (stąd pewnie WOT), a ich miejsce zastąpiły zółtodzioby lub misiewicze.
A tu masz konkrety:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 94253.html
Cytuj:
Może byś tak zachowała choć trochę przyzwoitości i poczekała na wyniki śledztwa przed ferowaniem wyroków?

Gdybyś miał odrobinę przyzwoitości, nie przeinaczałbyś tego co napisałam, bo nie pisałam o przyczynach katastrofy. Wypadki samolotów wojskowych zdarzały się od zawsze, za czasów każdej władzy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 16:09
Zobacz profil
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
W koncu Yarpen przyzna sie za co ceni Macierewicza na obecnym stanowisku, czy dalej bedzie powolywal sie na geniusz prezesa?
Albo widac jakies pozytywy albo nie. Po dwoch latach powinieneś miec wlasne zdanie, bo (moze) za dwa lata wybory.


Wt gru 19, 2017 16:19
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma ostatni wypadek do Ministra Obrony Narodowej?

Ma bardzo dużo.

Przykro mi, ale jednak nic nie ma.

Cytuj:
Nie ma sprzętu ratowniczego, a to jest w gestii ministra.

Od kiedy PSP i pogotowie są w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej?

Cytuj:
Mnie nie chodzi o przyczynę wypadku (nie odwracaj kota ogonem), jak słusznie zauważył bert04, ale o to, że szukano "z buta" 3 godziny (nie 2 godziny) i to nie wojsko znalazło, a służby leśne.

Wg. Onetu samolot znaleziono już po godzinie od wypadku. Po drugie, jak w akcji biorą udział różne służby, to tak się może "pechowo" zdarzyć, że miejsce katastrofy odnajdzie ktoś inny, a nie wojskowi. Takie życie. :D
Przykro mi, ale najeżdżanie na Macierewicza z tego powodu, że doszło do rozbicia się MiG-a 29, ale przed wynikami śledztwa Komisji Badania Wypadków Lotniczych, to jest kpina i ewidentne szukanie kija, którym można by mu przyłożyć.

Cytuj:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa-mig-29-smiglowce-poszukiwawcze,141,0,2394253.html

Z tego artykułu:
- Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8. Poza tym proszę pamiętać, że nie ma takiego sprzętu lotniczego, który lata w absolutnie każdych warunkach. Ktoś doszedł do wniosku, że przeprowadzając akcje przy ograniczonej widoczności, nie było sensu podrywać tych maszyn i ryzykować życiem pilotów - mówi Sobczak.


Wt gru 19, 2017 17:18
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Od kiedy PSP i pogotowie są w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej?

Ech... . Jednostki wojskowe mają swoją wojskową straż pożarną (mój znajomy służył właśnie w wojskowej straży pożarnej). Mówiłam o helikopterach ratowniczych, a nie o pogotowiu. Te służby też są na wyposażeniu jednostek, zwłaszcza lotnictwa. Tak się składa, że z lotnictwem jestem związana od kilkudziesięciu lat. W artykule, który zalinkowałam, tez jest o tym mowa. Nowy sprzęt jest w gestii ministra MON i tego nie zmienisz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wg. Onetu samolot znaleziono już po godzinie od wypadku.

Od kiedy Onet jest dla Ciebie źródłem? Ale ok, tylko, że ja nie mówiłam o samolocie a o pilocie odnalezionym po 3 godzinach. Gdyby był odpowiedni śmigłowiec, akcja zakończyłaby się dużo szybciej.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale najeżdżanie na Macierewicza z tego powodu, że doszło do rozbicia się MiG-a 29, ale przed wynikami śledztwa Komisji Badania Wypadków Lotniczych, to jest kpina i ewidentne szukanie kija, którym można by mu przyłożyć.

Znów odwracasz kota ogonem. Nie mówię o rozbitym samolocie, a o braku sprzętu ratowniczego, konkretnie helikopterów, które moga latać w nocy. Nie obarczam winą Macierewicza za sam wypadek, bo tu mogło rzeczywiście brakować paliwa, za co beknie personel przygotowujący samolot do lotu, bądź coś innego niezbyt dokładnie sprawdzonego. Chociaż niekoniecznie, bo kiedy rozbił się samolot, o którym wcześniej mówiłam, wszystko technicznie było w porządku, tzn. nie znaleziono winy mechanika (na marginesie, mojego sąsiada i męża koleżanki, który miał pełne portki, chociaż był pewny, że dobrze przygotował samolot).
Nie czepiaj sie tego, czego nie powiedziałam, nie wciskaj mi w usta zarzutów, których nie postawiłam.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Z tego artykułu:
- Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8. Poza tym proszę pamiętać, że nie ma takiego sprzętu lotniczego, który lata w absolutnie każdych warunkach. Ktoś doszedł do wniosku, że przeprowadzając akcje przy ograniczonej widoczności, nie było sensu podrywać tych maszyn i ryzykować życiem pilotów - mówi Sobczak.

Owszem, nie ma sprzętu latającego w każdych warunkach, ale w nocy owszem, jest. Nie było buży śnieżnej, tornada czy innego kataklizmu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Zostawmy wypadek, jako ze wypadki sie zdarzaja, potem nastepuje wzmozenie podczas poszukiwan w wojsku "shit hits the fan" ( od razu tlumacze zeby mnie Malgosia nie kopnela - g..o uderza w wentylator ) i moga sie nawet zdarzyc takie kwiatki jak szukanie samolotu przez wiecej niz godzine gdy w wojsku wszyscy opieprzaja wszystkich i na sile szukaja winnego.
Mnie zaciekawilo co innego - z artykulu zalinkowanego przez Malgosie wynika ze Macierewicz kupil 29 Honkerow do wozenia radiostacji ( juz poprzednio kupionych ) za jakies chore 60 mln zl.
Jak to jest mozliwe ? Liczac jednego po 100 tysi to jest ledwie 3 mln zl, a na co reszta ?


Wt gru 19, 2017 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Od kiedy PSP i pogotowie są w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
- Siły powietrzne dysponują śmigłowcami ratowniczymi Sokół i Mi-8


Trochę kupy się nie trzymają te wpisy (drugi jest wycinkiem cytatu). Nie wiem, od kiedy Straż Pożarna odpowiada za ratowanie rozbitych lotników. Ale nawet gdyby, to w drugim zdaniu wspominasz o śmigłowcach ratowniczych... sił powietrznych. PSP ma własne lotnictwo? Chyyyyyba nie.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wg. Onetu samolot znaleziono już po godzinie od wypadku.


No samolot znaleziono a pilota nie znaleziono. Katapultował się, ma mniejsze gabaryty od MiG-a, nie skosił tylu drzew przy lądowaniu. I są pierwsze informacje, że radiostacji przy sobie nie miał (ale ponoć telefon zabrał ze sobą). Dobrze, że przynajmniej przytomny był. W sumie więcej szczęścia w tym nieszczęściu, niż przy paru innych katastrofach.

PS: Gdyby pilot był na pokładzie samolotu w momencie wypadku, to ratowanie jego w tej sytuacji nie miałoby sensu. Stąd i "rekordowo szybkie" znalezienie samolotu jeszcze jest daleko od uratowania pilota.

PPS: Onet podaje też, że pilota znaleziono po 3,5 godzinie. A początkowo były to dwie, a nawet 80-90 minut. No nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie między 80-90 minut a 180-210 minut jest pewna różnica.

++++++

PPPS: Lepiej już było, gdybyś Macierewicza bronił, bo przy tym samolocie to na razie... średnio jakoś.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 17:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Macierewicz jeszcze raz
bert04
Jednostki wojskowe mają swoje służby pożarnicze.
Pilot najprawdopodobniej spadł winnym miejscu niż samolot, skoro się katapultował. W wypadku, o którym mówiłam (zgasł silnik i pilot meldował, że próbuje uruchomić, że się nie da i sie katapultuje), pilot przed katapultą ustawił automatycznego pilota tak, aby nie spadł na zabudowania. Samolot rozbił sie 10 km (w linii prostej ok 7)od miejsca katapultowania pilota.
subadam napisał(a):
Zostawmy wypadek, jako ze wypadki sie zdarzaja,

Nie o wypadku mówię, bo te się zdarzają, jak najbardziej. Mówie o braku sprzętu ratowniczego, który może być uzyty w nocy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 19, 2017 17:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL