Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona
 Pytanie o panstwo prawa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
andej napisał(a):
Co najmniej dwa to dokładnie dwa lub jeden. Wyśmiewaniem wiedzy nie zdobędziesz.

No niestety, ale to Twoja wiedza kuleje i na Twoim miejscu nie przyznawałabym sie nawet do ukończenia szkoły średniej, nie wspominając o kierunkowych studiach (nieważne w jakich latach, bo matematyka się nie zmieniła w tej materii).
Co najmniej dwa, to dwa i więcej niz dwa, a nie dwa i jeden. Co najmniej, czyli nie może być mniej niż dwa. Może być więcej lub równe dwa, ale nie może być mniej niż dwa.
Jeden i dwa byłoby, gdyby było "co najwyżej dwa".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 05, 2018 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Masz rację. Cały czas myślałem o jednym, a pisałem o drugim. Moja wina. Choć tyle razy postanawiam najpierw pomyśleć, a potem pisać. To postępuję odwrotnie. Dzięki za uświadomienie. I za złośliwostkę.


Pt sty 05, 2018 16:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Nie byłoby tej złośliwostki, gdybyś nie zarzucał braku wiedzy zefciowi, jednocześnie chwaląc się swoim wykształceniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 05, 2018 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Dlatego pretensji nie mam i doceniam.
Dlatego uznając swój błąd pokajałem się.


So sty 06, 2018 8:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Dzieki ci za to.


So sty 06, 2018 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
andej napisał(a):
Ostatnim zdaniem uzurpujesz sobie prawo do stanowienia co dobre, a co złe!?


Nie, ostatnim zdaniem odrzucam retorykę, którą PiS bombarduje nas od początku kadencji - że mianowicie fakt, iż krytykujemy KONKRETNE zmiany dokonywane przez PiS oznacza, że "sprzeciwiamy się wszelkim zmianom", albo że "chcemy żeby zostało tak jak było", albo że "uważamy, że PiS nie ma prawa rządzić", albo że "twierdzimy, że legalnie wybrana władza nie ma prawa wprowadzania żadnych zmian" etc. etc. (mnóstwo już wersji tej retoryki wymyśliliście). Otóż nie. Sprzeciw wobec konkretnych zmian wprowadzanych przez PiS oznacza wyłącznie to, że sprzeciwiamy się konkretnym zmianom wprowadzanym przez PiS. Tylko tyle. Na przykład: to, że uważam pisowską reformę sądów za głupią i groźną nie oznacza, że jestem przeciwny "jakiejkolwiek" reformie sądownictwa (nie jestem bowiem przeciwny "jakiejkolwiek" reformie sądownictwa, tylko TEJ KONKRETNEJ reformie sądownictwa, którą przeprowadza PiS), albo że uważam, że PiS nie ma prawa przeprowadzić żadnych zmian w sądownictwie (uważam bowiem, że PiS ma prawo przeprowadzać zmiany w sądownictwie, jednakże tylko takie, które są zgodne z Konstytucją i prawem międzynarodowym, do którego przestrzegania zobowiązała się Polska), albo że uważam, że powinno zostać tak, jak było (uważam bowiem, że nie powinno zostać tak, jak było, ponieważ jest wiele możliwości polepszenia poprzedniego stanu rzeczy, a skoro tak, to należy je wdrażać, problem z PiS polega na tym, że jego idea reformy jest zupełnie inna, czyli nie dąży do polepszenia poprzedniego stanu rzeczy, tylko ma zupełnie inny cel, a mianowicie podporządkowanie sądownictwa PiS).

Trochę się rozpisałem, ale naprawdę mi zależy, żebyś to (wreszcie) zrozumiał.

Cytuj:
Dla mnie jest to arogancją, gdyż uważam, że każdy obywatel ma prawo do swojej oceny. I nikt nie ma prawo do uzurpowanie sobie ostatecznej.


Nie uzurpuję sobie żadnej ostatecznej. Przedstawiam cały czas swoją osobistą ocenę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 17, 2018 20:13
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Hm? A cóż takiego ten andej... łomatko.

andej napisał(a):
Ostatnim zdaniem uzurpujesz sobie prawo do stanowienia co dobre, a co złe!? Dla mnie jest to arogancją, gdyż uważam, że każdy obywatel ma prawo do swojej oceny. I nikt nie ma prawo do uzurpowanie sobie ostatecznej.

Johnny niczego sobie nie uzurpuje, bo on nie ma siły ani chęci, żeby tę uzurpację realnie przeforsować – jakkolwiek dziwne mogłoby się to wydawać andejowi, który nawykł chyba do absolutnej władzy Partii, co z takiej siłowej uzurpacji zrobiła sobie zasadę działania. Dlaczego andej nie chce teraz wrastać w cywilizowaną grę w demokrację, ale kontynuuje styl myślenia właściwy plugawej demokracji ludowej – tego nie wie nikt i tylko andej może, sam sobie zresztą, bo nie nam, szczerze na to pytanie odpowiedzieć.

Brutalniej: jak się wychodzi z Auschwitzu, to nie rozwleka się po całej wolnej Polsce reguł życia obozowego, żeby Polska stała się jednym wielkim Auschwitzem. Odwrotnie: wrasta się z powrotem w reguły wolnej Polski, Auschwitz zostawiając za sobą.

andej napisał(a):
W ustroju demokratycznym porównuje się ilość zwolenników każdej z opcji. I tam gdzie większość uznała, że coś jest dobre, tam żadna mniejsza grupa, choćby najbogatsza, nie może stanowić inaczej. Może się nie zgadzać, może protestować, ale nie ma prawa do zadecydowania, że coś jest złe dla wszystkich.

W ustroju demokratycznym, proszę andeja, większość bierze na siebie odpowiedzialność za państwo i zarządza nim tak, żeby tej odpowiedzialności sprostać; i jeśli w tym celu konieczne jest wzięcie pod uwagę głosu mniejszości, to odpowiedzialna większość tak właśnie czyni. Tak się to odbywa w krajach tzw. cywilizowanych, ale u nas króluje POPiS, który (PO konkretnie) wprowadził niepisaną: regułę przegraliście wybory, to mordy w kubeł; wygracie następne, to se porządzicie podług chęci. Jest to reguła skandaliczna i skandalem jest, że PiS się do niej stosuje i ją wiernie wdraża w życie.

andej napisał(a):
Jeśli nie lubisz herbaty, nie masz prawa powiedzieć, że jest zła. Możesz powiedzieć, że dla Ciebie jest zła, albo że jej nie lubisz.

To jest, proszę andeja, dokładnie, ale to dokładnie ta zasada, na jakiej działa politpoprawność. Politpoprawność jest zła.


Cz sty 18, 2018 0:23
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Cytuj:
Trochę się rozpisałem, ale naprawdę mi zależy, żebyś to (wreszcie) zrozumiał.

Co mentor tego forum podsumowuje choć wątpię czy to do ciebie dotrze.


Cz sty 18, 2018 8:45
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
ErgoProxy napisał(a):
andej napisał(a):
Jeśli nie lubisz herbaty, nie masz prawa powiedzieć, że jest zła. Możesz powiedzieć, że dla Ciebie jest zła, albo że jej nie lubisz.
To jest, proszę andeja, dokładnie, ale to dokładnie ta zasada, na jakiej działa politpoprawność. Politpoprawność jest zła.
Czy to znaczy, że jeśli @ErgoProxy wygłasza jakikolwiek osąd, należy sobie w myśli dodawać wg @ErgoProxy i tak też się do niego ustosunkowywać?

Przykład:
    Wg @ErgoProxy politpoprawność jest zła.


Cz sty 18, 2018 12:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Najnowszy sędzia Trybunału Konstytucyjnego od 2010 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
Im się nawet udawać nie chce...


Cz sty 18, 2018 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
A po co maja udawac ?
Przeciez ten kto tworzyl TK tez nie watpil ze sedziowie w nim zasiadajacy beda mieli takie czy inne poglady polityczne i jak sadze dlatego kadencje sedziow TK trwaja 9 lat, a wiekszosci politykow krocej, tak zeby sedziowie wybierani przez kolejne partie tworzyli zawsze nie calosc a tylko czesc TK.
To tylko manewry PiS przy ustawie o TK i dzialania Ziobry ( zawieszenie 3 sedziow bzdurnym zarzutem o nieprawidlowa procedure wyborcza ) spowodowaly to ze TK jest obecnie w przewazajacej czesci pisowski.


Cz sty 18, 2018 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
A tak przy okazji chcialbym podlinkowac strone tlumaczaca te manewry PiS i rozne inne drobne ale wazne rzeczy powodujace ze panstwo uwaza sie za demokracje parlamentarna lub nie :

http://www.szynalski.com/pub/kryzys-kon ... asadnienie


Cz sty 18, 2018 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Ukyo - przecież oni nawet nie powinni udawać przy takim elektoracie jaki mają. Czyli tym spod tytułu "za komuny było lepiej". Do pełnego szczęścia brakuje tylko obowiązkowej służby wojskowej i rozwiązania problemu emigracji przez zamknięcie granic. Wtedy neobolszewicy będą mieli jak w raju


Cz sty 18, 2018 20:19
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Gdy tylko posłowie wyrzuceni z PO i Nowoczesnej za nielojalność doszlusują kolejno do PiS, zmianie ulegnie także Konstytucja...


Pt sty 19, 2018 0:05
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Blaszak napisał(a):
Czy to znaczy, że jeśli @ErgoProxy wygłasza jakikolwiek osąd, należy sobie w myśli dodawać wg @ErgoProxy i tak też się do niego ustosunkowywać?

A czy Blaszak uważa ErgoProxy za Pana Boga, anioła przychodzącego od Pana Boga, świętego Pańskiego obcującego, ogólnie kogoś, kto zna prawdę obiektywną i to na wylot?


Pt sty 19, 2018 7:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL