Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Służba zdrowia i ZUS wali się w Polsce od kiedy pamiętam. I podejrzewam, że zarówno Służba zdrowia jak i ZUS mnie przeżyją, a zamierzam żyć dłużej niż 2 lata ;)

Obyś żył jeszcze i z 50 lat, miałbyś szansę dożyć, do zabiegów wyznaczonych np na 2032r.....co Boże spraw, abyś nie musiał korzystać żadnych zabiegów.
Odnośnie prywatnych ubezpieczeń - otóż koleżanka poinformowała mnie, że tego rodzaju ubezpieczenie sprawia, że wszelkie badania zalecone przez lekarzy tejże prywatnej sieci przychodni, których oni nie wykonują, musi wykonywać w przychodni/szpitalu mających kontrakt z NFZ i opłacać sobie sama.


Śr sty 10, 2018 12:15

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Alus napisał(a):
(...) co Boże spraw, abyś nie musiał korzystać żadnych zabiegów.

Dzięki i wzajemnie :)


Śr sty 10, 2018 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
Miałem mozliwość przekonać się na własnej bliskiej rodzinie jak działa słuzba zdrowia w Anglii...:)

Napiszę skrótowo...mozna na własnej działalności płacic tygodniowo cos ok 2,80 funta ubezpieczenia!
ale dokładnie ma się za to wizyte u lekarza? raczej praktykujacego, który co najwyżej przepisuje na wszytko witamine c.
Tam nie ma zadnych kolejek, bo nikt nikogo nigdzie nie kieruje!
Kobieta w ciazy ma JEDNO USG za darmo, a juz wszystkie wizyty, badania musi sobie oplacac.
Z mojej rodziny wszystkie badania robiła...w Polsce :)
Chorobowego nie ma za te pieniadze, nie ma renty, nie ma emerytury :) tzn chyba jakas socjalna.Zeby z głodu nie umrzec, na ulicy.
Powyzej 5 tys funtów juz jest 11% z dochodu, plus tak jak u nas doplaca pracodawca.
Tutaj juz jest chorobowe, i wszystkie te co u nas swiadczenia.
Ale...dalej zabiegi, wizyty u specjalistów badania, sa odpłatne czesciowo, i przyslugujace raz na jakis czas. Nie tak jak u nas ile kto chce. Pierwsze wizyty sa platne, symbolicznie ale jednak.
Moim zdaniem mamy strasznie rozbuchany ten system. Wszystko darmo.

Wprowadzenie np oplaty 10 zł za pierwsza wizytę u lekarza rodzinnego, zapewne by zmniejszyło kolejki.

Nie wiem czy mieszkam w jakims miescie szczesliwosci w sluzbie zdrowia, ale nigdy nie mialem problemów z jakimś dlugim oczekiwaniem u lekarzy czy specjalistów, góra 1 miesiac. Mam dzieci, wiec juz byłem u kazdego specjalisty /przesada, ale wielu/, jeszcze maja rózne fanaberie, np sportowe :)
Oczywiscie korzystam takze z odplatnosci, ale nawet raz na jakis czas wizyta u specjalisty 150-200 zł, to nie jakiś straszny dramat, a zawsze lepiej u dwóch lekarzy sprawdzić.


Śr sty 10, 2018 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Po co jest 500+ ?
kosiarz1 napisał(a):
Napiszę skrótowo...mozna na własnej działalności płacic tygodniowo cos ok 2,80 funta ubezpieczenia!


"Własna działalność" to przecież taki brytyjski odpowiednik śmieciówek, pseudo-samozatrudnienie. Nie wiem, ile w Polsce płaci się wtedy ubezpieczenia, ale wydaje się, że porównujesz to do prac na etacie, w których odprowadza się ZUS-owe składki.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 10, 2018 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
Cytuj:
"Własna działalność" to przecież taki brytyjski odpowiednik śmieciówek, pseudo-samozatrudnienie. Nie wiem, ile w Polsce płaci się wtedy ubezpieczenia, ale wydaje się, że porównujesz to do prac na etacie, w których odprowadza się ZUS-owe składki.


Tak, ale jednak istnieje. U nas kazdy czy na samozatrudnieniu, czy mały sklepik czy kiosk, czy usłaga, fryzjer itp, musi placic cos ok 1200 zł m-c. Tam jest cos zwiekszone dopiero od 5 tys funtów rocznie dochodu.
Ulga jest pierwsze dwa lata, ok 500 zł m-c w Polsce

Uwazam, że powinno sie stworzyc taki zus "socjalny" z socjalna emerytura, i z podstawowa opieka zdrowotną, dla malych jednoosobowych firm i malym dochodem.


Śr sty 10, 2018 14:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):

Akurat wpadło mi w oko parę liczb na powyższy temat:

I to jest to, o czym mówiłam od początku. Bezrobocie spada mimo 500+, bo kobiety, które rezygnują z pracy nie rejestrują sie jako bezrobotne, a te zarejestrowane też nie widzą sensu "odhaczania się" w UP, bo już pracy nie szukają.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 10, 2018 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Po co jest 500+ ?
W mojej prowincji ( Ontario, Kanada ) bedac "na samozatrudnieniu" za lekarza i lekarza specjaliste nie place jako ze jestem objety zdrowotnym planem prowincjonalnym, place natomiast za lekarstwa i dentyste.
Po przejsciu na emeryture odpadla mi rowniez odplatnosc za lekarstwa, tyle ze musze zaplacic $100 rocznie oplaty wlasnej uzaleznionej od dochodu, zamozni placa zdecydowanie wiecej.
Oczywiscie nie wszystkie zabiegi i lekarstwa objete sa planem, tak ze jesli kogos stac i chce szybko, to jedzie do Stanow. Dentysta niestety zostal i jako ze zonie wlasnie szykuje sie implant to zabulimy za niego i to sporo.


Śr sty 10, 2018 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Małgosiaa napisał(a):
I to jest to, o czym mówiłam od początku. Bezrobocie spada mimo 500+, bo kobiety, które rezygnują z pracy nie rejestrują sie jako bezrobotne, a te zarejestrowane też nie widzą sensu "odhaczania się" w UP, bo już pracy nie szukają.


Pewnie jakiś wpływ ten czynnik również ma, ale z pewnością nie jest decydujący dla spadku bezrobocia. Polecam np. statystyki GUS odnośnie zatrudnienia za I-III kwartał 2017:
Cytuj:
Liczba pracujących 1 według stanu na 30 września br. wyniosła 9203,6 tys. osób i była wyższa niż przed rokiem o 3,4%. Udział pracujących w sektorze prywatnym zwiększył się w stosunku do ub. roku i wyniósł 67,3% (przed rokiem 66,4%).
Przeciętne zatrudnienie w okresie trzech kwartałów br. wyniosło 8736,0 tys. osób i było o 3,3% wyższe niż przed rokiem (odpowiednio w ub. roku wzrost o 2,4%).


Cz sty 11, 2018 9:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ok, tylko że ten przyrost zatrudnienia to wpływ Ukraińców, Białorusinów i innych, a nie rodzimej siły roboczej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 11, 2018 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Małgosiaa napisał(a):
Ok, tylko że ten przyrost zatrudnienia to wpływ Ukraińców, Białorusinów i innych, a nie rodzimej siły roboczej.

Wpływ obcokrajowców na przyrost zatrudnienia jest istotny, ale nie widzę podstaw do stwierdzenia, że wyłączny.

Na podstawie danych GUS liczba miejsc pracy wzrosła do 30 września 2017 o ok. 300 tyś (z 8.900 do 9200). Natomiast wg. szacunkowych danych:
Cytuj:
Na koniec 2017 r. wg szacunkowych danych pracodawcom zostało wydanych przez wojewodów ok. 250 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców ze wszystkich państw trzecich (spoza UE).

Zakładając, że tempo wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców było stałe w całym 2017, to do końca III kwartału mielibyśmy ich ok. 187,5 tyś. Zostaje więc ok. 112,5 tyś dla rodzimej siły roboczej.


Cz sty 11, 2018 10:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
PiS zapewniał, że pieniędzy na 500+ nie zabraknie w budżecie. A jednak budżet nie wytrzymuje:
Cytuj:
Europosłowie PiS chcą, by Unia Europejska współfinansowała sztandarowy program tej partii, czyli "Rodzinę 500+". W liście do przewodniczącego KE piszą, że program obciąża krajowy budżet, a UE może pokazać, że "rzeczywiście popiera programy prorodzinne".[...]
Odpowiedź jest jednak ogólnikowa. Komisarz wskazała, że "ważne jest inwestowanie w programy społeczne, które są odpowiednie, zrównoważone i efektywne", konkretnej deklaracji nie złożyła. Redakcja gazety nie uzyskała jej też w Komisji Europejskiej ani jej polskim przedstawicielstwie.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 12, 2018 6:09
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
W tym tekście nic nie ma o tym, że budżet nie wytrzymuje.


Pt sty 12, 2018 7:36
Post Re: Po co jest 500+ ?
To po co zebrac we wrogiej nam Unii o dofinansowanie? Nie wstyd honorowym pisowcom wyciagac pieniadze cudzym podatnikom z kieszeni? Orzeciez mamy nadwyzki z wlasnego VATu.


Pt sty 12, 2018 7:44
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Ok, tylko że ten przyrost zatrudnienia to wpływ Ukraińców, Białorusinów i innych, a nie rodzimej siły roboczej.

Wpływ obcokrajowców na przyrost zatrudnienia jest istotny, ale nie widzę podstaw do stwierdzenia, że wyłączny.

Na podstawie danych GUS liczba miejsc pracy wzrosła do 30 września 2017 o ok. 300 tyś (z 8.900 do 9200). Natomiast wg. szacunkowych danych:
Cytuj:
Na koniec 2017 r. wg szacunkowych danych pracodawcom zostało wydanych przez wojewodów ok. 250 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców ze wszystkich państw trzecich (spoza UE).

Zakładając, że tempo wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców było stałe w całym 2017, to do końca III kwartału mielibyśmy ich ok. 187,5 tyś. Zostaje więc ok. 112,5 tyś dla rodzimej siły roboczej.

Patrząc na rubrykę "dynamika wynagrodzeń" od 2010 do 2017r, można śmiało powiedzieć ale to już było, żadnych rewelacji w porównaniu z poprzednimi latami przed dobrą zmianą.


Pt sty 12, 2018 8:43

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Alus napisał(a):
Patrząc na rubrykę "dynamika wynagrodzeń" od 2010 do 2017r, można śmiało powiedzieć ale to już było, żadnych rewelacji w porównaniu z poprzednimi latami przed dobrą zmianą.

Ano, nominalny wzrost wynagrodzeń wygląda ładnie, ale po uwzględnieniu inflacji rewelacji (z punktu widzenia pracownika) nie ma. Co nie zmienia faktu, że ekonomiści lubią taką sytuację (ok. 2% inflacji) i twierdzą, że jest korzystna dla gospodarki.


Pt sty 12, 2018 9:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL