Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
mikkel napisał(a):
W aspekcie demograficznym "500+" jawi się jako jedna wielka porażka.

Czytałam kiedyś obszerny reportaż o 500+ jego skutkach w kilku małych miejscowościach w ubogim rejonie woj. świętokrzyskiego.
Wszyscy rozmówcy (matki, ojcowie) rodzin z 4 lub więcej dzieci. Zachwycenie 500+, bo długo szybciej sie spłaci, mieszkanie wyremontuje, poprawi ilość i jakość wyżywienia, cichy kupi w sklepie (nie tylko w lumpexie), dzieci wysle na wycieczkę.....etc.
Ale z pośród 23-25 rozmówców, żadna nie przewidywała zwiększenia dzietności. Zdecydowana większość traktuje 500+ jako nietrwały bonus....na pewno kiedyś go zabiorą, lub sie skończy.
Polacy jednak są pragmatyczni - dają to biorą, ale nie traktują darowizny jako stałego fundamentu własnej egzystencji.


So sty 20, 2018 12:49

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
Małgosiaa napisał(a):
Na przykładzie mojej wiejskiej szkoły (zespół szkolno-przedszkolny):
od 2014 r funkcjonowały 3 oddziały przedszkolne (3-4 - latki, 5- latki i 6-latki). W ubiegłym roku zlikwidowano najmłodszą grupę, bo .... nie ma pieniędzy, a chętnych dzieci było więcej niż na jedną grupę. Tak wygląda polityka prorodzinna PiS.


Takie działanie można oceniać nie tylko w aspekcie polityki prorodzinnej. Ma ono dużo szersze oddziaływanie. PiS dokonał kilku posunięć, które w skrócie można zakwalifikować jako antyedukacyjne. Tak jak gdyby edukacja dzieci i młodzieży była czymś złym, niebezpiecznym, a w najlepszym razie zbędnym.
Jaki będzie los narodu, który swoje najmłodsze pokolenie odsuwa od nauki i zniechęca do edukacji?
I to w sytuacji gdy wszystkie inne narody idą akurat w przeciwnym kierunku - stawiają na wiedzę.
Komu i po co zależy na hodowaniu ciemnego ludu.?
Czyż nie tym samym, którzy mówią, że ciemny lud wszystko kupi?
Stworzono program, który w efekcie prowadzi do rozpijania społeczeństwa. A nie ma kto zadbać o edukacyjny start chętnych do nauki dzieci - nie ma na to pieniędzy.
Jak określić takie działania i taką politykę?


So sty 20, 2018 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
Alus napisał(a):
Czytałam kiedyś obszerny reportaż o 500+ jego skutkach w kilku małych miejscowościach w ubogim rejonie woj. świętokrzyskiego.
Wszyscy rozmówcy (matki, ojcowie) rodzin z 4 lub więcej dzieci. Zachwycenie 500+, bo długo szybciej sie spłaci, mieszkanie wyremontuje, poprawi ilość i jakość wyżywienia, cichy kupi w sklepie (nie tylko w lumpexie), dzieci wysle na wycieczkę.....etc.
Ale z pośród 23-25 rozmówców, żadna nie przewidywała zwiększenia dzietności. Zdecydowana większość traktuje 500+ jako nietrwały bonus....na pewno kiedyś go zabiorą, lub sie skończy.
Polacy jednak są pragmatyczni - dają to biorą, ale nie traktują darowizny jako stałego fundamentu własnej egzystencji.


Zachwyt tych rodziców kojarzy mi się z radością rozkapryszonego dziecka, które dostaje cukierka. I ten cukierek jest antidotum na chwilowo zły humor.
Może i Polacy są pragmatyczni, ale czy są mądrzy?
Skoro nie rozumieją konsekwencji manipulacji, której zostają poddani.
Reżim karmi ich cukierkami, a oni nie myślą o zepsutych zębach, niedostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin czy po prostu o utrwalaniu złego nawyku. Ani o żadnych innych konsekwencjach.
Cieszy ich doraźna słodycz programu "500+".
Kosztami, które będzie trzeba ponieść za bezmyślne rozdawnictwo i demoralizację nie zaprzątają sobie głowy.


So sty 20, 2018 13:08
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Jednym z problemow rzadow PiS jest to, ze interesuja ich tylko dorazne (wlasne) korzysci. I to jest glowny motor ich wszelkich dzialan. Jesli korzyscia dla nich (kupia sobie glosy Kosciola, a przynajmniej zamkna mu usta), bedzie zakaz aborcji eugenicznej, to jej zabronia. Ale zniesienie powodow aborcji eugenicznej ich nie interesuje: rozbudowa hospicjow prenatalnych, dostepu do specjalistow, sprzetu, rehabilitacji itp.

Mysle, ze podobnie bedzie z 500+. Kiedy kasy nie starczy, beda probowac zwijac ten interes pod tytulem, ze nie zwiekszyl dzietnosci. Ale wtedy Narod moze ich zmiesc. Dla chleba i igrzysk nie takie rzady upadaly.

Co zostanie? Katastrofa.


So sty 20, 2018 13:17
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Mysle, ze podobnie bedzie z 500+. Kiedy kasy nie starczy, beda probowac zwijac ten interes pod tytulem, ze nie zwiekszyl dzietnosci.

To stanowiłoby przyznanie się do porażki, jedynym wyjściem bedzie "udowodnienie", że to wina Tuska.


So sty 20, 2018 13:50
Post Re: Po co jest 500+ ?
mikkel napisał(a):
Chyba, że Partia jakiś taki plan przeciwdziałania depopulacji Polski usilnie tworzy i opracowuje, a ja po prostu o niczym nie wiem.
Oczywiście że ma plan i jest w trakcie realizacji - kobiety będą rodzić nieuleczalnie chore dzieci, a statystyki się podniosą.


So sty 20, 2018 14:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
Blaszak napisał(a):
Powinno być:
      rok 2017 - przyrost naturalny - 1,3 - rząd PiS (500+) [3]

Dane są bezlitosne dla rządów PiS. Przyrost naturalny spada zamiast rosnąć!

Możesz wkleić dane?
Bo arkusz D, na który się powołujesz (dane roczne) podaje ostatnie dane roczne za 2015, a dane miesięczne (niby za pierwsze 7 m-cy) podaje jako ostatnie dane - za czerwiec = 0,0

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 20, 2018 17:27
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Jednym z problemow rzadow PiS jest to, ze interesuja ich tylko dorazne (wlasne) korzysci. I to jest glowny motor ich wszelkich dzialan. Jesli korzyscia dla nich (kupia sobie glosy Kosciola, a przynajmniej zamkna mu usta), bedzie zakaz aborcji eugenicznej, to jej zabronia. Ale zniesienie powodow aborcji eugenicznej ich nie interesuje: rozbudowa hospicjow prenatalnych, dostepu do specjalistow, sprzetu, rehabilitacji itp.

Mysle, ze podobnie bedzie z 500+. Kiedy kasy nie starczy, beda probowac zwijac ten interes pod tytulem, ze nie zwiekszyl dzietnosci. Ale wtedy Narod moze ich zmiesc. Dla chleba i igrzysk nie takie rzady upadaly.

Co zostanie? Katastrofa.

uwielbiam proroctwa na tym forum...
Widzę godnych naśladowców Michnika i jego proroctwa o pijanej zakonnicy w ciąży. Nawet nie wecie jakie to zabawne.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 20, 2018 17:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Po co jest 500+ ?
A nie byl to drogi moderatorze wlasnie zlamanie Regulaminu § II/4?
Cytuj:
Na forum zabrania się:
wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych, ośmieszających lub poniżających;
(...)
- trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej


Nic w temacie i tylko luzne uwagi ad personam.
Widac kompletny brak rzeczowych argumentow.

I to jest wlasnie tragedia Polski, ze fakty do wyznawcow nie przemawiaja. Zadne. Tylko propaganda z jednej strony jest dla wileu ludzi godna wiary.
Ale rzeczywistosc nie wierzy w propagande i faktow pominac sie nie da.
Skonczy sie kasa, skonczy sie zabawa. A rozbity kraj zostanie.


So sty 20, 2018 17:56

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Po co jest 500+ ?
Nie

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So sty 20, 2018 19:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Po co jest 500+ ?
mikkel napisał(a):
doszło jedynie do wzrostu zakupów wódki oraz spadku zakupów książek

Nie rozumiem, dlaczego tak piszesz, skoro lista wzrostu zakupów zawierała wiele różnych produktów i alkohol na pewno nie był w czołówce.

A Ty tutaj twierdzisz, że większość polskich rodzin każdy dodatkowy grosz wydaje w całości na wódkę i nic innego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 20, 2018 19:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Nic w temacie i tylko luzne uwagi ad personam.
Widac kompletny brak rzeczowych argumentow.

Sorry, Kael, jakie mogą być rzeczowe argumenty wobec wygłaszanych w tym dziale, co chwilę i zawsze przez te same osoby, kasandrycznych proroctw?
Mogę tylko powtórzyć za Tobą:
Cytuj:
I to jest wlasnie tragedia Polski, ze fakty do wyznawcow nie przemawiaja. Zadne

;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 20, 2018 19:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Po co jest 500+ ?
medieval_man napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Powinno być:
      rok 2017 - przyrost naturalny - 1,3 - rząd PiS (500+) [3]

Dane są bezlitosne dla rządów PiS. Przyrost naturalny spada zamiast rosnąć!

Możesz wkleić dane?
Bo arkusz D, na który się powołujesz (dane roczne) podaje ostatnie dane roczne za 2015, a dane miesięczne (niby za pierwsze 7 m-cy) podaje jako ostatnie dane - za czerwiec = 0,0
Widząc jak cytujesz mam chyba prawo odnosić wrażenie, że w ogóle nie rozumiesz tego, co napisałem.

Kwestionowane przez ciebie dane nie są poparte przez arkusz D, bo w skoroszycie na który się powołuję w ogóle nie ma arkusza D. Skoroszyt ten, do którego odnośnik jest wymieniony w przypisie nr 2, zawiera natomiast arkusz C o tytule "1.2.3 PRZYROST NATURALNY (na 1000 ludności)" i opiewa na dane z kolejnych miesięcy lat 2014-2017, przy czym rok 2017 jest reprezentowany przez pierwsze siedem miesięcy, co zresztą zaznaczyłem w odnośniku nr 3.

Dane z tego ostatniego roku są następujące:
    styczeń ....- 3,2
    luty .........- 1,9
    marzec ....- 0,1
    kwiecień ..b.d. (brak danych)
    maj ........b.d.
    czerwiec ..+0,0
    lipiec .......b.d

Pozwala to na wyciągnięcie średniej z miesięcy (czterech), których dane są zamieszczone:
    (-3,2-1,9-0,1+0,0)/4=-1,3

Mam nadzieję, że to wystarczy


So sty 20, 2018 20:17

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
Soul33 napisał(a):
mikkel napisał(a):
doszło jedynie do wzrostu zakupów wódki oraz spadku zakupów książek

Nie rozumiem, dlaczego tak piszesz, skoro lista wzrostu zakupów zawierała wiele różnych produktów i alkohol na pewno nie był w czołówce.

A Ty tutaj twierdzisz, że większość polskich rodzin każdy dodatkowy grosz wydaje w całości na wódkę i nic innego.


Wyrwałeś fragment zdania z kontekstu.
W tym zdaniu określenie "jedynie" nie odnosi się przecież do listy produktów, która była tu zresztą już kilkakrotnie przedstawiana i trudno całą ją kolejny raz przywoływać, ale spełnią rolę partykuły komunikującej. Stąd też i wniosek zawarty w drugim zdaniu jest nieprawdziwy.
Ja wymieniam tylko te grupy towarów, które mają znaczenie z punktu widzenia uzasadnienia demoralizującego i antywychowawczego wpływu programu "500+" na społeczeństwo, co jest moją tezą.
Wzrost wydatków na sprzęt AGD albo odzież jest w tym kontekście neutralny. Jednak wzrostu wydatków na wódkę przy jednoczesnym spadku zakupów książek nie powinno się - moim zdaniem - pozostawiać bez komentarza i przechodzić nad tym do porządku dziennego.


So sty 20, 2018 20:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
Blaszak napisał(a):
Widząc jak cytujesz mam chyba prawo odnosić wrażenie, że w ogóle nie rozumiesz tego, co napisałem.

Kwestionowane przez ciebie dane nie są poparte przez arkusz D, bo w skoroszycie na który się powołuję w ogóle nie ma arkusza D. Skoroszyt ten, do którego odnośnik jest wymieniony w przypisie nr 2, zawiera natomiast arkusz C o tytule "1.2.3 PRZYROST NATURALNY (na 1000 ludności)" i opiewa na dane z kolejnych miesięcy lat 2014-2017, przy czym rok 2017 jest reprezentowany przez pierwsze siedem miesięcy, co zresztą zaznaczyłem w odnośniku nr 3.

Dane z tego ostatniego roku są następujące:
    styczeń ....- 3,2
    luty .........- 1,9
    marzec ....- 0,1
    kwiecień ..b.d. (brak danych)
    maj ........b.d.
    czerwiec ..+0,0
    lipiec .......b.d

Pozwala to na wyciągnięcie średniej z miesięcy (czterech), których dane są zamieszczone:
    (-3,2-1,9-0,1+0,0)/4=-1,3

Mam nadzieję, że to wystarczy

yyyyy.... a to się tak faktycznie liczy?
Przez wyciąganie średniej?
I to jeszcze z niepełnych danych?
Skoro nie ma danych za kwiecień i maj?
Nie mówiąc o braku danych od lipca?
Czy wskaźniki są "miesiąc do poprzedniego miesiąca" czy "w stosunku rocznym - do tego samego miesiąca w poprzedzającym roku"?
Jest to gdzieś podane?
Chętnie się dowiem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 20, 2018 20:53
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL