Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
mikkel napisał(a):
Pal sześć jaka to kwota.
Istotą rzeczy jest to, że państwo więcej zabiera niż daje. Choć plus w nazwie przewrotnie sugeruje co innego.
W istocie jest to program "-", .

Co za bzdura!
Widocznie krytyków PiS ten program kłuje w oczy.
Nawet jednego rzeczowego argumentu przeciwko tylko zaklinanie rzeczywistości.
Rozczarowujecie mnie.

Beneficjenci 500+ otrzymują 500 zł na każde drugie dziecko.
Nikt im niczego nie zabiera.
To fakt, że państwo bierze te pieniądze z podatków i innych wpływów budżetowych.
Wygląda to tak, że z naszych wspólnych podatków, zamiast wydawać pieniądze na zwracanie VAT rożnym mafiosom, dajemy (tak, my wszyscy. I mikkel i Alus też są tak szczodrzy) je ludziom posiadającym dzieci i w ten sposób poprzez impuls popytowy napędzamy gospodarkę.
Same korzyści.
I to was boli.
Żal mi was i waszych kompleksów.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lut 15, 2018 16:18
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Zasiłki rodzinne dolicza do pensji już zatrudniona księgowa w zakładzie pracy czy UP.

Czyli jednak zasiłki :evil:

Tak to się nazywa od wieków, ale nie o nazwę chodzi. A czymże innym jest 500+, w dodatku powodujące zwalnianie się z pracy nawet tatusiów?

@medieval_man
Ja nie mam nic przeciwko 500+, ale nie w takiej formie. Ty nazywasz to programem, ja rozdawnictwem utwierdzającym nierobów w przekonaniu, że nie warto pracować. Znacznie rozsądniejszym byłoby owe 500 zł do pensji dla pracujących, o czym piszę od dawna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 15, 2018 16:19
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
medieval_man napisał(a):
mikkel napisał(a):
Pal sześć jaka to kwota.
Istotą rzeczy jest to, że państwo więcej zabiera niż daje. Choć plus w nazwie przewrotnie sugeruje co innego.
W istocie jest to program "-", .

Co za bzdura!
Widocznie krytyków PiS ten program kłuje w oczy.
Nawet jednego rzeczowego argumentu przeciwko tylko zaklinanie rzeczywistości.
Rozczarowujecie mnie.

Beneficjenci 500+ otrzymują 500 zł na każde drugie dziecko.
Nikt im niczego nie zabiera.
To fakt, że państwo bierze te pieniądze z podatków i innych wpływów budżetowych.
Wygląda to tak, że z naszych wspólnych podatków, zamiast wydawać pieniądze na zwracanie VAT rożnym mafiosom, dajemy (tak, my wszyscy. I mikkel i Alus też są tak szczodrzy) je ludziom posiadającym dzieci i w ten sposób poprzez impuls popytowy napędzamy gospodarkę.
Same korzyści.
I to was boli.
Żal mi was i waszych kompleksów.


Owszem, program przynosi korzyści- np. rodzice mogą zapłacić dzieciom za wycieczkę szkolną.
Mnie kłuje co innego- rząd rozdaje po kilkaset zł na dziecko, które nigdy nie pracowało, a emeryci i renciści, którzy latami odprowadzali podatki, dostają po kilka złotych waloryzacji...
Byłoby ok, gdyby rząd tak samo troszczył się o te grupy.


Cz lut 15, 2018 16:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
A ile będzie hałasu od kwietnia, kiedy nauczycielom dołożą 5%, tylko na pewno nie wspomną, że od stycznia zabrali tę kwotę (dodatek mieszkaniowy). No i oczywiście podadzą wysokość pensji brutto razem z kosztami zakładu pracy. Znów będzie hałas jakie to kokosy zarabiają nauczyciele. O wyścigu szczurów nie wspomnę (500+ dla dyplomowanych rozłożone na lata pod warunkiem otrzymania oceny wzorowej).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 15, 2018 16:36
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ja z robienia dyplomowanego świadomie zrezygnowałam. Jako jedna z dwóch osób w szkole. Ale to było sporo lat temu- teraz bym się zastanowiła. Dodatek mieszkaniowy to chyba tylko w szkołach wiejskich, więc nawet nauczyciele z miasta mogą to jako sprawiedliwe potraktować.

Pensje brutto podają we wszystkich grupach zawodowych. A najlepsza jest "średnia płaca w Polsce", która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.

Z tymi "nierobami" to się zapędzasz. Przecież jest mnóstwo beneficjentów 500+, którzy normalnie pracują. Dla mnie dziwne jest wypłacanie tego świadczenia rodzinom powyżej określonego kryterium dochodowego, nawet milionerom przysługuje. Gdyby im zabrać, a dać emerytom, to bogaci by nie zbiednieli, a emeryci mogli poprawić jakość życia.


Cz lut 15, 2018 16:56

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
medieval_man napisał(a):
Wygląda to tak, że z naszych wspólnych podatków, zamiast wydawać pieniądze na zwracanie VAT rożnym mafiosom, dajemy (tak, my wszyscy. I mikkel i Alus też są tak szczodrzy) je ludziom posiadającym dzieci i w ten sposób poprzez impuls popytowy napędzamy gospodarkę.


Właśnie o tym pisałem.
Najpierw państwo zbiera te 20 mld od Alus, medievala, mikkela i in, a potem im 19,6 (felek), 19, 18 czy 14 mld (Korwin-Mikke) oddaje, mówiąc, że to "na dziecko". Resztę po drodze sobie zabiera.
Kwestii, ile z tej sumy pochodzi od złodziei, a ile od uczciwych ludzi, i ile do złodziei, a ile do uczciwych ludzi z powrotem wraca, tutaj nie rozstrzygniemy.
Kluczowe jest, że suma zwracana jest mniejsza od pobieranej a bilans jest ujemny.


Cz lut 15, 2018 17:07
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Panstwo z podatkow to raczej kredyt na 500+ obsluguje. Ten kredyt, do ktorego przyznal sie obecny premier.


Cz lut 15, 2018 17:10

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
No właśnie. Zresztą w 2016 r. żadnego dodatkowego ściągnięcia VAT-u (uszczelnienia) nie było. Ani od uczciwych ludzi ani nawet od złodziei.
A program "700-" szedł pełną parą.


Cz lut 15, 2018 17:24
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Medieval, skończ już chrzanić o tym impulsie popytowym, bo impulsy dlatego nazywają się impulsami, że się szybko kończą. Gospodarka Ci od impulsu nie urośnie, bo nikt nie będzie robił – czego? Otóż inwestycji, długoterminowych zwłaszcza, jak ma od razu, kawa na ławę przez Rząd Polski wyłożone, że ten cały wzrost koniunktury od 500+ jest chwilowy.

Pisz zamiast tego, że się odbiera 700 takiemu, co może i potrafi w każdej chwili dorobić 1000, bo jest zaradny, ale, jak każdy człowiek, leniwy – i oddaje z tego 500 takiemu, co nawet 100 nie dorobi, bo musi siedzieć przy dzieciakach. Ciekawe, że tego od Ciebie doczekać się nie można, choć do tego sprowadza się – co? Ależ tak, owszem: społeczna nauka Kościoła. Może dlatego, że PiS tej nauki wcale nie wdraża, bo, jak zwykle zresztą, intencje miał dobre, ale spieprzył szczegóły?


Cz lut 15, 2018 17:39

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
ErgoProxy napisał(a):
Pisz zamiast tego, że się odbiera 700 takiemu, co może i potrafi w każdej chwili dorobić 1000, bo jest zaradny, ale, jak każdy człowiek, leniwy – i oddaje z tego 500 takiemu, co nawet 100 nie dorobi, bo musi siedzieć przy dzieciakach.


Socjalizm na początku zabierał bogatym i dawał biednym.
W szczytowej fazie rozwoju zabierał wszystkim (bogatych już wtedy nie było) i wszystkim rozdawał.
W ostatniej fazie (zwanej fazą tzw. rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego) już tylko zabierał, bo rozdawać nie było co.
Potem socjalizm w pierwszej wersji upadł. Wydawało się, że wszyscy zrozumieliśmy, że zabieranie mądrym, zaradnym i pracowitym, a dawanie leniom, głupcom i nieudacznikom nieuchronnie prowadzi do upadku.
Być może dlatego PiS postanowił przetestować kolejny wariant redystrybucji - zabieranie i biednym i bogatym na raz oraz rozdawanie i biednym i bogatym.
Liczy, że doprowadzi to do jakiegoś jakościowo innego rezultatu?


Cz lut 15, 2018 17:56
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Po pierwsze nie socjalizm, tylko dyktatura proletariatu, gdzie, jakoby, nawet sprzątaczka mogła zarządzać państwem.

Po drugie, jeśli ktoś, kto spłodził dziecko jest według ciebie leniem, głupcem i nieudacznikiem – zrób nam tę przyjemność i spieprzaj, dziadu, na forum płaskoziemskie, albo jakieś podobnego sortu. Nie wiem, podwyższasz sobie samoocenę w ten sposób?

Po trzecie, marsz czytać (uwaga, blog Orlińskiego linkuję!).


Cz lut 15, 2018 18:22
Post Re: Po co jest 500+ ?
A jakby ktoś się wykręcał, że zielone na czarnym jest nieczytelne:
Wojciech Orliński napisał(a):
Nowy rok zacznę od omówienia książki, którą polecam już na serio, bez beki. To „How Bad Writing Destroyed the World” Adama Weinera (z podtytułem „Ayn Rand and the Literary Origins of the Financial Crisis”).

Weiner odtwarza literackie korzenie dwóch strasznych wynalazków XX stulecia: leninizmu i neoliberalizmu. Pokazuje, że sięgają tej samej książki: „Co robić?” Nikołaja Czernyszewskiego (1863).

Jednym z bohaterów jest niejaki Rachmetow, rewolucjonista żyjący nie tylko w ascezie, ale wręcz w masochistycznym samoudręczeniu. Żeby zahartować ciało, sypia na deskach nabitych gwoździami, aż zalewa pokój krwią (ku rozpaczy gospodyni, która musi to sprzątać - co rewolucjoniście najwyraźniej zwisa).

Rachmetow z ukrycia manipuluje życiem erotycznym swoich znajomych. Pozoruje samobójstwo Łopuchowa, żeby Wiera Pawłowna mogła wreszcie pójść do łóżka z Kirsanowem i zacząć nowe, lepsze życie w polizwiązkowej komunie, której przyświeca ideologia „racjonalnego egoizmu”.


Cz lut 15, 2018 18:30
Post Re: Po co jest 500+ ?
ErgoProxy napisał(a):
I brawo.


Cz lut 15, 2018 19:12
Post Re: Po co jest 500+ ?
Małgosiaa napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Zasiłki rodzinne dolicza do pensji już zatrudniona księgowa w zakładzie pracy czy UP.

Czyli jednak zasiłki :evil:

Tak to się nazywa od wieków, ale nie o nazwę chodzi. A czymże innym jest 500+, w dodatku powodujące zwalnianie się z pracy nawet tatusiów?

@medieval_man
Ja nie mam nic przeciwko 500+, ale nie w takiej formie. Ty nazywasz to programem, ja rozdawnictwem utwierdzającym nierobów w przekonaniu, że nie warto pracować


A warto? Za 1600 zeta netto na szychcie czy innej betoniarni po 30 latach tyrania? Ludzie nie tylko mieszkają w Warszawach, Krakowach gdzie można się realizować w dowolnym zawodzie. Ale też na wsiach gdzie robisz za muła
Roboczego. Nie dziwię się zatem ludziom co wolą porobić sobie dzieci i na to samo im wyjdzie


Cz lut 15, 2018 23:32

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Po co jest 500+ ?
Quinque napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Ja nie mam nic przeciwko 500+, ale nie w takiej formie. Ty nazywasz to programem, ja rozdawnictwem utwierdzającym nierobów w przekonaniu, że nie warto pracować


A warto? Za 1600 zeta netto na szychcie czy innej betoniarni po 30 latach tyrania? Ludzie nie tylko mieszkają w Warszawach, Krakowach gdzie można się realizować w dowolnym zawodzie. Ale też na wsiach gdzie robisz za muła
Roboczego. Nie dziwię się zatem ludziom co wolą porobić sobie dzieci i na to samo im wyjdzie


To normalna kalkulacja i ludziom nie ma się co dziwić.
Dziwić się można jedynie tym, którzy popierają w rzeczywistości zgubne dla społeczeństwa rozwiązania oraz rządy, które te głupie rozwiązania wprowadzają w życie.


Pt lut 16, 2018 5:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL