Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
Cytuj:
A do emerytów i rencistów państwo i tak dopłaca grube miliardy. Pomijam fakt, że o ile wydatki na dzieci są jednak pewnego rodzaju inwestycją, to wydatki na emerytów i rencistów nie rokują na jakąkolwiek dodatnią stopę zwrotu :(


Emeryci i renciści pracowali i płacili składki emerytalno-rentowe. Definicji waloryzacji nie musisz mi przedstawiać- w praktyce jest to kilka złotych właśnie.
Wg tego co piszesz, to emeryci i renciści powinni zrobić państwu przysługę i umrzeć, żeby wydatków nie było.


Pt lut 16, 2018 12:06

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
baranek napisał(a):
Emeryci i renciści pracowali i płacili składki emerytalno-rentowe.

Tych składek nie ma, bo w owym czasie były z nich wypłacane renty i emerytury. Oczywiście emerytom i rencistom należą się z tego tytuły świadczenia w określonej wysokości. Nie widzę natomiast żadnych podstaw do podwyżek, a taki postulat wysunęłaś. Nie widzę podstaw, skoro budżet już i tak dopłaca do systemu grube miliardy (bo jak pisze Kael, składek jest za mało, żeby 1/4 życia za to przeżyć).

baranek napisał(a):
Definicji waloryzacji nie musisz mi przedstawiać- w praktyce jest to kilka złotych właśnie.

Ale najwyraźniej nie znasz teorii, bo inaczej wiedziałabyś, dlaczego w praktyce jest to kilka złotych właśnie.

baranek napisał(a):
Wg tego co piszesz, to emeryci i renciści powinni zrobić państwu przysługę i umrzeć, żeby wydatków nie było.

Jasne :kreci:


Pt lut 16, 2018 12:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Tych składek nie ma, bo w owym czasie były z nich wypłacane renty i emerytury.

A co mnie obchodzi, że jest durny system emerytalny? Gdyby każdy odkładał na konto oszczędnościowe czy jakieś fundusze, to po przejściu na emeryturę miałby prawie dwa razy więcej składek, no ale nielzia. Trzeba karmić ZUS i finansować nowe budynki z marmurami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 16, 2018 12:27
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Brak podstaw do podwyżek? - Zmiana siły nabywczej pieniądza, podwyżki cen? Ty myślisz, że ceny towarów i usług nie zmieniają się co roku, nie mówiąc o perspektywie kilkudziesięciu lat?
Dlaczego rosną płace? Czy emeryt/rencista ma inne potrzeby niż osoba pracująca? Musi mniej jeść? A może w ogóle z chwilą przejścia na emeryturę jeść nie musi? O innych potrzebach nie wspomnę.


Pt lut 16, 2018 12:29
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Ciekawe, czy gdy sam będziesz emerytem i przeczytasz, że generujesz jedynie straty nie łożąc nic w przyszłość, przyjmiesz je jako stwierdzenia faktu.

To już Ty napisałaś. Przyjmę jako stwierdzenie faktu, że
1. Do emerytów i rencistów państwo i tak dopłaca grube miliardy (chyba, że ten fakt ulegnie zmianie)
2. Wydatki na emerytów i rencistów nie rokują na jakąkolwiek dodatnią stopę zwrotu (w kontekście wpływów do budżetu)

Do emerytów państwo dopłaca, bo wcześniej przez lata zagarniało od nich grube pieniądze w formie podatków i składek.
Przepraszam Cię bardzo, ale chyba nie sądzisz, że emeryci praktykują inedię: nie jedzą, nie piją, nie kupują odzieży, nie korzystają z rozrywki.....czyli zabiorą VAT do ze sobą do grobu.
500+ rokuje zwrot, pod warunkiem, że beneficjenci gdy dorosną nie emigrują.
Przydatności emerytów dowodzą miliony dzieciaków wychowywane przez babcie i dziadków.
A może ministrowie generują i rokują ogromne przychody na przyszłość i stąd takie horrendalne premie???
Najwięcej w przyszłość łoży Macierewicz - po geniuszu Misiewiczu, Janingerze, znów swoim biura poselskiego mianował 23 letniego młodzieńca.......


Ostatnio edytowano Pt lut 16, 2018 12:39 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 16, 2018 12:34
Post Re: Po co jest 500+ ?
Małgosiaa napisał(a):
Gdyby każdy odkładał na konto oszczędnościowe czy jakieś fundusze, to po przejściu na emeryturę miałby prawie dwa razy więcej składek, no ale nielzia.

A jaka jest gwarancja, że na pewno by miał?


Pt lut 16, 2018 12:36
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ja bym spytała jeszcze, co z dziećmi, które rodzą się chore i które nigdy do pracy zdolne nie będą? Dostają 500 +, a żadnego przychodu nie wygenerują...


Pt lut 16, 2018 12:42

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Po co jest 500+ ?
Większość ludzi zapomina, iż z tych składek odprowadza się także składkę na bieżące finansowanie NFZ czy też o tym, że dzięki składkom nie muszą łożyć na utrzymanie swoich rodziców bo ci z tych składek maja finansowane swoje emerytury.


Pt lut 16, 2018 12:43
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
R27 napisał(a):
Większość ludzi zapomina, iż z tych składek odprowadza się także składkę na bieżące finansowanie NFZ czy też o tym, że dzięki składkom nie muszą łożyć na utrzymanie swoich rodziców bo ci z tych składek maja finansowane swoje emerytury.

Mało tego, niektórzy wyjechali na emigrację i nawet składek na utrzymanie własnych rodziców nie płacą.


Pt lut 16, 2018 12:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Po co jest 500+ ?
R27 napisał(a):
Większość ludzi zapomina, iż z tych składek odprowadza się także składkę na bieżące finansowanie NFZ czy też o tym, że dzięki składkom nie muszą łożyć na utrzymanie swoich rodziców bo ci z tych składek maja finansowane swoje emerytury.

A niby z emerytury nie pobierają składek zdrowotnych? :o Bo o jakim utrzymaniu mówisz, skoro emeryci już na swoje utrzymanie odprowadzali składki? Co mnie obchodzi, że kolejne rządy "przejadały", a ZUSy budowały wypasione biurowce? Tylko, że ZUS to nie NFZ, a z NFZ nie idzie na utrzymanie, a na leczenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 16, 2018 13:08
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Kael napisał(a):
Kindergeld na pierwsze i drugie dziecko, niezaleznie od zarobkow rodzicow i do ukonczenia 18 lat albo wyksztalcenia (najdluzej do ukonczenia 25 lat) dzis to 194 euro, na trzecie 20ü, na nastepne 225.
Mozna zamiast tego skorzystac z ulgi na dzieci (7428 euro na dziecko)
Poza tym kazdy ma 9000 euro wolne od podatku. Placi go dopiero powyzej tej kwoty. Ale Kindergeld to czesc dochodow do opodatkowania.

Dzięki :)
Na moje oko nasze 500+ aż tak bardzo nie odbiega od niemieckiego Kindergeld, chociaż pewne różnice są oczywiście widoczne.

Kael napisał(a):
Ja tez uwazam, ze kazdy moze zyc jak chce. Ale tylko na wlasny koszt.
Kto nie pracuje, ten niech tez nie je jest madra dewiza.

Tylko co to miałoby oznaczać w praktyce? Całkowite zlikwidowanie redystrybucji dochodów? Korwinowska wizja państwa zamiast soziale Marktwirtschaft?


To mialoby oznaczac, ze rodzice sami zarabiaja na utrzymanie swojej rodziny, ktora dobrowolnie zalozyli..
Panstwo moze im jakims dodatkiem badz ulga pomoc, ale nie powinno w zadnym wypadku doprowadzic do tego, zeby oboje rodzice uznali, ze ich wklad w spoleczenstwo to plodzenie potomstwa. A wygodne zycie maja sfinansowac inni. Pomijajac inne aspekty: jest to produkowanie asocjalnych dzieci, ktore w wiekszosci przejma styl zycia rodzicow. A ilu bezrobotnych moze normalne spoleczenstwo utrzymac? I ilu chce?

Ja tez spedzilam w domu w sumie 6 lat z dziecmi, ale finansowal to moj maz i nasze oszczednosci. A gdybym posiedziala wygodnie dluzej, to dzis moglabym o pracy i sensownej emeryturze calkiem zapomniec. A ta zbliza sie wielkimi krokami.
Zreszta jest to problem w Niemczech, coraz wiekszy, ze kobiety, ktore dla rodziny zrezygnowaly z pracy, a potem jeszcze sie rozwiodly (albo maz sie rozwiodl) musza dorabiac do glodowej emerytury i powyzej 70 lat tam, gdzie ktos ich z laski zatrudni. Np wmawiajac ludziom telefonicznie jakies zakupy badz ubezpieczenia.
Moze od niedawna kase emerytalna meza przy rozwodzie sie dzieli, ale kiedys tak nie bylo.


Pt lut 16, 2018 13:17

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
baranek napisał(a):
Brak podstaw do podwyżek? - Zmiana siły nabywczej pieniądza, podwyżki cen? Ty myślisz, że ceny towarów i usług nie zmieniają się co roku, nie mówiąc o perspektywie kilkudziesięciu lat?

Gdybyś nie miała takiego wstrętu do czytania, to już byś wiedziała, że utrzymaniu siły nabywczej pieniądza służy właśnie waloryzacja.

Alus napisał(a):
500+ rokuje zwrot, pod warunkiem, że beneficjenci gdy dorosną nie emigrują.

Zgadza się, jest jeszcze więcej ryzyk (beneficjenci zamiast pracować mogą być obciążeniem dla opieki społecznej). Jak każda inwestycja, tak i ta obarczona jest ryzykiem. Natomiast emerytury to czysta konsumpcja, nie daje żadnej szansy na zwrot.

Alus napisał(a):
Przydatności emerytów dowodzą miliony dzieciaków wychowywane przez babcie i dziadków.

Zgadza się, nigdzie nie pisałem o nieprzydatności emerytów.

felek_ napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Gdyby każdy odkładał na konto oszczędnościowe czy jakieś fundusze, to po przejściu na emeryturę miałby prawie dwa razy więcej składek, no ale nielzia.

A jaka jest gwarancja, że na pewno by miał?

Nie ma gwarancji, że miałby więcej, ale przynajmniej miałby swoje. Tyle odłożyłem i tyle mam. Wolę mieć mniej, ale swoje, niż więcej, ale kosztem łupienia kogoś innego.

baranek napisał(a):
Ja bym spytała jeszcze, co z dziećmi, które rodzą się chore i które nigdy do pracy zdolne nie będą? Dostają 500 +, a żadnego przychodu nie wygenerują...

Trudno, takie są koszty państwa opiekuńczego. Ja nie jestem zwolennikiem 500+, ale jak już jest, to uważam, że im prostsze zasady tym lepiej. No i lepiej 500+ niż jakieś podwyżki (nie mylić z waloryzacją) emerytur.

R27 napisał(a):
Większość ludzi zapomina, iż z tych składek odprowadza się także składkę na bieżące finansowanie NFZ czy też o tym, że dzięki składkom nie muszą łożyć na utrzymanie swoich rodziców bo ci z tych składek maja finansowane swoje emerytury.

Problem w tym, że poprzez składki łożą nie tylko własnych rodziców, ale również tych, którzy dzieci nie mają. Nie ponosili więc nakładów na wychowanie dzieci, a czerpią korzyści ze składek dzieci innych obywateli.


Pt lut 16, 2018 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Panstwo moze im jakims dodatkiem badz ulga pomoc, ale nie powinno w zadnym wypadku doprowadzic do tego, zeby oboje rodzice uznali, ze ich wklad w spoleczenstwo to plodzenie potomstwa. A wygodne zycie maja sfinansowac inni. Pomijajac inne aspekty: jest to produkowanie asocjalnych dzieci, ktore w wiekszosci przejma styl zycia rodzicow.

Takie Twoje spekulacje. Równie dobrze ja mógłbym napisać, że asocjalne dzieci produkują rodziny, w których zapracowani rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci.


Pt lut 16, 2018 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Po co jest 500+ ?
Cytuj:
niby z emerytury nie pobierają składek zdrowotnych? :o Bo o jakim utrzymaniu mówisz, skoro emeryci już na swoje utrzymanie odprowadzali składki? Co mnie obchodzi, że kolejne rządy "przejadały", a ZUSy budowały wypasione biurowce? Tylko, że ZUS to nie NFZ, a z NFZ nie idzie na utrzymanie, a na leczenie.


W systemie solidarnościowym dzieci płacą składki na rodziców, taka jest idea tego systemu. Dzisiejsi emeryci odprowadzali składki na swoich rodziców itd. Co do składki zdrowotnej chciałem tylko zauważyć, że wiele osób o niej zapomina bo w potocznym rozumieniu wszystkie opłaty na system ubezpieczeń społecznych są postrzegane jako składki emerytalne.
Wypasione biurowce? Raczej normalne budynki użyteczności publicznej, zazwyczaj normalne wyposażenie i niskie pensje pracowników


Pt lut 16, 2018 13:40
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
Nie ma gwarancji, że miałby więcej, ale przynajmniej miałby swoje. Tyle odłożyłem i tyle mam. Wolę mieć mniej, ale swoje, niż więcej, ale kosztem łupienia kogoś innego.

A jaką masz gwarancję, że cokolwiek byś miał?


Pt lut 16, 2018 13:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL