Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
Jarosław Kaczyński nie pierwszy raz stosuje różne oceny i oskarżenia, zależnie od tego, jak mu dogodnie w danej sytuacji politycznej:

Kwiecień 1998, wywiad dla Gazety Polskiej:
Cytuj:
Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma na­dajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bała­gan, ale niektórych rze­czy tam jednak pilnują dość dobrze.
\
Marzec 2006, "prezes Prawa i Sprawiedliwości, pan Jarosław Kaczyński" występuje jako gość na antenie "Radia Maryja".
zob. np. http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ka ... iu-maryja/


Marzec 2004, wypowiedź na czacie portalu gazeta.pl:
Cytuj:
My byliśmy głównym wrogiem Samooobrony do niedawna. Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie – SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie – Samoobrona i SLD.

Czerwiec 2003, wypowiedź w dzienniku "Głos Wybrzeża"
Cytuj:
Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu ds. bezpieczeństwa dostał raport, z którego wynikało, że grupa b. oficerów SB założyła związek zawodowy Samoobrona. To formacja używana do osłony tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku.

Luty 2006
Jarosław Kaczyński proponuje Samoobronie oraz LPR podpisanie układu politycznego z PiS. Bezpośrednią transmisję z parafowania prowadzą wyłącznie Radio Maryja i telewizja Trwam. Pozostałych mediów nie poinformowano.
Maj 2006
Samoobrona wchodzi do koalicyjnego rządu PiS, jej przewodniczący zostaje wicepremierem.


Śr sty 03, 2018 14:52
Post Re: Po co jest 500+ ?
Zebrana część inwektyw pod adresem opozycji
https://opinie.wp.pl/krzysztof-lozinski ... 016216193a
część z nich padało także na naszym forum :(


Śr sty 03, 2018 15:56

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ciekawe dlaczego to zabito dzialacza PiS, sa wyzywani poslowie PiS, są stosowane napasci na tych posłów i działaczy PiS, są atakowane ich biura...czysty faszyzm :D

Kazdemu wolno pisac, co mu slina na język przyniesie, zawsze znajdzie czytelników. Za to nie kazdemu wolno agresją i czynem łamać prawo. Zwłaszcza, że o zgrozo! chce bronic tego prawa.


Śr sty 03, 2018 16:15
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Akcja wywołuje reakcję B. Mazurek, rzecznik PiS.


Śr sty 03, 2018 16:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Po co jest 500+ ?
kosiarz1 napisał(a):
Cytuj:
Zatem proszę wyjaśnić, co innego, niż „niepopierający PiS-u” oznaczają pojęcia w rodzaju „gorszy sort”?


jak ładnie proszisz ...

To powrót do metod z lat 2005 – 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.

Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową, są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia „nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły”


Moim zdaniem mówił o ludziach którzy w jego mniemaniu są zdrajcami narodu bo "donoszą i współpracują przeciw Polsce z zagranicą"...

Cytuj:
A skąd wniosek, że jestem lewakiem?


Czy to istotne czy dureń czy lewak? :)

Cytuj:
Skoro niektórzy uczestnicy marszu jawnie deklarowali chęć obrony PiS-u przemocą na ulicach, to ciężko nie postrzegać ich jako radykalnego skrzydła PiS.


no właśnie...

Cytuj:
A konkretnie jak to wyliczyłeś?


Subiektywnie...moje poglady plus opłacalność, minus wszystko co złe
kosiarz1 napisał(a):
akruk napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
Tym czasem ja zapodalem Roze cos tam, ktora twierdzi, ze PiS nie moze byc w UE
Podaj dowód, że tak twierdzi, albo odszczekaj oszczerstwo.
Przy okazji zobaczymy jak działa moderacja w takich przypadkach. Skoro mnie dopiero co naciskała, że jeśli nie podam czegośtam dotyczącego wypowiedzi Kaczyńskiego, to moja wypowiedź będzie uznana za oszczerstwo.

Jest środa, 3 stycznia 2018, godzina ok. 13:30. Poczekam, kiedy pojawi się zdecydowana reakcja.


Człowieku musisz się leczyć.
..posługując sie klamstwami, mnie o to oskarzasz, ja podaje linki, a ciebie o nie prosiłem..i nic. I dalej oskarzasz mnie :) ta choroba w necie się nazywa, trolowaniem, a i moze ma jakies nazwy psychiatryczne,.,,tutak link o klamstawch TVN na temat "prawdziwych Polaków"...

http://blogpress.pl/node/6931

A tutaj cytat z Roizy Thun na temat, PiS nie moze byłby w UE...

Róża Thun: Polska Kaczyńskiego nie byłaby przyjęta do UE

http://www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/ ... do-UE.html

dalej czekam na linki potweirzdajace twoje słowa.

@kosiarz1

Proszę przeprosić akruka i zefcia (wytłuściłam w cytatach obraźliwe zwroty). Obrażanie jest niedozwolone na tym forum. W przeciwnym razie będzie ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 03, 2018 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
Dobre :P

Malgosia nie zauważyła wczesniejszych słow zefcia i akruka do mnie...dureń 2x, kłamca 3x, manipulant 3x :)

Jestem w stanie zrozumiec ten wpis Małgosi tylko w jednym przypadku, gdy któryś z nich się poskarzył, zefcia nie podejrzewam :) akruk...też nie sądzę.

Nie istotne. Przepraszać nie mam za co. Zefcia na pewno nie, bo go w zacden sposob nie obraziłem wrecz przeciwnie, to samo z akrukiem.

Wiec tam czyń swoja powinnośc :P
DEMOKRACJA KONSTYTUCJA WOLNOŚĆ SŁOWA hehe :P


Śr sty 03, 2018 16:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ja jednak radziłbym przeprosiny, a potem walkę o swoje dobre imię. Taka kolejność.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 03, 2018 17:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kosiarz, rozrozniasz powiedzenie:
- subadam jest glupcem od powiedzenia
- subadam zrobil cos glupiego ?


Śr sty 03, 2018 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
medieval_man napisał(a):
Ja jednak radziłbym przeprosiny, a potem walkę o swoje dobre imię. Taka kolejność.


Nie roztrzasajmy tego :)

Uwazam, że nie obraziłem zefcia. To była odpowiedź na jego post, a nie bezposrednia ani pośrednia obraza. Po prostu nazwał mnie durniem, a ja odpisałem, że lewak dla mnie znaczy to samo :)
A o akruka w ogóle nie wiem o co chodzi. Przecież "lecz się" nie jest jakaś obrazą , bez cyrków. :D
Przyjmę ostrzezenie jako pokute do dalszej poprawy swojej pokory :)
Małgosia jak zawsze ma rację :) Takze bardzo prosże moderacje o niekranie nikogo , jezeli chodzi o moją osobę, bo rozumiem nieraz emocje, a ludzie sa z natury dobrzy 8)

Oczywiście jeżeli ktoś się poczuł obrażony, a nie sadzę, to przepraszam.


Śr sty 03, 2018 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Po co jest 500+ ?
subadam napisał(a):
Kosiarz, rozrozniasz powiedzenie:
- subadam jest glupcem od powiedzenia
- subadam zrobil cos glupiego ?


To przestań udawać durnia :D


Śr sty 03, 2018 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
pilaster napisał(a):
To, że nie spowodowały, oznacza, że posiadanie dzieci daje przede wszystkim inne zyski niż tylko te emerytalne. I nie są to bynajmniej "zyski emocjonalne", tylko jak najbardziej materialne.

Na przykład jakie? Opieka, dotrzymywanie towarzystwa, czy choćby proste załatwienie papierologii w przychodni, czy szpitalu to drobne epizody w skali życia przeciętnego emeryta, wielu może w ogóle tego nie potrzebować, bo dożyją końca swojego żywota w dobrej kondycji, inni mogą tego dostać, bo ich dzieci zamieszkają na drugim końcu Polski (albo Europy czy świata).

pilaster napisał(a):
Przesunięcie środków od osób bezdzietnych do dzieciatych nie spowoduje jednakowóż ani większej dzietności u dzieciatych, ani zwiększenie chęci posiadania dzieci u bezdzietnych.

Bo jak napisał pilaster, posiadanie dzieci jest we współczesnych społeczeństwach obciążeniem nie finansowym, ale czasowym.

Czas to pieniądz, więc nie rozgraniczałbym aż tak sztywno tych dwóch rodzajów obciążenia. Załóżmy np., że zamiast 500+ mamy 5000+. Wówczas opłacalna może być rezygnacja z pracy i poświęcenie czasu dzieciom. Chyba nietrudno zauważyć, że przy pewnej kwocie N programu N+ obciążenie czasowe przestaje być problemem :-D Zresztą już nawet przy 500+ podobno niektórym nie opłaca się pracować.

pilaster napisał(a):
Nadal nie są, bo emeryci otrzymujący emerytury jednak na nie wcześniej zapracowali. Można to nazwać oddaniem długu, ale na pewno nie świadczeniem społecznym.

Można, ale wówczas i zasiłek dla bezrobotnych nie jest świadczeniem społecznym. Tak czy inaczej, kto inny dług zaciągał, kto inny był beneficjentem, a kto inny ma go oddawać. To jest dopiero patologia :evil:

pilaster napisał(a):
Zresztą ani SweetChild, ani nikt inny nie odpowiedział nawet na pytania po co w ogóle sztucznie zwiększać dzietność, jeżeli to miałoby być celem 500+ (choć nie jest - to tylko wersja na użytek propagandowy dla pisowskiego elektoratu)

Sztucznie zwiększa dzietność co najwyżej in-vitro :D A zwiększać po to, aby zapewnić zastępowalność pokoleń.

pilaster napisał(a):
Cytuj:
Wzrost kosztów prowadzenia rachunku bankowego w skali miesiąca jest o dwa rzędy wielkości mniejszy niż 500 zł. A i ten wzrost kosztów można mocno zoptymalizować, o ile nie jest się przywiązanym do jednego usługodawcy.


Owszem, ale przecież to nie jedyny koszt i nie jedyny wzrost.

Reszta kosztów też jest pomijalnie mała. Na tym polega tajemnica wysokiego poparcia dla PiS w sondażach, gdyby spełniły się czarne wizje i mielibyśmy dziurę budżetową i konieczność łatania jej np. podwyżkami podatków, to słupki PiSu wyglądałyby zupełnie inaczej.

pilaster napisał(a):
Niedokładnie. Obecność na rynku tańszych towarów bez VAT siłą rzeczy wymuszała obniżanie cen towarów oVATowanych, aby mogły one konkurować ze "złodziejami VAT"

Nie znam nikogo, kto by taki efekt zauważył, statystyki GUS też nic takiego nie wykazują. Jeśli już coś takiego wystąpiło, to miało marginalne znaczenie.

pilaster napisał(a):
"Uszczelnienie" w tej materii ma ekonomiczny efekt dokładnie taki sam jak podniesienie VAT, czyli wzrost cen wszystkich towarów

Efekt ekonomiczny jest taki, że mimo 500+ deficyt budżetowy jest niski, a wzrost cen wywołany uszczelnianiem VAT niezauważalny. O wiele większe emocje powoduje wzrost cen masła, mleka czy jajek :D


Pn sty 08, 2018 13:16
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Gdyby rzeczywiście było tak dobrze z budżetem, to konsultacje z lekarzami zakończyłyby się już w październiku.


Pn sty 08, 2018 13:57

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
SweetChild napisał(a):
pilaster napisał(a):
Bo jak napisał pilaster, posiadanie dzieci jest we współczesnych społeczeństwach obciążeniem nie finansowym, ale czasowym.

Czas to pieniądz, więc nie rozgraniczałbym aż tak sztywno tych dwóch rodzajów obciążenia. Załóżmy np., że zamiast 500+ mamy 5000+. Wówczas opłacalna może być rezygnacja z pracy i poświęcenie czasu dzieciom. Chyba nietrudno zauważyć, że przy pewnej kwocie N programu N+ obciążenie czasowe przestaje być problemem :-D Zresztą już nawet przy 500+ podobno niektórym nie opłaca się pracować.


Akurat wpadło mi w oko parę liczb na powyższy temat:
Cytuj:
(...)
Stopa bezrobocia dla kobiet w wieku 25-49 lat cały czas spada. W porównaniu do danych sprzed roku jest ona niższa o 1,2 pkt proc. (ponad 60 tys. osób) i wynosi 4,5 proc. (229 tys.). Niestety, w tym samym czasie zamiast wzrostu obniżył się wskaźnik zatrudnienia. Wynosi on obecnie 74,9 proc. To o 0,3 pkt proc. (ok. 12 tys.) poniżej wartości sprzed roku.

Oznacza to, że młode kobiety zamiast przejść z grupy bezrobotnych do zatrudnionych zasiliły szeregi biernych zawodowo, czyli tych osób, które ani nie mają posady, ani jej nie szukają. Dodatkowo część badanych z zatrudnienia przeszła w stan nieaktywności zawodowej.

Potwierdzają to również inne dane Eurostatu. Wynika z nich, że odsetek kobiet niemających oraz nieszukających płatnego zajęcia wzrósł z poziomu 20,4 proc. w III kw. 2016 r. do wartości 21,6 proc. rok później.

Liczba biernych zawodowo kobiet w wieku 25-49 lat powiększyła się o 78 tys. w ciągu roku i osiągnęła wartość niespełna 1,4 mln. Warto także podkreślić, że ten proces następuje w momencie silnego wzrostu gospodarczego.
(...)
Szukając przyczyn spadku aktywności zawodowej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestię pułapki bierności, czyli braku zachęty finansowej do znalezienia pracy. Jest ona szczególnie dotkliwa, gdy podjęcie zatrudnienia nie przekłada się na zauważalny wzrost dochodu do dyspozycji w rodzinie, gdyż powoduje utratę świadczeń społecznych oraz zwiększenie obciążeń podatkowych.
(...)


Śr sty 10, 2018 10:24
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Nie wiem ile lat ten system przetrwa, ale z roku na rok bedzie rosla liczba, szczegoönie kobiet, bez uprawnien emerytalnych albo z emerytura glodowa. Teraz wali sie sluzba zdrowia, zaraz padnie ZUS. Chyba, ze Morawiecki "zyski" z VATu wepchnie w (ciagle nowe) dziury budzetowe. Moze 2 lata pociagna.


Śr sty 10, 2018 10:37

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Nie wiem ile lat ten system przetrwa, ale z roku na rok bedzie rosla liczba, szczegoönie kobiet, bez uprawnien emerytalnych albo z emerytura glodowa.

A jak to wygląda w Niemczech? Chodzi mi o tzw. Kindergeld, są jakieś istotne różnice między tą niemiecką w polską wersją "pieniędzy na dziecko"?

Kael napisał(a):
Teraz wali sie sluzba zdrowia, zaraz padnie ZUS. Chyba, ze Morawiecki "zyski" z VATu wepchnie w (ciagle nowe) dziury budzetowe. Moze 2 lata pociagna.

Służba zdrowia i ZUS wali się w Polsce od kiedy pamiętam. I podejrzewam, że zarówno Służba zdrowia jak i ZUS mnie przeżyją, a zamierzam żyć dłużej niż 2 lata ;)


Śr sty 10, 2018 11:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL