Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Symetria prawa 
Autor Wiadomość
Post Re: Symetria prawa
Kiedy ostatnio sprawdzałem, Polska leżała jeszcze nad Bałtykiem i nie rozciągała się od morza do morza.. Nawet Pińskiego.


Cz lut 01, 2018 21:43

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Symetria prawa
felek_ napisał(a):
Oczywiście Amerykanie zdają sobie sprawę, że żadnej strategii czarnomorskiej bez Polski nie da się zbudować.


Obawiam się, że Amerykanie, nawet ci bezpośrednio z kręgów władzy, wiele o żadnej "strategii czarnomorskiej" nie wiedzą i mało ich ona interesuje.
Ameryka ma naprawdę wiele priorytetowych obszarów zainteresowania, ale nasz region, wbrew megalomańskim przekonaniom części naszych rodaków, żadnym z nich niestety nie jest.


Cz lut 01, 2018 21:51
Zobacz profil
Post Re: Symetria prawa
mikkel napisał(a):
Obawiam się, że Amerykanie, nawet ci bezpośrednio z kręgów władzy, wiele o żadnej "strategii czarnomorskiej" nie wiedzą i mało ich ona interesuje.
Ameryka ma naprawdę wiele priorytetowych obszarów zainteresowania, ale nasz region, wbrew megalomańskim przekonaniom części naszych rodaków, żadnym z nich niestety nie jest.

Czyli tak lekką ręką oddadzą tę część Europy Rosjanom i Niemcom?


Cz lut 01, 2018 21:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Symetria prawa
mikkel napisał(a):
felek_ napisał(a):
Oczywiście Amerykanie zdają sobie sprawę, że żadnej strategii czarnomorskiej bez Polski nie da się zbudować.


Obawiam się, że Amerykanie, nawet ci bezpośrednio z kręgów władzy, wiele o żadnej "strategii czarnomorskiej" nie wiedzą i mało ich ona interesuje.
Ameryka ma naprawdę wiele priorytetowych obszarów zainteresowania, ale nasz region, wbrew megalomańskim przekonaniom części naszych rodaków, żadnym z nich niestety nie jest.


Ośmielam się sądzić inaczej.
Jesteśmy zbyt blisko Rosji, żeby Amerykanie ten region pomijali.
Jesteśmy, jako region, także za bardzo przedmiotem ofensywy gospodarki chińskiej, żeby UE i zwłaszcza Stany Zjednoczone nie chciały temu się przeciwstawić.

Ale, co ja tam wiem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lut 01, 2018 21:56
Zobacz profil WWW
Post Re: Symetria prawa
Obawiam się, że Polska do regionu czarnomorskiego się nie zalicza w ogóle. W regionie bałtyckim ma natomiast zobowiązania sojusznicze. Kiedy zaś ja pisałem o sojusznikach w regionie, to chodziło mi o region pod tytułem: przedpole Łuku Karpat, czyli po prostu o ziemie niegdysiejszej Rzplitej.


Cz lut 01, 2018 21:58
Post Re: Symetria prawa
Z punktu widzenia interesów USA w Europie położenie Polski jest kluczowe. Niemcy nie są państwem morskim, ich gospodarka ma tendencje do rozwijania się w kierunku lądu. Pojawia się odwieczna gra kontynentalna i gospodarcza. To może spowodować, że Niemcy zamiast z USA, będą woleli działać z Rosją. Tylko silna Europa Centralna (Międzymorze) może realnie przeciwdziałać bliskiej współpracy Niemiec i Rosji.


Cz lut 01, 2018 22:26
Post Re: Symetria prawa
No i właśnie ustawa o IPN wbija klin między dwóch najważniejszych graczy Międzymorza.

Pomijam już, że Międzymorze – w sensie Europy Centralnej pod polskim przewodem – jest koncepcją międzynarodowo martwą. Funkcjonuje natomiast koncepcja Trójmorza, z punktem ciężkości położonym raczej na południe od Karpat (sama nazwa: Trójmorze jest chorwacka).


Cz lut 01, 2018 22:32
Post Re: Symetria prawa
Rozumiem, że tym klinem jest spór o realizację majątkowych interesów "Przedsiębiorstwa Holokaust" w naszym kraju. Niestety, ale tak to już jest, polityka to gra interesów. Czas pokaże, które z nich są bardziej istotne z punktu widzenia geopolitycznych celów USA.


Cz lut 01, 2018 22:52
Post Re: Symetria prawa
Źle rozumiesz, klinem jest objęcie ustawą Ukraińców, konkretnie chodzi mi o to:

Cytuj:
Art. 2a. Zbrodniami ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką, w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925–1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności. Zbrodnią ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką jest również udział w eksterminacji ludności żydowskiej oraz ludobójstwie na obywatelach II Rzeczypospolitej na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej.


I naprawdę, mało mnie obchodzi w tym momencie, że Ukraińcy pierwsi rzucili rękawicę, czy jakkolwiek rozumieć tę ich ustawę Szuchewycza o upowcach. Obchodzi mnie to, że rząd polski, zamiast z Kijowem na ten temat rozmawiać, arogancko poszedł w eskalację.


Cz lut 01, 2018 23:04
Post Re: Symetria prawa
Zgadzam się, ale zauważ, że Ukraina jest w gorszej sytuacji, gdyż ta eskalacja bardziej może zaszkodzić jej interesom, a nie naszym.


Cz lut 01, 2018 23:27
Post Re: Symetria prawa
Cytuj:
Art. 2a. Zbrodniami ukraińskich nacjonalistów [...] w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925–1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności.
Zastanawia mnie, dlaczego w tej ustawie nie ma nic o popełnionych w tym samym okresie zbrodniach polskich nacjonalistów, polegających na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności.
Ale nie - nie zastanawia mnie. Nie ma o nich nic, bo naród polski był, jest i będzie bez skazy.


Cz lut 01, 2018 23:35
Post Re: Symetria prawa
Bo Polacy są kapłanami Historii. Wiesz przecież. I nie będzie żaden Żyd podskakiwał narodowi kapłanów. Z nami Bóg!

Polityki felka nie chce mi się nawet komentować. No... to jest właśnie polityka jakiegoś felka z Internetów, co se wymyślił, że montowanie sojuszy polega na zmuszaniu do nich poprzez zastraszenie, z nami Bóg! Nie chce mi się już pisać, kto ostatnio taką politykę w Europie prowadził i jak na niej wyszedł.


Cz lut 01, 2018 23:53

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Symetria prawa
Amerykanom zalezy zeby miec kogos, kto bedzie jatrzyl miedzy Rosja a Niemcami i maja tam Polske, ale globalnie jako konkurenta widza Chiny dla ktorych rowniez konkurentem jest Rosja. Czyli w pewnych warunkach Rosja moze byc ich sprzymierzencem i wowczas Polska przestanie miec dla nich jakiekolwiek znaczenie.
Wszelkie pomysly Miedzymorza, Trojmorza, czy innego morza, szczegolnie pod przywodztwem Polski tylko pusty smiech budza.


Pt lut 02, 2018 4:50
Zobacz profil
Post Re: Symetria prawa
subadam

Masz rację. Docelowym sojusznikiem w geopolitycznej grze dla USA będzie Rosja. My jako Polska mamy tylko tymczasowo zbieżne interesy z Amerykanami. Nie oznacza to jednak, że nie mamy tej chwili wykorzystywać. Oczywiście nie możemy liczyć tylko na naszego sojusznika, ale musimy budować swój potencjał i już wcześniej przygotowywać plany na okres zmiany sojuszy, który prędzej czy później nadejdzie.


Pt lut 02, 2018 8:02
Post Re: Symetria prawa
subadam napisał(a):
Nie drodzy wspolforumowicze, oburza ich to ze przepis ten moze byc wykorzystany do negowania polskich zbrodni na Zydach w czasach okupacji. Ciekaw jestem czy ktokolwiek robil badania, czy chocby szacunki ilosci Zydow ktorzy zgineli z powodu tak zwanego szmalcownictwa, czyli szantazu dla uzyskania wlasnych korzysci majatkowych, czy chocby dzialan policji granatowej wspolpracujacej z Niemcami ?
A szmalcownictwo bylo na tyle popularna dzialalnoscia ze powstalo specjalne slowo na okreslenie tego procederu.
Jezeli sprawa ta ma tak wielki oddzwiek w Izraelu to znaczy ze mimo odejscia ( w wiekszosci ) pokolenia wojennego, opowiesci na temat zachowania Polakow zostaly przekazane pokoleniom nastepnym.

Od wojny trwają badania, precyzyjnej liczby nikt nie podał i raczej nie poda, ale historycy mają przekonania, że więcej Żydów zginęło za przyczyną Polaków niż zostało ocalonych.
https://www.wprost.pl/411393/Wiecej-Zyd ... ratowanych

Teść opowiadał, jak to sąsiad z wioski prowadził na brudnym powrozie w biały dzień schwytanego ukrywającego się Żyda na posterunek policji. Za dostarczenie Żyda miał otrzymać kilo cukru.
Ale trafił na nieodpowiedniego żandarma, ten Żyda zamknął w areszcie, a wieśniaka kopem w tyłek zwalił ze schodów nie dając mu należnej kontrybucji w postaci kilograma cukru.....


Pt lut 02, 2018 8:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL