Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Emerytury z ZUS i inne opcje 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Emerytury z ZUS i inne opcje
felek_ napisał(a):
Chciałem zauważyć, że martwiąc się tym co będzie za 40 lat prezentujesz nader niechrześcijańskie podejście:

"Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy." (Mt 6, 34)

Osobiście zawsze żywiłem przekonanie, że nie jest to wezwanie do krótkowzroczności lub cięcia gałęzi pod sobą. I nawet zdaje się, że mogłem mieć rację. Zapraszam jednak do bardziej lotnej analizy: viewtopic.php?f=1&t=40057

Ale poza tym dlaczego uważasz, że SweetChild martwi się zbytnio? A Ty, SweetChild, dlaczego też tak uważasz? ;) Ja np. w pełni podzielam to zmartwienie, choć rozpaczać nie zamierzam. Nacjonalizacja OFE jest raźnym krokiem wstecz ale jeszcze nie rzutem na klingę.

To znaczy owa klinga (ZUS w kontekście starzejącego się społeczeństwa) jest tak daleko, że może uda się coś zdziałać po drodze.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lut 20, 2018 22:36
Zobacz profil
Post Re: Emerytury z ZUS i inne opcje
Soul33 napisał(a):
Ale poza tym dlaczego uważasz, że SweetChild martwi się zbytnio? A Ty, SweetChild, dlaczego też tak uważasz? ;) Ja np. w pełni podzielam to zmartwienie, choć rozpaczać nie zamierzam. Nacjonalizacja OFE jest raźnym krokiem wstecz ale jeszcze nie rzutem na klingę.

Dlaczego uważam, że martwienie się tym, czy za 40 lat będę miał pieniądze na utrzymanie jest niechrześcijańskim podejściem? Myślę, iż właśnie taką postawę chciał nam przekazać Jezus ucząc: "Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane."


Śr lut 21, 2018 8:31

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Emerytury z ZUS i inne opcje
Soul33 napisał(a):
Ale poza tym dlaczego uważasz, że SweetChild martwi się zbytnio? A Ty, SweetChild, dlaczego też tak uważasz? ;)


Skoro jest napisane, że "jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie", a ja się troszczę o lata do przodu, to nie widzę szans na własną obronę ;)

Dodam jeszcze, że jeśli ktoś konsekwentnie trzyma się tego zalecenia, typu np. zakony żebracze, to szacun. Ale jeśli ktoś nie troszczy się o jutrzejszy dzień, ale jutro przychodzi i siłą zabiera mój płaszcz, to mój podziw jest mocno ograniczony. Obawiam się też, czy dokonywanie rozbojów nie jest bardziej niechrześcijańskie niż zbytnie troszczenie się :evil:


Śr lut 21, 2018 8:52
Zobacz profil
Post Re: Emerytury z ZUS i inne opcje
SweetChild napisał(a):
Skoro jest napisane, że "jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie", a ja się troszczę o lata do przodu, to nie widzę szans na własną obronę ;)

Trudno sie nie troszczyć, ale też nie ma sensu pokładać nadzieję na lata w kasie.
Ja z mężem w latach 80-tych, mając 3 dzieci i małe mieszkanie 40 m kw, złożyliśmy w spółdzielni mieszkaniowej wniosek o zamianę mieszkania na większe.
Przez niemal 10 lat ciułaliśmy każdy dodatkowo zarobiony grosz na wyposażenie tegoż mieszkania, uzbieraliśmy dość pokaźną kwotę - równowartość nas obojga półtora-dwuletnich zarobków.
Gdy otrzymaliśmy to upragnione 75 m kw mieszkanie, a inflacja żarła pieniądze, zebrane zapasy wystarczyły na kupno dużej lodówki Mińsk, kolorowego telewizora i przyjęcie komunijne dla syna.
Mieszkanie musieliśmy w większości urządzać z bieżących zarobków przy szalejącej inflacji.


Śr lut 21, 2018 9:07

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Emerytury z ZUS i inne opcje
Soul33 napisał(a):
Zapraszam jednak do bardziej lotnej analizy: viewtopic.php?f=1&t=40057

Ten wątek dobrze pokazuje, jakim ryzykiem obarczone jest odczytywanie/ rozumienie jakiegoś zdania z Biblii na własną rękę. I ja, z moją nikłą wiedzą biblijną, miałbym się spierać, ile troszczenia się jest już zbytnie i niechrześcijańskie ;)

Alus napisał(a):
Trudno sie nie troszczyć, ale też nie ma sensu pokładać nadzieję na lata w kasie.

Możliwe, ja nikogo nie chcę namawiać, a już broń Boże przymuszać do troszczenia się w takim stopniu, w jakim ja się troszczę. Niech każdy sam zdecyduje, na ile chce się troszczyć i gdzie dla niego zaczyna się zbytnio. I tego prawa domagam się dla siebie.


Śr lut 21, 2018 9:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL