Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
 Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Nie oszukujmy się tekst ustawy był pisany pod presją kocich i psich mam stąd też możemy z jednej strony przeczytać o tym jakie zwierzęta można zabijać a jakie nie albo takie kwiatki:

"Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. "


Nie ma możliwości,( a przynajmniej są one bardzo małe) żeby w humanitarny sposób hodować zwierzęta.
Więc w tej sytuacji, trzeba by tego całkowicie zakazać.
Tutaj dobrym przykładem są choćby kury, gdzie potrzeby tych zwierząt są dość spore, w końcu każda kura potrzebuje dobrego żywienia, dużo wolnej przestrzeni, ażeby sobie mogła bez żadnych przeszkód chodzić, i to po obszarze co najmniej kilku hektarów :mrgreen:
No i z tego co się orientuje, to ułamek procenta Polskich kur w ten sposób żyje.
W sumie ja tak hoduje te kury :D moja zapadła wieś na końcu świata, idealnie się do tego nadaje, choć czasami jakiś dziki pies potrafi te moje kury zaatakować! no ale to już jest zupełnie inna sprawa.

R27 napisał(a):
Obecnie wiele spraw jest prowadzone przeciwko ludziom którzy np ogłuszają i zabijają ślepe mioty z ekonomicznych czyli racjonalnych powodów a nie dlatego, że lubią zadawać ból itd.


Są młynki do mielenia żywych kurcząt, i jakoś to nikomu nie przeszkadza, wiec nie wiem gdzie tu masz problem?

No i ta cała gadanina obrońców praw zwierząt, też do mnie nie trafia, w końcu w sporym stopniu, z ich winy w Polsce zakazano uboju rytualnego, a w konsekwencji ubój odbywa sie choćby za pomocą prądu.
I jak im wyszło, że poderżniecie gardła, jest czymś bardziej bolesnym od zabicia za pomocą prądu?
No ale co sie dziwić, wielu ludzi z tych środowisk, nie są umysłowo na zbyt wysokim poziomie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 30, 2018 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Cytuj:
Owszem, i słusznie, bo zwierzę rzeczywiście nie jest rzeczą, tylko istotą żyjącą. Albo uznajemy, że życie jako takie jest pewną wartością samą w sobie, albo nie uznajemy.


No więc o to chodzi, że z jednej strony jest nakaz traktowania zwierzęcia z szacunkiem a z drugiej pozwolenie na jego zabijanie w celach rozrywkowych (myślistwo) i konsumpcyjnych (hodowla na rzeź i na ubrania).
Nie wszystkie życia mają taką samą wartość. Wartość życia zwierzęcia które nigdy nie będzie miało swojego ego jest znikoma nawet dla autorów tej ustawy bo dopuszczają ubój. Z niewiadomych względów otacza się szczególną opieką zwierzęta nie rzeźne poprzez nadawanie im podmiotowości. Obecne wyroki sądów i uzasadnienia są pełne frazesów o tym jakie cierpienia przechodził pies czy kot. Powszechnie myli się cierpienie z bólem fizycznym. Przeciętny sędzia nie odróżnia tych dwóch pojęć tak samo jak autorzy ww. ustawy.

Co do pojęcia humanitaryzmu... to trzymanie w niewoli czegoś co wg autorów ustawy powinno być traktowane podmiotowo w celu pozbawienia życia jest humanitarne?
Wszystko zaczęło się od zdeformowania pojęcia humanitaryzmu. Bo humanitaryzm pierwotnie oznaczał ludzkie traktowanie. Czyli traktuję kogoś tak jak sam byłbym chciał być traktowany.

Ktoś z was chciałby mieszkać w chlewni po to by potem został zjedzony?

Cytuj:
Zabijanie ślepych miotów jest legalne, o ile mi wiadomo.

Tylko przez uprawioną osobę w szczególnych okolicznościach.


Cytuj:
Nic nie trzeba wpisywać, wystarczy ochłonąć i zastanowić się nad tym, co już jest wpisane.


Skoro zabijanie może być humanitarne to czemu tortury nie mogą być humanitarne? Akt zabicia jest czymś gorszym dla podmiotu niż akt torturowania. Prawo jednoznacznie traktuje zabójstwo znacznie ostrzej niż pobicie.

Cytuj:
Nie. Jest po prostu pisany z uwzględnieniem zasad etyki, do jakich nie dorosłeś.

Ja mam wrażenie że jest pisany pod wpływem silnej antropomorfizacji wynikającej z oglądania filmów walta disney'a ;)


Pt mar 30, 2018 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):

Cytuj:
Nie. Jest po prostu pisany z uwzględnieniem zasad etyki, do jakich nie dorosłeś.

Ja mam wrażenie że jest pisany pod wpływem silnej antropomorfizacji wynikającej z oglądania filmów walta disney'a ;)


Infantylnym skojarzeniem potwierdzasz to, co napisałem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 30, 2018 10:52
Zobacz profil
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Akt zabicia jest czymś gorszym dla podmiotu niż akt torturowania. Prawo jednoznacznie traktuje zabójstwo znacznie ostrzej niż pobicie.

Zgodnie z argumentacją a minori ad maius - wnioskowanie z uzasadnienia słabszego na silniejsze - jeśli nie wolno czynić mniej, to tym bardziej nie wolno czynić więcej.

Natomiast argumentacja a maiori ad minus- wnioskowanie z uzasadnienia silniejszego na słabsze - mówi, że jeśli ktoś jest uprawniony do czynienia więcej, to tym samym jest uprawniony do czynienia mniej, ale nie wiedzieć czemu nie ma ona zastosowania przy ustawie o ochronie zwierząt.


Pt mar 30, 2018 11:38

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Nie oszukujmy się tekst ustawy był pisany pod presją kocich i psich mam


Ciekaw jestem jakie kryterium przyjmujesz przy określaniu która istota może być bezkarnie maltretowana i zabijana? Czy chodzi tylko o brak przynależności do gatunku ludzkiego? A może o poziom inteligencji czy świadomość danej istoty?


Pt mar 30, 2018 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Ustawa dopuszcza zabijanie i de facto maltretowanie zwierząt hodowlanych (przeznaczonych na rzeź) oraz zabijanie niektórych dzikich (przeznaczonych na odstrzał).

Ja nie dopuszczam zabijania istot ludzkich ze względu na swój światopogląd wg którego wszyscy ludzie są tak samo wartymi istotami i w zasadzie istnieje tylko parę wyjątków kiedy dopuszczalne jest pozbawienie życia (np w obronie własnego). Dopuszczam maltretowanie istot ludzkich które jest motywowane tym, że istoty te muszą być izolowane ze względu na to, że mogą być niebezpieczne dla innych ludzkich istot lub też ich interesów.
Co do istot nie będących ludźmi dopuszczam zabijanie ze względów ekonomicznych czy też innych racjonalnych względów, dopuszczam zabijanie w szeroko rozumianym interesie istot ludzkich. Nie dopuszczam zabijania które nie jest racjonalne aczkolwiek nie uważam by za takie zachowanie tzn nieracjonalne zabijanie czy maltretowanie istot nie ludzkich należy maltretować ludzkie istoty (poprzez np osadzanie w zakładach karnych).

jedyne kryterium: jesteś istotą ludzką lub nie jesteś istotą ludzką


Pt mar 30, 2018 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Akt zabicia jest czymś gorszym dla podmiotu niż akt torturowania.


Bzdura. W wielu opisach tortur przewija się motyw próśb ofiary o jej uśmiercenie. W procedurach karnych tortury, o ile nie były stosowane z przyczyn pragmatycznych (w celu wydobycia zeznań lub przyznania się) stanowiły zazwyczaj rozszerzenie kary śmierci, coś gorszego od niej.

Możliwe jest zabicie zwierzęcia (w tym człowieka) w taki sposób, by subiektywne odczucie bólu, cierpienia czy jakiegokolwiek dyskomfortu było nieobecne lub ekstremalnie krótkie. Tortury nie mogą być humanitarne, bo z założenia polegają na zadawaniu cierpienia.

Co roku setki tysięcy ludzi decyduje się na zakończenie swojego życia, a jedną z przyczyn są właśnie cierpienia fizyczne.

Jak myślisz, ile osób chciałoby, by je torturować? Nawet masochiści oczekują przecież kontrolowanej namiastki, a nie prawdziwych tortur.

R27 napisał(a):
jedyne kryterium: jesteś istotą ludzką lub nie jesteś istotą ludzką



Czyli prymitywny gatunkizm. Rozumowanie dokładnie analogiczne do tego, które pozwalało zniewalać i mordować Murzynów czy Indian.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 30, 2018 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Cytuj:
Bzdura. W wielu opisach tortur przewija się motyw próśb ofiary o jej uśmiercenie. W procedurach karnych tortury, o ile nie były stosowane z przyczyn pragmatycznych (w celu wydobycia zeznań lub przyznania się) stanowiły zazwyczaj rozszerzenie kary śmierci, coś gorszego od niej.


Gdyby tortury były gorsze niż kara śmierci to kara śmierci byłaby stosowana jako kara dodatkowa a nie odwrotnie. Co więcej najgorszych przestępców skazywano by wyłącznie na długotrwałe tortury a tych pomniejszych na "zaledwie" karę śmierci.
Stąd też potoczna jej nazwa to kara główna.

Cytuj:
Możliwe jest zabicie zwierzęcia (w tym człowieka) w taki sposób, by subiektywne odczucie bólu, cierpienia czy jakiegokolwiek dyskomfortu było nieobecne lub ekstremalnie krótkie.


Czyli NKWD uśmiercając z zaskoczenia skazańca postępowało w sposób humanitarny? Tak samo jak budowa makiety dworca w Treblince i łaźni to też działania humanitarne?

Cytuj:
tortury nie mogą być humanitarne, bo z założenia polegają na zadawaniu cierpienia.

Czyli pozbawienie wolności które powoduje niewątpliwie cierpienia nie może być uznane za humanitarne?

Cytuj:
Co roku setki tysięcy ludzi decyduje się na zakończenie swojego życia, a jedną z przyczyn są właśnie cierpienia fizyczne.

Ile znasz przypadków że ktoś odebrał sobie życie z powodu złamania nogi? Ból jest olbrzymi ale osoba wiedząc, że niedługo się skończy nie odbiera sobie życia a odwiedza lekarza. Ty podajesz przykład kiedy i tak osoba odczuwająca olbrzymi ból wie że niedługo umrze więc nie ma sensu dalsze trwanie w bólu. W przypadku kiedy jest nadzieja nikt się raczej nie targa na swoje życie. Tak samo jest z maltretowaniem. Hipotetycznie gdyby założyć że zwierzę ma ego i ma do wyboru maltretowanie przez np miesiąc albo szybką bezbolesną śmierć to wybór wydaje się oczywisty.

Cytuj:
Czyli prymitywny gatunkizm. Rozumowanie dokładnie analogiczne do tego, które pozwalało zniewalać i mordować Murzynów czy Indian.

Jak rozumiem ty nawet roślin nie krzywdzisz bo jakbyś krzywdził to też się narazisz na zarzut o prymitywny gatunkizm bo swoje dobro stawiasz wyżej niż dobro rośliny


Pt mar 30, 2018 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Gdyby tortury były gorsze niż kara śmierci to kara śmierci byłaby stosowana jako kara dodatkowa a nie odwrotnie. Co więcej najgorszych przestępców skazywano by wyłącznie na długotrwałe tortury a tych pomniejszych na "zaledwie" karę śmierci.
Stąd też potoczna jej nazwa to kara główna.


Kompletnie mieszasz dwie rzeczy. Kara śmierci sama w sobie nie ma na celu zadania bólu i dlatego jest bardziej humanitarna niż tortury. Cierpienie związane z karą śmierci wiąże się z jej oczekiwaniem i związanym z tym stresem.

KS jest karą główną, ponieważ całkowicie i w sposób nieodwołalny eliminuje ukaranego, nie z powodu zadawanych mu cierpień.

R27 napisał(a):
Czyli NKWD uśmiercając z zaskoczenia skazańca postępowało w sposób humanitarny?


Słaba zagrywka - celowo starasz się doprowadzić sytuację do absurdu, usuwając z pytania stopniowanie. Odpowiem na nie zatem ignorując zagrywkę: tak, NKWD postępowało w tym momencie w sposób bardziej humanitarny, niż gdyby skazańców dajmy na to tłukli na śmierć kijami.

R27 napisał(a):
Czyli pozbawienie wolności które powoduje niewątpliwie cierpienia nie może być uznane za humanitarne?


Oczywiście, że może być i jest uznawane za humanitarne :)

R27 napisał(a):
Ty podajesz przykład kiedy i tak osoba odczuwająca olbrzymi ból wie że niedługo umrze więc nie ma sensu dalsze trwanie w bólu. W przypadku kiedy jest nadzieja nikt się raczej nie targa na swoje życie.


Niekoniecznie. Samobójstwa popełniają także osoby, których życiu choroba nie zagraża. Wystarczy, że powoduje nieznośne cierpienie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 30, 2018 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Znasz jakiś system prawny w którym tortury są dotkliwiej karane niż zabójstwo?

Cytuj:
KS jest karą główną, ponieważ całkowicie i w sposób nieodwołalny eliminuje ukaranego, nie z powodu zadawanych mu cierpień.

Czyli wg ciebie gdyby kodeks karny dopuszczał karę tortur jako najwyższą to więźniowie skazani na taką karę pisaliby prośbę o zamianę tortur na karę śmierci?


O
Cytuj:
dpowiem na nie zatem ignorując zagrywkę: tak, NKWD postępowało w tym momencie w sposób bardziej humanitarny, niż gdyby skazańców dajmy na to tłukli na śmierć kijami.

A gdyby tylko pobili kijami i tacy oficerowie w Katyniu byliby puszczeni wolno?

Cytuj:
Oczywiście, że może być i jest uznawane za humanitarne


tak samo jak tortury mogą być humanitarne


Cytuj:
Samobójstwa popełniają także osoby, których życiu choroba nie zagraża. Wystarczy, że powoduje nieznośne cierpienie.

np. cierpienie powodowane pobytem w więzieniu?
Napisałem że raczej nie popełnia samobójstwa ten kto wie że niedługo jego cierpienie się skończy.
Oczywiście że ludzie popełniają samobójstwo z różnych przyczyn. Nie jest to jednak dowód na to że ból jest gorszy niż śmierć.

Na sam koniec dodam że w sądach najczęściej skazywani są ludzie za np jednorazowe pobicie psa czy też trzymanie świni w złych warunkach bytowych. Rzadko zdarzają się przypadki wieloletniego systematycznego torturowania zwierzęcia. Stąd też możesz być skazany za kopnięcie świni a jednocześnie jako rzeźnik możesz ich zabić bezkarnie tysiące.


Pt mar 30, 2018 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Tak samo jak budowa makiety dworca w Treblince i łaźni to też działania humanitarne?


Interesujące, że poruszasz ten temat, bo wiadomo, że za budową tych obiektów - i komór gazowych w ogóle - stał zamysł poniekąd przypominający wywody Twoje i w szczególności kolegi felka_

Otóż chodziło, oprócz kwestii zachowania porządku, o to, że będąc świadkiem wykonywanych na jego polecenie egzekucji Himmler kilkakroć był lekko zasłabł, po czym dostrzegł problem stresu i demoralizacji, jakie występowały bądź mogły występować u ludzi systematycznie trudniących się zabijaniem istot podludzkich przy pomocy karabinów. Architekt Ostatecznego Rozwiązania zatroskał się, że regularne zabijanie istot podludzkich może poskutkować tym, że dzielni Niemcy wykonujący tę trudną lecz konieczną pracę staną się, cóż, nieprzystosowani społecznie. Stąd właśnie idea mechanizacji procesu zabijania i nadania mu zwodniczego sznytu - chodziło o pragmatyzm, ale też humanitaryzm... wobec wykonawców eksterminacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 30, 2018 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
Znasz jakiś system prawny w którym tortury są dotkliwiej karane niż zabójstwo?


Znowu mieszasz bez sensu. Wymiar kary nie wynika tu ze stopnia niehumanitarności czynu.

Poza tym - co to w ogóle za argument? W Polsce więcej można dostać za posiadanie marihuany, niż za molestowanie dziecka. Czy to czegoś dowodzi?

R27 napisał(a):
tak samo jak tortury mogą być humanitarne


Nie, nie ma takiej możliwości.

Celem osadzenia w więzieniu nie jest powodowanie cierpienia.

Celem torturowania jest powodowanie cierpienia.

R27 napisał(a):
Oczywiście że ludzie popełniają samobójstwo z różnych przyczyn. Nie jest to jednak dowód na to że ból jest gorszy niż śmierć.


Ależ jest, bo mówimy o tym, co jest lub co najmniej może być gorsze subiektywnie.

R27 napisał(a):
Na sam koniec dodam że w sądach najczęściej skazywani są ludzie za np jednorazowe pobicie psa czy też trzymanie świni w złych warunkach bytowych.


No i dobrze. Lepiej zapobiegać, niż czekać aż się nazbiera.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 30, 2018 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Nie odniosłeś się do tego czy lepszy kij na plecy czy kula w potylicę.

Osadzenie w więzieniu ma na celu izolację oraz dolegliwość czyli swojego rodzaju tortury.


Za posiadanie marychy kara jest do lat 3. Za molestowanie do lat 12. Za znaczne ilości marychy do lat 12 a za gwałt na dziecku ma być teraz 25


No więc są ludzie którzy w imię dobra prosiaka który nie ma ego gotowi są wsadzać do więzienia za pobicie tegoż a jednocześnie dopuszczają zabijanie masowe tychże prosiaków

Dlatego uważam że za tą ustawą stoją ludzie o tak infantylnych umysłach jak Kaczyński który domaga się jeszcze ostrzejszychwile kar


Pt mar 30, 2018 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
R27 napisał(a):
jedyne kryterium: jesteś istotą ludzką lub nie jesteś istotą ludzką


Człowiek rozumny jako gatunek nie stoi w miejscu i ewoluuje. W którym momencie można uznać, że istota człekokształna przerodziła się z małpy w istotę ludzką? Gdzie postawisz granicę i uznasz, że np. homo erectus był lub nie był człowiekiem?
Wybiegając w przyszłość; powiedzmy za 50 tys. lat - ewolucja może zmienić nas w nadludzi posiadających atrybuty znacznie odróżniające od dzisiejszego człowieka. Z punktu widzenia takiego osobnika Ty byłbyś niczym więcej jak kolejnym gatunkiem zwierzęcia, które można zabić i maltretować bezkarnie.


Pt mar 30, 2018 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
No więc dobrze niektóre człekokształtne czy krukowate mają cząstkowe ego
Tak więc jestem w stanie dopuścić stan w którym np zabicie szympansa jest czymś gorszym niż psa. Nadal jednak z tego powodu żadna istota ludzka nie powinna być dręczona. Pomimo że obiektywnie postąpiła źle


Pt mar 30, 2018 16:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL