Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 bez przywilei 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
wykorzystywac swoj urzad, zeby kase zrobic. Nie dostrzegasz tego?


a teraz nie wykorzystują?

a czy ty tego nie dostrzegasz , że łatwo bedzie takiego capnąć za jego cwaniactwo i kradzieże?
skoro stwierdzasz że moze byc biedny polityk dobrym politykiem to jak to się ma do tego co mi wyrzucasz?
ty naprawde chcesz by polityk był bogaczem to typowe myslenie pewnej cywilizacji na pokaz :P


co do pracy to nie ma pracy
chyba że mówisz o tej pod latarnia ?
i jak to "sie manie pracy" ma do plajt firm różnych co słychac nieustannie?
co bedzie jak stracisz prace?
-powiesz pójdę tam gdzie jest bo jest dużo?
przypuśćmy i tam stracisz
-powiesz sam założe
i splajtujesz
i co powiesz?
-pojade za granice
i co teraz powinienem powiedzieć?
:x

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt paź 11, 2005 17:03
Zobacz profil
Post 
Mieszku. Z samego zalozenia Twoje systemu wynika, ze posel ma byc bogaty. Bo musi miec pieniadze, zeby za 500 zl miesiecznie sie utrzymac. Czyli utrzymac siebie, rodzine itd. Dlaczego? Przypomne Ci pierwszego posta:

Mieszek napisał(a):
jakby tak 500 zł dla posła symbolicznie za prace co miesiąc
ech marzenia


Teraz pomysl, ze ten posle ma rodzine, syna na studiach, corke, ktorej trzeba sprawic wesele. Zeby zyc, musi miec oszczednosci. Zeby zyc z oszczednosci 4 lata, musisz byc, przepraszam za wyrazenie, cholernie bogaty.

I jeszcze komentarze (pomine wiekszosc, mimo, ze sie ze mna zgadzaly)

angua napisał(a):
Mieszek, w ten sposób stawiasz znak równości pomiędzy wartością człowieka a jego zamożnością. Więcej - ten człowiek ma mieć oszczędności nie tylko na cztery lata posłowania, ale i na dłużej, ponieważ nie podoba nam się wymiana ekipy co kadencję...


To chyba potwierdza moja teze, nie?

Piszesz:
Cytuj:
co do pracy to nie ma pracy
chyba że mówisz o tej pod latarnia ?
i jak to "sie manie pracy" ma do plajt firm różnych co słychac nieustannie?
co bedzie jak stracisz prace?
-powiesz pójdę tam gdzie jest bo jest dużo?
przypuśćmy i tam stracisz
-powiesz sam założe
i splajtujesz
i co powiesz?
-pojade za granice
i co teraz powinienem powiedzieć?


Nie wiem gdzie zyjesz. Ale ja widze prace dla siebie. Ba! Czlowieku, ja zyje staystykami dotyczacymi pracy. Ja zyje rozwojem firm, bo to studiuje i o tym pisze teraz inzynierke. Ja mam znajomych, ktorzy bez znajomosci po studiach maja 2 tys na reke. Albo i wiecej. Ale jak Ci napisalem: nie mozna skonczyc zarzadzania i marketingu na filii uniwerku X w Koziej Wolce. Nie mozna miec magistra z ocena dostateczna. Trzeba byc fachowcem. O to nie fachowcy, drogi Mieszku jada do Irlandii na wakacje. Jada albo studenci, przysli potencjalni fachowcy, albo ludzie, ktorych studia nie daja pracy. A czemu nie daja? Bo jest wolny rynek. Wolny rynek to podaz i popyt na ludzi. To jest wolny rynek pracy. Ja wiem, za 15 lat na moj zawod nie bedzie popytu. A moze bedzie? Wiem lub nie wiem. Ale wiedzialem jedno: jak po 5 latach skoncze studia, na ten zawod bedzie popyt. I sie nie pomylilem. I nie, nie mam plecow. Ale mam sowj rozum, ktorzy kaze mi szukac, starac sie, wydawac wiekszosc pieniedzy na ksztalcenie i na jezyki. I robie to, bo wiem, ze to ma szanse zaprocentowac.

Wyksztalcenie to teraz inwestycja. Olbrzymia. I te inwestycje maja szanse sie zwracac. Ale jak mowi ekonomia: nieprzemyslane inwestycje bardzo rzadko sie zwracaja.

Tak wyglada rynek pracy. Wiesz, ze na przyklad GE (General Electrics) postanowilo bodajze w seszlym miesiacu zatrudnic w Bielski Bialej 15 studentow po zarzadzaniu jakoscia. Rozmowy przeszlo 7. Po pierwsze, na absolwentow tego keirunku jest popyt. Po drugie, prowadzacy rozmowy wstepne przeprowadzali prawdziwa selekcje. Trzeba byc na bierzaco z nowosciami, byc zaznajomionym z aktualna sytuacja. Bez tego sie nie da. Ale w Polsce ciagle wielu ludzi woli patrzec jak trawa rosnie.

Bo ilu studentow studiuje na wspomnianych juz filiach tylko dlatego zeby do woja nie isc? Gdzie sie podzialy technika? Ktore moze nia dawaly pewnych studiow, ale dawaly zawod? Wiesz, Mieszku, ze na przyklad absolwent mechaniki i budowy maszyn nie pojdzie za mechanika, na markowej stacji obslugi. Ale ta stacja za 2 tys miesiecznie da chetnie prace komus, kto ma wyksztalcenie srednie, ale praktyke na warsztacie. To wlasnie dawaly kiedys technika.

Powiesz sam zaloze. Heh. Nie wiem czy sie orientujesz o kredytach dla nowych przedsiebiorstw. O tym, jak preferencyjny system podatkowy ma sie zakladajac firme.

Tylko, ze jest jedno ale. Wielkie ale, jak zawsze w ekonomii. Firme trzeba zalozyc z szansami. A nie nabrac kredytow na poczatku, bez sprawdzenia rynku, zbadania potrzeb. Nie w imie jakiegos widzimisie, czyli: ot, to sie bedzie sprzedawalo. Nie. Trzeba miec pojecie, trzeba znac, badac, inwestowac, byc na czasie. I sa ludzie, ktorzy to osiagaja. Popatrz na informatykow w Polsce. Popatrz na logistykow. Nie widzisz, ze PKP Cargo co miesiac zwieksza przewozy? Ze u Ciebie, na Slasku, niedaleko Dabrowy Gorniczej powstaje kolejny w Polsce terminal transportu multimodalnego?

Zobacz. Pozbadz sie stereotypow.

Ciagle nie odniosle sie do:
Mieszku, ponadto Twoj model ciagle neguje konstytucje i podstawe demokratycznego panstwa. To takie ladnie ubrane w slowa rzady nie zmieniajacej sie od lat kliki. Tylko czekac, az przy takim modelu pojawi sie liberum veto!

Pamietaj, ze rownosc obywateli wobec prawa to chlubna tradycja Polski chrzescijanskiej. To chlubna tradycja cywilizacji lacinskiej, ktora zaczela sie jeszcze w starozytnych Atenach. A oto Twoj rojekt przekresla to wszystko.


Crosis


Wt paź 11, 2005 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Ja o wozie ty o kozie Crosis.
Tak to sie nie dogadamy.
Temat jest wyraźny: bez przywilei.


Twoja wypowiedź na temat sytuacji w Polsce przypomina mi mowe papierkową urzędników a nie mowe pracowników.


Czy ty wiesz ilu jest bezrobotnych w Polsce?
Dlaczego tak z dnia na dzień sie stało?
Jednego dnia ludzie mieli prace i było wszystko dobrze a drugiego ogłaszają firmy plajte.A ludzie sa bez pracy.
Dlaczego?

A moze panowie posłowie nie poczuli we właściwym czasie, tego tak jak Naród poczuł.
Moze tylko moim zdaniem posłowie powinni żyć jak żyją wszyscy, jeśli jest źle z Polską to dlaczego niektórym jest tylko dobrze?
Czyzby na miliony osób zaledwie kilka okazało sie wzorowymi strategami gospodarczymi a reszta ludzi to ciapy?
Tak z dnia na dzień?


Czy ty tego nie zauważasz, że jest coś nie tak?
Jesli tego nie zauważasz to nie ty mi współczuj bo to ja tobie powinienem współczuć.


pozdro

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr paź 12, 2005 18:51
Zobacz profil
Post 
MIeszku ja to zauwazam. Ale proba naprawy sytuacji wprowadzajac cos, co nie jest zgodne z konstytucja i prowadzi do jeszcze wiekszego zawezenia dostepnosci srodowiska politycznego jest po prostu zalosna.


Crosis


Cz paź 13, 2005 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Ale proba naprawy sytuacji wprowadzajac cos, co nie jest zgodne z konstytucja


pamiętam dobrze nasza rozmowę na temat wyzszości etyki nad prawem
konstytucja i każde prawo pisane powstało na jakieś "bazie"
wiec dlaczego uwazasz że jest to niezgodne z konstytucją?
czy tu nie jest ważne bardziej to jaki mielismy zamysł my Polacy w trakcie jej tworzenia?

i czy uważasz że brak pracy jest zgodny z konstytucją?
przypomne jak media ogłaszały iż mamy ze 3mln bezrobotnych

nie będe ci przypominał zapisu konstytucji mówiącego coś na temat pracy i jej gwarantowania :P

ja Crosis tylko chce by panowie posłowie poczuli się zżyci z Narodem Polskim
a wiesz dlaczego?
bo urzędnicy skaczą sobie siam i tam jak pszczółka Maja z kwiatka na kwiatek
czy taki jest zżyty z miejscową ludnością i zna dostatecznie jej problemy?

uwielbiaja zajmować sie papierkową robotą
uwielbiają stwierdzać że nieetyczne jest płacenie im mniej niż "coś tam"
tym czasem ile inni zarabiaja?
i to ma byc etyczne?
bo zgodne z prawem jest , z tym sie nie spieram
ale czy twoim zdaniem zgodne z prawem to znaczy ze jest wszystko w porzadku?

mówie ci przyjda inne rzady zmienią prawo i co inne będzie zgodne z prawem
ale etyka pozostanie nie zmieniona


nie dziw się więc ze jestem za tym by posłowanie było zaszczytem i wiązało sie z tylko takimi co coś w życiu osiągneli
z takimi co są "siłaczami zycia"


ja jestem prosty szary człowieczek
i nie pacham sie na stolec
bo do niczego nie doszedłem w moim życiu i co tu sie oszukiwać nigdy do niczego nie dojde
czy taka niedojda ma mieć mozliwość startu w wyborach?
oczywiście że ma taka możliwość i powinna mieć
ale musi być wyśmiana
oczywiście pieniadze nie sa ważne - mozna takiego polityka przyjąć
bo kraj jest biedny to zrozumiałe ze nikt uczciwy niema ponad swój stan jak co poniektórzy
lecz ważne jest to dla kogo on to robi

i czy potrafi robić
czy tylko dla siebie(swojej rządzy pieniądza) czy dla ludzi-Narodu


czy jesli ktoś zarabiac bedzie milardy za to ze jest ciapa będzie dobre?
a co będzie w tym złego jesli ktoś pójdzie służyć Narodowi wiedząc ze nic z tego nie będzie i tak miał pieniężnego
nie bój sie Crosis jak nie brakuje Fundacji i jej miliardów dolarów na cele harytatywne
i jak nie brakuje wolontariuszy którzy zbierają do puszek
jak i nie brakuje takich co dotują polityków...i tego i tak nie powstrzymasz i nie poznasz czy jest to łapówka czy nie
tak teznie braknie takich co za średniąkrajową pójdą rządzić naszym krajem

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz paź 13, 2005 18:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL