Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 

Komu kibicujesz?
Radiu Maryja 42%  42%  [ 11 ]
TVN 19%  19%  [ 5 ]
To głupie pytanie, nikomu nie kibicuję, ponieważ to oczywiste, że TVN tylko obiektywnie informuje o Radiu Maryja i nie ma mowy o żadnej walce politycznej 38%  38%  [ 10 ]
Liczba głosów : 26

 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka?
Radio Maryja dotarło (jak twierdzi) do "scenariusza programu oczerniającego RM" szykowanego przez TVN. Przed wyborami walka polityczna zaostrza się! Kto wyjdzie z niej zwycięsko?

Cytuj:
Fragment scenariusza materiału oczerniającego Radio Maryja, który jest obecnie preparowany przez ekipę TVN

Grzegorz
-ustalić przez KRRiT czy poniższe stacje miały kiedys problemy z prawem

RMF, ZET, RADIO PLUS, JÓZEF - porównać jakie mają problemy w KRRiT, czy placili kiedykolwiek kary za uchybienia w stosunku do RADY, czy rada skrupulatnie ich kontroluje, czy prowadzi nasłuch audycji, jak reaguje na jakieś "dziwne treści", czy byli ukarani za głoszenie niezgodnych z prawem treści, za łamanie prawa prasowego ( co zdarza się radiu maryja)

TORUŃ przed wyjazdem do Niemiec

-ktoś z kapeli (wspomnienie o Rydzyku)
- ktoś kto chodził na msze, wierni (jak go pamiętają i jak teraz na to wszystko patrzą)

Kościół - 056/659 60 04 - ustalić jako turysta z kanady, ze chcemy być na mszy rydzyka

TORUŃ POCZĄTKI RADIA MARYJA

- sąsiedzi - jak to w tedy wyglądało
- firma budowlana, z jakic materiałów, i czy kasa była na to (Jaworski budował)
- policjanci którzy zatrzymali rydzyka w 92 r, bo nie chciał dmuchać i nazwał ich mordercami popiełuszki.
- były pracownik rada Maryja, który opowie o tym, jak i to rydzyk jest, że księdza proboszcza zwyzywał na antenie, że wyrzucał do kosza zaproszenia wysyłane do proboszcza i nie wpuszczał koledy do RM.

TORUŃ Poniedziałe Wtorek Środa:

- zadzwonić do kościoła Józefa, przedstawić się jako polonus z Kanady, że chcę dać darowiznę i zalży mi na mszy prowadzonej przez ojca Rydzyka - czy jest taka msza i kiedy, zapytać, kiedy jest spotkanie Rodziny Radia Maryja.

- Witold Orcholski 604 311 20 5 - były przyjaciel Rydzyka, dużo o nim wie (umówiony prawie na poniedziałek 17.30 - 18.40, wieczór, lub wtorek) - ma nam jeszcze kogoś znaleźć

- pan Jaworski - budował RM - adres mamy UKRYTA,

-szukamy kogoś z kapeli z parafii św. Józefa - UKRYTA

- ogrywamy Radio - dzień RM, kto wchodzi kto wychodzi, etc. Samochody drogie

- czatujemy na budowie - jak rydzyk się zachowuje, jak ocenia budowe, czy kasa jest na czas, co jak są jakieś obsuwy

-szukamy sąsiadów radia Maryja (okolice radia)

- muzeum rydzyka z krwią popiełuszki ?


Cały artykuł w "Naszym dzienniku" tutaj:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po01.txt

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Cz cze 23, 2005 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Zagłosowałam na 3 wariant, a szczegółowy opis dlaczego jest TUTAJ


Cz cze 23, 2005 11:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
rzeczywiście to
Cytuj:
głupie pytanie
;)

może jeszcze ktoś zacznie obstawiać zaklady?

ad rem:
to ich problem jak to zalatwią tylko, że mogli by nie siać klamstw/ i know, impossible


Cz cze 23, 2005 12:01
Zobacz profil
Post 
Na tvn raz juz sie zawiodlem. Moze nie bezposrednio (bo przez program "uwaga") W odcinku o mandze, byly nedzne manipulacje, oszczerstwa, klamstwa, rzenada... .
A rm, jak wierza w Boga to niech sie modla a nie spisku wszedzie szukaja :?


Cz cze 23, 2005 14:56

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Walka o Radio Maryja jest walką o wolność słowa i przekonań. Oczywiście, że popieram Radio Maryja. Już jeden paszkwil był - autorstwa TVP. Teraz zlecenie realizuje TVN ? Niestety. Ale czego się można spodziewać po liberalnej stacji.


Pt lip 01, 2005 0:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Móisz zapewne o moim ulubionym filmie "imperium ojca Rydzyka" :D


Pt lip 01, 2005 0:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Nienawistna nagonka po tym filmie na szczęście trwała krótko, bo kłamstwo ma krótkie nogi. Efekt był niewielki od zamierzonego, wielu niestety wciąż wierzy w o.Rydzyka w helikopterze.


Pt lip 01, 2005 0:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Mnie tylko jedno śmieszy/ martwi...

Cytuj:
Przecież Ojcowie Redemptoryści nie mają nic do ukrycia, a wszystko jest jawne i legalne. Dlatego muszą budzić zdziwienie takie partyzanckie metody.


Zdziwienie jest czymś jakościowo innym od oburzenia.

Rozumiem, że można się obawiać stronniczego potraktowania materiału.
Niemniej jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia (a wierzę, że nie ma tam przestępstw i skandali, mogą dotrzeć co najwyżej do błędów) - czemu takim oburzeniem reaguje na chęć badania?

Jaki problem może być w nieoficjalnym wejściu dziennikarza na Mszę Św sprawowaną przez o. Rydzyka? Msza się czymś różni od innych? Homilia stanie się przedmiotem komentarza i to jest problem?

I co z tego, że będą pytać o starą budowę? Itd...

Może zaprosić tę ekipę TVN, niech sobie bada? Przecież nic nie znajdzie...
A nie mówić o prokuraturze w sytuacji, mam wrażenie, w miarę normalnych działań dziennikarskich. Bo jedyne co być może można TVN-owi na podstawie tej notatki próbować zarzucać, to nakierowanie na możliwe błędy (bo mówienie o intencji przedstawienia paszkwilu jest zbyt słabo umotywowane). Mówienie:

Cytuj:
Jest to bardzo niebezpieczna akcja i w moim przekonaniu, należałoby wystąpić nawet do prokuratury. Wiemy o tym, że prokuratura to później pewnie jakoś umorzy, ale nie wolno tego przepuścić, ponieważ nie można pobłażać takim zamierzonym ostrym działaniom. [...] To jest całkowicie godne potępienia. Nie wolno tego robić i należałoby ten ich bełkot opublikować - jako niebezpieczne podburzanie i urąganie radiu, które tyle dobrego robi i ma taką ogromną słuchalność.


w moim pojęciu szkodzi Radiu Maryja. Na podstawie tej notatki nie można nawet oskarżyć TVN o zniesławienie kogokolwiek - przecież to TYLKO plan badań. Nawet jeśli reporterzy mieliby jak najgorsze intencje, to i tak prawnie karalne są CZYNY, a nie INTENCJE...


Cytaty z komentarzy dla Naszego Dziennika.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lip 01, 2005 6:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
jo_tka napisał(a):
Może zaprosić tę ekipę TVN, niech sobie bada? Przecież nic nie znajdzie...


jo_tka, dobra ekipa zawsze znajdzie, już Ty się nie martw :D

Ja miałem największy ubaw słuchając ekipy TVN na którejś z plenerowych imprez Radia Maryja (leci często w TV Trwam, polecam!), najlepsze było, jak chcieli z kimś porozmawiać i jeden wkurzony do drugiego nadawał:

- młodzi, no k*de, sami młodzi...

He, he, bo oczywiście TVN pielęgnuje stereotyp Radio Maryja=starsze osoby, więc wywiad z kimś młodym do programu by im nie podpasował :D

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Pt lip 01, 2005 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
jo-tka
Powiedz mi tylko dlaczego nikt nie domaga się ujawniania kto i ile dał i na co wydaje od Gazety Wyborczej (a tu znane są aferalne mechanizmy powiązania z władzą z początku lat 90-tych), TVN-u, Polsatu. Ciekawa jest ich struktura własnościowa ? No dlaczego nikt się tego nie domaga ? Ale od Radia Maryja, które nie prowadzi działalności gospodarczej i które dypsonyje kilkadziesiąt razy mniejszym budżetem to wymaga się nie wiadomo czego. Sprawa jest jasna ludzie dają dobrowolnie na radio, a z tego utrzymuje się radio telewizję i buduje Centrum Polonia in Tertio Millenio. Utrzymanie radia kosztuje 2 mln zł miesięcznie.

Czytałaś ten sbecki scenariusz ? Celem jest nakręcenie sbeckimi metodami materiału filmowego. Budowa zaś wcale nie jest stara, lecz całkiem nowo. Mówię o centrum. Warto przeczytać - a jest to tylka jedna strona. Perfidne pisanie Maryja, Popiełuszko i Rydzyk z małej litery, wyciąganie informacji przy użyciu metod niejawnych do z góry ułożonej treści - komentarza. To są metody SB. Terminologia: czatujemy, szukamy, ogrywamy. A czego szukają ? Najczęściej pojawia się temat pieniędzy.

Trudno po takim scenariuszu domagać się dobrej woli od dzienikarzy TVN-u, zatrudniającego do realizacji swoich programów przestępcę z trzema wyrokami. Tym bardzij trudno otwierać się przed taką stacją, gdy się takiego obowiązku nie ma.

Ten scenariusz przypomina film-paszkwil Jerzego Morawskiego (redaktora Rzeczpospolitej i TVP), z których żadne oskarżenia nie okazały się prawdą. Wtedy wypowiedział się w tej sprawie Zespół Episkopatu d/s Radia Maryja, stając po stronie radia i krytykując manipulatorów. Zaś nagonkę na radio jaka wybuchła po tym filmie - osobiści uciszył z Watykanu Jan Paweł II pozdrawiając pielgrzymów.
Ze scenariusza wynika, że ów film ma być klonem filmu paszkwilanta Jerzego Morawskiego. Uwiarygodnić materiałem zdobytym sb-ckimi metodami z góry postawioną tezę, że o.Rydzyk ma jednak imperium, w którym się szmugluje, pierze brudne pieniądze itd. Dowodów jednak podobnie jak w filmie paszkwilanta Morawskiego nie będzie, bo ich nie ma. Będzie tylko film nakręcony szpiegowskimi metodami (co podkreśla wrażenie), wyrwane z kontekstu i dobrane wybiórczo wypowiedzi.

Cytuj:
JE ks. bp Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski:
Przedmiotem ataku oprócz Radia Maryja ma być Radio Plus i Radio Józef. Dysponenci mediów liberalnych dobrze znają zasadę Marshalla McLuhana, z której wynika, że takie działania, jak postponowanie mediów katolickich, ośmieszanie czy próba skompromitowania, bardzo negatywnie wpływają na skuteczność ich misji ewangelizacyjnej. Zarówno w polityce, jak i w mediach najważniejsze jest to, o czym się wcale nie mówi.
Sprawy, które podnosi się w atakach na Radio Maryja, są drugorzędne, a nawet absurdalne - np. zarzut, że prowadzi ono publicystykę polityczną. W kraju o dojrzałej demokracji tego rodzaju zarzuty wywołałyby powszechną wesołość obywateli.
Liberałów z niektórych polskich mediów irytuje najbardziej fakt, że funkcja ewangelizacyjna Radia Maryja jest wysoce skuteczna i obejmuje społeczne postawy słuchaczy. Peerelowskie nawyki i doświadczenia każą im przeciwdziałać takim inicjatywom za wszelką cenę, wszak skuteczna ewangelizacja niweczy ich ateistyczną wizję człowieka i świata.
Należy się obawiać, że wskutek rosnącej stale komercjalizacji mediów powiększą się szeregi dziennikarzy-najemników gotowych do wykonania każdej roboty, nawet tej bardzo brudnej i społecznie szkodliwej. Dotykamy patologii dziennikarstwa, w którym miejsce ambitnej misji zajmuje zdobywana za wszelką cenę kasa.
Na szczęście jest w Polsce wielu dziennikarzy odpowiedzialnych, którzy skutecznie bronią prawdy i dobrze służą Narodowi. Ich rzetelny warsztat, wierność głoszonym ideałom i odwaga cywilna sprawią, że staną się dla innych wyrzutem sumienia, a może i drogowskazem prowadzącym do prawdziwej służby człowiekowi.


Powtarzam: atakowanie Radia Maryja jest atakowaniem Kościoła (którego radio jest częścią), wolności słowa i wolności przekonań w Polsce. Cel tych ataków jest jeden: wykształtować w ludziach nienawiść do tego radia przez sączenie niechęci i ogromnej ilości stereotypów - które razem połączone dają maszkarona, wpływ na Episkopat (biskupi jednak tak głupi nie są jak sądzi ta medialna orkiestra) - ostatecznie zniszczenie Radia Maryja. Najskuteczniejsze jest odcięcie Radia od dochodów przez sianie takich kłamstw.
Stosuje się wszystkie możliwe metody propagandy:
- zasadę powszechności działań - temat podejmuje duża grupa mediów i powtarza mniej więcej to samo - odnoszącą się do zasady społecznego dowodu słuszności
- mit - tworzenie nieprawdziwej rzeczywistości, obraz Radia Maryja
- nieustanne powtarzanie w jego kontekście tych samych zarzutów: faszyzm, antysemityzm, ksenofobia, sekta, Maybach, helikopter - jak mawiał Goebels - rzucać błotem, aż coś się przyklei, oraz kłamstwo powtórzone wiele razy staje się "prawdą"
- podpieranie się pseudoautorytetami - zwłaszcza grupką duchownych i świeckich mających złą wolę i gotowych potwierdzić wszystko co propagandziści będą chcieli
- zaangażowanie administracji (zazwyczaj włącza się chwilowo prokuraturę, urząd skarbowy, misnistrów) - która formułuje zarzuty grubego kalibru, które następnie wcale nie są rozpatrywane, gdyż są fałszywe
- mówienie o Radiu Maryja wyłącznie w złym kontekście


Pt lip 01, 2005 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
dlaczego nikt nie domaga się ujawniania kto i ile dał i na co wydaje od Gazety Wyborczej (a tu znane są aferalne mechanizmy powiązania z władzą z początku lat 90-tych), TVN-u, Polsatu.

Jakoś mi się wydaje, że te stacje, to nie "katolicki głos w moim domu", toteż co mam od nich wymagać? Kompletnie nic, bo to stacje prywatne. A od RM i TV Trwam już mogę, bo skoro robią wokół siebie otoczke katolicyzmu i "świętości" to czemu by nie skontrolować? No i jo ma racje, czego boi się ojciec dyrektor? Czemu nie zaprosi i nie pokaże im wszystkiego, nawet kibla w RM?

Cytuj:
Perfidne pisanie Maryja, Popiełuszko i Rydzyk z małej litery


Cytuj:
kochanowski, rej, mickiewicz

Przykłady z mojego zeszytu i co? Robie notatki, pisze szybko, albo mi się walnie, albo specjalnie, żeby czasu nie marnować, albo po prostu mi się nie chce. Przecież to MÓJ zeszyt i to co w nim pisze jest dla MNIE.



Cytuj:
atakowanie Radia Maryja jest atakowaniem Kościoła (którego radio jest częścią), wolności słowa i wolności przekonań w Polsce.


To samo można powiedzieć o atakowaniu TVN, skreślając tylko może ten kościół.

No dobra, nie miał Mayabacha, ale Merola S classe... no w sumie taki taniutki wozik, tylko dlaczego conajmniej 90 iluś procent społeczeństwa nie stać na niego?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt lip 01, 2005 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Meritus

Mnie są do niczego niepotrzebne zarówno finanse Radia Maryja, jak i GW.
Ale człowiekowi, który mi zarzuca/ podejrzewa kradzież powiem "sprawdź" lub "udowodnij". I nie obchodzi mnie - kto sprawdza i co chce znaleźć.

Jeśli będą naginać fakty, skompromitują się sami. Jeśli odmawiam ujawnienia faktów - sama stwarzam wrażenie, że mam coś do ukrycia.

Dla wielu ludzi to nic nie zmieni. Ani w jedną ani w drugą stronę. Uwierzą konkretnej stronie, bo tak chcą. Ale w ten sposób przegrywa się tych, którzy oczekują rzetelnej informacji.

Tę kartkę z planem czytałam. Robocza notatka nie musi mieć formy zgodnej z zasadami ortografii. A to jest robocza notatka.

Masz coś przeciw temu, w jaki sposób wykryto nieprawidłowości w zakładzie Constar? Dziennikarka TVN zatrudniła się tam i filmowała. Godna potępienia działalność? Dokładnie taka sama. I pewnie przed "akcją" powstała taka sama robocza notatka.

Co do ataku na Kościół.
Cytuj:
Kościół nie jest święty sam z siebie, składa się bowiem z grzeszników - wszyscy to wiemy i widzimy.

Fragment homilii Benedykta XVI z 29 czerwca br.

Nie wiem nic o RM i jego funcjonowaniu. Nie muszę wiedzieć. Zakładam że postępują uczciwie. Być może świat będzie zakładał, że uczciwość jest niemożliwa. Być może będzie zakładał oszustwa i kłamstwa - bo "wszyscy tak robią". Ale to świat w tym momencie traci. A Kościół jest od tego, by świadczyć, że można - żyć i postępować mądrze, dobrze i uczciwie. A świadectwo wymaga JAWNOŚCI. W końcu nie po to jest światło by stało pod korcem.

A światu potrzeba przede wszystkim świadectwa czynów - nie tylko słów.
I dlatego nie interesuje mnie GW. Za to martwi mnie, jeśli część Kościoła - jak mówisz - ucieka od światła...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lip 01, 2005 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
A. zdaje się, że Radio i TV Trwam to tez są prywatne przedsięwzięcia. Z abonamentu kaska na nie nie leci. Więc stosując Twoją zasadę należałoby powiedzieć: sprawdzajcie sobie publiczną TV. Bo inaczej: TVN, Polsat też się mienią misyjnością - vide programy Uwaga!, Interwencja - może też należałoby je sprawdzić , czy postępują zgodnie z prezentowaną przez siebie "uczciwością". O zarabianiu na sentymencie do Papiezą przez holding ITI nie będą już pisał.

A to, że Radio i Trwam mieni się katolickimi? To przecież sprawa katolików, a nie inaczej wierzących lub niewierzących. NI eich pieniądze w to idą.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Pt lip 01, 2005 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Aha, czyli są właśnością prywatną, a kogo jeśli moge spytać? :)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt lip 01, 2005 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
A to, że Radio i Trwam mieni się katolickimi? To przecież sprawa katolików, a nie inaczej wierzących lub niewierzących. Nie ich pieniądze w to idą.


Istotnie. Gdyby nie pewne cztery wersy.

Cytuj:
Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.


Mt 5, 13-16.


Życie chrześcijan NIE JEST sprawą tylko chrześcijan. Ze swej natury. I nie jest tylko sprawą Kościoła. Jest sprawą świata - bo do niego jesteśmy posłani...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lip 01, 2005 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL