Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 

Komu kibicujesz?
Radiu Maryja 42%  42%  [ 11 ]
TVN 19%  19%  [ 5 ]
To głupie pytanie, nikomu nie kibicuję, ponieważ to oczywiste, że TVN tylko obiektywnie informuje o Radiu Maryja i nie ma mowy o żadnej walce politycznej 38%  38%  [ 10 ]
Liczba głosów : 26

 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Sytuacja 1) Modlitwa w miejcu publicznym czyniona na pokaz, dla osiągnięcia celów politycznych np. - zdecydowanie zła


Oto własnie chodzi Panie Gasienico...o to chodzi.
(P)Osłanka własnie mieści sie w punkcie pierwszym.....jak w pysk strzelił :D


Jeżeli znasz ją na tyle dobrze, aby oceniać jej intencje, to może i tak. Nie każdą jednak publiczną modlitwę należy AUTOMATYCZNIE wrzucać do punktu 1.

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Cz lip 07, 2005 21:49
Zobacz profil
Post 
"głośne dawanie świadectwa o swojej wierze".... świadectwem najgłośniejszym jest życie zgodne z nauką Chrystusa.
Cóż z tego, że niektórzy głośno, ostentacyjnie zanoszą modły - "dają świadectwo", gdy tymczasem gardzą innym człowiekiem, i najchętniej odesłaliby ich w niebyt - nie tylko polityczny.
W filmie "Karol, który..." jest charakterystyczna scena rozmowy biskupa Wojtyły z esbekiem, oddająca istotę świadectwa: zdenerwowany esbek
- "A ksiądz jak zawsze o Bogu",
Uśmiechnięty, pogodny K. Wojtyła, serdeczny w stosunku do rozmówcy:
- "Ależ ja nawet nie wymówiłem słowa Bóg".
O Bogu i wierze świadczymy swoją postawą do drugiego człowieka - miłość jest kluczem....kocham Boga, to nie gardzę, nie upatruję wroga w drugim człowieku.
- "Jesteśmy dziećmi jednego Boga"....Karol Wojtyła.
"Świeccy są "wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem". Oni także są powołani do tego, by być "solą ziemi" i "światłem świata". Ich specyficznym powołaniem i misją jest ukazywanie Ewangelii we własnym życiu i poprzez to wprowadzanie jej zaczynu w rzeczywistość świata, w którym żyją i pracują. Wszelkie siły rządzące światem - polityka, środki przekazu społecznego, nauka, technologia, kultura, oświata, przemysł i praca - są właśnie tymi dziedzinami, w których świeccy - ze szczególną kompetencją, mogą spełniać swą misję. Jeżeli tymi siłami kierują osoby, które są prawdziwymi uczniami Chrystusa - w równocześnie dzięki wiedzy i talentom są to osoby prawdziwie kompetentne w swej specjalności - wówczas świat zostanie od wewnątrz przemieniony odkupieńczą mocą Chrystusa" - Jan Paweł II do stowarzyszeń i ruchów katolickich.


Cz lip 07, 2005 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Meritus napisał(a):
Alusie
Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Jak można łatwo zauważyć w tym temacie padają zarzuty, że Radio Maryja doi, wyłudza itd. Prawda jest taka, że w porównaniu z GW pieniadze na utrzymanie radia są śmiesznie małe. Chodzi o to porównanie - kto ma rzeczywiste imperium. Ciebie widzę też drażni temat pieniędzy. Kościół ma być ubogi, ale czy oznacza to, że BIEDNY ?
GW ma 900 mln rocznie na swoją krecią robotę, ogólnopolskie medium katolickie na działalność ewangelizacyjną ma 25 mln złotych.


Pytanie któe zadałam w związku z tym jest jak najbarziej na temat, a Ty próbujesz wykręcić się od odpowiedzi, więc ponawiam:

czemu Ciebie tak boli ta Gazeta Wyborcza, niech sobie ma, to o Rydzyk słubował ubustwo, a nie gazeta, czy TVN


Cz lip 07, 2005 22:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Alus napisał(a):
"głośne dawanie świadectwa o swojej wierze".... świadectwem najgłośniejszym jest życie zgodne z nauką Chrystusa.


Przykro mi, ale TO ZA MAŁO. Nie wystarczy sobie spokojnie żyć zgodnie z nauką Chrystusa w swoich czterech kątach. Trzeba wyjść do innych ludzi, przyjąć postawę aktywną, GŁOŚNO i publicznie modlić się i świadczyć innym, że spotkało się Jezusa - tak jak apostołowie opisani w Ewangelii. Choćby ceną miała być śmieszność.

Alus napisał(a):
Cóż z tego, że niektórzy głośno, ostentacyjnie zanoszą modły - "dają świadectwo", gdy tymczasem gardzą innym człowiekiem, i najchętniej odesłaliby ich w niebyt - nie tylko polityczny.


Zgadzam się, że Ci ludzie źle robią. Ale źle robią nie dlatego, że głośno się modlą, tylko dlatego, że gardzą innym człowiekiem.

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Cz lip 07, 2005 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Jak już powiedziałem. Radio Maryja mają na utrzymanie około 25 mln zł. Gazeta Wyborcza ma na swoją krecią robotę 900 mln (Agora). Chodzi o uzasadnienie, że Radio Maryja musi się zmagać z kłopotami finansowymi, że owo imperium to iluzja, że wszystko jest za skromne pieniądze. Nie chodzi o jakąś zazdrość, czy boleści wywołane Gazetą Wyborczą, tylko o porównanie skali możliwości finansowych.


Cz lip 07, 2005 23:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Możliwe, ale GW nie kryje, że jest bogata i jest wyraźnie podane ile zarabiają w ciągu roku, a Rydzyk to kryje


Pt lip 08, 2005 0:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Żeby zarabiać trzeba prowadzić działalność gospodarczą, lub być gdzieś zatrudnionym. Radio Maryja zysku nie wykazuje. o.Rydzyk wyraźnie mówił ile kosztuje utrzymanie radia, więc trudno mówić o kryciu czegokolwiek. Ale po co to mówię, skoro za dwa dni i tak będzie ta sama śpiewka...


Pt lip 08, 2005 0:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Wiesz, są ludzie i ludzie. Jedni wierzą na słowo, gdy ktoś im coś mówi o swoich pieniądzach, drudzy są biznesmenami etc. Może dlatego, że pochodze z rodziny o silnie kupieckich tradycjach, nigdy nie wierze na słowo gdy się mówi o pieniądzach, a już wogóle o tak kosmicznej(dla nas wszystkich tu zgromadzonych) sumie 25 milionów.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt lip 08, 2005 7:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
I właśnie o to chodzi. Dla nas jest to suma kosmiczna, ale w skali rynku medialnego są to pieniądze skromne. Chodzi właśnie o ukazanie odpowiedniego punktu odniesienia.

Myślę, że jawność przynajmniej wydatków administracyjnych Kościoła powinna być jawna, jednak mam na tyle dużo zaufania zwłaszcza do RM, że mi jakieś oficjalne sprawozdania nie są potrzebne.


Pt lip 08, 2005 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
A ja bym wolał zobaczyć, bo jestem Tomasz i dopóki nie wsadze paluchów nie uwierze.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt lip 08, 2005 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja nie jestem Tomasz, a o Rydzyk to nie Jezus. Ja musze mieć wszystko klarownie napisane


Pt lip 08, 2005 15:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Meg napisał(a):
Ja nie jestem Tomasz, a o Rydzyk to nie Jezus. Ja musze mieć wszystko klarownie napisane

...zapewne masz dane na temat zarobków Goscia niedzielnego, Niedzieli, Tygodnika powszechnego i innych mediów katolickich (a może też świeckich) :biggrin: . Może to twoje hobby :-) może masz specjalny kajet w którym gromadzisz te dane. :-D
pozdro.


N lip 17, 2005 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Mnie tylko radio Maryja obchodzi, gościa niedzielnego się czepiać nie będe bo jestem na jego forum :P :P :P


N lip 17, 2005 21:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Meg napisał(a):
Mnie tylko radio Maryja obchodzi, gościa niedzielnego się czepiać nie będe bo jestem na jego forum :P :P :P

w takim razie jesteś niekompetentny. A poza tym łatwo możesz policzyć ile o. Rydzyk przeznacza na radio i telewizję skoro wiesz ile zarabia michnik. Podobno roczne finanse wyborczej wystarczyłyby RM na 30 lat.
poza tym media o Rydzyka nie są finansowane z reklam.

Ps. Co wy katolicy się tak czepiacie katolickich mediów ?


Wt lip 26, 2005 11:32
Zobacz profil
Post 
Wybacz, ale albo RM nie jest katolickie, jeżeli ja jestem katolikiem, albo odwrotnie.


Wt lip 26, 2005 12:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL