Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 

Komu kibicujesz?
Radiu Maryja 42%  42%  [ 11 ]
TVN 19%  19%  [ 5 ]
To głupie pytanie, nikomu nie kibicuję, ponieważ to oczywiste, że TVN tylko obiektywnie informuje o Radiu Maryja i nie ma mowy o żadnej walce politycznej 38%  38%  [ 10 ]
Liczba głosów : 26

 TVN vs Radio Maryja - ostateczna rozgrywka? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Proponuję nie zmieniać tematu.


Śr lip 06, 2005 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
A. napisał(a):
Modle się też w domu, gdy wiem, że ktoś może na mnie patrzec to wole pomodlić się po cichu, tak, żeby nikt nie widział, czyli w/g słów Jezusa.


No nie wiem, nie wiem, czy te modlenie się po cichu to jest do końca takie wskazane...

Cytuj:
37 Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli.
38 I wołali GŁOŚNO:

<<Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie
Pokój w niebie i chwała na wysokościach>>

39 Lecz niektórzy faryzusze spośród tłumu rzekli do Niego: <<Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!>>
40 Odrzekł: <<Powiadam wam: Jeśli Ci umilkną kamienie wołać będą>>

Łk 19:36-40


Gdyby pierwsi chrześcijanie zamykali się w domach i tam modlili się cichutko (zakrywszy najpierw szczelnie zasłony w oknach), to nie wiem, czy to wszystko by do przodu ruszyło...

Ale niestety my właśnie jesteśmy powołani po to, aby głośno świadczyć na ulicach, w telewizji, radiu, Sejmie i w jakichkolwiek publicznych miejscach Prawdę o Jezusie. Ja wiem, że nie jest to łatwe, ani przyjemne, ale jeżeli nam to nie wychodzi, powinniśmy być chociaż na tyle szczerzy, aby przyznać się przed samymi sobą, że to co nam przeszkadza to nasz własny strach i wstyd - a nie dorabiać sobie ideologii do własnej słabości, prawda?

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Śr lip 06, 2005 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Dobra, to wytłumacze moje rozumowanie, Jezus mówił, żeby lepiej zamknąć się w domach i tam modlić, niż tak jak faryzeusze na ulicach. Sejm to miejsce publiczne(coś jak ulica), do tego oczywistym jest, że są tam kamery, prasa, dziennikarze. No więc moje pytanie brzmi- posłanka manifestuje swoją religijność, czy nie jest w stanie się domyślić, że może z tego wyjśc coś niedobrego? W obu przypadkach nie chce takiego człowieka w rządzie.


Cytuj:
Proponuję nie zmieniać tematu.

Dlaczego? Regulamin sam określa, że temat może ewoluować...

Co do innego wyznania w sejmie, jestem przekonany, że niektóre środowiska zrobiły by z tego wielką aferę, a emisja w TV byłaby zapewniona.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr lip 06, 2005 21:55
Zobacz profil
Post 
"Strach i wstyd, ideologia"- raczej w zgodzie z nauką Chrystusa:
"Gdy się modlicie nie postępujcie jak obłudnicy! Ci, gdy się modlą, lubią stawać na widoku, w synagogach i na rogach ulic, aby ludzie ich zauważyli. Zaprawdę powiadam wam:Otrzymali już swą nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do izdebki swojej i zamknąwszy drzwi módl się do Ojca twego, który obecny jest w skrytości; a Ojciec twój, który widzi też w skrytości, odpłaci ci za to" Mt 6,5-6.
Zdecydowanie Kościół ubogi - jak nasz Pan Jezus Chrystus.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II.
Słowa papieża mają to samo znaczenie w odniesieniu do Kościoła , który musi żyć, dzielić się wiarą, dostrzegać człowieka - "nie gromadzić skarbów na ziemi".
W przypadku chęci bogacenia, człowiek często jest postrzegany jako źródło dochodu, co prowadzi do wypaczeń, wyłudzeń, oszustw (sprawa salezjanów).
Odnoszę wrażenie, że niechęć do GW, ma ogromne podłoże finansowe.


Śr lip 06, 2005 22:07

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Modlitwa została przeprowadzona przed rozpoczęciem obrad i uważam, że z góry określanie tego jako obłudę i faryzeizm jest nieuzasadnione.
Alus - czy ubogi znaczy biedny ? Bedzie Kościół biedny, to zaraz podniosą się głosy, że zacofany i że środku techniczne oraz pieniądze uznaje za dzieło szatana - jak nie kijem to pałką. Gdy trzeba psa zbić, kij znajdzie się zawsze.


Cz lip 07, 2005 0:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Modlitwa została przeprowadzona przed rozpoczęciem obrad i uważam, że z góry określanie tego jako obłudę i faryzeizm jest nieuzasadnione.
Alus - czy ubogi znaczy biedny ? Bedzie Kościół biedny, to zaraz podniosą się głosy, że zacofany i że środku techniczne oraz pieniądze uznaje za dzieło szatana - jak nie kijem to pałką. Gdy trzeba psa zbić, kij znajdzie się zawsze.


Cz lip 07, 2005 0:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Ku... czy problem leży po mojej stronie, czy to inni mają problemy?

Tłumacze 2 raz, postaram się, aby teraz nawet pierwotniak zrozumieł.
Sejm. Miejsce publiczne, może nie można tam wejść kiedy się chce, ale są:
a)Kamery
b)Fotoreporterzy
c)Dziennikarze
Z różnych programów telewizyjnych, etc, etc. Pytanie więc moje brzmi- czy owa posłanka chciała zamanifestować swoją religijność, czy nie potrafi "myśleć perspektywistycznie", tzn. czy tak ciężko jej było się domyśleć, że ktoś może z tego zrobić sensacje/pośmiewisko, wystarczy przecież pstryknąć 2 guziczki i transmisja się nagrywa. Rozumiecie już teraz wszyscy? Rozumiecie, że pytam o to czy ona specjalnie manifestuje, czy nie jest w stanie przewidzieć następstw takiego czegoś?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lip 07, 2005 9:51
Zobacz profil
Post 
Chyba najbliższe prawdy jest to, że nie potrafi przewidzieć następstw...

Bo niby jak, mając IQ rzędu 3 ???


Cz lip 07, 2005 13:28

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Rzecznikiem poseł Sobeckiej nie jestem, więc pytania proszę kierować do jej biura poselskiego, lub do skrytki sejmowej. Uważam ją za jedną z najszlachetniejszych i najlepszych posłów w Sejmie IV kadencji. A osoby, które swoją "argumentację" ograniczają do obelg świadczą tylko funeral o swoim kiepskim poziomie.


Cz lip 07, 2005 13:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
czy nie potrafi "myśleć perspektywistycznie"


Odpowiadam
(P)Osłanka Sobecka..NIE POTRAFI WOGÓLE MYŚLEĆ (jak wielu jej kolegów z "ław sejmowych")

P.S.
Co znaczy "perspektywicznie" ?


Cz lip 07, 2005 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Już tłumacze- perspektywysitycznie, to myśleć z szeroką perspektywą, tutaj myśleć przyszłościowo o ew. skutkach podejmowanych decyzji.

Ja właśnie się zastanawiam, czy chce żeby w sejmie siedział ktoś kto manifestuje swoją religijność- nie. Czy chce żeby siedział tam ktoś, kto nie umie przewidzieć skutków podejmowanych decyzji- również nie.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lip 07, 2005 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
a ja bym chciałą, żeby (p)osłowie zamiast siedzieć zaczęli coś robić, z wyjątkiem rozkradania państwa :D


Cz lip 07, 2005 16:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Alus napisał(a):
"Strach i wstyd, ideologia"- raczej w zgodzie z nauką Chrystusa:


Wynikający z kompleksów strach i wstyd w zgodzie z nauką Chrystusa? Ryzykowna hipoteza... :-D Przyjrzyjmy się temu krytycznemu fragmentowi:

Cytuj:
Gdy się modlicie nie postępujcie jak obłudnicy! Ci, gdy się modlą, lubią stawać na widoku, w synagogach i na rogach ulic, aby ludzie ich zauważyli. Zaprawdę powiadam wam:Otrzymali już swą nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do izdebki swojej i zamknąwszy drzwi módl się do Ojca twego, który obecny jest w skrytości; a Ojciec twój, który widzi też w skrytości, odpłaci ci za to

Mt 6,5-6


W pierwszym zdaniu występuje wyraźne postępowania jakich ludzi każe nam unikać Jezus. Mianowicie obłudników, ludzi modlących się na pokaz. Nie każda jednak modlitwa publiczna jest modlitwą obłudnika! Przeciwnie, bywało, że sam Pan Jezus przecież modlił się publicznie:

Cytuj:
Mt 14,19 Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, ODMÓWIŁ błogosławieństwo i, połamawszy chleby, dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom


Cytuj:
Łk 3,21 Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A GDY SIĘ MODLIŁ, otworzyło się niebo

22i Duch Święty w postaci cielesnej niby gołębica zstąpił na Niego (...)


Rozróżnijmy dwie sytuacje:

Sytuacja 1) Modlitwa w miejcu publicznym czyniona na pokaz, dla osiągnięcia celów politycznych np. - zdecydowanie zła, zganiona przez Jezusa w Ewangelii wg. św. Mateusza.

Sytuacja 2) Modlitwa w miejscu publicznym jako świadectwo wiary w to, iż spotkało się Zbawiciela - taki rodzaj modlitwy Jezus pochwalił w cytowanym we mnie ustępie z Ewangelii wg. św. Łukasza ("jeśli oni zamilkną, kamienie wołać będą"), choć gorszył faryzeuszy ("Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom").

Nie każda publiczna modlitwa tyczy się sytuacji 1!

A. napisał(a):
(...)czy tak ciężko jej było się domyśleć, że ktoś może z tego zrobić sensacje/pośmiewisko(...)


Niestety jako chrześcijanie jesteśmy ZOBOWIĄZANI, aby nie bać się, nie wstydzić, tylko wyjść na środek sali i zrobić z siebie "pośmiewisko", bo nasza wiara jest właśnie "zgorszeniem w oczach Żydów, a głupstwem dla pogan".

Jeżeli ktoś zamierza przez całe życie jako chrześcijanin chować się w domu za firankami, wstydzić się głośnego dawania świadectwa o swojej wierze, jeżeli ktoś każdy swój uczynek ocenia w kategoriach: "jak inni mnie widzą?", "czy czasem nie narobię sobie siary?", "czy jeśli śmieją się z modlącego się człowieka, to śmieją się także ze mnie?" to cóż... Powodzenia :-D !

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Cz lip 07, 2005 19:31
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Sytuacja 1) Modlitwa w miejcu publicznym czyniona na pokaz, dla osiągnięcia celów politycznych np. - zdecydowanie zła


Oto własnie chodzi Panie Gasienico...o to chodzi.
(P)Osłanka własnie mieści sie w punkcie pierwszym.....jak w pysk strzelił :D


Cz lip 07, 2005 21:32

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Zastanawiam się, czy jest sens dyskutować z kimś, dla kogo jedynym argumentem jest stwierdzenie, że ktoś jest "gupi".


Cz lip 07, 2005 21:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL