Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:59



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 

Jak postąpisz w razie nowych wyborów?
Zagłosuję na PiS 16%  16%  [ 9 ]
Zagłosuję na PO 47%  47%  [ 27 ]
Zagłosuję na LiD 9%  9%  [ 5 ]
Zagłosuję na LiS (jeśli powstanie) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na Samoobronę (jeśli zdecyduje się kandydować) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na LPR (j.w.) 11%  11%  [ 6 ]
Zagłosuję na inną partię 12%  12%  [ 7 ]
Nie wybieram się na wybory 4%  4%  [ 2 ]
Jeszcze nie wiem 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 57

 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Mój głos to bardziej głos "przeciw" niż za.

Miłośnikiem PO nie jestem - przed poprzednimi wyborami zwolennicy PiSu mogli powiedzieć, że nie daję szansy ich partii bo głosowałem inaczej. Tak wyszło, że niby większość (z tych, co poszli do urn...) Polaków na PiS zagłosowała - i efekty widzimy. Komunistą nie jestem, lewicowcem na pewno również. A nie mogę patrzeć na to, co się tutaj dzieje. Mają miejsce kolejne sytuacje tak absurdalne, że nigdzie indziej by nie miały miejsca - a tutaj mają.

Po prostu - Kaczyńscy już swoje pokazali, i czas najwyższy konsekwencje wyciągnąć.

Zastanawiające jest to, że wybory (które pewnie ok 300 000 000 nas będą kosztowały) mogą wskazać układ sił bardzo zbliżony do obecnego - co zmusi zwycięzców (pewnie PO) do szukania większości z partiami z którymi bratał się różnie PiS. Czyli - po prostu może być to samo, bo wątpię żeby PO z PiSem się dogadała. A to jest bez sensu.

Mam tylko nadzieję, że ze sceny zniknie Liga i Samoobrona.

Niepokojące jest to, że w ankiecie obecnie układ jest taki, że na PO głosowało by 6 osób, a na LiD - 4 (PiS - 1). Czyli - Kaczory już swoje napsuły, a do łask wraca lewica, i kto wie czy to nie z tworem zwanym LiD przyjdzie PO się jednoczyć w ramach koalicji. A to nie jest dobre rozwiązanie - jakby nie patrzeć to komuniści, choć nieco odmłodzeni.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 23, 2007 19:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Ja też wątpię by PO mogła sama rządzić i raczej będą szukać koalicji z kimś innym, a że z PiS-em jest w stanie wojny to prawdopodobnie rzeczywiście z LiD. Ale jeśli chodzi o ten powrót do łask wyborców w wykonaniu LiD to polemizowałbym i to mocno. Ankieta na tym forum, zwłaszcza w ilości 10 głosów, w żadnym stopniu nie jest reprezentantywna dla społeczeństwa polskiego. LiD dysponuje w większości sondażach marnymi 10%, a PiS ma we wszystkich badaniach ponad 20%.


Cz sie 23, 2007 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Ukyo napisał(a):
Widzę 3 głosy na LiD a nikt sie jeszcze nie przyznał :)

Otóż jeden z nich jest mój... Rok temu głosowałabym na PO. Nie podoba mi się jednak wizja PiS2, jesli chodzi o stosunek do Kościoła. Obawiam sie także, że partia ta przejmie nieco sposób rządzenia PiS, chopcby dlatego, że jej szeregi zasilają ludzie pochodzący z podobnych źródeł co PiS-owcy.

LiD może nie jest dobrą partią, ale to chyba "najlepsze zło". Wydaje mi się w tym wszystkim najbardziej zdecydowaną i konsekwentną partią. PO za bardzo kombinuje, chce złapać dwie sroki za ogon - władzę i ewentualne poparcie choć częsci posłów PiS, a także Kościoła. Choc nic nie ejst przesądzone i może zagłosuję jeszcze na PO, jesli zrobią cos, czym udowodnią, że "nie wróci stare" (o ironio!).
Zgadzam się i też chętnie zagłosowałbym za LiD. Jednak najważniejsze jest dla mnie by nie wygrał PiS bo już całkowicie się skompromitował. Dlatego wybieram PO, jednak z nadzieją, że dogadaja się z LiD.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


Pt sie 24, 2007 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ToMu napisał(a):
Czyli - Kaczory już swoje napsuły, a do łask wraca lewica, i kto wie czy to nie z tworem zwanym LiD przyjdzie PO się jednoczyć w ramach koalicji. A to nie jest dobre rozwiązanie - jakby nie patrzeć to komuniści, choć nieco odmłodzeni.


Wręcz przeciwnie, jakby nie patrzeć LiD to nie komuniści. Więcej nie napiszę, aby nie wdawać się w przepychanki o tym dlaczego partia X jest dobra, a partia Y zła :x ;)


Pt sie 24, 2007 11:03
Zobacz profil
Post 
W moim regionie najmądrzejszymi, merytorycznymi kandydatami są ludzie z LiD....przynajmniej nie działają na zasadzie chorągiewki - nie mają w życiorysach członkowstwa w kolejnych rzadzących partiach.
Wiem czego się mogę spodziewać - nie lubię, nie szanuję kameleonów.


Pt sie 24, 2007 11:18
Post 
Nie moglabym glosowac na partie, ktora nie jest za obrona zycia od momentu poczecia do naturalnej smierci. PO nie spelnia tego warunku. Nie moge glosowac na partie liberalna a taka jest PO. Programu tez zadnego nie maja na poprawe sytuacji w Polsce.
Patrze i obserwuje i oceniam po owocach --- > glosowania w sejmach itd.
Decyzje na kogo zaglosuje podejme przed wyborami.


So sie 25, 2007 2:06
Post 
Mimo, ze zbytnio nie przepadam, to jednak zagłosuję na PO - nie widzę innej możliwości.
Będę jednak dokładnie przypatrywał się mojemu kandydatowi, bo nie tyle chciałbym głosować na samą partię, co na człowieka, który będzie reprezentował mój region w Sejmie.
Boję się tylko możliwego mezaliansu PO-PiS - Coś takiego nie ma prawa się utrzymać podobnie jak ta nędzna koalicja którą wysmażył PiS.
Liczę także na wyjaśnienie tych wszystkich afer których świadkami obecnie jesteśmy.

PO - bo tak jak stern, nie chcę by moi niemieccy współpracownicy wysłuchiwali idiotycznych tekstów o sobie z ust nieudolnych PiS-owczyków :D


So sie 25, 2007 7:15

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
profos20 napisał(a):
Boję się tylko możliwego mezaliansu PO-PiS - Coś takiego nie ma prawa się utrzymać podobnie jak ta nędzna koalicja którą wysmażył PiS.


podpisuje sie obiema rękami.
Pierwszego dnia po zawarciu koalicji PO-PiS, Jacek Kurski powie Monice Oljnij że platformiarze to oszuści i aferały.

Jeszcze dwa lata temu nie uwierzyłbym, że moge to powiedzieć, ale wolałbym koalicję PO-LiD niż PO-PiS. Chyba, że PiS bez szefostwa (Kaczyński, Ziobro, Wasserman etc)


So sie 25, 2007 7:36
Zobacz profil ICQ WWW
Post 
Problem jednak w tym, że PO nie będzie (według sondaży) na tyle silne by rządzić samodzielnie. Jeżeli się zwiąże z LiD to będzie to woda na młyn dla opozycji i już widzę jak wszelkiej maści bulteriery w rodzaju Kurskiego są spuszczane ze smyczy.
Czarno widzę ten przyszły Sejm. Na koniec dojdzie do tego, że będą kolejne wybory i pstkomuna zawładnie


So sie 25, 2007 8:08

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
profos20 napisał(a):
Czarno widzę ten przyszły Sejm. Na koniec dojdzie do tego, że będą kolejne wybory i pstkomuna zawładnie


chyba, że paru wysoko postawionych funckjonariuszy partyjnych postawi się przed Trybunałem Stanu.
Powodów widać dość tylko po ich słowach, bez znajomości szczegółów. ;)


So sie 25, 2007 8:12
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
SweetChild napisał(a):
ToMu napisał(a):
Czyli - Kaczory już swoje napsuły, a do łask wraca lewica, i kto wie czy to nie z tworem zwanym LiD przyjdzie PO się jednoczyć w ramach koalicji. A to nie jest dobre rozwiązanie - jakby nie patrzeć to komuniści, choć nieco odmłodzeni.


Wręcz przeciwnie, jakby nie patrzeć LiD to nie komuniści. Więcej nie napiszę, aby nie wdawać się w przepychanki o tym dlaczego partia X jest dobra, a partia Y zła :x ;)

Dobrze - zatem postkomuniści, którzy na pierwszy front wypuścili młodych. Ale staruszki pokroju Millera, Kwaśniewskiego, Oleksego i innych są cały czas, tylko że w drugiej linii.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So sie 25, 2007 9:20
Zobacz profil WWW
Post 
Nie będzie PO-PiS-u!
Wystarczy posłuchać co w tej chwili mówi Tusk
"Po idzie do wyborów, by odsunąć od władzy Kaczyńskiego i jego współpracowników".

Ostre słowa padają


So sie 25, 2007 10:23
Post 
Niestey ale pan Tusk jako polityk jest jedynie marionetka.


So sie 25, 2007 16:08

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
To zupełnie tak jak pan Kaczyński.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So sie 25, 2007 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Obecnie waham się pomiędzy PO a UPR (czy jak to tam się teraz nazywa ;) ), jeśli to ostatnie będzie kandydować - wcześniej będę musiał zapoznać się z programami tych partii[/quote]

:):) heheh TO bedzie kandydowac,tylko jeszcze nie wie,czy samodzielnie.
Ja znowu zagłosuje na TO.


So sie 25, 2007 19:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL