Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:46



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 

Jak postąpisz w razie nowych wyborów?
Zagłosuję na PiS 16%  16%  [ 9 ]
Zagłosuję na PO 47%  47%  [ 27 ]
Zagłosuję na LiD 9%  9%  [ 5 ]
Zagłosuję na LiS (jeśli powstanie) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na Samoobronę (jeśli zdecyduje się kandydować) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na LPR (j.w.) 11%  11%  [ 6 ]
Zagłosuję na inną partię 12%  12%  [ 7 ]
Nie wybieram się na wybory 4%  4%  [ 2 ]
Jeszcze nie wiem 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 57

 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 
Autor Wiadomość
Post 
meritus napisał(a):
Profosie ja tylko mówię, że Bartoszewski dostał "profesora" od premiera Bawarii, eufemistycznie nazwałem to "profesurą z Bożej łaski".
(...)..



A od kogo dostali dochtoraty i profesury Rajmundowicze :?: :razz:

Bartoszeski wspaniale mowi po polsku z dukania aktualnie obowiazujacego prezia nawet Ira sie chichra :razz: :razz: :razz:


Śr paź 24, 2007 14:39

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Wychodzi tutaj wyraźnie, że ludzie głosowali nie na PO ale przeciw PiSowi. Było to głosowanie emocjonalne i bezrefleksyjne. Polityka to zbyt poważna sprawa aby się kierować wyłącznie emocjami i to negatywnymi.


Śr paź 24, 2007 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post 
Bingo!!!

Jak na to wpadłeś? :o

toż to ja pisałam jakieś 4 strony temu. Nareszcie dotarło!

Może warto zastanowić sie nad tym na zimno. Co takiego mogło sie nie spodobać w Kaczorku wyborcom? A?


Śr paź 24, 2007 15:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post 
A na refleksje i emocje ludzie mieli dwa lata. Wystarczy :)


Śr paź 24, 2007 15:47
Zobacz profil
Post 
BioZ, tylko jak to sie ma do tego komunikatu?
Cytuj:
W więzieniach PiS pod progiem wyborczym
76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6 proc. na LiD; PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym - podała rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa.
Uprawnionych do głosowania w zamkniętych obwodach więziennych było 87 447 osób. Zagłosowało 61 688 uprawnionych, czyli 70,5 proc.

Najwyższe poparcie wśród więźniów uzyskała PO (76,2 proc.) na którą zagłosowało 46 978 osób. Na LiD zagłosowało 7,6 proc. uprawnionych, czyli 4679 osób. Tylko te dwie partie przekroczyły próg wyborczy.

Poniżej niego znalazło się PiS, które poparło 1711 aresztowanych i skazanych (2,8 proc.), Samoobronę 1372 osób (2,2 proc.). Polska Partia Pracy uzyskała 1,5 proc. poparcia w więziennych komisjach wyborczych, a Liga Prawicy Rzeczypospolitej - 1,4 proc.

W aresztach śledczych i zakładach karnych służba więzienna przygotowała 160 obwodowych komisji wyborczych. Większość z ponad 89 tysięcy osadzonych ma prawo głosować. Tylko niepełnoletni oraz skazani na pozbawienie praw publicznych (to kara dodatkowa połączona z wyrokami za najcięższe zbrodnie) nie biorą udziału w wyborach.

Te Twoje dane to typowa manipulacja. Wziąłeś dane z ZK, które pasują pod Twoją tezę i udawadniasz, że przestępcy popieraja PiS, a jest dokładnie odwrotnie.


Śr paź 24, 2007 16:38
Post 
No tak,nie doczytałem, że chodzi o psychicznych, ale oni chyba w ogóle nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, więc te dane maja mało wspólnego z rzeczywistością.
Za to kryminaliści są fanami PO jak nic i to jest zastraszające.


Śr paź 24, 2007 16:42
Post 
Po pierwsze są to ludzie wyrokami sądu nie pozbawieni praw obywatelskich, a więc mającymi pełne prawo do decydowania o przyszłości kraju. To, że głosują na daną opcję nie czyni z niej kryminalnej ani nie świadczy o tym, że pokładają nadzieję na łatwiejsze przestępstwa za jej rządzenia. Wyciągając taki argument posuwasz się osirisie do niskich lotów demagogii.


Crosis


Śr paź 24, 2007 16:44

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Za to kryminaliści są fanami PO jak nic i to jest zastraszające.

Co w tym takiego? Każdy ma swoją opinię. Jak na podstawie tych kilku wywnioskujesz, że wszyscy złodzieje to PO, a dalej idąc całe PO to złodzieje, tak samo można powiedzieć o PiS widząc, że nie mieli wcale 0 głosów w więzieniach;].




Cytuj:
Cytat:
Proszę jakiegoś wierzącego głosującego na PiS o ustosunkowanie się do poniższych zarzutów wobec liderów partii i zestawienie ich z etosem chrześcijańskim. Nie obchodzi mnie wymigiwanie się od odpowiedzi, ale rozsądna, konstruktywna odpowiedź:

-upór w negatywnym sensie,
-megalomania,
-traktowanie opozycji i wszystkich co nie są zupełnie "za" jak wrogów,
-brak szacunku dla domniemanych wrogów,
-(rzecz dla mnie najważniejsza wypływająca z reszty)wycieranie sobie ust wartościami Katolickimi/Chrześcijańskimi


Cytat:
Mogę jeszcze jedno pytanie, poza zarzutami(prośbę o odpowiedź podtrzymuję), zadać Katolikom głosującym na PiS. W sumie tu mniejszą rolę gra to "Katolików"...

Dlaczego uważasz, że PiS jest godzien Twojego głosu?

Neguję odpowiedzi jadące po jakiejkolwiek innej niż PiS partii.


Cytat:
Dodaję do tego konsekwencję typu "oni to komuniści" plus "wybierzmy socjalizm(inaczej: komunizm), bo liberalizm to zło".
Dziadek Tuska był w Wehrmachcie. Olejmy to, czy siłą, czy nie, jak długo i co robił potem. Pożytku z tego nie będziecie mieli.
Guenther Grass, honorowy obywatel Gdańska, noblista, został "wygwizdany" przez radnych PiSu w tamtym mieście w swoje urodziny, bo był w Waffen SS.
Dobra.
Jesteście Katolikami, pamiętacie o niemieckiej przeszłości.
Joseph Ratzinger, Benedykt XVI, służył w Hitlerjugend.
Co teraz? Gwizdy? Nie? A dlaczego?
To była trzecia sprawa o której wyjaśnienie proszę.


Cytat:
Będę powtarzał te trzy rzeczy aż uzyskam odpowiedź.


Śr paź 24, 2007 16:46
Zobacz profil WWW
Post 
Osiris: znowu zabraklo czytania tekstu ze zrozumieniem:

BioZ napisal
Cytuj:
Cytat:
Wyniki wyborów w Szpitalach psychiatrycznych:

Andrychów


Naprawde ciesze sie, ze jestes na forum (tak jak Marek Zubek), bo dzieki tobie mamy okazje przyjrzec sie mentalnosci wyborcow PiS-u. Jest to dosyc meczace, tak jak wypowiedzi PiS-u w mediach, ale pozwala wyrobic sobie pewien spojny obraz, ktory niestety jest dosyc porazajacy. Jak sam kiedys pisales, reprezentujesz grupe, ktora nie ma dostepow do internetu tak jak "wyksztalciuchy" (komentarz moj) - zwolennicy PO: ludzi z malych miejscowosci, o niskich dochodach i (znow moj komentarz) - malym zainteresowaniu innymi pogladami niz tymi, ktore sa im wygodne. Im wystarczy RM, badz Telewizja Trwam, oni juz nie musza czytac masonskiej (a moze zydowskiej) GW, badz innej prasy. Oni juz maja wyrobiony poglad, dlaczego tak zle im sie dzieje, bo KTOS im powiedzial: winni sa inni. Wam sie nalezy: bezplatna opieka, dobrze platna praca, wygodne zycie ... a nie macie - bo "wrogowie" sobie to wszystko przywlaszczyli. I ci ludzie wierza, ze wystarczy "zrobic porzadek", zniszczyc wrogow i juz nastanie dla nich dobrobyt. Tylko, ze jak uczy historia, po tego typu czystkach i rewolucjach, dla tych "malych ludzi" zostaja tylko zgliszcza i ruiny, bo ci "dobrzy" przywodcy zadbali - jak zwykle - najpierw o siebie.
Na teorii spiskowej buduje sie rozne nieszczescia: od sekt do rewolucji, ktore - moim zdaniem - nigdy nic dobrego nie przyniosly. Bo CEL NIE USWIECA SRODKOW.
Ale ci "zwykli ludzie" z malych miasteczek dalej beda wierzyc, ze ktos musi byc winny temu, ze im jest tak zle. A nie uwierza, ze sa temu glownie (choc oczywiscie nie zawsze jedynie) sami winni. Ze nic nie pomoze niszczenie "elit", "wyksztalciuchow", obrazanie osob, ktore wiecej zrobily dla innych niz oni dla siebie, szukanie tylko tych, ktorzy mysla tak jak oni sami, bo reszta to "wrogowie". Za wlasne zycie sa odpowiedzialni sami i wygoda umyslowa badz fizyczna ich od tego obowiazku nie zwolni. Bo "idzcie i czyncie sobie ziemie poddana" oznacza obowiazek pracy takze nad soba, a nie przyjmowanie (pozornie) latwych rozwiazan.
Tego powinni nauczyc sie na historii. Ale, jak wiemy, jedyne czego uczymy sie od historii, jest to, ze niczego sie od historii nie uczymy.


Śr paź 24, 2007 17:00

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post 
Dodałbym do Twojej wypowiedzi, że to "dobra praca, bezpłatna opieka, wygodne życie" to czysty socjalizm vel komunizm, "czy się stoi czy się leży" i obarczanie winą kapitalistów vel liberałów, tak mocno przez nich samych tępiony... Chyba że nie lubią postkomunistów za to że są spoza komuny;]. W każdym razie takie coś jest złe. Pokładanie wiary w tym że ktoś będzie nam usługiwał.


Śr paź 24, 2007 17:08
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Co w tym takiego? Każdy ma swoją opinię. Jak na podstawie tych kilku wywnioskujesz, że wszyscy złodzieje to PO, a dalej idąc całe PO to złodzieje,

Ja nie wyciągam z tego wniosku, że PO to zlodzieje, lecz całkiem inny.
Widać, że więźniowie wyczytali z syganłów nadawanych wyborcom, iż będą bardziej bezkarni za rzadów PO.
Oni są jak najbardziej pragmatyczni w swych wyborach.
Jest to bardzo symptomatyczne.
To Ziobro złożyl projekt zaostrzenia Kk, a nie PO, wiec nie dziwota, że z takim entuzjazmem poparli PO.


Śr paź 24, 2007 17:18

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post 
Jesteś pewien że wszyscy więźniowie to źli ludzie?


Śr paź 24, 2007 17:20
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Naprawde ciesze sie, ze jestes na forum (tak jak Marek Zubek), bo dzieki tobie mamy okazje przyjrzec sie mentalnosci wyborcow PiS-u.

To dobrze, że tacy jak Wy są na forum.
Dzięki Wam można przyjrzeć się mentalności wyborców PO.
I nie pisz, że Ciebie małpuję, bo to tylko stwierdzenie faktu za pomocą Twoich słów, nic więcej.
Zresztą po to są fora, żeby polemizować i wymieniać poglądy.
Gdyby wszyscy śpiewali z jednej partytury, to byłoby jak za PZPR. :D


Śr paź 24, 2007 17:23
Post 
BioZ napisał(a):
Jesteś pewien że wszyscy więźniowie to źli ludzie?

Teraz mnie zastrzeliłeś.
Jak są za PO, to nagle okaże się, że pozamykali tam aniołów, lub jeszcze lepiej: samych politycznych.
Moje gratulacje.
Powinieneś pójść na rzecznika prasowego Tuska.
Tu się zdecydowanie marnujesz.


Śr paź 24, 2007 17:26

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post 
Nie o tym myślę.
Często ludzie są trzymani nie za jakieś kradzieże czy gwałty/morderstwa.
Często to są błahe na tym tle "przestępstwa" typu niepłacenie alimentów, jakiś nieumyślny wypadek... w sumie teraz głowy do tego nie mam, ale często to są zwykli ludzie.


Śr paź 24, 2007 17:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL