Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:33



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Zmartwychwstał! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Zmartwychwstał!
Wszystkim życzę, by Zmartwychwstanie było dla nich źródłem wiary, nadziei i miłości na codzień :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So kwi 11, 2009 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Podczas procesji rezurekcyjnej myślałem, że może za wiele czasu poświęcaliśmy na tłumaczenie, definiowanie, nazywanie, upojęciowanie.. a przecież ważna jest tylko wiara w to, że zmartwychwstał Pan, i nadzieja na to, że gdy z Nim umrzemy, razem z Nim żyć będziemy. Oto Słowo Boże !

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So kwi 11, 2009 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Istotnie, w tym wszystkim liczy się ostatecznie bycie blisko z Jezusem i ta świadomośćile ja zawaliłem, a On to wszystko wziął na siebie i powiedział Kocham Cie i wybaczam. W tym świecie gdzie wszystko jest inne od oczekiwań Chrystus jest odpowiedzią na wszystko, tak poprostu.

Dołączam się do życzeń i pragnę aby każdy poczuł się zwycięsko, choć tak bardzo nie zasługujemy, ale darmo dostaliśmy więc radujmy się :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 12, 2009 1:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 25, 2008 18:40
Posty: 104
Post 
Zmartwychwstał Pan i żyje dziś!!!!!

Cieszmy się wszyscy!!!!

_________________
Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12).


N kwi 12, 2009 1:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 10:36
Posty: 84
Post 
Alleluja, radujmy się ! ;D


N kwi 12, 2009 7:02
Zobacz profil
Post 
hehe cieszmy sie :D


N kwi 12, 2009 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Alleluja! Nasz Pan zmartwychwstał!

Tylko szkoda, że święta tak szybko przeminą... i tylko czekać do kolejnych.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


N kwi 12, 2009 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Kiedyś była dyskusja NT co to jest zmartwychwstanie. Na ogół kojarzyło się to z ponownym pojawieniem się w ciele i trwaniem w nim na wieki. Ja pisałem, że chodzi o coś zupełnie innego. Ojciec Św. Benedykt XVI pisze o tym, co to jest zmartwychwstanie
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1239522472
Warto wiedzieć, aby wyjść z błędów teologii protestanckiej i ŚJ.

Papież Benedykt XVI w homilii
http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x65 ... wietnia-r/
podaje co to jest zmartwychwstanie pisząc „jest przejściem Jezusa od śmierci do życia wiecznego.”
Podaje sens Ofiary „aby nas odnowił, aby usunął z naszych serc truciznę grzechu i śmierci, a wlał w nie żywotny sok Ducha Świętego: boskie życie wieczne.”


Pn kwi 13, 2009 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Dla mnie zmartwychwstanie oznacza przede wszystkim ostateczne darowanie nam przez Boga definitywnego sensu naszej egzystencji. Dlatego jest cudem - bo " w świecie " sens nie istnieje. Dlatego jest łaską - bo " w świecie " sens jest nieosiągalny mocami świata. Dlatego jest ostatecznym objawieniem Boga ( najpierw w Chrystusie, a potem " we wszystkim " ) - bo Bóg objawia się w nim jako Ten, który jako Stwórca określa znaczenie wszystkiego. Zmartwychwstanie nie jest czymś, co z czegokolwiek w tym świecie " wynika " - dlatego jest nowym stworzeniem. Nie jest po prostu " przetrwaniem śmierci " - według naszej wiary śmierć istnieje, i jest rzeczywista. Jest czymś, co dokonuje się całkowicie z zewnątrz, wobec śmierci.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 13, 2009 8:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL