Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dobrze im tak 
Autor Wiadomość
Post Dobrze im tak
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w specjalnym piśmie do stacji emitujących reklamę Simplus (usługa sieci komórkowej Plus GSM) - TVP, TVN i Polsat - wezwała je do zaprzestania emisji spotu nawiązującego do uroczystości Pierwszej Komunii. Udało się nam potwierdzić, że do wezwania KRRiTV zastosowały się już kanały Polsat i TVN.

"Otrzymaliśmy stanowisko KRRiTV w tej sprawie. Rada ma prawo do tego typu posunięć. Wstrzymaliśmy emisję tego spotu. Będzie on zastąpiony innym zaproponowanym przez klienta" - mówi Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy TVN.

"Zastosujemy się do pisma KRRiTV. Od 15 lub 16 maja emisja spotu w Polsacie zostanie wstrzymana do wyjaśnienia. Wiadomo, że Polkomtel wyjaśnia sprawę z KRRiTV" - mówi Maciej Stec, managing director Polsat Media. Do chwili zamykania tego wydania serwisu nie udało nam się skontaktować z kierownictwem Biura Reklamy TVP SA.

John Domas, managing director agencji Euro RSCG New Europe, która jest autorem kampanii Simplus, jest bardzo zdziwiony zamieszaniem wokół tej reklamy.

"Wiemy, że Pierwsza Komunia to święto dla każdego katolika - powiedział Domas. - Sam nim jestem, jak zresztą zdecydowana większość pracowników mojej agencji. Ale wiemy też, że jest to okazja do dawania dzieciom prezentów. To, co my chcieliśmy komunikować, to fakt, że jednym z tych prezentów może być telefon Simplus". Dodaje, że nie widzi w tym nic obraźliwego.

"W Polsce było już wiele reklam wkraczających w zakazane strefy w sposób nieporównywalnie większy niż reklama Simplusa, a nikt jej nie oprotestował ani nie czuł sie obrażony" - mówi Domas.

Przypomina reklamę "Wprost" sprzed kilku lat, w której ksiądz całuje młodą dziewczynę. (Kamera odjeżdża, ukazany jest cały obraz, czyli to, co "Wprost" chce ukazywać na swoich łamach. Okazuje się, że dziewczyna jest ofiarą wypadku, a ksiądz ratuje jej życie, robiąc sztuczne oddychanie). Reklama Simplus nawiązująca do uroczystości Pierwszej Komunii emitowana jest również w radiu. KRRiTV zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dni podobne pismo skieruje do stacji radiowych. :roll:


Pt maja 16, 2003 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Podobno dobra reklama dźwignią handlu...
W Polsce granice moralnej i etycznej reklamy zostały już dawno przekroczone. Czy jednak mozemy coś z tym zrobić? Nie wiem... Może warto uwaznie spoglądać na świat! Nie zlikwidujemy niemoralnych czy dwuznacznych reklam ale mamy przecież własny rozum! Wystarczy troszkę pomyślec ocenic i zanalizować! Taka reklama może też byc chwilą refleksji nad tym co jest dla nas ważne. Pamiętajmy ze reklamy sa robione pod kątem odbiorców którymi jesteśmy my więc... moze zmienmy naszą hierarchię wartosci, zlikwidujmy materializm a wtedy i reklamy będą ambitniejsze! :cry:


Pt maja 16, 2003 21:49
Zobacz profil
Post 
Co to byla za reklama?? czy moglby mnie ktos oswiecic w tej kwestii??
Wybaczcie ale nie ogladam wogole reklam, chyba ze sporadycznie przez przypadek, dlatego nie mam pojecia o jakiej reklamie mowicie.

Ludzie nie ogladajcie reklam bo bedziecie mieli zamiast rozumu wode w mozgu :D :D :D Lepiej obejrzec po raz 150...ktorys "czterech pancernych i psa" :D :D


Pozdrowka
Beli - milosnik pancerniakow :lol:


N maja 18, 2003 14:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Pozwól Beli że ja Ciebie oświecę ;) To jest reklama sieci komórkowej SimPlus... Na pierwszym planie pojawiają się nam dzieci idące do Komunii Św. Bardzo sie z tego powodu radują i wykrzykują: "Dzień pierwszej......................... komórki!" O to jest chyba istota tej reklamy. Ale tutaj chodzi chyba ogólnie o nasze stanowisko wobec reklam, bo takich jak ta simplusa jest sporo...


Pozdrawiam!


N maja 18, 2003 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post Czy dobrze ?
czy dobrze um tak ?. myśle, że nie. poprostu autorzy stwierdzili tylko fakt, który był widoczny, a utorzy tylko ujawnili problem od dawna widoczny w Kościele Katolickim. Myśle, że zakazując emisji Kościół i KRRiT posuneli się do pewnej niesprawiedliwości. mam tu na myśli słynna reklame CYFRY + gdzie głownym treścia jest obrzed spowiedzi i wyznanie grzechów, a wiec istota tego obrzedu. natomiast w przypadku tej sieci komorkowej glowna istota sakramentu ołtarza nie jest naruszona więc nie widze tu żadnej prefanacji. myśle, że Kościół robi szum wobec prawdy jaką media stwierdzają. Kościół zbyt pochłonięty jest polityka i sprawami do których nie jest powołany więc to się odbija na nie rozumieniu i nie znania sensu wiary przez jego czlonków. myśle, że ta reklam ujawnia, że kościół jest w duzej odległosci od swoich wiernych.


N maja 18, 2003 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post uzupełnienie
z drugiej strony fakt, że KRRiT zareaglowala na ten fakt można potraktować jako fakt kupienia sobie odpustu przez KRRiT za tzw. Afere Rywina. Bo jak inaczej tłumaczyć takie zachowanie uczynione przez ludzi antyklerykalnych. niestyty dla osiągnieca swoich ineresów Kościół sprzedaje się jak zwykła prostytutka.


N maja 18, 2003 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
:shock: polityka polityka i polityka... :shock: - jah

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 18, 2003 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedz
niestety polityka, polityka, polityka


N maja 18, 2003 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
widzieliście tą reklamę "PIERWSZA KOMÓRKA" :?: :!: Tragedia :!: :!: :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedź
MOIM ZDANIEM NIE MA W TYM ŻADNEJ TRAGEDII.


N maja 18, 2003 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Nie irytuje ciebie dzwiek komórki w Domu Bożym?!
To jest załozne, że w TV jeszcze ludzi namawiają, żeby dzieciom takie rzeczy na 1. komunie kupować!
Przeciez prezenty nie sa najwazniejsze :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
czepiliscie sie tej pierwszej komorki. Mnie chyba bardziej uderzyla Cyfra+

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 18, 2003 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
A co jest w rekalmie Cyfry + :?:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedź
SKAJA! O ILE WIEM TO AKCJA REKLAMY ROZGRYWA SIĘ PRZED KOŚCIOŁEM A NIE W KOŚCIELE. POZATYM WIELE RAZY WIDZIAŁEM JAK PRZED KOŚCIOŁEM KSIĄDZ KSIĘDZU DZWONI KOMÓRKA CZY ROZMAWIA PRZEZ KOMÓRKE WIĘC NIE WIDZE W TYM ZADNEGO ZŁEGO CZYNU, A POZATYM WIEM, ŻE ŻEKOMY KOŚCIÓ BYŁ W RZECZYWISTOŚCI JAKIMŚ URZĘDEM. MRÓWKA MA RACJE BARDZIEJ DRASTYCZNA DLA KATOLIKA JEST CYFRA+ NIŻ TA KOMÓRKA.


N maja 18, 2003 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Chodzi o tą eklamę o ks co siedzi w korkach w konfesie :?: :!:
Cóż...
Nie chodzi o sami dzwonienie komorki, ale o to, że przysłania ona całość piekna 1. komuni - dzieci znów zaczną myslec o tym czy dostana Alcatela czy najnowszy model NOKII... :oops:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL