Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 papież - osłabiony autorytet moralny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post papież - osłabiony autorytet moralny
myśle, że pozycja papieża jako autorytetu moralnego po stanowisku wobec iraku została mocno naruszona i tym samym mocno osłabiono. od człowieka, który mówie o sobie, jako przestawicielu Chrystusa wymaga się, aby obie strony potępiał za zło, które czynią, a papież w ostatnim konflikcie potepil tylko jedna strone. to bardzo nie sprawiedliwe.


N maja 18, 2003 14:56
Zobacz profil
Post Re: papież - osłabiony utorytet moralny
locowski napisał(a):
myśle, że pozycja papieża jako autorytetu moralnego po stanowisku wobec iraku została mocno naruszona i tym samym mocno osłabiono. od człowieka, który mówie o sobie, jako przestawicielu Chrystusa wymaga się, aby obie strony potępiał za zło, które czynią, a papież w ostatnim konflikcie potepil tylko jedna strone. to bardzo nie sprawiedliwe.


Napisałeś nieprawdę. Stanowisko papieża wobec obydwu stron konfliktu było tak samo krytyczne. Pisząc więc, że papież potępił tylko jedną stronę i wyciągając stąd wnioski o osłabieniu autorytetu moralnego, jakim ciszy się papież dokonałeś klasycznej manipulacji, którą zwykle widzi się w wykonaniu polityków. Czyżbyś był jednym z nich?


N maja 18, 2003 15:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedz na Gościa
nie dokonałem fałszywego oskarżenia, bo z zainteresowaniem śledziłem postawe watykanu wobec wojny i w czasie wojny nie doczekałem się ani jednego słowa potępiającego irak a dokładnie Saddama Husajna. Papież natomiast martwił się o katolików irackich, a nie jest to tym samym co potepianie zachowań saddama.


N maja 18, 2003 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Locowski masz rację - Papież stanął po jednej stronie... POKOJU :!: :!: :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedź
PAPIEŻ STANĄŁ PO STRONIE ZABÓJSTWA I NIENAWIŚCI BLIŹNIEGO. CZAS ABY LUDZIE PRZESTALI UFAĆ BEZGRANICZNIE (..................................)


N maja 18, 2003 19:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
"Ramolori" :?:
Za kogo Ty się uważasz, że śmiesz w ogóle tak mówić na Ojca Świętego? Przeciez to następca św. Piotra, następca Jezusa na ziemi!
Człowieku BLUŹNISZ!

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedź
NIE NARUSZYŁEM ŻADNEJ ŚWIĘTOŚCI, BO JEDYNĄ ŚWIĘTOŚCIĄ JEST BÓG. CO DO PRYMATU PAPIEŻA I JEGO NASTĘPCOŚCI PO JEZUSIE I PIOTRZE, TO TEŻ JEJ NARUSZYŁEM, BO PATRZĄC W ŚWIETLE BIBLII PAPIEŻ NIE JEST NASTĘPCĄ ANI PIOTRA ANI JEZUSA I MOŻNA TO UDOWODNIĆ BIBLIJNIE.


N maja 18, 2003 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Niby jak?






...oczywiście, że jest następca sw. Piotra!

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
NIE JEST NASTĘPCĄ PIOTRA. JEZUS ZAKAZYWAŁ WSZELKICH PRYMATÓW WŚRÓD APOSTOŁÓW. RZEKOME SŁOWA USTANOWIAJĄCE PRYMAT PIOTRA SĄ ZMANIPULOWANE. JAK. DO SŁÓW " TY JESTEŚ PIOTR I NA TEJ SKALE ZBUDUJE MOJ KOŚCIÓŁ" KOŚCIÓŁ DODAŁ SŁOWA "CZYLI SKAŁA". SŁOWO PERTOS, OD KTÓREGO POCHODZI IMIE APOSTOŁA PIOTRA W RZECZYWISTOŚCI ZNACZY "KAMIEŃ". SŁOWO SKAŁA PODAJE SIĘ JAKO PETRA.


N maja 18, 2003 20:06
Zobacz profil
Post 
re locowski

Po pierwsze kolego naucz sie troszke kultury i nie pisz wielkimi literami. Tego wymaga netykieta.
Nie znasz tak podstawowych spraw a zabierasz glos w sprawach powaznych.
Czlowieku opanuj sie i nie gadaj glupstw, bo twoje zachowanie przypomina mi zachowania nawiedzonych sekciarzy.
Skad ty te bzdury o manipulacji Ewangelia wyciagnales???????????? Dowody!!!!! a nie brednie jakis odszczepiencow nam tu daj!!!!!!!!!

Co do "sledzenia" zachowania papieza wobec Iraku to rowniez widac ogromne braki w twojej wiedzy.
Popatrz uczciwie oczami czlowieka a nie sekciarza co papiez uczynil w czasie swojego pontyfikatu dla czlowieka, co uczynil dla wolnosci tegoz czlowieka!!!!!!!. Przejrzyj wreszcie na oczy i nie sluchaj bredni jakiegos swojego sekciarskiego guru.
Ty chlopie nigdy nie byles luteraninem!!!!!!!!!!!! To co pisales o Konfirmacji w kosciele luteranskim mozna przeczytac w internecie (dlugo nie szukajac)
Zreszta z taka nienawiscia do papieza, ktory jest wielkim oredownikiem ekumenizmu nie wypowiedzial by sie prawdziwy luteranin. Dlatego nie sciemniaj nam tu i okresl do jakiej sekty nalezysz

pozdrowka


N maja 18, 2003 21:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Piotr jest opoką, skałą... Bóg wybudował "na nim" Kościół, jego następcą jest JPII...
Poproś księdza na czacie3 to ci wytłumaczy to i owo i wytłumaczy podstawy KKK :roll:

Gość dzięki :)

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 21:34
Zobacz profil WWW
Post 
UWAGA!!!!!!!!!
ten post powyzej z nickiem Gosc to moj post!!!!!
Sorki ale zapomnialem sie zalogowac:)

pozdrowka


N maja 18, 2003 21:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
W takim razie dzięki Beli ;)

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 21:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 

po pierwsze nie jestem sekciarzem tylko protestantem, a jak wiesz watykan uznaje protestantow za chcrzescijan. to co napisałem o konfirmacji zaczerpnołem ze strony kościoła luterańskiego, bo nie chcialem coś przekręcić i podawać wam przekeconych faktów. luteranie i protestanci uczestniczący w procesie ekumenicznym mają różny stosunek do osoby papieża więc nie są związani słowem swoich kościołów co do procesu ekumenicznego. wiec stwierdzam, że moje zdanie na temat papieża nie są i nigdy nie będą słowem Ewangelicko - Auksbirskiego w Polsce. dowod na równość wobec apostołów Łk 22; 24-27. to, że jestem luteraninem nie znaczy, że jestem calkiem przeciwny autorytetowi papieża, ale nie klękam przed nim i nie całuje go w palec. Piotr, kiedy uklęknięto przed nim z szacunku dla apostołów, to powiedzial temu, ,że nie jest godny tego. pisze o tym w dziejach apostolskich. a papież co ?. klekaja przed nim a papież zadowolony, sam to robil jak byl kardynalem. i gdzie tu jego biblijnośc co ?. pozatym nie jestem zwiazany bajkami katockim. ja jestem zwiazany Słowem Bożym, a nie objawieniami maryjnymi i gledzeniami papieża jak zklerykalizować Europe.


N maja 18, 2003 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Beli mozna poznac twoje posty :D a tak na marginesie to przypominam nasza dzisiejsza rozmowe o anonimowosci na forum :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszytkich

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 18, 2003 22:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL