Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy w tą sobotę będzie koniec świata ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 03, 2010 20:23
Posty: 114
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
ChristiFidelis napisał(a):
Ja słyszałem że ostatnim papieżem i jednocześnie następcą JPII miał być ciemno skóry papież... :/

U Benedykta 16 na herbie jest murzyn...


Pt maja 20, 2011 14:56
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
ChristiFidelis napisał(a):
W Biblii pisze jasno i wyraznie że nikt tej daty nie zna. Ani aniołowie ani sam Jezus Chrystus, tylko Bóg Ojciec
Tak, Bóg Ojciec wie ale nie powie, bo w Niebie mało wolnych kwater zostało :lol:

Ja tam w sobotę normalnie idę na jakiś bankiet. Ten dziadek-wizjoner-szyfrolog bredzi pewnie jak wielu przed nim. I wielu po nim też się znajdzie, by kontynuować to pie..olamento, że też kary dla nich nie ma...
A tutaj macie Jezusa z Australii- http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/t ... omosc.html

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Pt maja 20, 2011 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, [będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym.


Pt maja 20, 2011 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
A co sądzą o tym Świadkowie Jehowy? Bo na billboardach pisze jak byk: "Biblia o tym zapewnia!".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 20, 2011 16:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:19
Posty: 171
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Przecież koniec świata juz był, tylko nikt tego nie zauważył.
No weźmy np. takiego człowieka z czasów Jezusa. Gdyby pojawił sie dzisiaj pewnie przerażony stwierdziłby, że świat jaki znał, świat w którym żył, przestał istnieć.
Apokalipsa jest co sekundę... :yes:


Pt maja 20, 2011 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 03, 2010 20:23
Posty: 114
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?v=U8QkN31-Mac


Pt maja 20, 2011 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 27, 2011 16:45
Posty: 49
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
W Biblii jest napisane, żebyśmy przeżywali każdy dzień jako ostatni- tego powinniśmy się trzymać.

Co do przepowiedni naukowców itp. to nie mam obowiązku w nie wierzyć. W tym miesiącu pewnie z 3 razy miał być już koniec świata, a kiedy ten nadejdzie to nie zauważymy...

_________________
Życie nie jest niczym innym, jak tylko wiecznym zmaganiem się z sobą samym i nie zakwita inaczej, jak tylko za cenę cierpienia.Dotrzymuj zawsze towarzystwa Panu Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym, a On będzie umiał wzmocnić cię w godzinach udręk, które nadejdą


Pt maja 20, 2011 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
BumBleBee napisał(a):
Co do przepowiedni naukowców itp. to nie mam obowiązku w nie wierzyć.
To nie są przepowiednie naukowców.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt maja 20, 2011 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 18:41
Posty: 90
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Ech ludzie bez zrozumienia, którzy czekają na koniec świata!
Jak długo jeszcze będziecie wynosić ponad mądrość Bożą swą głupotę, która uznajecie za mądrość?!
Łatwiej dać posłuch ludzkim rojeniom, aniżeli wysilić się i poznać Słowo Boga w każdym temacie - szczególnie w tym - o końcu tego systemu rzeczy! To tak samo, jak łatwiej bezrozumnym pójść, na kolanach, na Jasna Górę, aniżeli wysilić swój rozum, aniżeli poświecić trochę czasu na poznanie Boga i Jego zamierzeń co do ziemi i ludzi.
Wstyd mi za moich bliźnich = ludzi razem ze mną zamieszkujących ziemię - pozbawionych woli poznania prawdy.
Czytasz tekst na dziś:
Sobota 21 maja
"Teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na dzień sądu i zagłady ludzi bezbożnych" (2 Piotra 3:7).

Apostoł Piotr pod natchnieniem napisał powyższe słowa o przyszłości czekającej ludzkość.
Co nastanie w miejsce „niebios” wyobrażających rządy oraz „ziemi” symbolizującej niegodziwe społeczeństwo ludzkie? Sprawdź w 2 Piotra 3:13. Zastąpią je „nowe niebiosa” — mesjańskie Królestwo Boże — i „nowa ziemia”, czyli prawe społeczeństwo chwalców Boga.
Ostatnia księga biblijna porusza nasze serca wizją ludzkości, której zostanie przywrócona doskonałość.
Czytasz:
(Objawienie 21:1-4) "I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka.
Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący:
„Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg.
I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”
".
Właśnie czegoś takiego wyczekiwali wierni ludzie, odkąd pierwszy człowiek utracił doskonałość w ogrodzie Eden.
Prawi będą wiedli w raju bezkresne życie wolne od starości. Nadzieja ta ma solidne podstawy zarówno w hebrajskiej, jak i w greckiej części Biblii, i po dziś dzień dodaje sił wiernym sługom Jehowy.
(Objawienie 22:1-2) "I pokazał mi rzekę wody życia, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka
środkiem szerokiej ulicy miasta. A po tej i po tamtej stronie rzeki były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu,
rodzące swe owoce każdego miesiąca. A liście drzew służyły do leczenia narodów
".
Koniec tego systemu związany jest nierozerwalnie z błogosławieństwami Jehowy dla tych, którzy Go poznali, miłują i są Mu posłuszni.
Jehowa jest Bogiem lojalnym.
Od tego trzeba zacząć.
Pozdrawiam


So maja 21, 2011 5:16
Zobacz profil
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Jako oznaki zbliżającego się końca świata można potraktować totalnie głupienie ludzi.......w restauracjach europejskich zapanowała moda na serwowanie żywych zwierząt - żywe ośmiorniczki, owczy ser z robalami....brrrrrr.....obrzydliwość.....


So maja 21, 2011 8:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Alus - 'de gustibus non est disputandum' :)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So maja 21, 2011 8:54
Zobacz profil
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
No, w końcu mamy sobotę...to o której godzinie ten koniec świata?


So maja 21, 2011 11:12

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Podobno o 18:00. :)

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


So maja 21, 2011 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Ale ma potrwać do października, więc nie od razu zauważysz.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 21, 2011 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
To prawda, lecz o 18:00 koniec zacząć się ma trzęsieniami ziemi, więc ciężko będzie go nie zauważyć...

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


So maja 21, 2011 11:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL