Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy w tą sobotę będzie koniec świata ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Cytuj:
Zależy mi tylko, aby tych bzdur nie uczono w państwowych szkołach, jak to się dzisiaj dzieje w Polsce.

państwowe szkoły finansowane są ze środkow wszystkich obywateli , a więc w przytłaczającej większości ze środków ludzi deklarujących się jako ludzie wierzący . :aniol:


N maja 22, 2011 10:37
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
tajfun napisał(a):
Cytuj:
Zależy mi tylko, aby tych bzdur nie uczono w państwowych szkołach, jak to się dzisiaj dzieje w Polsce.

państwowe szkoły finansowane są ze środkow wszystkich obywateli , a więc w przytłaczającej większości ze środków ludzi deklarujących się jako ludzie wierzący . :aniol:

Zachęcam do przeczytania badań OBOP-u. 60% Polaków uważa, że w snach może byc zawarta wróżba przyszłości. Podobnie wyglądają statystyki jeśli chodzi o wiarę w przesąd, że niektóre rzeczy lub osoby (jak czarny kot) przynoszą pecha a niektóre rzeczy lub osoby (kominiarz) przynoszą szczęście. Idąc za Twoim sposobem myślenia należałoby w szkołach wprowadzić wróżbiarstwo, astrologię i interpretowanie snów!


N maja 22, 2011 11:14
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
atheist napisał(a):
Nie jestem jednak tak radykalny jak Ty i nie uważam, że powinno się tego zabronić pod groźbą kar finansowych - ostatecznie każdy może głosić swoje poglądy choćby najgłupsze.
A ja uważam, że publiczne głoszenie głupot które mogą okazać się szkodliwe, powinno być karane. Tak jak np. propagowanie rasizmu.
A co do medialnych wróżbitów; jak któryś chce oficjalnie przepowiadać końce świata(itp.) na najbliższe lata, to o ile nie jest psychiczny, niech wezmie odpowiedzialność za swoje słowa i w razie błędnej wróżby, niech zapłaci grzywnę za próbę wprowadzania ludzi w błąd.

Cytuj:
Zależy mi tylko, aby tych bzdur nie uczono w państwowych szkołach, jak to się dzisiaj dzieje w Polsce.
W polskich szkołach uczą wielu nieprzydatnych rzeczy, np. budowy pantofelka, całek, macierzy, i wielu innych które dla 90% ludzi okazały się wiedzą zbędną, niepotrzebną, guzik wartą, bzdurą itd.itp. Dla ateisty taką wiedzą mogą być zagadnienia z Katechizmu.
Do pewnego etapu, tego z czym się w szkole stykamy -nie wybieramy, i musimy się z tym pogodzić. Ewentualnie, chętni mogą urządzać pikiety pod właściwym ministerstwem.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


N maja 22, 2011 15:36
Zobacz profil
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
gargamel napisał(a):
W polskich szkołach uczą wielu nieprzydatnych rzeczy, np. budowy pantofelka, całek, macierzy, i wielu innych które dla 90% ludzi okazały się wiedzą zbędną, niepotrzebną, guzik wartą, bzdurą itd.itp.

No comments :-).
gargamel napisał(a):
Do pewnego etapu, tego z czym się w szkole stykamy -nie wybieramy, i musimy się z tym pogodzić.

Nie wybieramy jako uczące się dzieci, ale jako rodzice i obywatele możemy decydować czego nasze dzieci mają się uczyć. Pewnie nie rozumiesz tej różnicy - uczyli tego na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, ale to była dla Ciebie "niepotrzebna, guzik warta bzdura" więc nie możesz wiedzieć.


N maja 22, 2011 21:11
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Twoja powyższa wypowiedz kwalifikuje się żeby stwierdzić - no comments

I czytaj ze zrozumieniem posty innych, bo wyraznie masz z tym problem.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


N maja 22, 2011 22:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Nie traćcie nadziei!:) Dzisiaj gdzieś wyczytałem, że ten cudak-wróżbita-szyfrolog stwierdził, iż pomylił się o 5 miesięcy. Tak więc następny koniec 21.10.2011, a potem następny, i kolejny...

Każdy może sił spróbować. Ja obstawiam, że koniec nastąpi 12.12.2012. Ciekawe czy w TVN powiedzą o mojej wróżbie? Też chcę mieć swoje 5 minut, a może ktoś wesprze finansowo moją działalność?

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Wt maja 24, 2011 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
To co - jednak nie spłacać kredytu?... ;)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Śr maja 25, 2011 11:54
Zobacz profil
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Acro napisał(a):
To co - jednak nie spłacać kredytu?... ;)

Gdy zlicytuje Cię komornik, będziesz miał swój "koniec świata" :D


Śr maja 25, 2011 11:59

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Pan Jezus nas uczy, ze nikt nie zna dnia ani godziny, i tego sie powinnismy trzymac. To wcale jednak nie oznacza, ze nie mozemy probowac okreslic czy jestesmy blizej "konca czasow" czy dalej.

Wiec jesli mowimy o przepowiedniach i innych takich dotyczacych konkretnego dnia, wedlug mnie jest to dokladnie to o czym Pan Jezus mowil. Jednak gdybysmy nie mogli dyskutowac w szerszym spektrum, to Pan Jezus sam nie dawal by nam przeslanek dotyczacych znakow zanim on przyjdzie.

Wedlug mnie, i to jest moja osobista opinia, to jest raczej "blizej", niz dalej. Co mnie do tego sklania? Przede wszystkim ten swiat istnieje dlatego poniewaz Pan Bog na to pozwala. A dlaczego na to pozwala/l? Dlatego, ze nie doszlismy jeszcze do takiego momentu jak to bylo przed potopem, czyli ze gniew Boga Ojca przewazy jego milosierdzie. Wiec koniec swiata jest scisle zwiazany ze stanem tego swiata, z grzechem i jak czesto on gosci na swiecie. Im go wiecej, tym blizej konca.

Jesli tak popatrzec to prawda jest taka, ze XX wiek to byl najkrwawszy wiek ze wszystkich. Matka Boska sie objawiala parokrotnie przestrzegajac, ze swiat sie musi nawrocic, inaczej wielkie wojny dotkna ziemie, co sie stalo zreszta. Nigdy swiat nie byl tak nastawiony na "new age" jak jest obecnie. Aborcja jest w wielu krajach dozwolona, a w innych nawet jesli jest zakazana, to tylko na papierze. Homoseksualizm, drugi problem, ktory dawniej byl traktowany jako obrzydzenie, dzis jest traktowany jako cos "cool" i cos z czym sie mozna, ba nawet "powinno" obnosic. Wszelkie dzialania dotyczace genetyki, zwlaszcza nastawione na rozmnazanie czlowieka, co sie wiaze niejako w "zabawe w Boga". Stan kosciola, zwlaszcza na zachodzie, ktory co by nie mowic, nie jest ciekawy. Nawet w krajach, ktore do niedawna byly uwazane za bastion katolicyzmu, coraz wiecej nastepuje odlamow, coraz wiecej osob nie chodzi do kosciola, coraz wiecej osob, ktore sie nazywaja katolikami nie praktykuje wiary. Coraz wiecej mlodych osob "leje" na to co kosciol uczy dotyczace zwlaszcza sfery seksu.

Dodajmy do tego islam, ktory jako najwieksza z herezjii co roku rosnie w sile.

Ale zwlaszcza co mnie do tego nawoluje, to objawienia. Pan Jezus powiedzial w koncu naszej swietej:

"I bear a special love for Poland, and if she will be obedient to My will, I will exalt her in might and holiness. From her will come forth the spark that will prepare the world for My final coming."

To bylo w 1937. Ciezko sie nie domyslic kto byl ta "iskra" z naszego narodu, a jedyna osoba godna takiego miana mogla byc osoba Jana Pawla II.

Jednak im blizej dzisiejszego dnia, tym gorzej. Nasza Pani, powiedziala w 1973 w objawieniach w Akita:

"In order that the world might know His anger, the Heavenly Father
is preparing to inflict a great chastisement on all mankind. WIth
my Son I have intervened so many times to appease the wrath of the
Father. I have prevented the coming of calamities by offering Him
the sufferings of the Son on the Cross, His Precious Blood, and
beloved souls who console Him forming a cohort of victim souls.
Prayer, penance and courageous sacrifices can soften the Father's
anger. I desire this also from your community...that it love
poverty, that it sanctify itself and pray in reparation for the
ingratitude and outrages of so many men."

"As I told you, if men do not repent and better themselves, the
Father will inflict a terrible punishment on all humanity. It will
be a punishment greater than the deluge, such as one will never
seen before. Fire will fall from the sky and will wipe out a great
part of humanity, the good as well as the bad, sparing neither
priests nor faithful. The survivors will find themselves so
desolate that they will envy the dead. The only arms which will
remain for you will be the Rosary and the Sign left by My Son.
Each day recite the prayers of the Rosary. With the Rosary, pray
for the Pope, the bishops and priests."

"Pray very much the prayers of the Rosary. I alone am able still
to save you from the calamites which approach. Those who place
their confidence in me will be saved."

Slowa Matki przenajswietszej sa czyste jak lza... i to bylo w 1973!!! Pomyslmy jak jest dzisiaj, lepiej czy gorzej? Aborcja, homoseksualizm, dlugo by wymieniac. Wszystko to dzisiaj to chleb powszedni. Wiec jesli w 1973 nasza Pani tak sie wypowiadala, strach pomyslec, co by powiedziala dzis.

Do tego dochodzi proroctwo Malachiasza, ktore wielu podwaza... no ale co by nie mowic, jest niesamowicie zbiezne z wydarzeniami. Nie wyglada to ciekawie, i nikt z nas nie powinien juz sie zegnac, bo "jutro" bedzie koniec. Jak mowilem, Pan Jezus sam mowil, ze nikt nie zna dnia ani godziny i tak jest. Ale fakt faktem, ze wiele wskazuje na to, zwlaszcza stan grzechu tego swiata, ze to raczej bedzie predzej niz pozniej. Nic nam nie pozostaje jak zyc spokojnie w mysl naszej wiary, i modlic sie kazdego dnia.


Śr maja 25, 2011 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 15, 2011 16:57
Posty: 113
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
[i]"Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi." [/i]"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w Niebie, ani Syn, tylko Ojciec". (Mk 13,32) Jest wielu takich i wielu jeszcze będzie, którzy myślą, że wiedzą.
"Wieczorem mówicie: Będzie piękna pogoda, bo niebo się czerwieni; rano zaś: "Dziś burza, bo niebo się czerwieni i jest zasępione. Wygląd nieba umiecie rozpoznawać, a znaków czasu nie możecie?". (Mt 16,2-3) Bóg wymaga od nas, abyśmy rozróżniali znaki czasu, a w ostatnich latach zauważamy jakby ich kumulację .
[i]"Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego ..."
"..Jedli i pili, żenili się, za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich. Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi." (Łk 17,26-30)[/
i]
Czyli przy końcu wieków jak RobertoG napisał ale ja jeszcze powtórzę będzie: seksualne zepsucie i lubieżne życie, ziemia pełna przemocy, bałwochwalstwo i okultyzm ,ogromne zwrócenie się świata przeciwko prawdziwym chrześcijanom
"Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu"
"Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi"
"Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać"
"Wówczas wielu zachwieje się w wierze: będą się wzajemnie wydawać i i jedni drugich nienawidzić… oziębnie miłość wielu",
Atmosfera będzie tak pełna bezbożności, że trudno będzie wytrzymać w Bożej miłości.
Wojny światowe, głody, mór, trzęsienia ziemi, prześladowanie chrześcijan, wielu wierzących zdradzi swoich braci, wzrost bezprawia i utrata miłości.
"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich .....niektórzy odpadną od wiary... ..skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów." Czyli przy końcu wieków wpływ demonów i szatańskiego zwiedzenia będzie tak silny, że chrześcijanie będą skuszeni, aby odejść od wiary.
"A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne" [i]Powodem niebezpieczeństwa nie jest tylko zagrożenie nuklearne, wojna atomowa, czy katastrofy różnego pochodzenia ale degeneracja charakteru ludzkiego. "Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźnierczy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga."[/i]Następny werset mówi o tych ludziach, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy. Ci ludzie chodzą co niedzielę do kościoła, ale odrzucili Bożą moc, która mogła zmienić ich w sprawiedliwych ludzi.
"Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała." Tym 3,8-9 Jannes i Jambres byli to dwaj magicy, którzy sprzeciwili się Mojżeszowi przed faraonem, tak ci którzy parają się okultyzmem będą sprzeciwiac się Ewangelii.
Ostateczny konflikt nie będzie konfliktem teologii ale konfliktem mocy. Mojżesz powiedział: rzućmy nasze laski, moja stanie się wężem. Magicy faraona uczynili to samo; Oni też posiadali moc, ale okultystyczną. Tylko, że wąż Mojżesza zjadł węża magików.
"Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo dzień ten nie nadejdzie, dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia." (2Tes 2,3)
Właśnie żyjemy w czasach apostazji. Odstępstwo występuje nawet w przywództwie kościołów.
W Księdze Ezechiela (22)czytamy o całkowitym zepsuciu narodu wśród proroków, kapłanów, książąt i ludzi. Antychryst nie może być objawiony aż do czasów odstępstwa. Odstępstwo otworzy drzwi dla antychrysta.


Ostatnio edytowano Cz maja 26, 2011 10:29 przez kredka111, łącznie edytowano 1 raz



Cz maja 26, 2011 10:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
gargamel napisał(a):
Nie traćcie nadziei!:) Dzisiaj gdzieś wyczytałem, że ten cudak-wróżbita-szyfrolog stwierdził, iż pomylił się o 5 miesięcy. Tak więc następny koniec 21.10.2011, a potem następny, i kolejny...

Każdy może sił spróbować. Ja obstawiam, że koniec nastąpi 12.12.2012. Ciekawe czy w TVN powiedzą o mojej wróżbie? Też chcę mieć swoje 5 minut, a może ktoś wesprze finansowo moją działalność?

No pomylił się - a ludzie z prostej pomyłki robią koniec świata :D

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Pt maja 27, 2011 20:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy w tą sobotę będzie koniec świata ?
Koniec świata miał być, nie było, więc temat się zdezaktualizował.

Zamykam zatem.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt maja 27, 2011 20:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL