Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dobra niemoty, wasz ulubiony zespol metalowy! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Muzyka jest dla ludzi, a że jedni wykorzystują muzyke by wskazać np wiare, albo zadowolenie do czegoś, a nawet i niechęć do czegoś to to już jest inna inkszosć, a posłuchać idzie wszystkiego niezależnie jak brzi i co ma za przesłanie.
Ja posłucham wszystkiego, choć metalu nielubie a i polski Hip hop mi sie niepopdoba ze zględu na zawarte w nim wólgaryzmy.


Pn lis 03, 2003 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2003 21:42
Posty: 8
Post 
Hmm... Metal nie musi być dźwiękiem z piekła rodem. Każda muzyka ma tematykę, a nie każdy zespół metalowy to dzieło szatana (Illuminandi, 2TM23, Armia - podejrzewam że nie są to satanistyczne zespoły^_^).

Cóz, ja słucham Blind Guardian (przede wszystkim) od paru lat i to bez przerwy^^

Muzyka metalowa potrafi w jednego człowieka trafić tak, jak to robi na innym muzyka poważna. I po to mamy różne rodzaje muzyki, przykładowo chrześcijańskiej. Nie każdy chrześcijanin uwielbia słuchać dniami i nocami "Arki Noego", lubi metal i zasłuchuje się w Illuminandi. Z kolei inny woli hip-hop (błe) a o chrześcijańskim hh też słyszałem. I tak dalej, i tak dalej.

To, że dźwięki metalowe uważane są za z piekła rodem, to kwestia dzisiejszej etyki i tego co się w społeczeństwie przyjęło.


Śr gru 10, 2003 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 13:36
Posty: 24
Post 
A sluchaliscie kiedys muzyki mocarta,Verdiego,Bizeta?
No ale ostatecznie mozna sluchac Łomotu :lol: Popieram!Tylko mi kulturalnie a nie jak na Ironach ostatnio:) Zachecam do relacjonowania...
Wes.sw! :D

_________________
Dopuki walczysz jestes zwyciezca!!No...matura za kilka misiecy...pozdrawiam drogich maturkowiczow:)I to jest poprawne:D


Pt gru 19, 2003 14:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
Metallica, My Dying Bride, solowa kariera Blaze'a Bayley'a, Iced Earth; dalej jest juz tylko punk, ska i regge DDD.
Pozdrawiam.
ps teofilu na stadionach nie ma bywalcow koncertow rockowych (jezeli, to naprawde jednostki), ale dyskotek techno


So gru 27, 2003 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 22:48
Posty: 25
Post 
słucham różnej muzyki to zależy od mojego nastroju bo kobieta zmienna jest :) wiec np. jak jestem smutna to nie slucham lubu dubu- nie tarktujcie tego za obraze tylko czegos spokojnego a przy wspomnianym lubu dubu ucze sie matmy, fizyki wiecie nawet mi to wychodzi :)
z metalu i rocku slucham System of a Down, Linkink Parku i jeszcze tego troche jest :)
nie powiecie mi ze jak ktos slucha rocku to nie moze sluchac np. Chopina mam kumpli co maja zespol co gra heavy-metal tak sie okreslaja ale wsrod tych chlopakow 3 na 5 slucha muzyki klasycznej jeden gra na pianinie Chopina i cos tam jeszce, mowi ze te gatunki sie uzupelniaja on pisze muzykie i duzo mu pomaga znajomośc klasyki !! wiec cos w tym jest

_________________
Wszystko moge w Tym Który mnie umacnia
Jezus umacnia mnie :)
dzieki Mu za to !!
Pozdrowka dla wszystkich :)


Cz mar 04, 2004 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 04, 2004 13:32
Posty: 18
Post 
ja tez powiem tu swoje, a co! :)

nie każda metalowa muzyka ejst z piekła rodem. to zależy przede wszystkim od podejścia człowieka do tej muzyki, od jego psychiki, od uwagi jaką poświęca na przesłanie zawarte w muzyce, a które może być przecież conajmniej dwojakie, i to przecież nie tylko w metalu!
ja od roku należę do wspólnoty młodzieżowej, w której są ludzie naprawde różnoracy. Jest u nas sporo metali (w tym ja), jest też pary byłych satanistów (w tym nasz ksiądz moderator). no i co? dalej słuchają metalu, biorą czynny udział w życiu wspólnotowym, są porządnymi ludźmi, nie są wandalami.
Jasne, że ostra muzyka niesie ze sobą ryzyko. ale co nie niesie żadnego ryzyka? przecież nawet z religią, z wiarą można przesadzić, no nie?

była już tu mowa o moich ulubionych zespołach (2tm2,3 i Armia). oni grają ostrą muzykę z pozytywnym przesłaniem. i co, to jest złe? to jest jak miecz goliata, to przyciąga młodych, ciekawi! bo wiele młodzieży kojarzy sobie Boga, z czymś nudnym, jedynym ich wspomnieniem może być dość tradycyjny tekst matki na rojbrowanie: "nie rób tak, bo cie Bozia ukarze!". to pomaga spojrzeć na Boga z innej strony, naprawde!
przecież nawet papież przyjmował na audiencje muzyków grających pstrzejszą muzykę!

ps. a co do zespołów grających hip-hop 'chrześcijańscki' (jak ja nie lubie tej szufladki 'muzyka chrzescijanska'!) to ja wiem o 3mielu :)


Wt kwi 13, 2004 19:28
Zobacz profil
Post 
No, ja slucham ostatnio Smolika na zmiane z Alice in chains
:biggrin:
Wybaczcie brak polskich znakow, ale klawiaturka sie sypie :(
A poza tym namietnie slucham choralow gregorianskich, The Cura, Marillion, Tomasa Luisa de Victorie oraz P. Gabriela i Sequentie, zdarza mi sie Fear Factory :biggrin:
Pozdrawiam :)


N kwi 18, 2004 20:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Powiem Wam, że kiedyś słuchałam tzw mocnego rocka i grunge. Teraz juz z tym "skończyłam". Nie chcę demonizować, ale pamietam jak na mnie ta muzyka wpływała. Mój mózg, prędzej czy później, ulegał, mniejszej lub większej degradacji :mrgreen: Czułam się strasznie.
Był taki czas, że dniami i nocami słuchałam The Doors, co wcale nie jest mocne. Po tym tez było mi źle. Tak sobie myślę, że taka muzyka, często "stosowana" po prostu zakłóca pokój i wewnetrznie rozbija. Nie wiem, może nie wszystkim, ale mnie tak.
Dlatego teraz słucham Antoniny Krzysztoń, Grzegorza Kaminskiego, zdarza się też Mozart i U2(!) I jest mi z tym dobrze :biggrin:

A co do religijnych zespołów z gatunku mocniejszych, to też mnie to rozwala, mimo pozytywnego przesłania...

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr kwi 21, 2004 14:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Znowu się pomyliłam :( Echhh. Miało być Grzegorza Turnaua,a nie Kamińskiego.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr kwi 21, 2004 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2003 21:46
Posty: 8
Post 
No cóż. Znowu ktoś by chciał zaszufladkować muzyke (style) do "be" i"cacy".
Siegnijmy nieco pamiecia wstecz gdy wyklinano Niemena za jego "wrzaski". Obecnie to sentymentalne piosenki i nie wiem czy ktoś mógłby powiedzieć o NIM coś złego.
A mózyka kazde jest dobra o ile jest dobra i płynaca z serca a przy tym wykonana profesjonalnie, orginalna. Najgorsze jest nasladownictwo czegoś. Takim kiczowatym konglomeratem jest własnie dyskopolo. A nawet gdy komuś ona wywoła szczery usmiech na twarzy, to jest dobra -> dla niego.
Dlatego też słucham spokojnej muzyki Bacha, sztańskiej muzyki Bacha, lubie Wagnera, którego uwielbiał Hitler, uwielbiam Enię. A naprzykład Gregorian to dla mnie dyskopolowatość. Koszmarne podszycie sie pod coś.
Gdy szybko jadę autem to nawet lubie mieć właczonego Rammsteina. A czy Manson nie jest profesjonalny i harmoniczny. Czyms innym jest komercjalizacja jego pozornych ideologi bi w gruncie rzeczy na pewno jest innym człowiekiem.
Czu moge słuchąc Madonny śpiewajacej bajki dla dzieci a a wyłączyć fonię gdy wiem ze na teledysku przewraca się na ziemi wpół obnażona.
Juz kiedys mówiłem ze oburzają mnie spiewy religijne na flet i gitarę meczące mnie w trakcie jazdy pociagiem. Wręcz wzbódzaja agresję zamias skierować mysli ku Bogu. Ten sam zeataw instrumentów, osób, słow i melodii przy ognisku, czy nad jeziorem inaczej trafia do mnie. Jest czymś innym.
Rysiek Riedel - narkoman, degenerat, słaby, dobry człowiek, któremu odmawiano koscielnego pogrzebu.......... spiewał tak pieknie"Wiesz Mammo... wyobraziłem sobie, że nie ma Boga.." To słuchac go dobrze czy żle???
Zmowu Mozart, Chopin.... i inni sztandarowi twórcy, czy byli wzorami do nasladowania. Bo czy tylko te wierzby szumiace?
Ile oni napisali szmiry. Pozostało to co lepsze, wiele lezy w jakichs archiwach i nikomu nie sni się granie tego.
A ile tzw metalowych zespołów (bo wszystko co złe wrzuca sie do tego worka) nadało nowe współczesne brzmienie zapomnianym utworom.
I mozna by długo, długo.
Podstaw to tolerancja.
Długo nie mogłem pogodzić się ze mój brat, tak podobny do mnie na okragło słucha Hip-hopa. Koszmar!?
Ja lubie to, mój brat co innego. I tak ma być.
Pozdrawiam i niczego nie polecam. Szukajcie co lubicie!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Nie jestem Aniołem!


Pn kwi 26, 2004 14:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL